Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chodzi mi o coś takiego, jak na pierwszym ze zdjęć w odpowiedzi Piotra. Sam nie mogłem po prostu znaleźć sześciu nóżek. Przeglądałem wszystkie screwd'owane case'y w square'ach  :D , jakie znalazłem np. na liście z watchyouseek:

https://forums.watchuseek.com/f17/list-screwback-g-shocks-47694.html (ale lista jest stara).

 

Następnie szukałem po samych kostkach z różnych lat i próbowałem odszukać gołe sikory :rolleyes: , aby odnaleźć w końcu to czego oczekuję.

 

Ostatecznie pomyślałem że jakiś przeoczyłem, dlatego zadałem pytanie. Jednak moje "sześć nóżek" występuje chyba tylko w ostatnich wypocinach CASIO z serii 5000 (2018).

 

Z rzeźbą sobie poradzę.

 

Do KOT20, zauważyłem tą zmianę rozmiaru przycisków w nowej serii, ale rzadko kto ma takie czułe oko jak Twoje. ;)

 

Jeżeli chodzi o przyciski, to czy one też są demontowalne w jakiś sposób? Czyli dajmy na to od Portera z serii 5000 do czarnucha da się je przełożyć? Jeżeli tak, to przez odkręcanie, czy wyrywanie? Co wtedy ze szczelnością?

 

Barry Bede- ja też widziałem tego moda. :)

 

Wybaczcie poziom dziwności pytań. :)

Dziękuję za odpowiedzi ;)

Edytowane przez IRONMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Sam nie mogłem po prostu znaleźć sześciu nóżek. Przeglądałem wszystkie screwd'owane case'y w square'ach  :D , jakie znalazłem np. na liście z watchyouseek:

https://forums.watchuseek.com/f17/list-screwback-g-shocks-47694.html (ale lista jest stara).

 

 

Tutaj masz, na dole strony, listę kostek i "prawie kostek" (np DW-5700C), zakręcanych  i kilka nie zakręcanych (np DW-5600B) do 2013 - czyli do DW-5030, razem z modułami i takimi tam...  http://www.angelfire.com/80s/ron28/casio/index.html

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno widziałem też na ebayu moda, oferta z rosji, gw5000 z bezelem od b5000.

Moim zd. przekładka bezela w drugą stronę miałaby więcej sensu.

Widocznie właśnie o taki mod chodziło i to autor miał na myśli. Bo jaki sens ma zakładanie gumy na b5000? Wówczas to już lepiej pozostać przy oryginalnym gw5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział co wiedzial ;)

Zaległe foto, na godzinie 6 nie ma tego problemu.

 

EtIBUyB.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, patrzę na fotkę i musze stwierdzić, że u mnie nie ma tego problemu, bransoleta przylega równo do koperty na całej długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie teoretycznie też nie ma, ale występuje bo bransoleta przemieszcza się. U Marcina wygląda jakby guma bezela była nierówno odlana, albo bransoleta przemieściła się, zasysając z sobą gumę bezela w dół i ona nie może odskoczyć do góry. Poza tym u mnie występuje po jednej stronie w przeciwnych narożnikach np po jeździe na rowerze.

7dcc9b9aebc6127681beaceb07a2f95e.jpgf4ef66e895e0c4ba19dea59a224b35dc.jpg0c3cad1c92b052697d4a65dc70d1e94d.jpg

 

Edyta: jednak dużo zależy jak patrzymy i robimy zdjecia. Dwa ostatnie są zrobione w tym samym czasie bez poprawiania czegokolwiek jak dwa pierwsze!

 

797d4efdf984ec764681d5a0adaa886e.jpgabe8c0b554e4af3ee2897098560148fa.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby bransoleta wypychała bezel na środku do góry swoim mocowaniem.

Muszę chyba pojeździć na rowerze z kostką i poobserwować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz praktycznie olewam temat chociaż chętnie zobaczyłbym jeszcze zdjęcia oryginalnego zegarka z bransoletą GW-M5610 jeżeli ktoś ma, a jak nie to poczekam aż uda się oblukać nowe z BT

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz praktycznie olewam temat chociaż chętnie zobaczyłbym jeszcze zdjęcia oryginalnego zegarka z bransoletą GW-M5610 jeżeli ktoś ma, a jak nie to poczekam aż uda się oblukać nowe z BT

W BC, który fabrycznie jest na tym kajdanie jest tak samo.

 

XyLfz5E.jpg

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w DW-5030 wszystko idealnie ale pamietam że w GW-M5610 bezel też podwijał się na rogach lub wybrzuszał na środku.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak - po 40-tce zaczyna się psuć wzrok i takie pierdoły jak "odstająca", względem bezela, bransoleta zupełni przestaje przeszkadzać - tak że byle do 40-tki ;):D :D :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak - po 40-tce zaczyna się psuć wzrok i takie pierdoły jak "odstająca", względem bezela, bransoleta zupełni przestaje przeszkadzać - tak że byle do 40-tki ;):D :D :D

Tak próbujesz błysnąć w temacie G a jak Ci nie idzie to obracasz to w głupi żart.

 

No nie mów mi, ze nigdy nie widziałeś G z zerwanym paskiem a co ważniejsze wyrwanym teleskopem z uszu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak próbujesz błysnąć w temacie G a jak Ci nie idzie to obracasz to w głupi żart.

 

No nie mów mi, ze nigdy nie widziałeś G z zerwanym paskiem a co ważniejsze wyrwanym teleskopem z uszu ?

 

Trochę luzu - o co się tak unosisz? Co niby mi nie idzie? Pewnie ze mi się zdarzyło widzieć zerwany pasek w "G" i nie tylko, a wyrwać teleskop nawet mi się udało...

Uważam tylko że zawsze może się zdążyć że coś może nie pasować idealnie, albo odstawać - te zegarki raczej nie są przeznaczone do tego żeby je pod lupa oglądać  - "obsuwy" zdarzają się praktycznie każdej marce w niemal każdym budżecie. Poza tym obejrzyj sobie używane kostki z paskami - zobaczysz wtedy co to znaczy "odstający bezel". Dodaj do tego fakt że bezel to jest część która jest wykonana z polimeru, który nie jest twardym materiałem i kosztuje 35 PLN w detalu, a używany jakiś czas bezel i w porównaniu z nowym może się różnić w o kilka mm na szerokości bo tyle potrafi sie rozciągnąć - wiec do "bicia piany" o to że "odstaje przy bransolecie" podchodzę raczej mniej niż bardziej poważnie...

 

Edit: I żeby było choć trochę na temat - u mnie nic nie odstaje przy GW-5000 ale szczelina była jak miałem bransoletę przy GW-M5630

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku taka pierdoła nie przeszkadza mi wizualnie.

 

Zastanawia mnie inna rzecz: Czy zegarek nie poszybuje kiedyś na podłogę ? Ta bransoleta nie jest od tego modelu a on ma zakręcany dekiel - może to on (jego grubość) jest tego powodem ? Naprężenie spowodowane przez dekiel plus naprężenie spowodowane ruchem nadgarstka, próbują wypchnąć / wystrzelić bransoletę z teleskopów i koperty? Jak jest u Was  ? ( Szczególnie w modelach z deklem na śrubki - czy też pracuje ?)

 

 

 

 

Prawie Wszyscy przeczytali ze zrozumieniem a Ty mi nadal nawijasz makaron na uszy i to do schabowego - czyli o czymś o co nie pytam ;)  :P  :P  :P

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns tutaj masz GW-M5630 na pasku - bezel jest używany i też masz szczelinę, dlatego nie sadzę żeby taka szczelina przy bransolecie była spowodowana tym ze coś tam jest nie tak i że się bransoleta wypnie z zegarka

 

DSC09053.jpg

 

DSC09036.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak temat się rozwinął ;)

Tutaj mój GW-M5610BC z fabryczną bransą - szpar brak, albo ja nie widzę, ale jestem już po 40-ce, więc mi to ... lotto :D

 

post-33253-0-84386100-1539631436_thumb.jpg

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


A jednak temat się rozwinął ;)

Tutaj mój GW-M5610BC z fabryczną bransą - szpar brak, albo ja nie widzę, ale jestem już po 40-ce, więc mi to ... lotto :D

 

Widzisz, gdyby było z kim rozmawiać  :P może okazałoby się, że istota rzeczy bogrzebana jest w tym deklu i jego profilu:

 

Casio-G-Shock-GW-M5610BC-1JF-Tough-Solar

img-casio-gw-m5610bc-05.jpg

 

a tak dowiedzieliśmy się tylko, że jesteś niedowidzący  :P  jest się czym chwalić ?  :lol:  B)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w zwykłej wersji DW i GW jest podobnie, w DW nie ma tego podwyższenia/schodka. Co innego w zakrętkach, gdzie motylek wchodzi na wypukłość.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.