Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.12.2023 o 14:37, Burns napisał(-a):

 

Sprawdzałeś może czy w takiej konfiguracji udało Ci się wyzbyć przesłuchów międzykanałowych ? Czyli na przedwzmacniaczy robisz dobrą połowę głośności, dźwięk z aktywnego źródła podawany jest na wejście AUX1 (nazwa dowolna) ale dla wyjścia przedwzmacniacza wybierasz AUX2 lub dowolne inne wolne / nieaktywne. Jeżeli nie ma przesłuchu to z głośników nie powinien wydobywać się dźwięk jaki podawany jest na AUX1. Oczywiście nie jest to pełen zakres bo najbardziej przenikają wysokie częstotliwości, ale piosenkę, która gra na pewno da się rozpoznać. (Nie twierdzę, że Ty tego nie wiesz opisuję, żeby inni wiedzieli jak zbadać sobie taki temat / zjawisko w swoich systemach)

Jutro przetestuję i dam znać.

 

W dniu 9.12.2023 o 15:07, Burns napisał(-a):

Na moim telewizorze gra tak samo jak u Ciebie 🤣🤣🤣😜 ( taki żarcik sytuacyjny bo każdy ten sam model telewizora, tego samego samego producenta odtworzy dźwięk tak samo ) a jak brzmi oryginalne źródło wiesz tylko Ty...

To oczywiste. Najlepszy był tekst kolesia, który stwierdził, że gra super, bo u niego na słuchawkach (oczywiście audiofilskich) przy odtworzeniu z youtube grało zjawiskowo 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to powinienem rozwinąć i doprecyzować.

https://www.audiostereo.pl/topic/75337-przesłuch-z-czym-to-się-je/

Ty kanały rozdzieliłeś więc miedzykanalowego nie bedzie, ale zbadaj właśnie dla przesłuchu między źródłami. Przedwzmacniacz masz jeden więc dużo zależy od jego konstrukcji, ale może i tak być.

A czy problem jest nadmuchany, można uznać, że w większości przypadków nie ma problemu jednak zjawisko może wystąpić.

Wystarczy, mieć aktywne dwa nadające źródła bo zapomniało się wyłączyć to co jest podpięte i sluchasz gramofonu a w zasadzie robisz z niego party a w tle caly czas oddtwarza CD czy telewizor, który został podłączony do przedwzmacniacza. Albo DJ, którzy jadą na dwa gramofony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do tej mini wieży Denona Ceol n10 czy można jeszcze podłączyć gramofon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, satanic napisał(-a):

Panowie do tej mini wieży Denona Ceol n10 czy można jeszcze podłączyć gramofon.

Tam jest wejście analogowe czyli powinno się dać 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, satanic napisał(-a):

Panowie do tej mini wieży Denona Ceol n10 czy można jeszcze podłączyć gramofon.

https://rms.pl/baza-wiedzy/255-wkladki-gramofonowe-gramofony-poradnik

 

A w nim akapit:

Praktyczne rady przy podłączeniu gramofonu.

Samo wejście analogowe to za mało jeżeli nie jest przystosowane pod gramofon.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Burns napisał(-a):

https://rms.pl/baza-wiedzy/255-wkladki-gramofonowe-gramofony-poradnik

 

A w nim akapit:

Praktyczne rady przy podłączeniu gramofonu.

Samo wejście analogowe to za mało jeżeli nie jest przystosowane pod gramofon.

Takiego podłączy bez problemy 🤗🤗🤗

998a92d52ee52aa51f2622ca71a30a4a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli to, że ten Denon ma wbudowany preamp, to faktycznie da się podłączyć i na początek przygody z winylem da radę, ale i tak myślałbym o jakimś fajnym zewnętrznym preampie na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, herbee napisał(-a):

Jeśli masz na myśli to, że ten Denon ma wbudowany preamp, to faktycznie da się podłączyć i na początek przygody z winylem da radę, ale i tak myślałbym o jakimś fajnym zewnętrznym preampie na przyszłość.

Satanic nic nie pisał jaki ma to być gramofon, a na początek ten według mnie jest spoko 🤗🤗🤗

54 minuty temu, herbee napisał(-a):

Jeśli masz na myśli to, że ten Denon ma wbudowany preamp, to faktycznie da się podłączyć i na początek przygody z winylem da radę, ale i tak myślałbym o jakimś fajnym zewnętrznym preampie na przyszłość.

Może taki

IMG_20231214_145246.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, słuchawki bezprzewodowe z bardzo dobrym ANC, co polecacie z autopsji?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Astarloa12 napisał(-a):

Koledzy, słuchawki bezprzewodowe z bardzo dobrym ANC, co polecacie z autopsji?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Airpods Pro gen 2 jak nie masz zboczenia audiofila, to w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie na temat, ale wy będziecie wiedzieć ;) Czy mogę do takiego 10 watowego zasilacza dekodera:

 

(Input) 100-240V~50/60Hz
(Output) 5V-2A
Wtyczka 3.4/1.35mm

 

użyć kabla który jest przeznaczony do zasilacza 15 watowego i (Output) 5V-3A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2023 o 17:54, Astarloa12 napisał(-a):

Koledzy, słuchawki bezprzewodowe z bardzo dobrym ANC, co polecacie z autopsji?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

SoundPeats Opera05 jeśli to mogą być doki a jeśli nauszne to SoundPeats A6. Zapewniam że grają jak parokrotnie droższe słuchawki. Szczególnie te opery wymiatają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz warto kupować „kino domowe”? Nie jestem audiofilem, słucham muzyki głównie z Internetu, ale w domu, do którego się wprowadziłem zastałem wyprowadzenia do 4 głośników w czterech rogach salonu (przestrzeń około 60 m2 wysoka na 5,5 m). Czy warto podłączyć tam głośniki, czy lepszy będzie np.  zestaw ustawiony obok telewizora? I co polecilibyście w jednym i drugim przypadku? A może skoro nie chciałbym wydać więcej niż kilka tysięcy zł na sprzęt (może być używany) to lepiej zostać przy jakimś soundbarze pod telewizor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Christo napisał(-a):

Czy teraz warto kupować „kino domowe”? Nie jestem audiofilem, słucham muzyki głównie z Internetu, ale w domu, do którego się wprowadziłem zastałem wyprowadzenia do 4 głośników w czterech rogach salonu (przestrzeń około 60 m2 wysoka na 5,5 m). Czy warto podłączyć tam głośniki, czy lepszy będzie np.  zestaw ustawiony obok telewizora? I co polecilibyście w jednym i drugim przypadku? A może skoro nie chciałbym wydać więcej niż kilka tysięcy zł na sprzęt (może być używany) to lepiej zostać przy jakimś soundbarze pod telewizor?

Jeżeli lubisz jak coś Ci pyka na bokach to możesz iść tą drogą, ja już z tego wyrosłem i boczne czy tylne głośniki są mi całkowicie zbędne. Jeżeli uzyskasz dobrą stereofonię to wystarczą Ci dwie kolumny plus sub czyli zestaw 2.1 od biedy można zrobić 3.1 czyli dojdzie jeszcze głośnik centralny. Natomiast nie ma nic złego w napędzaniu tego przez amplituner. Zaraz pojawią się głosy, że najtańsze stereo ( mowa i wzmacniaczu) i tak będzie lepsze od amplitunera. To tak nie do konca. Jak kupisz wysoki model amplitunera co ma z 150 Wat na kanał i do słuchania jak opisujesz to też może być amplituner. Obejrzyj sobie ofertę Teufel z kolumnami Ultima. Suby też mają. Amplituner można kupić jakąś używkę w typie Denon AVR-38XX (np 3805) i poniżej 3k masz zestaw który i tak zmiecie nawet porządny Soundbar gdzie ceny startują od 6k. Soundbar to tylko alternatywa jak ktoś nie ma lub nie chce marnować miejsca. Na pewno jest lepiej niż głośniki TV, ale bez szału.

 

Natomiast nigdy bym się nie zdecydował na zestawy bezprzewodowe gdzieś głośniki czy soundbary łączą się bezprzewodowo po bluetooth,

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Christo napisał(-a):

Czy teraz warto kupować „kino domowe”? Nie jestem audiofilem, słucham muzyki głównie z Internetu, ale w domu, do którego się wprowadziłem zastałem wyprowadzenia do 4 głośników w czterech rogach salonu (przestrzeń około 60 m2 wysoka na 5,5 m). Czy warto podłączyć tam głośniki, czy lepszy będzie np.  zestaw ustawiony obok telewizora? I co polecilibyście w jednym i drugim przypadku? A może skoro nie chciałbym wydać więcej niż kilka tysięcy zł na sprzęt (może być używany) to lepiej zostać przy jakimś soundbarze pod telewizor?

No właśnie: kino czy muzyka? Bo do muzyki to stereo, a do filmów to możesz sobie nawet i 8 głośników kupić, choć pewnie teraz to i soundbar wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wasza wiedza to dla mnie wyższy level, ale odpowiem najlepiej jak potrafię. Głównie oglądamy telewizję plus słuchamy muzyki (YouTube) w stosunku 70/30. Salon wygląda tak jak na zdjęciu, w zaznaczonych miejscach kable wychodzą ze ścian (i vis à vis) dwa kolejne) i żona stwierdziła: ucinamy i gipsujemy albo podłączamy głośniki 😊 Pytanie zatem czy warto wieszać, czy lepiej postawić coś przy TV.

 

IMG_5829.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się skupiasz na tylnych głośnikach. Po 1 głośniki powinny być na wysokości uszu a tak to chyba tylko żyrandol będzie miał radość 🤣

Po 2, telewizor masz wepchnięty w narożnik to gdzie tam zmieścisz lewą pełnoprawną kolumnę? Bo chyba nie myślisz to takich głośniczkach wielkości 10cm bo one jedyne co będą robić na takiej dużej powierzchni to pierdzieć. 😜

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O niczym nie myślę i nic nie zakładam póki co. Z tego co mówisz te przewody nadają się do usunięcia i tyle. I chyba tak trzeba będzie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Christo napisał(-a):

O niczym nie myślę i nic nie zakładam póki co. Z tego co mówisz te przewody nadają się do usunięcia i tyle. I chyba tak trzeba będzie zrobić.

Jak są długie to można je sprowadzić w peszlu. Może nie musisz ich ucinać? Może można je tam gdzieś schować pod tynkiem ?. Generalnie fajnie, że przy remoncie pomyślałeś o przeprowadzeniu przewodów, ale moim skromnym zdaniem remontu nie zaplanowałeś pod przyszły zestaw audio. Na pewno nie tam gdzie jest telewizor. Nie ma miejsca i czego tam nie wciśniesz to nie będzie grało dobrze. W obecnej sytuacji raczej zostałeś skazany na soundbar, który wkomponuje się tam idealnie.

 

P.S. są soundbary z głośnikami na tył nawet bezprzewodowymi. Nic nie tracisz poza kasą. Chcesz, możesz sobie powiesić, coś tam będzie sobie pykać, chociaż będzie to bardziej sztuka dla sztuki, spróbować można...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, nie ja robiłem remont i nie ja prowadziłem przewody. Kupiłem dom, którym to już tak wygląda jak wygląda. Ale to co piszesz tylko utwierdza mnie w przekonaniu że szkoda kombinować i trzeba je uciąć i wygipsować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie ucinaj.  Przynajmniej nie za wiele. Zwiń nadmiar który zmieści się typowej puszki, podkuj otwór pod puszkę, schowaj w scianie i zagipsuj. Kto wie kiedy się i do czego przyda przewód.  Obciąć łatwo, wydłużyć ciężko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.