Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Z Twoich recenzji wnioskuje, ze masz minimum 2 g-shock'i. Dlaczego macie po 2 lub wiecej? Ja mam jeden i bede go nosil az ulegnie zniszczeniu chyba, ze wczesniej kupie inny. Stary komus podaruje, sprzedam albo zalatwie na amen. Nie moge miec dwoch g-shock'ow naraz bo bym zwariowal nie mogac sie zdecydowac, ktory nosic. Jak bym mial wiecej niz 2 to juz tragedia!!!

 

Po pierwsze jak pewnie zauważyłeś z recenzji, te dwa zegarki radykalnie różnią się od siebie, zaletą Mudmana jest solidność, perfekcja wykonania i niezawodność, z kolei Riseman jest wszechstronny za to bardziej delikatny.

G-Shocki mają tą zaletę, że każdy ma w sobie indywidualizm, poszczególne modele nie różnią się od siebie tylko wyglądem, ale i wieloma innymi rzeczami, które składają się na ich niepowtarzalność.

Po drugnie, na tym właśnie polega kolekcjonerstwo, człowiek gromadzi przedmioty i sprawia mu to przyjemność.

Po trzecie równie dobrze mógł byś sie spytać dlaczego mam wiecej niż jedną parę spodni, mówiąc że gdybyś miał więcej niż jedną parę to byś zwariował, bo masz te jedne i bedziesz je nosił aż się rozlecą i spadną Ci z tyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do niezawodnosci Mudmana i delikatnosci Riseman to wydaje mi sie, ze sa one tak samo niezawodne i oba wytrzymaja tyle samo. W koncu oba zegarki to g-shock. Wydaje mi sie, ze porownanie ze spodniami nie jest trafne. Spodnie zaklada sie rozne ze wzgledu na pogode, okazje i trzeba je zmieniac bo sie brudza i zuzywaja chyba szybciej niz zegarki (g-shock). Bardziej trafne by bylo porownanie do np. mp3 player. masz np. 3 i co dziennie uzywasz innego. kolekcjonerstwo w przypadku g-shock'ow zwlaszcza modeli takich jak 2 wyzej wymienione to troche bez sensu. mozesz przeciez isc do sklepu, kupic wszystkie modele jakie tam maja i juz masz pokazna kolekcje. Co innego gdybys kolekcjonowal jakies stare modele np. z limitowanych serii lub analogicznie jakies inne ciezko dostepne rzeczy. Mnie wkurzaloby tez ciagle zmienianie zegarkow. do pracy ide z tym po powrocie zakladam inny, za 2 gosziny ide na rower i zakladam nastepny. zegarek do pracy, na rower, na noc, do picia itp. Mam jeden, ktory sluzy mi 24h i tyle.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam troche g- shock'ow i nie mam problemu ktory i kiedy wyladuje na reku , nosze bardzie pospolite. Te z limitowanych lub specialnych edycji spoczywaja w pudelku. Na codzien nosze divery lub chronograf do zmiany z dw -XXXX.


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale po co zmieniac zegarki - nie wystarczy jeden dobry? jesli zakladasz g-shock do np. jazdy na rowerze, a na wyjscie do kina diver'a to nie lepiej jeden uniwersalny? jakos nie moge tego zrozumiec chyba za bardzo jestem skrzywiony w tym wzgledzie :huh:


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem az pewnego dnia mnie trafilo.. rodzina pewno wolalaby zeby to sie nie stalo:)


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez tak myslalem az pewnego dnia mnie trafilo.. rodzina pewno wolalaby zeby to sie nie stalo:)

 

Czy moglbys zacytowac do czego odnosi sie Twoje zdanie bo nie zalapalem :huh: sorry


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak ale po co zmieniac zegarki - nie wystarczy jeden dobry? jesli zakladasz g-shock do np. jazdy na rowerze, a na wyjscie do kina diver'a to nie lepiej jeden uniwersalny? jakos nie moge tego zrozumiec chyba za bardzo jestem skrzywiony w tym wzgledzie

prosze bardzo :huh:


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Juz zalapalem :D Troche juz nie w formie jestem w koncu to piatek wieczor :huh:


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do niezawodnosci Mudmana i delikatnosci Riseman to wydaje mi sie, ze sa one tak samo niezawodne i oba wytrzymaja tyle samo. W koncu oba zegarki to g-shock. Wydaje mi sie, ze porownanie ze spodniami nie jest trafne. Spodnie zaklada sie rozne ze wzgledu na pogode, okazje i trzeba je zmieniac bo sie brudza i zuzywaja chyba szybciej niz zegarki (g-shock). Bardziej trafne by bylo porownanie do np. mp3 player. masz np. 3 i co dziennie uzywasz innego. kolekcjonerstwo w przypadku g-shock'ow zwlaszcza modeli takich jak 2 wyzej wymienione to troche bez sensu. mozesz przeciez isc do sklepu, kupic wszystkie modele jakie tam maja i juz masz pokazna kolekcje. Co innego gdybys kolekcjonowal jakies stare modele np. z limitowanych serii lub analogicznie jakies inne ciezko dostepne rzeczy. Mnie wkurzaloby tez ciagle zmienianie zegarkow. do pracy ide z tym po powrocie zakladam inny, za 2 gosziny ide na rower i zakladam nastepny. zegarek do pracy, na rower, na noc, do picia itp. Mam jeden, ktory sluzy mi 24h i tyle.

 

Zegarki to taka męska biżuteria, zmienia się je w zależności od nastroju, albo ubioru. Najprawdziwsze jest jednak to co napisał hot wax, jak masz bzika to już koniec i nic dziwnego, że osobie nie miejacej bzika ciężko to zrozumieć. Ludzie którzy zbierają znaczki, też kupują je na poczcie, gdzie są dostępne, a nawet istnieją sklepy kolekcjonerskie gdzie jak pisałeś można iść i kupić wszystkie na raz. Tu chodzi o doznania estetyczne, gdy widzi się jak wszystkie stoją w rzędzie i są tylko Twoje, a nie Time Trendu, albo jakiegoś innego szarlatana.

Milośnicy odtwarzaczy mp3 też pewnie istnieją i kto wie czy nie maja swojego forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszenie sie do biżuterii w kontekście G-Shocka to zakrawa na żart :huh: Owszem posiadanie kilku zegarków jest wygodne, ale G-Shock to po prostu taki wołek roboczy którego ubiera się do tzw "taplania w błocie" . A owszem pozostałe zegarki można traktowac jako dodatek do nastroju, ubioru czy okazji.

Zupełnie innym tematem jest kolekcjonowanie G, ale to już zupełnie inne niezrozumiałe dla mnie "zboczenie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnoszenie sie do biżuterii w kontekście G-Shocka to zakrawa na żart :huh: Owszem posiadanie kilku zegarków jest wygodne, ale G-Shock to po prostu taki wołek roboczy którego ubiera się do tzw "taplania w błocie" . A owszem pozostałe zegarki można traktowac jako dodatek do nastroju, ubioru czy okazji.

Zupełnie innym tematem jest kolekcjonowanie G, ale to już zupełnie inne niezrozumiałe dla mnie "zboczenie"

 

Wszystko zależy od tego jak sie ubierasz i jaki masz styl bycia, jak chodzisz w gajerku to biżuterią dla Ciebie jest Omega, jak chodzisz na sportowo, albo wojskowo, to Omega wygladała by wtedy głupio i do gry wkracza G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na allegro taka aukcje

 

aukcja

 

Czy ktoz z bardziej doswiadczonych kolegow moze sie wypowiedziec czy ten zegarek to podroba?

 

Rozni sie od mojego nastepujacymi detalami:

 

1 na tarczy widnieje napis WR20BAR - powinno byc WR200M

2 nad wyswietlaczemjest napis ANTIMAG. I - powinno byc ANTIMAGNETIC

3 na deklu jest CASIO G-SHOCK - powinno byc tylko CASIO, a pod spodem logo G-Shocka.

 

Tak przynajmniej jest w moim egzemplarzu.

Dla porowania tu jest zdjecie oryginalne

 

casio

 

Tak na marginesie, w opisie funkcji zegarka duzo bzdur.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś z was telefon Samsung Solid? Podobno zbudowany w technologii G-Shock i ma wszystkie bajery jak Riseman, wysokościomierz, termometr itd. Warty jest uwagi?

 

post-2865-0-76096000-1331222775.jpg

Mam ten telefon. Długo za mną chodził i od ponad miesiąca czasu go użytkuję. " Przeszedłem" wiele telefonów, GSM posiadam od 10 lat. Żeby mieć kasę na SOLIDA sprzedałem Samsunga F480. Teraz do sedna- lepszego telefonu nie miałem od czasu uzytkowania komórki. Nadmienię tylko, że telefonu używam wyłącznie do telefonowania- inne dodatki to TYLKO dodatki. Bateria wytrzymuje około 5- 7 dni- telefon jest cały czas w ruchu, dużo rozmawiam ( średnio godzine dziennie, niekiedy jednak nawet i 2-3 godziny w ciągu doby). Oczywiście nie oszczędzam go, tak jak swojego G-Shocka GW1300. Zaliczył upadki, kąpiele w wodzie i błocie i inne niedogodności. Jednym słowem- POLECAM i myślę, że po 6310i będzie to telefon, który będe miał dłużej niż rok :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Media Markt testowalem troche ten telefon razem z laska z promocji, przedstawicielem i obsluga. Na stanowisku sa pojemniki z kamykami, piachem, woda i nadmanganianem potasu. Mozna wrzucic telefon do pojemnika np. z kamykami (pojemniki sa przezroczyste) i potrzasnac nim labo kulac po podlodze. Po wyjeciu z pojemnika telefon nie ma zadnych rys na obudowie itp, z piachem, woda, etc.

A teraz pare ciekawostek, o ktorych sie moze nie dowiesz od sprzedawcow. Telefon pod woda nie dzwoni i nie wydaje zadnych dzwiekow (wiec nie zadzwonisz), wibruje i robi zdjecia. Mozna go zanurzyc na max 1m ale nie dluzej niz na pol godziny. Po 40 minutach moczenia telefonu w wodzie - woda przeszla juz prawie przez cala uszczelke. spuscilem telefon na ziemie i przezyl, kolega upuscil i kopnal - telefon polecial jakies 30 metrow i przezyl, zadnych rys na obudowie. Przedstawicielowi handlowemu upadl i przestal dzialac! zonk! :)

Reasumujac telefon jest dobrze wzmocniony i bardzo duzo wiecej wytrzymalszy niz inne telefony ale pancerny nie jest i jednak trzeba z nim troche uwarzac. Do G-Shock'a jeszcze mu duzo brakuje.

Chcialem zrobic zaklad z przedstawiecielm, przetestowac telefon i moj g-shock. jesli pierwszy padnie telefon to dostaje nowke gratis - jesli padnie moj zegarek to kupuje przedstawicielowi dowolnego g-shocka w cenie telefonu. NIE CHCIAL POJSC NA TAKI UKLAD :)


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Teshima, a czy to ogólnopolska akcja??? Skąd jesteś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak ale po co zmieniac zegarki - nie wystarczy jeden dobry? jesli zakladasz g-shock do np. jazdy na rowerze, a na wyjscie do kina diver'a to nie lepiej jeden uniwersalny? jakos nie moge tego zrozumiec chyba za bardzo jestem skrzywiony w tym wzgledzie :)

 

 

na mature do garniaka tez G zalozysz ?


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teshima, a czy to ogólnopolska akcja??? Skąd jesteś??

 

Ja to widzialem w Media Markt w Toruniu zwykle takie akcje sa we wszystkich marketach tej sieci ale w weekend czyli jutro wieczorem bedzie koniec. Przejdz sie do MM w miescie gdzie mieszkasz powinno tez byc (ale nie obiecuje). Warto, mozesz pomeczyc telefon i zobaczyc ile wytrzyma.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na mature do garniaka tez G zalozysz ?

 

Na maturze nie mialem jeszcze g-shocka ale gdybym mial to na pewnie bym go zalozyl. Co ma zegarek do matury i garniaka. Rzadko zakladam garnitur nie mam takiej potrzeby (pogrzeb, wesele) oczywiscie g-shock, bo przeciez po pijaku (wesele) moge gdzies nim rabnac :) Co do sytuacji biznesowych to tez rzadko musze zakladac garniak ale jak juz to tez g-shock. jak sie komus nie podoba to nie musi nawiazywac ze mna wspolpracy, najczesciej to ja wystepuje z pozycji sily. Czasem nawet na takie spotkanie do marynarki, bialej koszuli i krawata zakladam jeansy i sportowe buty, liczy sie to co wiem, umiem i moge zaoferowac, a nie to jak sie ubieram i wygladam.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do przeczytania recenzji mojego g-shock'a

 

recenzja


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj w Media Markt testowalem troche ten telefon razem z laska z promocji, przedstawicielem i obsluga. Na stanowisku sa pojemniki z kamykami, piachem, woda i nadmanganianem potasu. Mozna wrzucic telefon do pojemnika np. z kamykami (pojemniki sa przezroczyste) i potrzasnac nim labo kulac po podlodze. Po wyjeciu z pojemnika telefon nie ma zadnych rys na obudowie itp, z piachem, woda, etc.

A teraz pare ciekawostek, o ktorych sie moze nie dowiesz od sprzedawcow. Telefon pod woda nie dzwoni i nie wydaje zadnych dzwiekow (wiec nie zadzwonisz), wibruje i robi zdjecia. Mozna go zanurzyc na max 1m ale nie dluzej niz na pol godziny. Po 40 minutach moczenia telefonu w wodzie - woda przeszla juz prawie przez cala uszczelke. spuscilem telefon na ziemie i przezyl, kolega upuscil i kopnal - telefon polecial jakies 30 metrow i przezyl, zadnych rys na obudowie. Przedstawicielowi handlowemu upadl i przestal dzialac! zonk! ;)

Reasumujac telefon jest dobrze wzmocniony i bardzo duzo wiecej wytrzymalszy niz inne telefony ale pancerny nie jest i jednak trzeba z nim troche uwarzac. Do G-Shock'a jeszcze mu duzo brakuje.

Chcialem zrobic zaklad z przedstawiecielm, przetestowac telefon i moj g-shock. jesli pierwszy padnie telefon to dostaje nowke gratis - jesli padnie moj zegarek to kupuje przedstawicielowi dowolnego g-shocka w cenie telefonu. NIE CHCIAL POJSC NA TAKI UKLAD :)

Z tego co wiem, to była promocja ale na SOLIDA B2100, a ten o którego było pytanie to B2700 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to była promocja ale na SOLIDA B2100, a ten o którego było pytanie to B2700 ;)

 

Moze masz racje, wiesz nie zwrocilem uwagi dokladnie na model ale mysle, ze nie ma wiekszego znaczenia bo w promocji telefonu chodzilo o jego walory wytrzymalosciowe, a nie funkcje. Watpie zeby miedzy tymi dwoma modelami byla jakas roznica w tej kwestii. jesli juz to zmienily sie funkcje telefonu, a konstrukcja pozostala ta sama. Ale jesli kogos to specjalnie interesuje to moge sie dowiedziec o szczegoly.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od tego jak sie ubierasz i jaki masz styl bycia, jak chodzisz w gajerku to biżuterią dla Ciebie jest Omega, jak chodzisz na sportowo, albo wojskowo, to Omega wygladała by wtedy głupio i do gry wkracza G.

 

Dokładnie,

Serce by mi chyba pękło gdybym założył DW-5200 do taplania się w błocie ;)

Zwłaszcza że mimo około 22 lat (z nowym paskiem i bezelkiem) wygląda obecnie 'jak z salonu' :)


Kolekcja: TAG Heuer CV-2110.BA0787; Atlantic SEAHUNTER; casio DW: 5000C 5600C 5600E 6900K 1500; Citizen DQ-7511

Na sprzedarz: Casio G-Shock: DW-001 Jason;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze masz racje, wiesz nie zwrocilem uwagi dokladnie na model ale mysle, ze nie ma wiekszego znaczenia bo w promocji telefonu chodzilo o jego walory wytrzymalosciowe, a nie funkcje. Watpie zeby miedzy tymi dwoma modelami byla jakas roznica w tej kwestii. jesli juz to zmienily sie funkcje telefonu, a konstrukcja pozostala ta sama. Ale jesli kogos to specjalnie interesuje to moge sie dowiedziec o szczegoly.

 

B2700 w odróżnieniu od B2100 ma UMTS (i GSM 850) i dodatkową kamerę

bateria jest większa (1300 vs 1000 mAh), ma lepszy aparat, większy wyświetlacz (o lepszej rozdzielczości) oraz posiada latakrę

ale B2100 jest za to bardziej "wytrzymały" -ma IP57 vs IP54


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie o kolory podświetleń szczególnie w modelu mudman, przeglądając rożne fotki spotkałem się z kolorem niebieskim, zielonym i pomarańczowym. Od czego zależy kolor, jaki kolor ma lub powinien mieć model G-9000-1VCR? Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam załogę G. Niedługo dołączę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.