Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, tomaliusz napisał:

Zwyczajna kostka a tyle emocji -_- ^_^

jakby była zwyczajna to by nie było tyle emocji - cos w niej musi być... :)  i to trzeba zbadać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zwyczajna a nawet baaardzo zwyczajna, po prostu niektórzy przechodzą kryzys wieku średniego albo nawet starczego :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daito, uuu.. Ale żeś GW-5000 znowu pogonił.. No no..
U mnie GW-5000 to podstawa. Król nad króle, jak szczupak jest król wód.. 🤣
Może nie ma aż tak świetnych kontrastowych cyferek, zwłaszcza pod mocnym kątem, jak seria GMW-B5000, ale i tak lubię go najbardziej i mam do niego największy sentyment. No i kolorystka samego wyświetlacza też mi dużo bardziej leży.
1c4703a86f4dddcba57bc221fbb27ebd.jpg
W sumie to żadnego innego zegarka nigdy nie byłem tak pewny gdy go kupowałem. Już wtedy wiedziałem, że kupuję jako mój główny, wymarzony G, który zostanie ze mną na lata. I jako jedyny tkwi i tkwi, a inne się przewijają. Samych kostek tuzin poszło dalej a on trwa na tronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja kupiłem znowu stalową kostkę, ale grzech było nie wziąć nówki poniżej tałzena :D Jakość wykonania i detali bardzo fajna, miał być GW-5K, ale nie żałuję.

IMG_20210108_230333_013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tomaliusz napisał:

Zwyczajna kostka a tyle emocji -_- ^_^

 

Większość z naszych nabytków to tylko zwykłe zegarki, tyle że jak nowo zakupione, to cieszą w dwójnasób... nawet jak zakupione po raz drugi, a nawet i trzeci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, p.r.p. napisał:

W sumie to żadnego innego zegarka nigdy nie byłem tak pewny gdy go kupowałem. Już wtedy wiedziałem, że kupuję jako mój główny, wymarzony G, który zostanie ze mną na lata. I jako jedyny tkwi i tkwi, a inne się przewijają. Samych kostek tuzin poszło dalej a on trwa na tronie. emoji16.png

piękna Miłość ..... 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, p.r.p. napisał:

1c4703a86f4dddcba57bc221fbb27ebd.jpg

 

Gdybym nie był w temacie i miał wybrać zegarek na podstawie Twojego zdjęcia, byłby to właśnie GW-5k. I to bez wahania :)

 

EDYTA:

I pomyśleć, że właśnie chyba mnie odwiodłeś od sprzedaży tego zegarka ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, clusca napisał:

 

Tego bym nie zrobił swojej DW-5030C-1. Jak to mówią, ma u mnie dożywocie ;)

 

DW5030 ma metalową kopertę i nie jest tylko o ciężar bezela lżejszy od "zwyczajnej kostki"- tak że tego dużej różnicy nie będzie  ;)

9 godzin temu, tomaliusz napisał:

[...]po prostu niektórzy przechodzą kryzys wieku średniego albo nawet starczego :P 

To już teraz znamy motywy Twoich zakupów... :) :)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, murcins napisał:

niWgjXy.jpg

 

nie wiem czy zauważyłeś ale strasznie krzywą masz podłogę w domu aż G-Shocki się zsunęły a poza tym 👍  :)

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daito napisał:

DW5030 ma metalową kopertę i nie jest tylko o ciężar bezela lżejszy od "zwyczajnej kostki"- tak że tego dużej różnicy nie będzie  ;)

 

Koperta stalowa, zgadza się, ale z "plasticzanym bezlem" i karbonową bransoletą jakoś wygodniej się mi ją nosi :)

(OMG, jak to brzmi: "się mi ją nosi". Czy to w ogóle po polsku? ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, clusca napisał:

OMG, jak to brzmi: "się mi ją nosi". Czy to w ogóle po polsku? ;)

ważne że ci się ją nosi wygodnie i każdy to rozumie i Cię wspiera - :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Daito napisał:

DW5030 ma metalową kopertę i nie jest tylko o ciężar bezela lżejszy od "zwyczajnej kostki"- tak że tego dużej różnicy nie będzie  ;)

 

Ale masz rację, w przypadku obu wersji na pasku różnica w masie obu zegarków jest znikoma. Prawdę mówiąc spodziewałem się, że stalowa kostka na pasku jest cięższa. Według strony producenta DW-5035D waży 78g, a masa GMW-B5000G to 96g, czyli różnica praktycznie niezauważalna. Sprawa ma się już nieco inaczej w przypadku obu wersji na bransolecie. Karbonowa bransoleta waży niecałe 50g, nie wiem ile waży pasek do DW, ale przyjmijmy, że połowę tego co bransa (chociaż wydaje mi się, że więcej). Wówczas DW na bransie to około 100g, a GMW to 167g, a to już można poczuć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, clusca napisał:

 

Ale masz rację, w przypadku obu wersji na pasku różnica w masie obu zegarków jest znikoma. [...]

 

No to szperaj po sieci i przygarniaj - wygląda na to że GMW-B5000G jest wyprzedawany bo jak się zakręcisz to i cena może zaskoczyć ;)

Niemniej należy zaznaczyć że każda "kostka" jest świetnym wyborem - niezależnie od wagi, wieku i kolorów - "kostka to kostka" :)

 

DSC02553.jpg

 

Kilka archiwalnych:

DSC00834.jpg

 

DSC01154.jpg

 

DSC00675.jpg

 

DSC00620.jpg

 

DSC00527.jpg

 

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Murcins który z tych 6 z kolażu najfajniejszy dla Ciebie ?? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, kornel91 napisał:

Murcins który z tych 6 z kolażu najfajniejszy dla Ciebie ?? 

Chyba gwf-d1000nv, już prawie 3 lata u mnie :D tak gdybym miał zostawić jednego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Teufel26 napisał:

Przeglądając ostatnio pudła, natrafiłem na zapomniany już dawno zegarek. Sądziłem, że zaginął przy moich przeprowadzkach. O ile dobrze pamietam jest już pełnoletni, miałem go na ręku może kilka razy. Myślałem że nie ma szans go ożywić, a tu proszę, nowa bateryjka i swieci. Jest to DW9501
Kiedy go dostałem, nie przypadł mi do gustu i wylądował w szufladzie. Po tylu latach, jego oldskulowy styl, sprawia że chyba będę go nosił.
Macie może jakieś informacje na temat tego modelu? Poza stoperem i budzikiem ma jeszcze jakieś funkcje?

Może nie jest za ładny i nigdy nie był ,ale tak jak napisałeś teraz jest już ciekawym klasykiem i to w bardzo ładnym stanie. Osobiście bym nie nosił ,bo szkoda.( Szczególnie,że ładny nie jest;)) Szybko nabierze śladów noszenia,mikrorysek ,bezel się spoleruje, a takich jest pełno i są mało warte.

Ten model miał chyba jakąś opcje z liczeniem bitów czy czasu między bitami. W każdym razie coś dla DJ-ów, żeby wiedzieli czy dany kawałek będzie można łatwo zmiksować z innym , czy ma podobną ilość bitów na minutę-trzebaby doczytać, ale coś takiego mi świta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Teufel26 napisał:

oza stoperem i budzikiem ma jeszcze jakieś funkcje?

 

... no czas i date pokazuje :) 

 

 

shockbase.org/watches/watch_dyn.php?model=DW-9500HH-9T&subseries=DW-9500&series=9500

 

nothickmanuals.info/manual/613512/Casio-1940-1.html

 

 

 

18 minut temu, Kot20 napisał:

Ten model miał chyba jakąś opcje z liczeniem bitów czy czasu między bitami. W każdym razie coś dla DJ-ów, żeby wiedzieli czy dany kawałek będzie można łatwo zmiksować z innym , czy ma podobną ilość bitów na minutę-trzebaby doczytać, ale coś takiego mi świta.

cosik tam jest w instrukcji o tym :) można zostać np: DJ G-Shock     -   i trzepać kasę mając taki zegareczek :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-M5610-1B z wyświetlaczem zmienionym na ten od "zebry" GW-M5610BW-7 - wyszedł prawie, jak GW-5000-1.
A swoją drogą to wyjątkowo czytelny wyświetlacz się trafił, ma rewelacyjny kontrast. W porównaniu do niektórych podstawowych GW-M5610-1 to przepaść jakościowa.c81144f7dcac8fe52e3fa9445eccc819.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś robić takiego moda.

No nie sam, tylko posiłkując się pomocą kolegi z forum ;)

Przeszło mi jak kupiłem metalowca, ale jak widać nie był to wcale zły pomysł.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GW-M5610-1B z wyświetlaczem zmienionym na ten od "zebry" GW-M5610BW-7 - wyszedł prawie, jak GW-5000-1.

Tomku, gdybyś wcisnął tam szybkę od
GW-M5610LG-8JF
a028be78d02e0d01b1caeddabf109814.jpg&key=5fa8e62d9415217347f4d6ea8a6e4749b82ddbeb442b2d49d4af479862509613
to wówczas faktycznie wyglądał by jak GW-5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TomG80 napisał:

GW-M5610-1B z wyświetlaczem zmienionym na ten od "zebry" GW-M5610BW-7 - wyszedł prawie, jak GW-5000-1. emoji16.png
A swoją drogą to wyjątkowo czytelny wyświetlacz się trafił, ma rewelacyjny kontrast. W porównaniu do niektórych podstawowych GW-M5610-1 to przepaść jakościowa.

Kontrast faktycznie świetny, a w pierwszej chwili dałem się zwieść i pomyślałem właśnie, że to GW-5000, no ale głodnemu chleb na myśli :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.