Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

18-18,5 cm noszony tak pośrednio :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam z tym problemu, a zapiety normalnie :D nie lata po nadgarstku, ale też nie jakoś bardzo ciasno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nosze luźno ale akurat w Rangemenie ta szlufka lubiła się mi się zsuwać, nie wiem może trafiła mi się większa szalówka niż wam.? ;) Poza tym Waldzior czy Twój przypadkiem większość czasu nie leży w pudełku lub nie robi za termometr w zime na balkonie? ;)

Odpowiadam: Jeśli nie jest na moim nadgarstku to jest w jedym z tych dwóch miejsc, o których wspominasz.

 

;)

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to "G", jak się wysuwa ze szlufki to bierzesz kombinerki i doginasz na łapie na sztywno i już nawet nie musisz zdejmować  :)  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyslałem :D A jeszcze mam do Was pytanko, czy jest tu gdzies na forum temat, gdzie ludziska piszą skąd są i jakie modele G posiadają? Pytam bardziej pod kątem tych 'niecodziennych' G, np. gwf 1000, bo na niego też choruję, ale wpierw wolałbym go przymierzyć.. tzn. żeby się po prostu umówić z włascicielem coby opcyja przymiarki była ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rangeman to jeszcze pół biedy, bo był projektowany na metalową szlufkę. Masakra jest w gw-9230 i w innych modelach, które na jubileusz otrzymały takową.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, niedługo zamierzam kupić sobie gwn-1000, ale mam pytanie odnośnie ten metalowej szlufki, a konkretnie na ile faktycznie trzyma pasek jak należy. Pytam, bo gdzies kiedyś wyczytałem w wątku o gw-9400, który także takową posiada, że nie do końca spełnia swoją rolę. Obecnie mam risemana i tu żadnych problemów nie ma, a kata na gwn1000 mam ogromnego, bo po przymierzeniu (+ design i funkcje) leżał tak, jakby wszystkie G, które do tej pory miałem to była jakas pomyłka. Dzięki za odpowiedzi

poki co nie testowalem w trudniejszych warunkach, ale przy noszeniu codziennym nie takiego nie zauwazylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyslałem :D A jeszcze mam do Was pytanko, czy jest tu gdzies na forum temat, gdzie ludziska piszą skąd są i jakie modele G posiadają? Pytam bardziej pod kątem tych 'niecodziennych' G, np. gwf 1000, bo na niego też choruję, ale wpierw wolałbym go przymierzyć.. tzn. żeby się po prostu umówić z włascicielem coby opcyja przymiarki była ;)

 

Jako takiego tematu nie ma ale apropo takiej przymiarki to opowiem wam ze miałem taka opcje przed zakupem Rangemana, ze się tylko teraz z niej śmieje :)

 

W zeszłym roku na dniach miałem go kupić będąc na urlopie.. Któregoś dnia idę sobie z żoną deptaczkiem (a że lukam czasem po nadgarstkach co ludziska noszą) patrze siedzi typ na ławce a na łapie ma Rangemena.. Minąłem go z dwa metry i mowie do żony, czekaj.. :)  Obróciłem się na tak zwanej piecie, podbiłem do koleżki i mu mowie co i jak, że che kupić na dniach taki zegarek, blablabla... i czy nie dalby go przymierzyć. Popatrzył się jak na idiotę, zresztą moja kobita również ale spoko zgodził się, przymierzyłem, pogadaliśmy trochę, podziękowałem i następnego dnia z samego rana pojechaliśmy do C.H. Riviera aby zakupić Romana. Ot taka historyjka  :)

Pomyślałem sobie później że śmiesznie będzie jak ten koleżka zagląda tu na forum i jeszcze opisze akcje jak to siedział sobie spokojnie na ławce w upalny letni dzień aż tu nagle ni stąd, ni zowąd podbija do niego jakiś pajac żeby zegarek przymierzyć, heh  :D


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Nowy89 a jaki masz nadgarstek?? bo zaba to jest kawal czasomierza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GWN-1000 metalowa szlufka faktycznie jest na tyle luźna, że potrafi się przesuwać. I końcówka wtedy sterczy kretyńsko  :D

Dla większości g-shocków z takim paskiem jest na to rada.

Między zapiecie a nią, wstawić O ring, uformowany w gorącej wodzie na płasko.

 

Ai7hyih.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie zastanawiało dlaczego zibi przykleja te naklejki na dekielku... w obu zegarkach od razu to zdjąłem bo nie sadze ze to będzie traktowane jako plomba gwarancyjna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ochronka dekla  :rolleyes:

To jeszcze nie wszystko. Zgodnie z wymogami UE, jest jescze naklejka CE .

Schodzi po jakimś czasie pod wplywem wody morskiej i potu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te naklejki należy jak najszybciej zdjąć!

Jeśli tego nie zrobisz to po kilku miesiącach dekielek pod nimi będzie odbarwiony, również koło samej naklejki zbiera się brud i wgryza w dekiel  :unsure:

Miałem tak z jednym zegarkiem i wyglądało to paskudnie!  :wacko:

Dodam jeszcze że żadne środki i czyszczenie nic nie pomogły.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto rozszyfruje mi te dwa poniższe modele (mam nadzieję, że żadne nie jest fake)

Google klasyfikuje je jako 7710C, ale coś się nie zgadza (może przez to, że nie są już produkowane ?)

Będę wdzięczny za podanie możliwego miejsca zakupu, warunek konieczny wyświetlacz na całej powierzchni, zero plastiku pomiędzy...

 

 

post-32788-0-32332300-1422259969.jpg

post-32788-0-94046200-1422259980.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na moduł amw-702 w kopercie g-shocka


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem na kupnie g-shock GA 100 po czym można rozpoznać czy to orginał czy podruba ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy89 a jaki masz nadgarstek?? bo zaba to jest kawal czasomierza

 

 

Ja w nadgarstku mam 18,5-19. Miałem GX’a-56 i myślałem że z czasem sprawie sobie GXW z radiem, ale tak hoojowo jak kinga nie nosiło mi się żadnego i szybko go sprzedałem. Tyć za luźny. Ni to dziurka w przód, ni to w tył, a ja lubie tak na cacy :D Porównując zdjęcia GXa i froga pod kątem możliwych luzów to właśnie u żabki teoretycznie wydawałyby się jeszcze większe. Jak znajdę chwile to obczaje tu kogos z moich okolic żeby przymierzyć. Wtedy wszelkie spekulacje nie będą mieć miejsca.

A wracając do tych metalowch szlufek to dziwi mnie to podejście casio. Pakują teraz w sikory gpsy i inne cudeńka, a pier***ą takie podstawy. Szkoda. Bo właśnie gwn i gpw leżą na mnie jak żaden inny do tej pory G, a wiem, że taki detal jak ta looźna szlufa w końcu doprowadzą mnie do szału :D i skończy się na sprzedaży.. Póki co w dalszym ciągu Ryszard ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem na kupnie g-shock GA 100 po czym można rozpoznać czy to orginał czy podruba ??

Pokaż fotkę to będzie jasne czy "podrUba"

Inaczej to temat rzeka i nie ten dział.

A jak chcesz bardzo nauczyć sie rozpoznawać ten model to skorzystaj z wyszukiwarki na forum bo codziennie ktoś porusza ten temat w innych wątkach i tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Ku własnemu zaskoczeniu po latach omijania " plastików" zapragnąłem mieć G.

3 pytania - czy waveceptor teoretycznie synchronizujący się tylko raz na dobę - szuka tego sygnału przez całą dobę , aż znajdzie , czy to się da zaprogramować np żeby robił to tylko w nocy?

- które serie/ modele z analogowymi wskazówkami można bezkarnie przerzucać z firmowej bransolety/ ew. Plastikowego paska na parciany firmowy pasek

- gdzie w Warszawie jest największy wybór tych zegarków?

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Ku własnemu zaskoczeniu po latach omijania " plastików" zapragnąłem mieć G.

3 pytania - czy waveceptor teoretycznie synchronizujący się tylko raz na dobę - szuka tego sygnału przez całą dobę , aż znajdzie , czy to się da zaprogramować np żeby robił to tylko w nocy?

- które serie/ modele z analogowymi wskazówkami można bezkarnie przerzucać z firmowej bransolety/ ew. Plastikowego paska na parciany firmowy pasek

- gdzie w Warszawie jest największy wybór tych zegarków?

Z góry dziękuję za pomoc

mialem to samo :)

podjarka jak dzieciak :D

pamietam jak w czasach szkolnych kupowalem casio z termometem i to byl sprzet... 

zaczelo sie od 1 gshocka a juz cos czuje ze beda kolejne :D

w domu wala sie jeszcze jakis baby g, ale juz dzieciaki go przejely i z tego co widze to ostro testuja... poki co chyba sie nie poddaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC synchronizuje się w nocy jak jest ok to u mnie 2:01. Jak się nie uda próbuję do rana u mnie najpóźniej złapał o 5. Analogowe można przerzucać bransoleta - pasek np. Gw-a1000, GW-A1100. Wyższe modele ale bardzo fajne. Co do dostępności to TT pewnie większość modeli ma. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. PITT..ja generalnie olewam cuda na kiju , raczej potrzebuję wytrzymałości na sport, wodę, dorastających chłopców, hotelowych złodziei itd

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Ku własnemu zaskoczeniu po latach omijania " plastików" zapragnąłem mieć G.

3 pytania - czy waveceptor teoretycznie synchronizujący się tylko raz na dobę - szuka tego sygnału przez całą dobę , aż znajdzie , czy to się da zaprogramować np żeby robił to tylko w nocy?

- które serie/ modele z analogowymi wskazówkami można bezkarnie przerzucać z firmowej bransolety/ ew. Plastikowego paska na parciany firmowy pasek

- gdzie w Warszawie jest największy wybór tych zegarków?

Z góry dziękuję za pomoc

 

Synchronizacja odbywa się z atomatu w godzinach nocnych o ile jest ten tryb aktywny,  miedzy godzina 1 a 5 rano w czasie zimowym. Zegarek podejmuje próbę synchronizacji co godzinę do momentu aż złapie sygnał jeśli zsynchronizuje się np o 2 w nocy to już później nie podejmuje takich prób tylko dopiero następnej nocy.. Można też ten tryb wyłączyć i wymuszać synchro ręcznie o dowolnej porze.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.