Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie u mnie wymaga bo mam 55 stopni aktualnie w domu :)

Dobra, bo widzę, że nikt się nad kolegą nie zlituje.

 

KALIBRACJA TERMOMETRU W CASIO GAX-100

 

1. Przechodzisz do funkcji termometru.

2. Przytrzymujesz przycisk ADJUST przez minimum 2 sekundy, aby przejść do trybu kalibracji temperatury. Najlepiej jest przeprowadzić tą procedurę minimum po około 20-30 minutach po zdjęciu zegarka z nadgarstka tak, aby czujnik łapał już tylko temperaturę otoczenia.

3. Naciskając przyciski REVERSE i FORWARD odpowiednio zmniejszasz i zwiększasz wyświetlaną wartość temperatury.

4. Jeśli naciśniesz przyciski REVERSE i FORWARD jednocześnie, wówczas zegarek powróci do fabrycznych ustawień kalibracji (kalibracja manualna zostanie skasowana) - polecam zrobić to najpierw, a dopiero dalej ewentualnie kalibrować ręcznie.

5. Po zakończeniu kalibracji należy nacisnąć przycisk ADJUST - wówczas zegarek powróci do standardowego trybu wyświetlania temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś dzisiaj wypatrzyłem na wyspie z telefonami, wychodzac z popularnego marketu spożywczego :)

Szybkie te Chinole :P

post-93923-0-40828600-1541608229_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Na forum jestem nowy.

Dawno temu posiadałem zegarek Casio, analogowo cyfrowy, modelu nie pamiętam bo to zamierzchłe czasy. Byłem z niego zadowolony. Kilka lat ładnie służył. Od kiedy jego czas się skończył, korzystałem przez kilkanaście lat z czasomierza w komórce, aż do dziś. I właśnie dzisiaj dotarł do mnie nowy nabytek z Happy Time Mam nadzieję, że będę z niego również czerpał przyjemność użytkowania cf1dd2f7c668b17f9d5cde479cd79f59.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45748620_2202167393358198_71018004247677

 

ale pierwsi raczej nie byli - po jednych pieniądzach ;)

 

4ndd8v8pfkq11.jpg?width=960&crop=smart&a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą to te noże wyglądają mi na identyczne i jak sprawdzałem model przy Seiko to nie było nie wiadomo co - chyba jakieś 300zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wacko: Taki troche ''po lebkach'' i bez specjalnej znajomosci tematu. Chyba na zasadzie kopiuj-wklej. Mysle, ze  kazdy a tego forum moglby powiedziec wiecej.

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o puentę. ;)

Nie oceniam autora. :)

Cyt. Nie wiem czy wiecie, ale są ludzie, którzy podchodzą do G-Shocków tak, jak do tatuaży. Po jednym trudno powstrzymać się przed sprawieniem sobie kolejnego. I ja to doskonale rozumiem – zarówno jeśli chodzi o tatuaże, jak i “sportową” serię od Casio.

Edytowane przez S.Adi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiece może czy można jeszcze kupić Casio mtg-s1000d-1a4er? Najlepiej z Polską gwarancją

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiece może czy można jeszcze kupić Casio mtg-s1000d-1a4er? Najlepiej z Polską gwarancją

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Tylko rynek wtórny lub zagranica i to też kiepsko już zaczyna wyglądać.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wacko: Taki troche ''po lebkach'' i bez specjalnej znajomosci tematu. Chyba na zasadzie kopiuj-wklej. Mysle, ze  kazdy a tego forum moglby powiedziec wiecej.

Najciekawsze z tego artykułu są komentarze, bo dzięki nim trafiłem na fajny filmik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, uzbierało mi się w jednym momencie aż 8 różnych kostek, więc postanowiłem nakręcić ich moje subiektywne porównanie. Zdaję sobie sprawę, że znawcy tematu, jak @Daito czy @GitBit nie znajdą tu nic odkrywczego, ale myślę, że paru osobom, które dopiero nad kostką się zastanawiają, poniższy filmik może pomóc w wyborze odpowiedniego modelu.

 

Przekazuję również serdeczne podziękowania koledze @mariushko, dzięki którego uprzejmości zagościły u mnie dwie kostki z tego porównania: GW-S5600-1JF oraz GW-M5610-1ER.

 

https://youtu.be/WssKBezkW4o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmik? chyba już raczej film,  :rolleyes:  :rolleyes: to bardzo solidna i pelnometrazowa produkcja, super zestawienie, ciekawe uwagi i opisy, zwłaszcza gw-s5600-1jf (cudo nie zegarek , może i ja go kiedyś trafie?) Mam Tomaszu taka sugestie, otoz brakuje mi ( to dotyczy chyba wszystkich autorow na youtubie) podczas porównywania zegarkow możliwości pokazania ich wymiarow rzeczywistych, np. poprzez sprytny pomiar suwmiarka dlugosc x szerokość x wysokość, bo sugerowanie się co do ich rozmairow samym tylko obrazem jest mocno złudne, a jednak dla wielu z nas to jest dosyć istotne,bo kostka kostce nierowna, . pozdrawiam. S

 

 

 

ps. bo na przykład z jednej strony mamy prawie jednakowe w wymiarach np.

gw5000 , dw5600 , gwx5600  ( sa jeszcze inne?)  a z drugiej strony już wyraźnie mniejsze np. gw-m5610, gw-s5600, czy glx5600, te ostatnie miedzy soba, tez sa prawie jednakowe jeśli chodzi o ich rozmiar.

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Tomasz znowu pokazał klasę. Chciałem "na szybko" oglądnąć zapowiadane porównanie... ale bez popcornu i browarka się nie obejdzie!

Muszę jakiś wieczór zarezerwować na ten seans.

Szacun!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Tomasz znowu pokazał klasę. Chciałem "na szybko" oglądnąć zapowiadane porównanie... ale bez popcornu i browarka się nie obejdzie!

Muszę jakiś wieczór zarezerwować na ten seans.

Szacun!

Oglądałem.

Ten film to dobry kawał roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...) Mam Tomaszu taka sugestie, otoz brakuje mi ( to dotyczy chyba wszystkich autorow na youtubie) podczas porównywania zegarkow możliwości pokazania ich wymiarow rzeczywistych, np. poprzez sprytny pomiar suwmiarka dlugosc x szerokość x wysokość, bo sugerowanie się co do ich rozmairow samym tylko obrazem jest mocno złudne, a jednak dla wielu z nas to jest dosyć istotne,bo kostka kostce nierowna.(...)

Starzec, dzięki za słowo uznania. Fakt, film miał być nieco krótszy, ale jak już zacznę gadać o zegarkach, to mogę tak w nieskończoność. :)

 

O pomiarach myślałem, ale trochę się boję robić to na wizji, zwłaszcza z pożyczonymi zegarkami, bo suwmiarką można bardzo łatwo zegarek zadrapać, a jak kręcę, to mi się pomimo wszystko łapy trochę częsą. ;) Wg mnie właśnie bardziej miarodajne jest porównanie jednego zegarka do kilku innych różnych modeli, bo suche liczby moim zdaniem nie oddają tyle, ile porównanie face-to-face, a poza tym dokładne wymiary można zawsze pozyskać ze strony producenta. Także tego udogodnienia, pomimo sugestii, raczej wprowadzać nie planuję. Niemniej dziękuję za cenne uwagi. :)

Kolega Tomasz znowu pokazał klasę. Chciałem "na szybko" oglądnąć zapowiadane porównanie... ale bez popcornu i browarka się nie obejdzie!

Muszę jakiś wieczór zarezerwować na ten seans.

Szacun!

Dzięki! :) Mam nadzieję, że się nie wynudzisz. ;)

Oglądałem.

Ten film to dobry kawał roboty.

Dzięki, Adrian. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa ziewy robia robote. Fajny film.

Ha, ha, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos suwmiarki, inni obklejają końcówki taśmą bezbarwną lub można sobie sprawić suwmiarkę plastikową co do takich pomiarów w zupełności wystarczy a chyba całe 5 zł. kosztuje ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.