Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Może lepiej zacząć od mechanizmu :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwetie ideologiczne nadal interesują mnie czyto techniczne różnice :-)  [...] między MT-G a GST

 

MT-G, a dokładniej wersja S to, moim zdaniem, najbardziej poukładany wizualnie zegarek z serii analogowych "G" - w tym zegarku "niczego" nie jest za dużo ani za mało - ciężko jest przyrównać wizerunkowo innego "G" do niego.

Jeśli miałbym wymieniać jakieś wady to mógłby być ciut mniejszy - wtedy lepiej układałby się na nadgarstkach użytkowników dla których jest robiony - czyli tych z nadgarstkami 18-20cm :P:D :D :D

Inne "G" są... po prostu inne - moim zdaniem żadnego modelu g-shock'a nie da się porównać z drugim modelem i to właśnie lubię w zegarkach linii g-shock. Kwestie technologiczne są tutaj, moim zdaniem, drugorzędne, bo nie można powiedzieć czy termometr jest lepszy od barometru, a ten z kolei jest lepszy od kompasu - to nie automat gdzie można zestawić dwa mechanizmy i powiedzieć "ten jest lepszy bo ma stop sekundę i dokręcanie" - a potem się zastanawiać po jaką cholerę w automacie stop sekunda i dokręcanie???

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegarek! Casio przekuło wizerunek MTG na bardziej popularną wersję do ludu. 'Lud' się na pewno ucieszy, mniej zapewne właściciele MTG heh.

Gdzieś już to słyszałem, znaczy MTG ekskluzywny dla elit a GST dla roboli?   :P 

 

MT-G to MT-G. Ich właściciele raczej wciąż będą się cieszyć, że posiadają "oryginał" a nie "naśladowce".

Tak samo jak w przypadku GWG i GG.

Ja bym się nie doszukiwał "podróbek" - kopii, wszystko teraz podobne  ;)

 

... - a potem się zastanawiać po jaką cholerę w automacie stop sekunda i dokręcanie???

Jak będziesz chciał to Ci wytłumaczę na PW bo w tym temacie będzie nie na miejscu a Ty Piotrek całkowicie się pogubiłeś w zegarkach automatycznych  :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał to Ci wytłumaczę na PW bo w tym temacie będzie nie na miejscu a Ty Piotrek całkowicie się pogubiłeś w zegarkach automatycznych  :D

 

Tomku, po prostu przestały być dla mnie interesujące, ale to historia na dłuższą "rozgaworkę" i to nie na forum a może w "The Eclipse Inn" przy jakimś spienionym ciemnym  ;)

 

DSC09093.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy jest jakaś przepaść technologiczna między mecjanizmem z MT-G a GST. Mowa oczywiście o wersji bez GPS. Czy różnica w cenie to jednak kwestia znaczka.

Edytowane przez Michał Lipiński

GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja nadal oczekuję merytorycznej odpowiedzi czy ktoś ma jakąś wiedzę w interesującym nie temacie. 


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak Triple G w B-100 i inna liczba silniczków, ręcznie polerowana koperta, inne szkła o czym już wspominałem.. można szukać i szukać, tylko po co szukać różnić w 2 kompletnie różnych zegarkach ;)

 

Mnie się B-100 podoba i już, jak to ktoś w dziale Seiko trafnie napisał "kupuję zegarki oczami" - więc pomimo posiadania MTG-G B-100 sobie sprawić pragnę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że porównania techniczne są jak najbardziej zasadne, chociażby z czystej ciekawości. 

Natomiast nie powinno się robić wjazdów typu mam MT-G wydałem 4k jestem super albo odwrotnie. Jesteś frajer bo wydałeś 4k a ja mam za 1500 GST i wygląda tak samo zaje..... Natomiast jak już pisałem  mnie interesuje z czystej ciekawości z czego wynikają tak duże różnice w cenie przy podobnym wyglądzie a nie porównanie na zasadzie MT-G vs GST bo to jak już napisałeś nie ma sensu. 

Edytowane przez Michał Lipiński

GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Osobiscie uwazam ze roznica wynika z napisu.Bo nawet jakby nie byly zaawansowane technicznie,to wyprodukowanie samego modulu,biorac pod uwage ilosc,nie jest jakies mega kosztowne dla Casio.

 

A z prywatnej strony to powiem wam,ze Mtg ma jakies krotkie wskazowki,w porownaniu do caloksztaltu i bardzo odpychaja mnie jego indeksy.

Wedlug mnie,jak juz mialbyc to prestizowy zegarek to indeksy powinni zaprojektowac tak,by kojarzyly sie tylko i wylacznie z tym zegarkiem,a nie z tanszymi wersjami.

 

i nie podobaja mi sie strefy miast na pierscieniu,ja lubie jak wszystko jest pod szkielkiem :P

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że porównania techniczne są jak najbardziej zasadne, chociażby z czystej ciekawości. 

 

 

Ale jak chcesz to porównanie robić - na podstawie czego? w jakich warunkach?

Musiałbyś rozebrać oba zegarki, porównać moduły pod względem użytkowym, materiałowym, wytrzymałościowym, potem części pod rożnymi względami technicznymi itd itp - obstawiam że na tym forum nikt nie jest w stanie tego zrobić choćby ze względów braku możliwości technicznych.

Różnice między dwoma poszczególnymi modelami są takie jak widzimy i tyle. Jasne że różnica szafir - minerał jest do "wyłapania" ale bynajmniej nie tłumaczy drastycznej różnicy ceny. MT-G jest adresowany do innego odbiorcy a GST do innego i tyle... szkoda czasu na porównywanie a i tak 5610 bije je na łeb pod względem funkcjonalności  :)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tak :-)

DSC_5240.jpg


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 najwazniejsza sprawa, zegarek ma sie podobac kupujacemu, a czy ten za kilka tysiecy jest lepszy od tego za tysiac?

 kwestia indywidualnej oceny każdego z nas, wygląd to tez rzecz gustu i preferencji wlasciciela, ja np. unikam wskazowkowcow no bo uważam ze wersje digital oferują więcej cech użytkowych, a dwa to jeśli nie ma czegos co się rusza jest wieksza szansa ze się nie popsuje, uważam ze generalnie wszystkie G sa warte swoich pieniędzy bo roznice cenowe miedzy poszczególnymi modelami nie sa az tak znaczne, jak choćby wśród rolexow czy innych high endowych marek gdzie sumy sa iscie bojonskie.a jeśli wziąć pod uwagę stosunek cen do jakości i funkcjonalności poszczególnych casio to nie ma drugiej innej firmy która rownie tyle samo oferuje za podobne pieniądze, co casio choćby f-91 nie ma drugiego takiego jak on wśród pozostałych marek,za cene  = ok. 6 do 8 funtow, nikt nic podobnego za takie pieniądze nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby pierwsza sprawa i dekiel za wypukły. Ale gnida się postarała i papiery dobre na zdjęciu nawet dała tylko kartonik pewnie z innego modelu,bo naklejką się nie pochwalił. Nie odbieraj, spisz adres nadawcy i na Olx go postrasz policją. Ile za to chciał 250?

 

Nie ma chyba obowiązku odebrania przesyłki pobraniowej ,tym bardziej że jestem pewny że sprzedawca chciał mnie oszukać.

@etrans a zapytałeś wogóle czy to orginalny zegarek?

Edytowane przez GeRmAnOs

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni nie byłem na podforum a Tomek już pogonił Giezy. Tak je chwalił... no ale długo zostały z tydzień :-)

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, życie ;)

A zdania o Giezach nie zmieniłem, nadal uważam że są świetne :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeszedł mój prezent na moją 30 :P

Na razie pierwsza fota na szybko strzelona tel. W weekend zrobię kilka lepszych fotek.

 

post-61182-0-73905800-1508870946_thumb.jpg

Edytowane przez Martinez87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.