Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !

Recommended Posts

Panowie czy jest szansa że po serwisie wymiana baterii w zegareku Casio GG 1000 lewy górny przycisk ten od daty jest wciśnięty? Jakby nie odbijał nie ma skoku w porównaniu do pozostałych. Działać działa w sensie mocno trzeba go wcisnąć aby zmienić na date.

Panowie czy jest szansa że po serwisie wymiana baterii w zegareku Casio GG 1000 lewy górny przycisk ten od daty jest wciśnięty? Jakby nie odbijał nie ma skoku w porównaniu do pozostałych. Działać działa w sensie mocno trzeba go wcisnąć aby zmienić na date.
Bossszzz, kto to robił? Tylko nie mów, że autoryzowany serwis?

Wg mnie nie ma to wiele wspólnego z wymianą baterii, tylko prawdopodobnie między przycisk, a jego tuleję dostały się jakieś zanieczyszczenia i to powoduje brak odbicia przycisku. Trzeba rozebrać zegar, zdjąć pierścień Segera z trzpienia tego przycisku, oczyścić, przesmarować uszczelki, złożyć z powrotem i będzie śmigać.

Ok w tym filmie gość mówi o tym 12:40.

Tak Zibi w końcu zdecydowało się odpłatnie wymienić baterię i właśnie odebrałem zegarek z tak kuriera pierwsze co sprawdzam czy działa no i trafiony zatopiony..

Ok w tym filmie gość mówi o tym 12:40.

Tak Zibi w końcu zdecydowało się odpłatnie wymienić baterię i właśnie odebrałem zegarek z tak kuriera pierwsze co sprawdzam czy działa no i trafiony zatopiony..

No to jeśli okaże się, że to nie zabrudzenie tulei, tylko źle włożony moduł do koperty (bez sprawdzenia, czy wszystkie przyciski działają), to nie mam słów na określenie profesjonalizmu tego serwisu...

Kusi mnie żeby go rozkręcić i to poprawić bo zapowiada się kolejny tydzień bez zegarka...

Ale napisałem do ich email. Zobaczmy co powiedzą. Nawet widać że przycisk jest sporo kilka mm niżej niż pozostałe.

30 minut temu, TomG80 napisał:

No to jeśli okaże się, że to nie zabrudzenie tulei, tylko źle włożony moduł do koperty (bez sprawdzenia, czy wszystkie przyciski działają), to nie mam słów na określenie profesjonalizmu tego serwisu...

profesjonalizm serwisów w Polsce ... temat rzeka i nie tylko chodzi o zegarki bo tu bym najmniej go się spodziewał 

Edited by unadarek

Ja miałem wczoraj taki sam przypadek bo wymieniałem koledze bateryjke w GA-100 i moduł sie lekko poruszył i nie siedział dobrze na miejscu wiec jeden przycisk tez sie przyblokował i nie dzialal. Troszke gimnastyki i wszystko wrociło do normy. Swoja drogą wielki szacunek dla Was co grzebią w zegarkach jak np. Tomek bo ja już widze, ze bym nie miał takiej cierpliwosci.

GBD-H1000-1ER,GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER,GD-400-4ER 

16 minut temu, murcins napisał:

O7xwDNi.jpg

....ale fajna .... myszka !!! :) 😁

Edited by unadarek

15 minut temu, unadarek napisał:

....ale fajna .... myszka !!! :) 😁

Hej :D żeby ten mudmaster wytrzymał tyle co ta mysz... 😛

Co do serwisu zibi to mam bardzo zle wspomnienia... kiedyś wysłałem gdf100bb to w ogolnym rozrachunku czekałem 3 miesiące na zegar, bo jak w między czasie do mnie wrócił to z włoskiem pod szkłem i sensor padł po tygodniu i odsyłałem z powrotem. Ogólnie to tragedia.

16 minut temu, murcins napisał:

Hej :D żeby ten mudmaster wytrzymał tyle co ta mysz... 😛

wytrzyma  wytrzyma to mocne sprzęty !!!

Pomocy. Czym zastąpić oryginalny bezel z DW6800? Przy drobnej metaloplastyce założę z DW5600? Stary się rozpadł a oryginały niedostępne. Zamienniki też. Pisałem i do Brazylii i Filipiny i HongKong. Obecnie nic z drukarki na stanie.

2 godziny temu, murcins napisał:

Żyjecie na tym forum? 😜

-10stopni...

w stanie hibernacji zimowej  obecnie -  a moze ten pieszczoszek lubi +10 :) a ty go męczysz w śniegu :)  na -10 :) 

1 godzinę temu, piotrekbeti7 napisał:

Pomocy. Czym zastąpić oryginalny bezel z DW6800? Przy drobnej metaloplastyce założę z DW5600? Stary się rozpadł a oryginały niedostępne. Zamienniki też. Pisałem i do Brazylii i Filipiny i HongKong. Obecnie nic z drukarki na stanie.

Moze czas mu przejść na zasłużona emeryturę i zastąpić go jakimś młodzieniaszkiem - może taniej wyjdzie :) 

Ruszamy z edycją na luty - nie wyobrażam sobie jej bez G-shocków! Zapraszamy do podsyłania fotek na konkurs - temat jest mega wdzięczny! Po więcej info zapraszam do wątku konkursowego - wystarczy kliknąć w baner z grafiką :) 

G-Shock-Mudmaster-Images-That-You-Can-Not-Miss-3.jpg.2486aa62da1074e1e546f0b45cae2874.jpg

Porównywałem dziś pomiar tętna w GBD-H100 i opasce Mi Band 5 i wyniki miałem identyczne. To tak w ramach ciekawostki :)

GBD-H1000-1ER,GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER,GD-400-4ER 

6 minut temu, GTB napisał:

Zajrzałem przez dziurkę od ... paska 😁

... a ładnie to tak podglądać G Shocka przez dziurkę od paska .....  :)  Ciekawość pierwszy stopień do piekła :) 

24 minuty temu, unadarek napisał:

Ciekawość pierwszy stopień do piekła :) 

Tak , wiem , to moja cecha wrodzona stąd miejsce w piekle mam już od dawna zagwarantowane 👹 (jeśli trafi tam więcej takich pomyleńców jak ja to zapowiada się świetna zabawa 🤪).

Edited by GTB

21 minut temu, GTB napisał:

Tak , wiem , to moja cecha wrodzona stąd miejsce w piekle mam już od dawna zagwarantowane 👹 (jeśli trafi tam więcej takich pomyleńców jak ja to zapowiada się świetna zabawa 🤪).

... spokojnie ja tam już wyrabiam chody w Dziale  Piekielnych Zegareczków  to  Cię wciągnę do Ekipy   - i forum się założy :) Pikelny Czasomierz  z działem Ognisty G Shock ;)  z tematem np:  Pokaż Diabełku co masz na ręku :) ,  Klub miłośników Ognistych Oceanusów  itd... 

Edited by unadarek