Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dojechały, upgrade audio czas zacząć! 

20240208_122227.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja

5746d4b8b57defb5762068deef1352fa.jpg

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowe klocki wcześniej było seria 900 yamahy + pylon opal monitor , teraz R-N2000A + cd-s2100 + Kef R3 meta. 

20240210_131854.jpg

Edytowane przez Yakuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Yakuz napisał(-a):

Nowe klocki wcześniej było seria 900 yamahy + pylon opal monitor , teraz R-N2000 + cd-s2100 + Kef R3 meta. 

20240210_131854.jpg

I jak gra, masz to co chciałeś, zadowolony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yakuz napisał(-a):

teraz R-N2000

 

 

Gratki, rewelacyjny piec   👍

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yakuz napisał(-a):

Nowe klocki wcześniej było seria 900 yamahy + pylon opal monitor , teraz R-N2000 + cd-s2100 + Kef R3 meta. 

20240210_131854.jpg

Ooo fajne fajne 👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Burns napisał(-a):

I jak gra, masz to co chciałeś, zadowolony ?

Dopiero zaczynam odsłuchy, na pewno z technicznego punktu widzenia jest progres bo jest pilot 😀 streaming i wizualnie wykonanie top!. Dzwiękowo bardziej detalicznie na pewno, dzwięk poukładany, troche inna dynamika.Bas mniej rozlazły.  Ogólnie zestaw z tych jaśniejszych jak to yamaha ale ja takie lubie. Kef vs pylon na pewno troche inna półka i grają lepiej, bardziej czytelnie bo 3 drożny system vs 2d. Sam "amplituner" stereo piękny! Styl vintage pełną gębą! Szkoda że nie ma xlrów tylko :/. 

1 godzinę temu, Czujnik napisał(-a):

 

 

Gratki, rewelacyjny piec   👍

 

tapatalked

Dopiero go poznaje ale wizualnie to miłość od 1 wejrzenia! Jakość wykonania świetna. No i mnogość opcji wyjść, czasem słucha regionalnego radia, czasem coś streamuje....świetny kombajn 

57 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Ooo fajne fajne 👍👍👍

Dzięki :) wyjdzie w praniu ale jest szansa ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe Opal Monitor  bo kiedyś mi się trafiły w dobrych pieniądzach i tak już zostały....za małolata przegrałem rózne altusy mildtony itp i na ich tle opale były bardzo poukładane, ale na tle R3 meta ....zbladły :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ciekawostke że moja kobieta mi się przyznała ,że standard jak powiedziałem o nowym audio to było wywracanie oczami bo "po co , przecież stare jest dobre". Potem kupiłem,robie odsłuchy , siedzi ze mną, słucha (leciało scorpions) i pyta czy mam jakieś nowe płyty bo niby te same piosenki a inaczej brzmią, jest "więcej dźwięków" 😜. Takim oto sposobem przekonała się do nowego sprzętu. Przekonał ją również pilot 😜 i hdmi arc do tv i się sprzęt odpala z tv od razu j steruje pilotem tv 😀 sama się przyznała że teraz musi odsłuchać swoje płyty na nowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zrobiłem automatyzację w Home Assistant - przez przeglądarkę steruję amplitunerem i TV: głośność, źródła, włączanie + drobne skrypty automatyzacji.
image.png.a871d4fe388bbd007e0fa9632fa4288d.png
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho? 😎

Po ponad dwóch tygodniach słuchania na dokanałowych oraz róznych wynalazkach showbiznesowych stwierdzam, że mój zestaw brzmi cudownie 🤩 zjawiskowo wręcz 🥰🤪

Ta odstawka mi zresetowała pamięć i na czysto mogę np. powiedzieć/potwierdzić, że jest wyraźna różnica na graniu po USB i AirPlay chociaż nawet AP jest wiecej niż dobry. Żałuję, że już nie mam kabli głośnikowych do testów, bo bym chętnie powtórzył teraz te przekładki 🤔 albo może nie żałuję...🫣 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 24.02.2024 o 12:28, Valygaar napisał(-a):

Co tu tak cicho? 😎

Po ponad dwóch tygodniach słuchania na dokanałowych oraz róznych wynalazkach showbiznesowych stwierdzam, że mój zestaw brzmi cudownie 🤩 zjawiskowo wręcz 🥰🤪

Ta odstawka mi zresetowała pamięć i na czysto mogę np. powiedzieć/potwierdzić, że jest wyraźna różnica na graniu po USB i AirPlay chociaż nawet AP jest wiecej niż dobry. Żałuję, że już nie mam kabli głośnikowych do testów, bo bym chętnie powtórzył teraz te przekładki 🤔 albo może nie żałuję...🫣 

Czyli siedziałeś na feriach 2 tygodnie poza domem z airpodsami w uszach i liczyłeś, że będzie tak samo ? 🤣 Aż powrót do domu wyprowadził Cię z błędnego przeświadczenia, że to nawet nie leżało 😜

Mam tak samo, tylko że u mnie bez złudzeń. Pisałem już o tym, że mnie słuchawki w/k i mogę je mieć jak G-Shocka na kilka godzin do sportu. Douszne zatykają, można coś tam wyregulować gumkami, ANC, czy wbuadowanymi kanałami, nauszne, hmmm większy przetworniki mogą więcej, ale i tak coś jest na uszach... a zresztą po co się produkuję, wolę jednak przepływ powietrza i stacjonarne audio, poza tym jak dla mnie różnica w jakości dźwięku jest b.duża. może takie do 1500zł nie były jeszcze wystarczająco Top, albo to wewnętrzne uprzedzenie.

Ostatnio zwróciłem uwagę na coś innego, że słuchawki powodują większą degradację słuchu niż zewnętrzne źródła dźwięku i to przy tym samym poziomie dB, po prostu chodzi o odległość. Zastanawiam się czy to wsadzać jeszcze w uszy czy po prostu słuchać śpiewu ptaków - to tak bardzoej serio niż żartem 😉

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, od poniedziałku mam iP 15 pro, to mój pierwszy ogryzek i jeszcze nie mogę się przestawić . Pytanie, jak to coś skonfigurować żeby wyciągnąć jak najwięcej w kwestii jakości dźwięku?
Korzystam głównie ze Spotify i Apple Music, DAC to Topping E70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się podepnę. Ja mam apple od kilku lat, teraz ten sam model i wg mnie mozliwości konfiguracyjne w odniesieniu do dzwieku sa bardzo skromne. Ale zastrzegam, że nie zgłebiałem niebywale tematu, bardziej intuicyjne grzebanie w systemie.

W Macu jest tego dużo więcej. Prawdopodobne jednak, że jeśli zainstalujesz smartfonowe wersje aplikacji typu roon, audirvana itp. to te możliwości się pojawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, herbee napisał(-a):

Pany, od poniedziałku mam iP 15 pro, to mój pierwszy ogryzek i jeszcze nie mogę się przestawić . Pytanie, jak to coś skonfigurować żeby wyciągnąć jak najwięcej w kwestii jakości dźwięku?
Korzystam głównie ze Spotify i Apple Music, DAC to Topping E70.

Powodzi się 🤣 a nie pomyślał ile to kasy i na jaki wzmacniacz by było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już mam i nie potrzebuję więcej (chyba ), a mój pięcioletni OnePlus zaczynał się już buntować. Coś tam już sobie poustawiałem w ogryzku i losless w AppleMusic, na ten moment styka, nie ogarniam jeszcze do końca tego AirPlay, myślałem, że E70 to ma, ale i tak zaraz pojawi się Wiim Pro więc będzie to opędzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Wiima i właśnie OnePlusa 12, w tej konfiguracji rozkaz z apki apple do wiima i tak wali w jakości CD i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, herbee napisał(-a):

To już mam i nie potrzebuję więcej (chyba emoji6.png), a mój pięcioletni OnePlus zaczynał się już buntować. Coś tam już sobie poustawiałem w ogryzku i losless w AppleMusic, na ten moment styka, nie ogarniam jeszcze do końca tego AirPlay, myślałem, że E70 to ma, ale i tak zaraz pojawi się Wiim Pro więc będzie to opędzał.

Mysmy tu już o tym szeroko dyskutowali. Są koledzy bardziej zorientowani, ale wg. mnie ustawienie loseless daje ci tyle, że urządzenie może ale nie musi tak wysyłac pliku. W Apple najczesciej jednak nie wysyła dopóki nie "zablokujesz" systemu aplikacją, która wymusza faktycznie loseless na wyjściu. Tak to działa u mnie na macu, nie sądze zeby w IP było inaczej. Ja z IP gram tylko po AirP, które też, a jakże, gra standardem, który sobie samo wybiera i trudno sie połapać w tym. Ale dla chcacego nic trudnego ;)
Reasumując moje doświadczenia - jesli mi zależy i mam czas żeby siedziec naprzeciw sprzetu, wyłapywać to co moje ucho jest w stanie, kiedy zalezy mi na najlpeszej mozliwej jakości i poprostu słuchanie jest celem samym w sobie - gram z Maca po USB audio przez aplikacje wymuszające najlepszą (oryginalną) jakośc pliku. Kiedy muzyka mi towarzyszy w innych czynnościach w domu gram z AirP zarówno z Maca jak i z IP. Różnice są, ale na tyle niewielkie, że nie ma uzasadnienia podpinanie kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns , też się powodzi, widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Burns napisał(-a):

Czyli siedziałeś na feriach 2 tygodnie poza domem z airpodsami w uszach i liczyłeś, że będzie tak samo ? 🤣 Aż powrót do domu wyprowadził Cię z błędnego przeświadczenia, że to nawet nie leżało 😜

(...)

Taka chwilowa abstynencja od wszystkiego co lubisz potrafi na nowo wzmóc zainteresowanie i pozytywny odbiór 😎 Bo człowiek się do dobrego szybko przyzwyczaja, c'nie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na iPhone zapewne, tak jak i na Androida, aby w pełni się cieszyć muzyką w hi-res, musisz dograć coś takiego:

https://apps.apple.com/pl/app/hi-res-music-player-neplayer/id970389374?l=pl

Nie wiem czy działa, to pierwsza podpowiedź z googla, opis aplikacji wydaje się być ok. Być może będą jeszcze jakieś dodatkowe opłaty za dodatkowe kodeki - nie wiem.

 

Na Androidzie używam USB Audio Player Pro, z dogranym MQA i u mnie działa świetnie. Ale na iOS chyba tej apki nie ma. No i misisz mieć co odtwarzać - czyli muzyke w odpowiedniej jakości. Z Tidal u mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradżcie mi: żona mi teraz namiętnie słucha muzyki ze Spotify z iPhone'a. Łączę ją przez airport express. Jakość jest ok (nie mam też oczywiście wysokiej klasy sprzętu - Harmann Kardon i kolumny JBL), ale czy puszczenie muzyki przez jakąś aplikację poprawi jej jakość? I czy w ogóle to co zapodaje Spotify to jest jakiś porządny format?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co w iPhonie coś dogrywać. Zarówno na Tidal jak i w Apple Music po podłączeniu DACa i zaznaczeniu opcji hi-res w obu aplikacjach bitrate zmienia się dynamicznie zgodnie z parametrami materiału źródłowego (w przeciwieństwie do Maca, który tego nie potrafi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.