Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Muzzy napisał(-a):


Aida Acoustics 

 

IMG_9947.png

IMG_9946.png

Noo noo noo 👌👌👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj chciałem wymienić pasek szuflady w moim Denonie…

 

IMG_1244.thumb.jpeg.46815d1294bfbdf507594d3c3bc14517.jpeg
 

Częsta usterka Denona… szuflada nie chce ładnie jeździć, a to często po prostu pasek. Niestety - przysłali mi za mały.

I nic z tego. Ale nauczony starym doświadczeniem wymyłem stary pasek spirytusem i założyłem z powrotem. Zeszło sporo czarnego pyłu. Na razie pomogło, a ja zamawiam kolejny pasek :)

 

Swoją drogą - te paski to padają jak muchy, ktoś już się śmiał, że 40 lat od wynalezienia CD w Denonie nie umieją go zrobić dobrze…


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2023 o 20:11, Annihilator napisał(-a):

 

Kto raz zakosztował 15 papierowych cali na basie oraz tub i mu się spodobało to do klasycznych kolumn już nie wróci :)

 

To jest właśnie klasyczny głośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja na zupełnie przyziemnym poziomie, ale odkopie temat Sonetto V lub VIII, bo chyba mnie znów podkręciliście swoimi wystrzałowymi systemami. Miałem w planie z M33, ale sklepikarz mnie usilnie namawia na Rose RS 520 🤔 Jakiś komentarz rzućcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

Panowie, ja na zupełnie przyziemnym poziomie, ale odkopie temat Sonetto V lub VIII, bo chyba mnie znów podkręciliście swoimi wystrzałowymi systemami. Miałem w planie z M33, ale sklepikarz mnie usilnie namawia na Rose RS 520 🤔 Jakiś komentarz rzućcie proszę.

Ja się nie znam , nie mój poziom 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, mój też nie😁 Ale najrozsądniej jest po prostu posłuchać i zdecydować samemu. Tylko tak na spokojnie, z zamkniętymi oczami w skupieniu i bez zbędnego sugerowania czegokolwiek przez osoby trzecie, bo sugestie potwornie manipulują naszym mózgiem :-] Każdy z nas dźwięk odbiera inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne.

NAD z SF słuchałem. Super. 

Rose nie, pewnie sprawdzę. Ale mnie bardziej chodzi o jakieś niuanse techniczne, które być może decydują, że jeden klocek ma istotną przewagę nad drugim, szczególnie w parze z tymi kolumienkami. Bo na nie jestem zdecydowany, one sa przecudnym meblem... 🤦‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

No jasne.

NAD z SF słuchałem. Super. 

Rose nie, pewnie sprawdzę. Ale mnie bardziej chodzi o jakieś niuanse techniczne, które być może decydują, że jeden klocek ma istotną przewagę nad drugim, szczególnie w parze z tymi kolumienkami. Bo na nie jestem zdecydowany, one sa przecudnym meblem... 🤦‍♂️

🤦🤦🤦🤦 Tu masz ładne meble 😁😁😁

b7b63d216a6452aa16b8fb7f473fc9cf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :D👍

jak bede wygladal jak ten pan obok, to wtedy bede kupowal takie meble,

na teraz raczej zostane przy swoim wyborze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa....

W sumie moze by tak pierniczyc głośnik..? 🤔

 

1157377110_Zrzutekranu2023-12-8o16_07_07.thumb.png.aedbffa61f7e530b4f05a60d0ca77ee1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Valygaar napisał(-a):

Panowie, ja na zupełnie przyziemnym poziomie, ale odkopie temat Sonetto V lub VIII, bo chyba mnie znów podkręciliście swoimi wystrzałowymi systemami. Miałem w planie z M33, ale sklepikarz mnie usilnie namawia na Rose RS 520 🤔 Jakiś komentarz rzućcie proszę.

 

Proponuję wpisywać w google nazwa wzmacniacza plus słowo measurements

Czyli rose rs520 measurements

I starać się znaleźć niezależne pomiary, kogoś kto ma sprzęt i chciał się jemu lub miał możliwości zmierzyć parametry takiego sprzętu 

https://www.stereophile.com/content/hifi-rose-rs520-streaming-integrated-amplifier-measurements

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam krótki wywiad z Korą, miała u siebie wzmacniacz Densen B100 plus malutkie SF Concertino. Była uszczęśliwiona. Ja się nie dziwię, to poza wszystkim innym piękne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Pamiętam krótki wywiad z Korą, miała u siebie wzmacniacz Densen B100 plus malutkie SF Concertino. Była uszczęśliwiona. Ja się nie dziwię, to poza wszystkim innym piękne rzeczy.

Kiedyś mieszkała w niewielkim mieszkanku przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Krakowie. Przy owej ulicy był sklep hi-fi gdzie głównie oferowano marki Densen i Sonus Faber. 
 

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kurzy napisał(-a):

Kiedyś mieszkała w niewielkim mieszkanku przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Krakowie. Przy owej ulicy był sklep hi-fi gdzie głównie oferowano marki Densen i Sonus Faber. 
 

 

Prawdę mówiąc, gdybym teraz musiał się downgrade'ować, to kto wie, czy nie wybrałbym starego B-100 (2500 pln), starych Concerto pewnie za jakieś 3000 (Concertino to jednak były maleństwa) i do tego ewentualnie CD Densena z tej samej linii. Łącznie wyniosłoby mnie to połowę ceny katalogowej moich obecnych kolumn, a byłby fun i jeszcze coś naprawdę ładnego w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Prawdę mówiąc, gdybym teraz musiał się downgrade'ować, to kto wie, czy nie wybrałbym starego B-100 (2500 pln), starych Concerto pewnie za jakieś 3000 (Concertino to jednak były maleństwa) i do tego ewentualnie CD Densena z tej samej linii. Łącznie wyniosłoby mnie to połowę ceny katalogowej moich obecnych kolumn, a byłby fun i jeszcze coś naprawdę ładnego w domu.

Ciepłe granie. Z ciekawych wzmacniaczy, wspomnę o Sonneter Alabaster.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kurzy napisał(-a):

Ciepłe granie. Z ciekawych wzmacniaczy, wspomnę o Sonneter Alabaster.

 

Może i ciepłe, nie słuchałem takiego zestawienia. U kumpla Densen sterował Dali 450 z niezłym skutkiem. U mnie teraz grają Opera Callas z Lebenem 600. Na pewno nie jest za ostro, ale szczegóły "temperatury" zależą od lamp, jakie wsadzę w Lebena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Może i ciepłe, nie słuchałem takiego zestawienia. U kumpla Densen sterował Dali 450 z niezłym skutkiem. U mnie teraz grają Opera Callas z Lebenem 600. Na pewno nie jest za ostro, ale szczegóły "temperatury" zależą od lamp, jakie wsadzę w Lebena.

To nie zarzut. Tak dla jasności. 
Gratuluję systemu.👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Burns napisał(-a):

 

Proponuję wpisywać w google nazwa wzmacniacza plus słowo measurements

Czyli rose rs520 measurements

I starać się znaleźć niezależne pomiary, kogoś kto ma sprzęt i chciał się jemu lub miał możliwości zmierzyć parametry takiego sprzętu 

https://www.stereophile.com/content/hifi-rose-rs520-streaming-integrated-amplifier-measurements

 

90% tekstu merytorycznie poza moją percepcją. Ogólnie chwalą ale jest mocno cały czas analogia do M33 i wychodzi, że NAD nieco lepszy. Pogrzebie jeszcze.

Natomiast wiem juz skąd prawdopodobnie rekomendacja w kierunku Rose  - NAD jest praktycznie wyprzedany, sa pojedyncze sztuki z ekspozycji lub rezerwacje do zwolnienia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Valygaar napisał(-a):

90% tekstu merytorycznie poza moją percepcją. Ogólnie chwalą ale jest mocno cały czas analogia do M33 i wychodzi, że NAD nieco lepszy. Pogrzebie jeszcze.

Natomiast wiem juz skąd prawdopodobnie rekomendacja w kierunku Rose  - NAD jest praktycznie wyprzedany, sa pojedyncze sztuki z ekspozycji lub rezerwacje do zwolnienia.

 

Wybór Sonus Faber spoko, tylko które - mała różnica w cenie ? Musisz posłuchać, najlepiej w domu bo cena to nie wszystko, można przedobrzyć zarówno w górę jak i w dół pod względem poziomu wydobywającego się dźwięku - to przecież inne konstrukcje.

Na pewno chcesz wzmacniacz, który jest takim kombajnem i to w klasie D ?

Ja bym na twoim miejscu przetestował wybrane SF w domu z wzmacniaczem Musical Fidelity M6si, Kupił kolumny i wtedy zaczął eksperymenty z wzmacniaczami, który ostatecznie zostawić traktując MF jako punkt wyjścia. Jeżeli budżet pozwoli to zacznij, wybierz jako drugi a może i ostatecznie zakupisz Musical Fidelity M8xi (jest jeszcze model, który wpasowuje się w środek tej stawki czyli musical fidelity m6si 500, ale nad konkretami porozmawiamy, może być PW, jak wystartujesz i znajdziesz punkt wyjścia)

Skup się na wyborze i zakupie kolumn, od tego zacznij, one mają najważniejsze znaczenie dla dżwięku. Wzmacniacz zawsze jakiś dobierzesz, kupisz, nawet zmienisz, mimo utraty wartości, a na pewno łatwiej zmienić wzmacniacz niż kolumny, mniej zachodu.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burns dziekuje za komentarz. Słuchałem obu SF tzn. V i VIII, trudno powiedzieć jaka była różnica. Słuchałem też III i tu moge powiedzieć, że brzmiały "delikatniej" na tyle, że przy pozostałych po prostu skromnie. Inaczej tego nie potrafię opisać. V i VIII praktycznie nie słyszałem różnicy, zwłaszcza przy powiedzmy średnich poziomach głośności. W zasadzie musiałbym je postawić u siebie i zobaczyć całość z meblami itp. bo jednak VIII sa większe i na wyczucie V mi bardziej będą pasować, pomieszczenie nie jest duże więc o skuteczność nagłośnienia się nie obawiam. Zwłaszcza, że ja, nie wiem czy to dziwne, lubię często słuchać muzyki ściszonej, kiedy nie ogłusza, ale głośnik potrafi mi "po cichu" podać wszystkie dźwięki 🤔

Słuchałem w pokoju odsłuchowym, miałem tez kilka modeli  Focali oraz Dali i SF nie dość, że mi wchodził w ucho najlepiej, to jeszcze idealnie mi pasuje designem. Reasumując na pewno SF i na 80% V.

 

Co do jednostki - te głośniki wtedy napędzał najpierw jakiś audiofilski Technics za pond 50 tys. a pozniej NAIM Nova za połowę ceny. Szczerze nie wyłapałem róznic 🤦‍♂️ Przy okazji pobawiłem się tym NAIMem i to jest 99% moich potrzeb/preferencji jeśli chodzi o pomysł na grający klocek. Myślałem o tym NAIM, zwłaszcza że dodatkowy smaczek/rekomendacja to kolaboracja z Bentley ;), ale gdzieś w necie czytałem, że się wyłącza z przegrzania i to też juz nieco starsza konstrukcja (tak na szybko jak wtedy sprawdzałem). Do zainteresowania NAD skłoniły mnie pozytywne recenzje, możliwość rozbudowy i design też. Nie wiem jak interpretować "Na pewno chcesz wzmacniacz, który jest takim kombajnem i to w klasie D ?", ale zakładam że to nie najlepszy pomysł?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o tym mówię, że jak styka V to nie ma co ładować się w VIII bo cena kusi, przedobrzyć też łatwo. Trójka może niekoniecznie.

W linku o Rose, który wrzuciłem masz opisane z czym wiąże się taki wzmacniacz klasy D. Czy to źle? Nie, inaczej, ale jak weźmiesz podane MF i Naima to raczej usłyszysz różnicę. Nie oznacze to, że Naim zagra, źle bo z Sonusami gra spoko, ale inaczej ....

Skoro jeszcze tego nie wiesz to niestety kupujesz portfelem, znaczkiem i wieścią gminną sprzedawców. Można szybko zakończyć temat kompletacji, ale też szybko popłynąć i wydać górę kasy na coś co w domu zagra jak kupa...

Później jak wrócisz do salonów hifi pomarudzić to będą Ci upiększać zwalony dźwięk kablami po 10k za sztukę 🤣😜

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2023 o 17:46, Annihilator napisał(-a):

Mamy to!

 

 

 

IMG_20231204_213733.jpg

 

Sprawdzałeś może czy w takiej konfiguracji udało Ci się wyzbyć przesłuchów międzykanałowych ? Czyli na przedwzmacniaczy robisz dobrą połowę głośności, dźwięk z aktywnego źródła podawany jest na wejście AUX1 (nazwa dowolna) ale dla wyjścia przedwzmacniacza wybierasz AUX2 lub dowolne inne wolne / nieaktywne. Jeżeli nie ma przesłuchu to z głośników nie powinien wydobywać się dźwięk jaki podawany jest na AUX1. Oczywiście nie jest to pełen zakres bo najbardziej przenikają wysokie częstotliwości, ale piosenkę, która gra na pewno da się rozpoznać. (Nie twierdzę, że Ty tego nie wiesz opisuję, żeby inni wiedzieli jak zbadać sobie taki temat / zjawisko w swoich systemach)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2023 o 22:31, Annihilator napisał(-a):

Proszę, oto próbka poglądowa ;)

 

Na moim telewizorze gra tak samo jak u Ciebie 🤣🤣🤣😜 ( taki żarcik sytuacyjny bo każdy ten sam model telewizora, tego samego samego producenta odtworzy dźwięk tak samo ) a jak brzmi oryginalne źródło wiesz tylko Ty...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.