Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę mają tą cyrylicę... Kiedyś miałem się nauczyć, ale jak zobaczyłem jak podobne są niektóre litery, a dodatkowo bywają tak upiększone na logo, że prawie że wychodzi inna, to sobie odpuściłem ;)

 

Dzięki

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę mają tą cyrylicę... Kiedyś miałem się nauczyć, ale jak zobaczyłem jak podobne są niektóre litery, a dodatkowo bywają tak upiększone na logo, że prawie że wychodzi inna, to sobie odpuściłem ;)

 

Dzięki

 

Kiedyś ludzie przeklinali, że muszą się uczyć rosyjskiego - a teraz czasami się przydaje znać. Ironia losu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtorek. Posiadam takie coś. Zegarek po dziadku. Nigdy nie będzie sprzedany. Noszę już go 10 lat. Przy upadku który jest średnio raz na rok psujesz się oś balansowa. Naprawa ostatnio 60zl.

 

Interesuje mnie ile lat może mieć ten zegarek?

post-34050-0-12026600-1561413088_thumb.jpg

post-34050-0-71927500-1561413098_thumb.jpg

post-34050-0-38475700-1561413109_thumb.jpg

post-34050-0-61210600-1561413154_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtorek. Posiadam takie coś. Zegarek po dziadku. Nigdy nie będzie sprzedany. Noszę już go 10 lat. Przy upadku który jest średnio raz na rok psujesz się oś balansowa. Naprawa ostatnio 60zl.

 

Interesuje mnie ile lat może mieć ten zegarek?

 

Lata 80-te


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze względu na "kruchość" mechanizmu zegarem będę nosił raczej okazjonalnie. parę lat temu naprawa kosztowała mnie 10zł. teraz...60zł. podobno jest problem z dostępnością części (oś balansowa). Chętnie bym kupił identyczny egzemplarz jako zamiennik / dawca części. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze względu na "kruchość" mechanizmu zegarem będę nosił raczej okazjonalnie. parę lat temu naprawa kosztowała mnie 10zł. teraz...60zł. podobno jest problem z dostępnością części (oś balansowa). Chętnie bym kupił identyczny egzemplarz jako zamiennik / dawca części. 

 

Nie ma problemu z dostępnością części do tych sław. Poszukaj na portalach, czasami trafiają się nowe mechanizmy za 30-40 zł (trzeba je jednak dać do nasmarowania, jeśli chcesz użytkować).


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "ruskim" bazarku jest taka sama po serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz link? Słaby jestem w szukaniu

jesteś wyjątkowo stary, czy młody nic nieumiejący

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu "nowy" i nie wiem czy dobrze trafiłem. Mam zegarek Wostok o nr partii 572809 wybitym na wewnętrznej stronie zegarka. Proszę o pomoc w ustaleniu daty produkcji zegarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu "nowy" i nie wiem czy dobrze trafiłem. Mam zegarek Wostok o nr partii 572809 wybitym na wewnętrznej stronie zegarka. Proszę o pomoc w ustaleniu daty produkcji zegarka.

 

Ten numer nic nam nie powie. Załącz zdjęcie


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostałem takie o to 4 zegarki od wujka, który uwielbiał

Bazarki i kupował co mu w rączki wpadło :) Nie używane przez niego od czasu zakupu leżały caly czas w drewnianym pudełku. Wszystkie na chodzie, aczkolwiek przez złe przechowywabue dwa maja rysy na szkielku. Z tego co widzę te złote maja wybite

Au5, cokolwiek to znaczy. Kompletnie się nie znam na starych zegarkach a chciałbym się dowiedzieć cokolwiek o nich.

Orientacyjna data produkcji, czy opłaca się je dać do zegarmistrza na renowacje i co wgl powinienem o nich wiedziec ?

post-102623-0-58875900-1561585635_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu zdjęcie zegarka Wostok o numerach partii 572809
40854369451335344492.jpg

 

Proszę o pomoc w ustaleniu daty produkcji zegarka.
Proszę o pomoc w ustaleniu daty produkcji zegarka.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HaBart - pokazane zegarki to popularne modele (masowa produkcja) z końcówki lat siedemdziesiątych, przełom osiemdziesiątych. au5 oznacza pięcio-mikrometrową powłokę złocenia (tania i mało-trwała). Wizualnie ich stan wydaje się znakomity, więc na pewno warto się nimi zainteresować (rysy na szkiełkach da się spolerować), choć kolekcjonersko nie są żadnymi rarytasami. Jak bym miał typować, to wskazałbym na Łucza cal.2209 jest on ubogim krewnym kultowego radzieckiego poljota delux (cienki garniturowiec) Nowe logo Łucza wskazuje, że został wyprodukowany raczej w latach osiemdziesiątych

_ _ _ _

 

@cichy666666 - pokazujesz popularnego wostoczka cal.2409 z lat osiemdziesiątych już lekko podmęczonego życiem

 

"nr partii 572809" na deklu, w przypadku radzieckiego zegarka znaczy dokładnie -> NIC :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HaBart - pokazane zegarki to popularne modele (masowa produkcja) z końcówki lat siedemdziesiątych, przełom osiemdziesiątych. au5 oznacza pięcio-mikrometrową powłokę złocenia (tania i mało-trwała). Wizualnie ich stan wydaje się znakomity, więc na pewno warto się nimi zainteresować (rysy na szkiełkach da się spolerować), choć kolekcjonersko nie są żadnymi rarytasami. Jak bym miał typować, to wskazałbym na Łucza cal.2209 jest on ubogim krewnym kultowego radzieckiego poljota delux (cienki garniturowiec) Nowe logo Łucza wskazuje, że został wyprodukowany raczej w latach osiemdziesiątych

_ _ _ _

 

@cichy666666 - pokazujesz popularnego wostoczka cal.2409 z lat osiemdziesiątych już lekko podmęczonego życiem

 

"nr partii 572809" na deklu, w przypadku radzieckiego zegarka znaczy dokładnie -> NIC :)

cofer - dziękuję bardzo za pomoc w ustaleniu daty produkcji ( przybliżonej ) zegarka. Spróbuję go trochę odmłodzić ( wyczyścić, wypolerować) i zobaczę co z tego będzie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmywanie tarczy sobie daruj, bo zwykle kończy się to fatalnie. Poszukaj na forum wpisów w tym temacie...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichy Możesz ewentualnie patyczkiem do uszu delikatnie spróbować. W sumie jest to i tak zegarek w stanie agonalnym, popularny model. Nie przedstawia sobą większej wartości, więc jeśli chcesz zacząć coś z zegarkami kombinować,  to w sumie najlepszy sposób


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichy tylko tarczy nie dotykaj niczym tzn. patyczkiem czy wacikiem jeśli chcesz próbować ją umyć to psiknij ją raz Meglio i po 2 sekundach spłucz. Możesz powtórzyć po wyschnięciu raz jeszcze ale to już ryzyko że kreski popłyną.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem takie coś. warty wydania 90zł? orientacyjna lata produkcji?

post-34050-0-59719400-1561919863.jpg

post-34050-0-64319500-1561919867.jpg

post-34050-0-24532000-1561919872.jpg

Edytowane przez grandmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? 90 nie dałbym. Ale to ja.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.