Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Sam obwód nadgarstka to nie wszystko, jeśli jest dość płaski a nie "okrągły" to będzie w porządku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zagadne jeszcze znawcow tematu, czy ta inna niz standardowa czcionka litery G na tej blaszce to wynika z czegoś konkretnego, jest jakas historia?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Beznadziejnie to rozwiazanie w risemanie, ze ta oslona zakrywa srubki :unsure:

Srubki sniedzieja wiec nie fajna sprawa.

 

W gw-m850 pasek jest mocowany na srubki, a te blaszki to nie teleskopy tylko wstawki dekoracyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrócił mój G-1000H-1A od serwisu Zibi. Wymiana baterii, oring'u i próba szczelności. Koszt 60 zł plus 22zł kurier/pobranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Od dzisiaj mój GS-1150 ma nowego kolegę, którego przedstawiam poniżej:

 

8GqPze8.jpg

 

Zegarek udało mi się nabyć od pierwszego właściciela, a jego stan oceniam na "5-". Wszystkie funkcje sprawne, jest to niestety wersja bez WaveCeptor. Najważniejsze natomiast jest to, że zegarek pochodzi z polskiej dystrybucji ZIBI i posiada 6 letnią gwarancję. Kiedyś miałem "klasycznego Ryśka" (GW-9200-1ER), ale uważam że ten model lepiej się prezentuję od strony wizualnej dlatego kupiłem go bez wahania.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy G-Shocków szczególnie dużych modeli w stylu G-8900, GA-100, GD-100 itp.

 

W zeszłym tygodniu zakupiłem swojego pierwszego G-Shocka model G-8900. Jestem bardzo zadowolony gdyby nie pewien szkopuł a mianowicie zupełnie nie mogę dobrać wygodnej pozycji jeśli chodzi o zapięcie.

 

Nadgarstek jakieś 18,5-19cm. Zegarki na bransolecie lubię nosić nisko na nadgarstku (na kostce), jednak G-Shock zapięty na 5 dziurkę- bardziej luźno uwiera mnie na dole nadgarstka oraz przy zginaniu ręki. Z drugiej strony zapięty powyżej kostki na 6- stą dziurkę niby nie przeszkadza przy zginaniu ręki ale też niewygodny bo kwadraciki na wewnętrznej stronie paska wrzynają się w rękę. Przez to noszenie stało się mało wygodne tak czy siak.

 

A może ktoś ma podobny obwód ręki i podobnej wielkości G-Shocka i napisze na którą dziurkę zapina, czy niżej luźno na nadgarstku czy ciasno wyżej nadgarstka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Ja swego czasu mialem gr-8900 to to samo pudlo co g-8900 tylko ciut inne bebechy. Mam nadgarstek jakies 17,5cm i tez mialem z tym problem, jak tak byl za luzno na nastepnej dziurce byl zaciasno z kolei i niemoglem znalesc zlotego srodka jak przypilowac lekko dziurki w oasku. Troche to dalo jednak mimo wszystko sie rozstalismy.

Od samego poczatku przygody z G mialem modele 56xx i bardzo sobie je chwale zreszta chyba kazdy je sobie chwali. Czekam wlasnie na gwm5630 zauroczyla mnie ta jego tarcza.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Mayo..i odrazu prosze o ladne zdjecia dekielka,a tak by oczy nacieszyc i zazdrosc poglebic :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Stawiam dopiero pierwsze kroki, ale celuje w jakiegos G-shocka. Sporo podrozuje, a ze nosilem sie z zamiarem zmiany mojego Edifice juz jakis czas, wybor padl na te male nareczne czolgi. Waham sie (jak zapewne wiekszosc potencjalnych nabywcow serii Master of G) pomiedzy Mudmanem a Risemanem, z nastawieniem na tego pierwszego. Jutro ide mierzyc, bo od tego jak bedzie lezec na nadgarstku zalezy ostateczna decyzja. Mam natomiast pytanie dotyczace Mudmana. Znalazlem kilka modeli na google image z takim czerwonym ringiem wewnatrz - czy to jest jakis inny model czy tak ring jest po prostu dodatkowo nabywalny I w jakis sposob wkladany w zegarek? Moze pytanie dla wielu oczywiste, ale jestem laikiem :)

 

Chodzi mi o cos takiego: Casio+G-9300+Black+Red+-+180+free+box(1)

Edytowane przez Shadow_TSH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam mudmana i jak dla mnie bardzo fajny zegareczek, nie za duzy nie za mały i ma fajne funkcje, gdzie wizualnie riseman jakos mi nie podchodzi, a foto które jest powyżej to szkaradna podróbka i nie ma mudków ww tej kolorystyce ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może z Was wpadł na to by w G-Shocku na pasku od wewnętrznej strony cienkim nożykiem obciąć te kwadraciki umieszczone symetrycznie na pasku? Zauważyłem, że szczególnie mnie one denerwują podczas użytkowania zegarka powodując dyskomfort. Może wówczas pasek byłby bardziej gładki i lepiej przylegał do ręki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kwadraciki powodują że mniejsza jest powierzchnia styku paska ze skórą więc nadgarstek pod paskiem mniej się poci i łatwiej przesuwa po przedramieniu. IMO jak zetniesz będzie Ci się gorzej nosiło zegarek.

Bywa tak że o różnych porach dnia obwód przedramienia jest różny i czasem w środku dnia dobrze przepiąć dziurkę niżej lub wyżej.

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim. Długo się zastanawiałem co kupić - ale w końcu dołączyłem do klubu

 

r5jv.jpg

 

Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia - postanowiłem też kupić sobie kolejnego; tym razem coś z elektronicznym wyświetlaczem; wybór padł na G9300 lub GW9300; Czy ten drugi różni się tylko Atomic Timekeeping?

Edytowane przez redlum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia - postanowiłem też kupić sobie kolejnego; tym razem coś z elektronicznym wyświetlaczem; wybór padł na G9300 lub GW9300; Czy ten drugi różni się tylko Atomic Timekeeping?

 Si Senior  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty redlum! Niech się nosi i opisz, jak wrażenia z użytkowania? Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, mierzyłem, nie nabyłem... nie mogłem się zdecydować czy Mudman czy Riseman. NA wystawie lepiej prezentował się Mudman, na ręku jakby lepiej leżał Riseman... a tak naprawdę to najbardziej rzucił mi się w oczy GW-3000...

 

Podpowiedzcie drodzy użytkownicy Mudmana, czy te wszystkie kompasy i termometry są miarodajne i można im wierzyć?

 

Czy w Waszych egzemplarzach guziki chodzą bardzo ciężko, tzn. trzeba użyc relatywnie sporo siły, żeby go wcisnąć? Może to być spowodowane tym, że są wtopione aby nic się nie dostało do środka?

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Ostatnio jak też pisałem, wpadłem na pomysł aby zakupić G. Długo przeglądałem modele i oferty i im więcej szukałem, tym mniej wiedziałem czego chcę. Miałem postawionych kilka kryteriów; duży, czarny, Solar, WC i fajnie żeby jakieś sensory czy przydatne funkcje posiadał.

W grę wchodziły: GW-9300 ale coś mi nie pasowało w nim, kolejny na warsztat wszedł GWX-8900, ale również nie zachwycał, byłem już zdecydowany na GW-7900, ale wyczytałem że śrubki lubią wypadać.Nawet na allegro widziałem oferty używanych beż śrubek, co potwierdziło opinie. Bardzo mnie kręcił GW-9400, ale cena odstraszyła ( dużo jak za plastika). Jak pamiętam, jak tylko wszedł na rynek GW-9200 byłem nim zachwycony, ale nie pasował mi wówczas do stroju "służbowego", więc temat umarł śmiercią naturalną, ale ostatnio odżył. Byłem już zdecydowany na Ryśka, z nudów zacząłem o nim czytać. Trochę mnie zniechęciło "kontrolowanie" i "kalibrowanie go. Jakoś sobie nie wyobrażam że miałbym na ręku termometr i szukałbym drugiego żeby sprawdzić czy mój dobrze wskazuje. 

Na przekór wszystkim moim poszukiwaniu moją uwagę przykuł GA-110, nie ma nic, po prostu zegarek, ale faktem jest że jest mało czytelny, więc idąc tym śladem, wytropiłem,  znalazłem, i po negocjacjach w Timetrend zakupiłem  CASIO GA-100-1A1ER.

 

http://www.timetrend.pl/wyszukaj-4435-0-0-GA_100_1A1ER.html

 

Cały czarny, prosty i tak naprawdę nic nie mający. Gdyby był z Solarem i WC byłby idealny.  Koszt to zaledwie 329zł i wysyłka za free. Po otwarciu paczki, rozpoczęła się lektura instrukcji, aby ustawić godzinę. Miło mnie moja nowa zabawka zaskoczyła; po wybraniu odpowiedniej strefy czasowej, zegarek sam się ustawił (czyli tak naprawdę był ustawiony). Porównałem godzinę z moim Citizenem SkyHawk i co mnie zdziwiło, różnica we wskazaniu to 0,5-1 sekunda, biorąc pod uwagę że Citizen każdej nocy otrzymuje sygnał, wynik jest doskonały. Zakup uważam za udany, tylko ten brak Solara i WC, ale cóż nie można mieć wszystkiego.

 

Może ktoś ma podobne upodobania do moich i szukając czegoś dla siebie, będzie miał ułatwione zadanie w poszukiwaniu modeli.

Pozdrawiam

Edytowane przez q-one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam model ga100 ale przez mimo wsZystko słaba czytelność w nocy jestem obecnie posiadaczem mudmana G9300 ;p acz sam wygląd "GA" jest świetny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na  GA-100-1A1ER (białe wskazówki), a nie na GA-100-1A4ER (wskazówki biała i czerwona) właśnie ze względu na czytelność cyferblatu i "mniej zabawkowy" wygląd tej pierwszej odmiany, tego samego modelu.

Jak na razie, po pierwszym wieczorze i nocy nie mogę narzekać na złą czytelność. Jest OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez wątpienia ta kolorystyka tego modelu jest jedna z najbardziej czytelnych i przede wszystkim najlepiej wyglądająca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tasix95

Postanowilem kupic bialego G shocka wstepnie wybor padl na dw6900 7er czy macie inne propozycje modeli LAKIEROWANYCH i KONIECZNIE CYFROWYCH ?

 

pozdrawiam

 

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem kupic bialego G shocka wstepnie wybor padl na dw6900 7er czy macie inne propozycje modeli LAKIEROWANYCH i KONIECZNIE CYFROWYCH ?

 

pozdrawiam

 

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Sam się nad tym zastanawiam, cena super i lakierowany  :)

http://allegro.pl/zegarek-casio-dw-6900mf-4er-na-prezent-i4044874306.html

Tylko obawy o wielkość, kiedyś mierzyłem i był troszkę dla mnie za duży  :mellow: , ale może ...

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tasix95

Sam się nad tym zastanawiam, cena super i lakierowany :)

http://allegro.pl/zegarek-casio-dw-6900mf-4er-na-prezent-i4044874306.html

Tylko obawy o wielkość, kiedyś mierzyłem i był troszkę dla mnie za duży :mellow: , ale może ...

Tez w planach ale pozniej ;) Teraz TYLKO bialy ;) Kupilem gd 100 wielkosc podobno taka sama wiec o wielkosc sie nje martwie ;)

 

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Już jest..

http://www.sendspace.pl/file/pic/2dbe053080b66243dc2257b/1

Od wczoraj się integrujemy ale coś ciężko nam to idzie, chyba jednak jest to nie trafiony zakup :(

Dam mu jeszcze kilka dni, jak się nie przekonam to prawdopodobnie poleci do nowego właściciela..

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.