Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Edmund Exley

Mistrzostwa Świata - Rosja 2018

Rekomendowane odpowiedzi

IMO. Piłkarze niemieccy przegrywając mecz zrobili polskiej piłce nożnej straszną krzywdę. :)  

Gdyby na tym etapie do domu wrócili tylko sami polscy zawodnicy i ich trenerzy to dokonano by gruntownych zmian w zespole trenerskim i w samym zespole piłkarskim, a może nawet i w PZPN.

A że Niemcy jako MŚ przegrali jeszcze w gorszym stylu niż Polacy, więc jest podstawa do tego żeby nie zmienić nic w polskiej piłce nożnej.

Czyli żadnych zmian nie będzie, a jeżeli już, to kosmetyczne nic nieznaczące i niewielkie.

Czyli wszyscy dalej siedzą na swoich stołkach i dalej kręcą swoje "lody".

W dłuższej perspektywie będzie to skutkowało tendencją spadkową polskiego zespołu. Ponieważ trudno jest oczekiwać od zawodników w wieku przedemerytalnym utrzymania znakomitej kondycji wziąwszy pod uwagę i to, że prawie wszyscy z nich to milionerzy żyjący w luksusie i kierujący swoje zainteresowania głownie w pomnażaniu swojego majątku. 

Moim zdaniem obecnie "piłka" na poziomie europejskim, to w czystym wydaniu komercja, duch prawdziwego sportu i rzeczywistej rywalizacji gdzieś się ulotnił. :)

Ponieważ sportem mało się interesuję, więc tak to postrzegam patrząc na to z boku  :)

 

 

PS

Paweł, ja jako wolny człowiek przyjąłem taką zasadę. Piszę co uważam, czasem celowo kontrowersyjnie, ale co z tym zrobi szefostwo tu obecne, to już nie jest mój problem.

 

Przyjąłem również taką skalę. 

Jak posta wytną bez żadnych konsekwencji, to znaczy że przegiąłem tylko lekko. :)

A jak wytną i odznaczą punktami, to znaczy że przegiąłem z moją wolnością słowa i nieprzestrzeganiem regulaminu zbyt mocno.  :D

Oczywiście nie mam i nie przechowuję nigdy żadnej urazy do tych którzy wycinają i odznaczają punktami.  :)

Po prostu, uznaję że należycie wypełniają swoje obowiązki.  

W pełni popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy Niemiec właśnie :lol: napisał mi, że "tamtejsi malkontenci" ;) żartują teraz, że ich reprezentacja i tak odpadła z mistrzostw świata z najlepszym bilansem ze wszystkich drużyn z państw muzułmańskich. 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszesz jakbys nigdy nie gral w pilke. Oezil, Schwainsteiger to bym sie zgodxil ale Lahm?.Moze Neuer :) Jakby nie bylo wiekszosc akcji zaczyna sie od niego.

Lahm bardzo czesto grał jako środkowy pomocnik zarówno w reprezentacji jak i w Bayernie. Zwłaszcza pod koniec kariery w Bayernie grał w pomocy obok Alonso a na prawej obronie wprowadzany był do pierwszego składu Kimmich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do walk są inne dyscypliny, ja chce oglądać futbol. Iran grał piach 1-10-0-0 tego oglądać się nie dało , oczy krwawiły. więc dobrze że ich już nie ma na mundialu, niech jeszcze Szwecja odpadnie, bo też się tego oglądać nie da.

Wybacz - jeśli według Ciebie Iran grał piach i nie dało się tego oglądać, to co grała Polska?

Ludzie nie macie innych powodów do radości oprócz porażki Niemiec?

To smutne.

Hmmm.... A cieszenie się z porażki np. Australii, Peru czy Panamy jest smutne? Nie popadajmy proszę w jakieś paranoje. Tak jak wcześniej pisałem, każdy ma swoje sympatie i antypatie i czymś naturalnym jest cieszenie się ze zwycięstw drużyn, którym kibicujemy a zarazem porażki tych co mniej lubimy mogą też cieszyć. Przecież to zwykłe forum dyskusyjne - tu naprawdę nie obowiązuje poprawność polityczna, tak myślę, co na to moderator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz - jeśli według Ciebie Iran grał piach i nie dało się tego oglądać, to co grała Polska?

 

 

Grała to samo , dlatego nie żałuje że jest poza mundialem.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie obejrzę dziś Argentyny. Czuję, że będzie remis i karne dla albi-calestes. A właściwie to pewnie tak nie będzie, ale chciałbym.

 

Ale najważniejsze dla mnie wieczorem. Liczę na twardą walkę i 1:0 dla Urusów. Vamos Uruguay!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Poszesz jakbys nigdy nie gral w pilke. Oezil, Schwainsteiger to bym sie zgodxil ale Lahm?.Moze Neuer :) Jakby nie bylo wiekszosc akcji zaczyna sie od niego. Zgodze sie ze od czasow Szymkowiaka czy Brzeczka nie mielismy kladycznego rozgrywajacego ze posluze sie koszykarskim nazewnictwem ale tak krawiec kraje ...

Jest mniej lub bardziej przereklamowany Zielinski i tyle. Podaj jedno/dwa mazwiska takich kreatywnych pomocnilow z p9lskim paszportem i daj w cc Nawalke a cie ozloci.

Ogólnie nie przywiązuję się do nazwisk. Pamiętam zawodnika z tego co robił na boisku, potem muszę go odnaleźć w składzie i dzięki temu mam nazwisko. Lahm z całą pewnością zajmował się wprowadzaniem piłki do gry, należy dodać gry do przodu a nie na powrót do bramkarza :) jak to się dzieje w polskiej drużynie.

Ozil grał wyżej, zwykle dociągał od około 3/2 boiska do pola karnego i brał udział w reszcie. Jako element podejrzany politycznie musiał podawać Müllerowi :) . Schwainsteiger to "Rasa Panów", mógł grać wszędzie i grał.

 

Znajomy Niemiec właśnie :lol: napisał mi, że "tamtejsi malkontenci" ;) żartują teraz, że ich reprezentacja i tak odpadła z mistrzostw świata z najlepszym bilansem ze wszystkich drużyn z państw muzułmańskich. 

I to by się mniej więcej zgadzało z moją teorią spiskową :) . Za mało było jasnookich blondynów w grze by mogli awansować.

 

Niestety nie obejrzę dziś Argentyny. Czuję, że będzie remis i karne dla albi-calestes. A właściwie to pewnie tak nie będzie, ale chciałbym.

 

Ale najważniejsze dla mnie wieczorem. Liczę na twardą walkę i 1:0 dla Urusów. Vamos Uruguay!

To obejrzysz ją w następnym meczu. Albo i nie :) . Obstawiam to drugie jak przeciwnikowi uda się skutecznie spowolnić Messiego. Póki co nikt inny u Argentyńczyków nie zabłysnął w polu karnym przeciwnika.

Tak się zastanawiam czy to nie jest jakiś celowe działanie, gra na KR albo Messiego by byli najlepszymi napastnikami, mieli najwięcej goli,...? Czyjeś ego położyło nie jeden projekt i nie jedną drużynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Za mało było jasnookich blondynów w grze by mogli awansować.

 

 

Nordycki typ miał być  ponadczasowy  :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Niestety nie obejrzę dziś Argentyny. Czuję, że będzie remis i karne dla albi-calestes. A właściwie to pewnie tak nie będzie, ale chciałbym.

 

Kibicuję Argentynie ze świadomością, że Francja ma znacznie więcej argumentów do zwycięstwa.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. rakietę Mbappe ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ua. Co szczurek teraz strzelił to klękajcie narody  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest hejterem. Odpadli Niemcy, odpadną żabojady i mamy piękny mundial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chłopaki bramki siekają, "szapoba" rzekłby Tomasz Hajto. Dwa najładniejsze uderzenia z gry w tym mundialu póki co chyba.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszcze pojechały do domu to zaczęła się gra w piłkę. Ależ dziś mamy mecz!


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ze mnie Jonasz :D

Najlepszy mecz mistrzostw. Aż dziw, że nie ma kunktatorstwa i nie gramy na remis i karne (jak to ma często miejsce w fazie pucharowej turnieju).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remis z obroną Argentyny? Przecież oni nie grają jak zespół. W ataku grają indywidualności, w obronie jest bałagan i chaos. 9 bramek straconych w 4 meczach?


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to był pokaz piłki nożnej! Argentyna odpadła o mecz za późno, a Otamendi bandyta powinien zostać w końcu przez kogoś ukarany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale walka była piękna, z obu stron było serce do walki i gra do końca, a nie spacerowanie i napawanie się widokami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otamendi po raz drugi zachował się jak debil. Irytuje mnie to, że sędziowie teraz oszczędzają kartki.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się drugą połowę obejrzeć. Francja lepsza, ale jednak szkoda, że nie udało się doczołgać do dogrywki. Otamendi po raz drugi bardzo brzydkie zachowanie.

 

Ale za dwie godziny Ameryka bierze rewanż!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecz rewelacyjny, a Messi się nie skończył, jak twierdzili eksperci :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Mecz pierwsza klasa, działo się. Francuzi szybsi na boisku choć technicznie gorsi od Argentyńczyków. To wystarczyło, wynik nie był przypadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara prawda, wielkie turnieje zaczynają się na fazie pucharowej.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Edmund Exley
      Ja wiem, że to niesłuszne
      Stanisław Barańczak
       
      Panowie - wszyscy wiemy, jak jest. Ale może uda nam się zachować tradycję i w ten sposób wyrazić naszą autoteliczną futbolową pasję.
       
      Składy:
      https://www.fifa.com/fifaplus/en/tournaments/mens/worldcup/qatar2022/teams
       
      Transmisje:
      https://sport.tvp.pl/64461650/gdzie-ogladac-ms-2022-plan-transmisji-mundialu-w-tv-online-aplikacji-i-hbbtv-w-tvp
       
      Mój typ na Mistrza: Brazylia
      Kibicuję, żeby Mistrzem został/została: Urugwaj
      Polska: faza grupowa
      Król strzelców: Neymar
    • Przez Edmund Exley
      Zaczęło się.
    • Przez Edmund Exley
      Rok temu komentowaliśmy tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/121325-copa-america-2015/?hl=%2Bcopa+%2Bamerica
       
      Teraz edycja z okazji 100. rocznicy pierwszego turnieju. Prawdopodobnie będzie w cieniu Euro i obawiam się, że nie będzie stała na najwyższym poziomie. No ale Copa to Copa, na swój temat zasługuje. Właśnie zaczyna Urugwaj, czyli jakby dopiero się impreza zaczynała 
       
      Znaczek:

       
      Składy:
      https://en.wikipedia.org/wiki/Copa_Am%C3%A9rica_Centenario_squads
       
      Plan transmisji:
      https://sport.tvp.pl/25633658/rozpoczyna-sie-copa-america-centenario-transmisje-w-tvp

      Wyniki i składy z turnieju w 1916 można przypomnieć sobie tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Copa_Am%C3%A9rica_1916
    • Przez Edmund Exley
      Drodzy Koledzy,
       
      temat niszowy, ale potrzebny - Copa America to wspaniały turniej, warto poświęcić mu odrębne miejsce.
       
      Początek już 11 czerwca - na inaugurację Chile-Ekwador (u nas będzie to już 12 czerwca). Finał 4 lipca.
       
      Logo i maskotka:

       

       
       
       
      Skład grup:
      Grupa A: Chile, Boliwia, Ekwador, Meksyk
      Grupa B: Argentyna, Jamajka, Paragwaj, Urugwaj
      Grupa C: Brazylia, Kolumbia, Peru, Wenezuela
       
      Składy drużyn są tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Copa_Am%C3%A9rica_2015_%28sk%C5%82ady%29
      Plan transmisji: http://sport.tvp.pl/20393572/copa-america-2015-sprawdz-plan-transmisji
       
      Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami, prognozami, sympatiami. Nie ma Niemców, kibicować można wszystkim. W miarę możliwości będę wrzucał jakieś migawki z historii, fragmenty meczów i archiwalne zdjęcia.
       
      Dodam, że mam nadzieję, iż tytuł obroni Urugwaj, choć trzeba powiedzieć, że największym minusem zbliżającego się turnieju będzie brak Luisa Suareza. To efekt kary (moim zdaniem niewspółmiernie wysokiej do czynu) za incydent na Mundialu w Brazylii. O Urugwaju postaram się napisać parę słów w najbliższych dniach.
       
      Życzę ciekawej dyskusji i dobrej piłki
       
       
    • Przez Edmund Exley
      Drodzy Koledzy,
       
      chciałbym zaproponować temat dotyczący tylko i wyłącznie nadchodzącego Mundialu. Nie jestem na pewno jedyną osobą, która od czterech lat odlicza dni do początku turnieju.
       
      Proponuję zapomnieć w tym temacie o rzeczach, których świadomość mamy wszyscy, ale które psują nam zapewne nastrój: postępująca komercha, niedozwolony doping, korupcja, Blatter... Chciałbym, abyśmy pisali o piłce, turnieju, koszulkach, nadziejach i obawach czysto sportowych.
       
      Dla chętnych proponuję przedturniejową zabawę - uzupełnienie mini-ankiety o naszych typach, prognozach i wspomnieniach:
      1. Mam nadzieję, że Mistrzostwa wygra...
      2. Typuję, że Mistrzostwa wygra...
      3. Rewelacją turnieju będzie...
      4. Królem strzelców będzie...
      5. Największym rozczarowaniem turnieju będzie...
      6. Moje dwa najpiękniejsze wspomnienia z Mundiali...
      7. Ulubiona maskotka w historii...
       
      A tym, którzy chcieliby się przygotować przed turniejem, polecam:
       

       
      No to ja jako pierwszy wypełnię ankietę:
      1. Mam nadzieję, że Mistrzostwa wygra... Urugwaj
      2. Typuję, że Mistrzostwa wygra... Argentyna
      3. Rewelacją turnieju będzie... Bośnia i Hercegowina
      4. Królem strzelców będzie... Karim Benzema
      5. Największym rozczarowaniem turnieju będzie... Holandia
      6. Moje dwa najpiękniejsze wspomnienia z Mundiali...
      - Mondiale 90 - wiadomo, pierwsze mistrzostwa
      - Urugwaj-Ghana 2010
      7. Ulubiona maskotka w historii... Ciao
       

       
      Zachęcam do komentarzy i pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.