Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzechu87
2 godziny temu, unadarek napisał(-a):

GW-9400 i z bańki :) masz wszytko :) co do życia z G-shockiem trzeba :) nawet solidna wielkość :) sam wygląd będzie wzbudzał respekt :) no gorzej pod mankietem kurtki  ale....  można zawsze kupić coś mniejszego i płaskiego na okres kurtkowy  :)  np z kosteczek z solarem :)

Dzięki za propozycję ale poza wielkość kostki lub prawie kostki nie chcę wychodzić. A szukam czegoś co zastąpi padnietego timexa shocka do okoliczności i pracy gdzie po prostu gw5000 mógł by dostać za bardzo po głowie, a do takich zajęć jak wiadomo im mniejszy zegar tym lepszy lecz bez przesady abym kupował Baby G ;) , jak na razie szkoda mi go brać do prac typowo fizycznych jak się zdarzają. Na chwilę obecną robi on za EDC po domu i wokół niego w dni wole i w te w których brak jest prac mogących uszkodzić zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, grzechu87 napisał(-a):

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post mam nadzieję że spędzę tu trochę miło czasu. 

 

1672343600_20211211_1958313.thumb.jpg.08621b754077d0f820fea6b1b26e61fb.jpg

 

 

 

Nooo..toś pan zastartował z grubszej rury :) Bo jak roumię, to GW5000

To wersja ''U'' czy wersja bez ''U''  ??

 

6 godzin temu, grzechu87 napisał(-a):

Mam pytanie bo jesteście obeznani zapewne w temacie. Jeżeli chodzi o DW, ile wytrzymać może bateria mniej wiecej przy założeniu ze podświetlenie auto na te 12h będzie włączane kilka razy w miesiącu? Mniej więcej, czy to bliżej roku czy powiedzmy pięciu lat? Oraz czy zawsze uszczelka do wymiany? Pytam gdyż moją uwagę przykuł 5750 w tej chwili za 249zł nowy lub 5600 w podstawowej wersji. 

 

Ja gdzieś przeczytałem, ze Casio daje gwarancje na baterie dwa lata, przy założeniu że światełko będzie używane raz dziennie i raz dziennie zapiska alarm.

Nawet nie wiem czy tak nie powinno pisać w instrukcji. / ide popatrzeć do mojej instrukcji od Spika Lee/

Moje DW5000SL na oryginalniej baterii wytrzymało 4,5 roku - tyle,że światełka używałem baaaardzo sporadycznie.

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2021 o 00:19, -mrovka- napisał(-a):

karbonowego

Moźe mi ktoś powiedzieć czy GW- M5610 ma solar

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moźe mi ktoś powiedzieć czy GW- M5610 ma solar
Dzięki
@kz54 Tak, ma.

Będzie kręcone. 898dbf62ef1a3b96a693795b032a2d65.jpg&key=480d19018fc2fa03de437aa06ef8a9dcbe70280a6d0ecbd16b3ba76d5b5cbb08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Nooo..toś pan zastartował z grubszej rury :) Bo jak roumię, to GW5000

To wersja ''U'' czy wersja bez ''U''  ??

 

 

Ja gdzieś przeczytałem, ze Casio daje gwarancje na baterie dwa lata, przy założeniu że światełko będzie używane raz dziennie i raz dziennie zapiska alarm.

Nawet nie wiem czy tak nie powinno pisać w instrukcji. / ide popatrzeć do mojej instrukcji od Spika Lee/

Moje DW5000SL na oryginalniej baterii wytrzymało 4,5 roku - tyle,że światełka używałem baaaardzo sporadycznie.

 

Hehehe - nie ma to jak cytować samego siebie :)

 

No więc w paperach od mojego Spika Lee pisze że bateria CR2016 wytrzymuje około dwóch lat zakładając że światełko bedzie używane tylko przez 3,5 sekundy/ na dzień i alarm zapiska też tylko 20sek na dzień .

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87
9 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Nooo..toś pan zastartował z grubszej rury :) Bo jak roumię, to GW5000

To wersja ''U'' czy wersja bez ''U''  ??

 

 

Ja gdzieś przeczytałem, ze Casio daje gwarancje na baterie dwa lata, przy założeniu że światełko będzie używane raz dziennie i raz dziennie zapiska alarm.

Nawet nie wiem czy tak nie powinno pisać w instrukcji. / ide popatrzeć do mojej instrukcji od Spika Lee/

Moje DW5000SL na oryginalniej baterii wytrzymało 4,5 roku - tyle,że światełka używałem baaaardzo sporadycznie.

Bez u. Jednak myślę czy by nie porzucic DW jako zegara pracującego na korzyść gw5610 właśnie z literką u. Skoro w 5k jest elb to może zobaczyć jak to nowe chodzi. Wiem że źle się o nim mówi i pisze. Ma ktoś dobre źródło kupna 5610u w pozytywie poniżej 5 stów? Chyba że brać stare poczciwe 5610 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, grzechu87 napisał(-a):

Bez u. Jednak myślę czy by nie porzucic DW jako zegara pracującego na korzyść gw5610 właśnie z literką u. Skoro w 5k jest elb to może zobaczyć jak to nowe chodzi. Wiem że źle się o nim mówi i pisze. Ma ktoś dobre źródło kupna 5610u w pozytywie poniżej 5 stów? Chyba że brać stare poczciwe 5610 ? 

 

Ale źle się mówi i pisze tylko i wyłącznie z powodu podświetlenia...prosze mnie poprawić jak się myle 

A co do pozostałych Twoich dylematów to Ci już nie podpowiem

 

22 minuty temu, TomG80 napisał(-a):

@kz54 Tak, ma.

Będzie kręcone. emoji4.png898dbf62ef1a3b96a693795b032a2d65.jpg&key=480d19018fc2fa03de437aa06ef8a9dcbe70280a6d0ecbd16b3ba76d5b5cbb08
 

 

Patrząc na screen mojego lalpa, to ten z lewej bardziej mi siada - ale tylko dlatego, ze lubie bardziej stonowane kolory.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87
13 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Ale źle się mówi i pisze tylko i wyłącznie z powodu podświetlenia...prosze mnie poprawić jak się myle 

A co do pozostałych Twoich dylematów to Ci już nie podpowiem

 

 

Patrząc na screen mojego lalpa, to ten z lewej bardziej mi siada - ale tylko dlatego, ze lubie bardziej stonowane kolory.

 

A 5k kupiłem bo kiedyś tu na forum jak zaglądałam dawno ktoś napisał że jak ma się mieć tylko jeden G kostkę to właśnie gw5000,  potem ktoś napisał że tylko 5k na kajdanie v1 :) a bezel z SK to już moja wariacja na zimę :) a że inne elektryki popadały a Casio ma się świetnie  to myślę że następny G będzie dobrym wyborem. Miało być DW lecz schodzi on na dalszy plan gdyby miał być na dłużej, jednak chyba lepiej dołożyć 2-3 stówy i wziąć gw. I teraz nie wiem czy z u czy bez u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kz54 napisał(-a):

Moźe mi ktoś powiedzieć czy GW- M5610 ma solar

Dzięki

Ma.. Spójrz na samą szybkę nawet. Ma też Multiband 6.

 

pol_pl_Zegarek-meski-CASIO-G-SHOCK-GW-M5610-1-4173_4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grzechu87 napisał(-a):

Dzięki za propozycję ale poza wielkość kostki lub prawie kostki nie chcę wychodzić. A szukam czegoś co zastąpi padnietego timexa shocka do okoliczności i pracy gdzie po prostu gw5000 mógł by dostać za bardzo po głowie, a do takich zajęć jak wiadomo im mniejszy zegar tym lepszy lecz bez przesady abym kupował Baby G ;) , jak na razie szkoda mi go brać do prac typowo fizycznych jak się zdarzają. Na chwilę obecną robi on za EDC po domu i wokół niego w dni wole i w te w których brak jest prac mogących uszkodzić zegarek. 

do prac typowo fizycznych  - poszukaj używanego G-shocka w allegro do 80zł  :)  :) i spoko do innych wyjść kup sobie z dwa trzy inne wskazówkowe, cyfrowy i będzie git !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87
9 minut temu, unadarek napisał(-a):

do prac typowo fizycznych  - poszukaj używanego G-shocka w allegro do 80zł  :)  :) i spoko do innych wyjść kup sobie z dwa trzy inne wskazówkowe, cyfrowy i będzie git !!!

Wiem wiem :) ale kolekcji nie robię. Pytanie do znawców gw5610u jest tak samo podświetlone jak gwb5600gz czy np rozmieszczenie i ilość diod led jest inna? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym GWG całkiem przyjemnie się luma prezentuje.f43e5faa0a3a023be8839ee711bb2e02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87

Miało być do tyrania i taki wpadł. 

20211215_112113.thumb.jpg.fe632692dfa89f16f8f1408f4c9d66fd.jpg

 

I teraz problem. W ustawieniach nie mogę zmienić automatycznej synchronizacji nie zmienia on off oraz długie naciśnięcie prawego dolnego w trybie godziny nie załącza odbioru z nadajnika. Mało baterii? Przycisk działa normalnie np przy zmianie funkcji. 

Edytowane przez grzechu87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87

Reciving off i nie mogę zmienić na on. 

 

1445719178_20211215_1205042.thumb.jpg.1b8a1bde2f06a18941667bcc8169454b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87

Ogarnięte. Działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87

Czy do gdb100 pasują paski z gbx100 oraz idąc dalej kajdan z kostek? Kojarzy ktoś czy koperty w gbd100 i gbx100 są takie same? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do gdb100 pasują paski z gbx100 oraz idąc dalej kajdan z kostek? Kojarzy ktoś czy koperty w gbd100 i gbx100 są takie same? 

Nie, nie pasują. Inne mocowanie. Patrz foty poniżej.
GBX-100
b75b9dab6215f8b3ed2fda5a962b75b6.jpg
GBD-100
cb12d77baf39b506f1ccc950edbd2617.jpg
Za to do gbx-100 możesz na upartego używać pasków od zwykłych kostek. Jak również bransy - mój przykład;
f6af9bb172b1b174417b2bafe2d25fff.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uk1sJL9.jpg

 

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, murcins napisał(-a):

uk1sJL9.jpg

 

 

Takie trywialne pytanie...na której dziurce zapinasz owy model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Takie trywialne pytanie...na której dziurce zapinasz owy model ?

No właśnie nie mogę w tym modelu trafić w odpowiednią co mnie bardzo irytuje. Obecnie na piąta ale prosi się ciaśniej znowu szósta już za ciasno 😳

1yuhSBW.jpg

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, murcins napisał(-a):

No właśnie nie mogę w tym modelu trafić w odpowoednia co mnie bardzo irytuje. Obecnie na piąta ale prosi się ciaśniej ale szósta już za ciasno 😳

1yuhSBW.jpg

 

Rozumię, że liczysz dziurki od strony końcówki paska, a nie od strony mocowania paska

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Rozumię, że liczysz dziurki od strony końcówki paska, a nie od strony mocowania paska

 

Tak, jak na fotce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, murcins napisał(-a):

No właśnie nie mogę w tym modelu trafić w odpowoednia co mnie bardzo irytuje. Obecnie na piąta ale prosi się ciaśniej ale szósta już za ciasno 😳

1yuhSBW.jpg

Też tak miałem w jednym G shocku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.