Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Waldeusz

Co noszą znani ludzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera, czyli z pamięci nie działa ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam Peckinpah, wielki hollywoodzki renegat - to chyba jakaś wersja Omegi Constellation?

 

post-64635-0-23361500-1476310507_thumb.jpg

 

(Zdjęcie z planu jego najwybitniejszego filmu)

 

post-64635-0-92616400-1476310518_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście film świetny.,Od kilku dni można śmiało powiedzieć,że film kultowy,gdyż zagrał w nim laureat Nobla.,Nie wiem czy ktoś pamięta serial Broken Arrow /Złamana Strzała ,który był emitowany w TVP gdzieś na przełomie Gomułki i Gierka.,Autorem scenariusza  kilku epizodów był  Sam Peckinpah.,Głównymi bohaterami byli agent ds indian Jeffords i wódz  Apaczów Cochise 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rola noblisty u Sama świetna. Dla mnie "Dzika banda" i "Ballada o Cable Hogue" to filmy na tym samym poziomie co "Pat Garret i Billy the kid"


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miałem na myśli film "Pat Garrett i Billy Kid". 

 

Szczególnie cenię i lubię scenę pierwszej rozmowy Pata i Billy'ego, którą umieściłem już kiedyś tu:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/116161-ulubione-sceny-filmowe/?do=findComment&comment=1387069

 

Jasne, "Ballada..", a zwłaszcza "Dzika banda", ale też "Strzały o zmierzchu" to wielkie filmy. Myślę jednak, że "Pat Garrett..." to kwintesencja stylu Peckinpaha - jego wizji Zachodu, a przede wszystkim sposobu opowiadania o odchodzącym świecie i śmierci (o tym są wszystkie te filmy, a także łagodniejszy w treści "Junior Bonner" i nieco słabsze "Dajcie mi głowę Alfreda Garcii"). I żaden inny film nie ma tak fascynująco ukazanej dwoistości postaw bohaterów, którzy pomimo tego są przecież tak bardzo podobni i sobie bliscy.

 

I jeszcze idealne aktorstwo Coburna i Kristoffersona oraz kilka świetnych epizodów: Dylan, Bright, Slim Pickens, Chill Wills, L.Q. Jones.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 I żaden inny film nie ma tak fascynująco ukazanej dwoistości postaw bohaterów, którzy pomimo tego są przecież tak bardzo podobni i sobie bliscy.

 

No może jeszcze Butch Cassidy and the Sundance Kid ;)

...chociaż to na trochę innej płaszczyźnie niż PG&BK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście, ale ja ograniczyłem rozważania tylko do filmów Peckinpaha.

 

Bo do niezapomnianych par bohaterów dodałbym jeszcze np. "Stracha na wróble" i "Nocnego kowboja".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga ciekawe jest, że Peckinpahowi po tych wszystkich westernach przytrafił się film taki jak Ucieczka Gangstera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Anthony Joshua, pięściarz, złoty medalista olimpijski, mistrz wagi ciężkiej. Na ręku "chronograf" Audemars Piguet Royal Oak.

 

anthonyjoshua_ap1.jpg

 

anthonyjoshua_ap2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof Kosiński - prezydent Ciechanowa. Jeden z najmłodszych prezydentów w Polsce.

 

423_kk.jpg?__no=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ken Watanabe, popularny japoński aktor, szerszej, międzynarodowej publiczności znany zapewne głównie z takich filmów, jak np. "Ostatni samuraj", "Wyznania gejszy", "Incepcja", "Listy z Iwo Jimy", "Szanghaj".

 

Zdjęcia kiepskie, ale może ktoś, coś... :)

KenWatanabe.jpg?w=960

600full-ken-watanabe.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.