Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Recommended Posts

W tej cenie można kupić oryginalną amfibię ministerską albo beczkę z atestem, których tylko na meshoku jest kilka. Przecież można znaleźć stare, amfy nos, z papierem, pudłem, nienoszone, a jakością, z całym szacunkiem dla entuzjastów współczesnych - trochę lepsze. Werki ministerskich i niektórych beczek były atestowane, jako zegarków specjalnego przeznaczenia, pracują z dokładnością chronometru. Wykonanie koks, a i wygląd fajny, chyba, że lubisz kiedy "dużo się na ręce dzieje".

Tekstem o 1 moskiewskiej fabryce, teraz chwaląc sowieckie amfibie wychodzę na jakiegoś ortodoksa - to nie prawda. Nie chcę też prowokować dyskusji co fajniejsze i co lepiej wybrać.

Po prostu - masz możliwość znaleźć coś pośród sowieckiego sprzętu.

Edited by Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Ok. Dzięki. To wystarczy.

Stary mechanizm z wychwytem cylindrowym - nic ruskiego, taka pasówka zmontowana z czego wpadło w łapy 

Stary mechanizm z wychwytem cylindrowym - nic ruskiego, taka pasówka zmontowana z czego wpadło w łapy

Dziękuję. Tyle ze on jest bardzo mały.

Dziękuję. Tyle ze on jest bardzo mały.

Zgadza się - z damskiej kieszonki (zawieszki na szyję) może pochodzić 

Witam Serdecznie. Czy coś mógłbym się dowiedzieć o tych zegarkach?post-64175-0-74794000-1533018124_thumb.jpg

Edited by sec81

Witam Serdecznie. Czy coś mógłbym się dowiedzieć o tych zegarkach?

A o których?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

pierwsze lepsze przykłady masowych i popularnych radzieckich z przełomu lat 70/80

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Pozłacana Sława (stawiam na Au5), naciąg manualny, mechanizm 21-kamieniowy, dokładny (mam taki sam model)

Poljot na popularnym, 17-kamieniowym mechaniźmie, naciąg manualny. Oba zegarki - prawdopodobnie pierwsza połowa lat 80-tych. Oba nieco "zmęczone".

Czy ktoś może powiedzieć mi o tym zegarku?

...

Jest to radosna twórczość przeznaczona dla turystów, bazująca na częściach zegarka raketa, taka jak tutaj. Najprawdopodobniej powstała już po rozpadzie sojuza.

Mechanizm to pewnie rakieta 2609, a koperta pochodzi od rakiety multikalendarza, więc trzeba od takiego zegarka szukać dekla, żeby skompletować zegarek i nim się cieszyć :)

Edited by mar3ck1

Mar3ck1 Nie wiem czy tu się "stawia piwo" czy "stawia chronometr", więc po prostu podziękuję. Dziękuję ;]

Mar3ck1 Nie wiem czy tu się "stawia piwo" czy "stawia chronometr", więc po prostu podziękuję. Dziękuję ;]

Mefisto, nie mówi się tylnej klapki, tylko dekla :) Uzupełniając wypowiedzi kolegów to jest bardzo ciekawy egzemplarz. Generalnie rzadko zdarza się w Rakietach, żeby mechanizm był "łaciaty". Część płyt wstawiona została jako surowa, mosiężna, normalnie powinna być jeszcze wykończona, a tu tego brakuje. W późnych Mołniach się to często zdarzało, w Rakietach nie, więc to może nie rarytas, ale ciekawostaka (mimo że jest to dowód raczej na upadek kultury technicznej). Balans też jest biały, późny, choć w tym mechnizmie przez cały okres produkcji stosowano żółty. Sądząc po stanie koperty (a w późnych multikalendarzach chromowanie było wyjątkowo liche i bardzo obłaziłlo), zegarek albo w ogóle nie był noszony, albo incydentalnie. Jeśli miałbym datować produkcję to przesunąłbym ją na zdecydowanie późniejsze lata, raczej na koniec lat dziewięćdziesiątych albo nawet na pierwsze lata obecnego wieku.

Najlepszym paliwem jest makaron

Zrobiłem lepsze zdjęcie, a więc co to za zegarek? Ile jest warty?

https://zapodaj.net/a69689819b58c.jpg.html

Tak jak już było napisane Czajka. Na drugie pytanie nikt nie odpowie, a żeby dowiedzieć się dlaczego zalecam ponowne zapoznanie się z regulaminem:

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules