Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem dosyć słabo obeznany w temacie Casio, mam pytanie. Czy do GWG 100 można dokupić czarną bransoletę i jak jej ewentualnie szukać? Pytam dlatego, że robią mi się otarcia dokładnie pod szlufką i mam podejrzenie, że może mnie uczulać. Kwestia jeszcze czy da się ewentualnie samą szlufkę zmienić na metalową?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez adi.adamos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj tak sklep jest ok sam tam kiedyś coś kupowałem.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem dosyć słabo obeznany w temacie Casio, mam pytanie. Czy do GWG 100 można dokupić czarną bransoletę i jak jej ewentualnie szukać? Pytam dlatego, że robią mi się otarcia dokładnie pod szlufką i mam podejrzenie, że może mnie uczulać. Kwestia jeszcze czy da się ewentualnie samą szlufkę zmienić na metalową?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Do GWG-100 nie występuje bransoleta, ten zegarek nigdy nie wyszedł na bransolecie. Aby sprawdzić, czy szlufka Cię uczula, najpierw testowo proponuję ponosić zegarek na drugiej ręce z o dziurkę luźniej zapiętym paskiem. Dostęp powietrza do skóry często rozwiązuje problem.

 

Dostanie osobno stalowej szlufki takiej, jak np. w GWG-1000 bedzie raczej kłopotliwe, gdyż nie występuje ona osobno, a paski z tą szlufką należą do dość drogich (~200zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama szlufka ewentualnie na aliexpress w okolicach 40zł ale niestety podróbka dobrej jakosci.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama szlufka ewentualnie na aliexpress w okolicach 40zł ale niestety podróbka dobrej jakosci.

Tak, ale jest dość wąska. Na GWG-100 nie wejdzie, bo tam jest dość gruby pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do GWG-100 nie występuje bransoleta, ten zegarek nigdy nie wyszedł na bransolecie. Aby sprawdzić, czy szlufka Cię uczula, najpierw testowo proponuję ponosić zegarek na drugiej ręce z o dziurkę luźniej zapiętym paskiem. Dostęp powietrza do skóry często rozwiązuje problem.

 

Dostanie osobno stalowej szlufki takiej, jak np. w GWG-1000 bedzie raczej kłopotliwe, gdyż nie występuje ona osobno, a paski z tą szlufką należą do dość drogich (~200zł).

Spróbuję ponosić na drugiej ręce, albo szlufkę przesunę do samej zapinki. Najgorsze jest to, że miałem zegarek na pasku skórzanym i też mi się takie podrażnienie robiło. Wyczytałem, że paski skórzane są impregnowane i warto je wymoczyć w wodzie z mydłem, tak też zrobiłem i problem znikł. Teraz kupiłem tego GWG 100 i znów podrażnienie. Do tego zawsze robi mi się w tym samym miejscu. Gdy pasek zapnę o dziurkę dalej, to już mi się obkręca w koło nadgarstka.

Na jednym zdjęciu to podrażnienie, a na drugim jak mam zapięte zawsze, czyli 5 dziurka od końca, obwód nadgarstka około18,5 cm.312dc051230428e57994f2c7d14e7661.jpg9f625fac5a252e9fd66f9462d84018e8.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem dosyć słabo obeznany w temacie Casio, mam pytanie. Czy do GWG 100 można dokupić czarną bransoletę i jak jej ewentualnie szukać? Pytam dlatego, że robią mi się otarcia dokładnie pod szlufką i mam podejrzenie, że może mnie uczulać. Kwestia jeszcze czy da się ewentualnie samą szlufkę zmienić na metalową?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

dosyć dziwne, bo guma i plastik raczej nie sa alergenami, no ale to ty musisz się o tym przekonać,

radziłbym najpierw sprobowac ponosić jakiś inny zegar na gumie, może to kwestia tylko tego jednego gwg100, w każdym razie mocnymi alergenami bywaja skora paska, stal, nikiel i chrom, natomiast hipoalergiczne sa srebro, zloto, tytan,ceramiczne bransolety, plastik, guma i paski tekstylne, sam jestem alergikiem wiec przetestowałem już prawie wszystkie materialy używane   do produkcji zegarkow,..wiesz,ale być może jest jakiś składnik w tej konkretnej szlufce, który daje ci popalić.

 w każdym razie cos musisz zmienić. 

  teraz patrze na zdjęcia, szlufka albo pasek, te zmiany na skorze wskazują na alergie, na bank.

 u mnie tak wygląda reka jak tylko ponosze troche cos skórzanego albo stalowego, 

masz pecha, tak jak i ja,no to witam w klubie..zadne wymoczenie skórzanego paska nie pomoze, grabniki używane do obrobki skory sa tak silne i toksyczne (dla alergika)  ze nic nie pomoze.. :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosyć dziwne, bo guma i plastik raczej nie sa alergenami, no ale to ty musisz się o tym przekonać,

radziłbym najpierw sprobowac ponosić jakiś inny zegar na gumie, może to kwestia tylko tego jednego gwg100, w każdym razie mocnymi alergenami bywaja skora paska, stal, nikiel i chrom, natomiast hipoalergiczne sa srebro, zloto, tytan,ceramiczne bransolety, plastik, guma i paski tekstylne, sam jestem alergikiem wiec przetestowałem już prawie wszystkie materialy używane do produkcji zegarkow,..wiesz,ale być może jest jakiś składnik w tej konkretnej szlufce, który daje ci popalić.

w każdym razie cos musisz zmienić.

 

teraz patrze na zdjęcia, szlufka albo pasek, te zmiany na skorze wskazują na alergie, na bank.

u mnie tak wygląda reka jak tylko ponosze troche cos skórzanego albo stalowego,

 

masz pecha, tak jak i ja,no to witam w klubie..zadne wymoczenie skórzanego paska nie pomoze, grabniki używane do obrobki skory sa tak silne i toksyczne (dla alergika) ze nic nie pomoze.. :(

Ponoszę trochę na prawym nadgarstku (choć niewygodnie) i zobaczę co się będzie działo. Z zegarka jestem zadowolony więc zmieniać nie bardzo ;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoszę trochę na prawym nadgarstku (choć niewygodnie) i zobaczę co się będzie działo. Z zegarka jestem zadowolony więc zmieniać nie bardzo ;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Nie zaszkodzi pójść do dermatologa. 

Ale pewnie byłeś  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,..tez tak kombinowałem, nie pomoglo, a już latem kiedy reka się poci, ..tragedia, od swędzenia pod paskiem #urwicy  można było dostać,..no,. ale sprobowac przecież możesz. :huh: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa propozycja, rok 1994, ale na kolekcjonerski nie bardzo, bo jest na nieoryginalnym pasku. Właściwie żadne specyficzne części nie są już do niego dostępne poza... modułem o wdzięcznym numerze 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja, rok 1994, ale na kolekcjonerski nie bardzo, bo jest na nieoryginalnym pasku. Właściwie żadne specyficzne części nie są już do niego dostępne poza... modułem o wdzięcznym numerze 1000.

Tu trochę części jest dla kogoś jakby potrzebował. Do DW 340 mają pasek i kopertę. http://www.inter-watch.pl/index.php?do_search=true

Edytowane przez Bald8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego wozu by chyba bardziej pasował jakiś automat z lat 60  :P


Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mundek przy robocie

post-63368-0-52821000-1542792248_thumb.jpg

Edytowane przez robson83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego wozu by chyba bardziej pasował jakiś automat z lat 60 :P

wóz z USA i w sumie mam Bulovę ale nie automata, już parę razy miałem się brać za zakup jakiegoś Hamiltona albi Timexa automatów ale jakoś tak schodzi i i tak kasa ląduje w samochodzie, a nie zegarku :)

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, teraz już fajnych G-Shocków nie robią, nie to co kiedyś.

Nieprawdaż?

20181121.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, teraz już fajnych G-Shocków nie robią, nie to co kiedyś.

Nieprawdaż?

Zgadzam się w pełni, super jest ten model :)

Sam się zastanawiam nad powrotem.

Wczoraj farby nie puściłeś a pisałem Ci o takim że chodzi po głowie :P

Graty B)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni, super jest ten model :)

Sam się zastanawiam nad powrotem.

Wczoraj farby nie puściłeś a pisałem Ci o takim że chodzi po głowie :P

Graty B)

Podziękuję raz jeszcze :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.