Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

A po cholerę odkręcałeś sam dekiel  :blink: , przecież w środku był czyściutki, zamknięty szczelnie.

Rozszczelniłeś go niepotrzebnie i jeszcze wody nalałeś  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powie mi ktos jak tu wstawić zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Jutro idę do jakiegoś zegarmajstra, a może nawet znajdę jakiś autoryzowany punkt Casio we Wrocławiu, żeby mi fachowa ręka teraz poskładała ten zegarek do kupy tak, aby był on wciąż szczelny, i może żeby przeprowadzili test szczelności (wiem, że chyba jest do tego specjalna aparatura?)

 

 

 

Zabił kinga :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po cholerę odkręcałeś sam dekiel  :blink: , przecież w środku był czyściutki, zamknięty szczelnie.

Rozszczelniłeś go niepotrzebnie i jeszcze wody nalałeś  :o

 

Chciałem zapytać o to samo.

 

Nie wiem jak w Kingu ale czy panel słoneczny nie powinien się znajdować na module?

Jak skopsałeś coś z modułem to sądzę, że bardziej się będzie opłacało kupić nowego łocza.

Zapytaj piowe on jest szpenio od Króli.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wysuszyć kopertę zostawiając na noc na grzejniku lub ewentualnie suszarką wysuszyć, choć pewnie zostaną zacieki pod szkłem  <_<

Lepiej byłoby teraz już jak mleko się rozlało, wyjąc wszystko z koperty i wyczyścić z wody aby nie było zacieków ale lepiej już sam się za to nie bierz ;)  tylko zrób tak jak napisałem wyżej i zobaczysz czy zostaną zacieki.

Jeśli chodzi o panel to nie pokazujesz samego modułu jak wygląda? Mam nadzieję że tam wody nie lałeś?  :unsure:

W samej kopercie nie powinno się nic uszkodzić bo tam nie ma paneli!

Następnym razem zapytaj przed rozkręcaniem jak nie wiesz co i jak, mogłeś spokojnie go wymyć zdejmując ubranko ale nie otwierając bebechów.

Jak zaniesiesz do punktu to wezmą teraz jak za zboże i jeszcze powiedzą że jak będzie coś nie tak to Ty coś spieprzyłeś przy rozbiórce   :wacko:

 

Edit: Diego właśnie napisałem że panele są na ekranie modułu  :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem zapytaj przed rozkręcaniem jak nie wiesz co i jak, mogłeś spokojnie go wymyć zdejmując ubranko ale nie otwierając bebechów.

Jak zaniesiesz do punktu to wezmą teraz jak za zboże i jeszcze powiedzą że jak będzie coś nie tak to Ty coś spieprzyłeś przy rozbiórce   :wacko:

 

 

 

Dokładnie tak będzie. Kolega zrobił to samo z Ryśkiem "bo chciał wyczyścić w środku". Zaniósł do miejscowego majstra i Rysio skończył żywot gdyż nie złożyli szczelnie, ale to była wina oczywiście kolegi bo to i tamto a zakłąd to już prowadzą jak on na g...o wołał papu i nie życzą sobie jakichś pretensji, że "źle coś robią".

Swoją drogą podziwiam za odwagę. Ja się trzęsę jak osika dopóki nie wiem co i jak krok po kroku w takich delikatnych sprawach.

Zresztą w sieci na pewno znalazłbyś tutoriale co i jak.

 

Jesteś z Warszawy. Jak Ci nie pilno zanieś do kogoś sprawdzonego i uczciwego, może unikniesz podobnych historii.

Spróbuj w PROMAX w CH Bemowo (Carrefour).


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powie mi ktos jak tu wstawić zdjęcie?

1.jpg

Musisz nacisnąć w grafikę ( ikonka na zdjęciu) i wkleić tam adres URL grafiki  :)

Aby mieć adres URL trzeba wrzucić zdjęcie na jakiś hosting np. fotowrzut i skopiować ze zdjęcia adres URL (prawy klawisz myszy i kopiuj adres URL grafiki)  :)

Wymagana/bezproblemowa ;)  rozdzielczość 800px

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z sieci obrazek to klikasz prawym myszki "skopiuj obrazek", wklejasz normalnie i tadam gotowe :)

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1351857996_s5gxen_600.jpg

Pierwsze skojarzenie ^^

Witam

Postanowiłem rozkręcić swojego Kinga aby go wyczyścić, pochwalę się co zatałem pod skorupką...

35be8224bebe0213gen.jpg

dfcd3d60a340fab0gen.jpg

60b3046252113a10gen.jpg

 

Teraz mam kilka pytań, najpierw zdjęcia:

cafed06e2968e09egen.jpg

8e986a18c3f9b4d5gen.jpg

 

Nie miałem pojęcia jak wyciągnąć guziki z tej części, aby móc wyciągnąć te plastiki ze środka. Tam też znajduje się chyba bateria słoneczna z tego co widzę, racja? Mimo to wyszorowałem to w całości pod bieżącą wodą i teraz zastanawiam się czy:

 

1. Nie zniszczyłem tym sposobem już tej baterii, czy po wysuszeniu jest szansa że będzie działać, czy już raczej "po ptokach"??

2. Jak widać na zdjęciu na szybce zebrała się woda i para, czy da się to teraz jakoś usunąć?

3. Jeżeli okaże się, że to zniszczyłem, to czy można taką część zamówić w serwisie i ile to może kosztować?

 

Jutro idę dojakiegoś zegarmajstra, a może nawet znajdę jakiś autoryzowany punkt Casio we Wrocławiu, żeby mi fachowa ręka teraz poskładała ten zegarek do kupy tak, aby był on wciąż szczelny, i może żeby przeprowadzili test szczelności (wiem, że chyba jest do tego specjalna aparatura?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... tak też myślałem, że bezel odkręca się osobno a w środku siedzi zamknięty szczelnie moduł, no to myślę sobie rozkręcę sam bezel, wyczyszcze i poskładam na nowo, ale okazało się, że ten metalowy dekiel, jest przykręcany razem z tą czerwoną tylną przykrywką, więc rozkręcając tą przykrywkę aby rozebrać bezel chcąc nie chcąc rozczelniłem go :unsure: inaczej nie dałoby się rozebrać skorupy...

wrzucam zdjęcie które może to Wam bardziej rozjaśni

f55685c55bb2311fgen.jpg

i tak od lewej jest bezel, tylna przykrywka, metalowy dekiel, no i tak jakby "drugi bezel" (koperta tak?) w którym są zamontowane te guziki i chyba panele(???) a w nim siedzi moduł.

 

Sam moduł wyciągnąłem oczywiście i bezpiecznie schowałem do woreczka jak widać i tam sobie leży i działa :) tam się nie dostało ani kropli wody, natomiast wyszorowałem pod wodą całą resztę łącznie z tą kopertą. Czy to tam w tej kopercie znajdują się panele słoneczne?

Suszyłem już ją suszarką, a teraz leży na grzejniku i wciąż pozostały te zacieki :unsure:

 

hmm, myślicie że za samo skręcenie go w jakimś autoryzowanym punkcie będzie mnie tak drogo kosztowało? Nie jestem z Warszawy, mieszkam we Wrocławiu, nie mam pojęcia jaki zegarmistrz czy serwis byłby tutaj zaufany.

 

A zegarek kupiłem używany, służy mi jako zegarek "do roboty", a charakter pracy mam taki, że sprzyja zabrudzeniom, ale przez te kilka miesięcy co go mam nie powinien się aż tak zabrudzić więc obstawiam że to brud jeszcze po poprzednim właścicielu.

 

P.S. chcociaż teraz jak tak patrzę, to może jednak dało by się ściągnąć tą czerwoną przykrywkę nie odkręcając przy tym tego metalowego dekla, może wystarczyło tylko ją lekko podważyć... SHIT!!

Edytowane przez wro3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed suszeniem trzeba go bylo wyplukac woda destylowana a teraz to Ci zostaje myjka ultrdzwiekowa.


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie zrobiłem tego...

To teraz tylko gdzie w końcu znajdują się te panele? Na wyświetlaczu modułu, czy pod tą plastikową szybką na tej kopercie? Bo sam moduł jak już wspomniałem jest nie tknięty. Jeżeli w tej kopercie nie ma żadnych paneli ani nic to może nie wszystko stracone i wystarczy teraz oddać do serwisu żeby go szczelnie zamknęli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to się rozchodzi, powinieneś zostawić tą tylną osłonę co jest sprzężona z deklem.

A jeśli po zdjęciu bezela stwierdziłeś że jest aż taki ogromny syf i odkręcasz też tylny dekiel aby wyczyścić i jego, mimo rozszczelnienia, ale po co lałeś wodę do środka koperty?

Mogłeś zakręcić sam dekiel bez osłony i wyczyścić. To wszystko masz w sieci, podpowiedzi co i jak trzeba zrobić. 100% czyszczenia Kinga nie można zrobić bez zdjęcia tylnej osłony i o tym było już tu na forum poruszane.

Większość osób nie odkręcało dekla aby nie rozszczelniać, chyba że zegarek swoje już przeszedł.

W kopercie nie ma paneli słonecznych!!! 

Jeśli moduł jest cały to panele też!

Delikatnie spróbuj dostać się do środka wewnętrznej szybki (wyjmując co się da) i przeczyścić wacikiem te zacieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze panel jest w kopercie ale mysle ze nie powinno mu sie nic stac od wody. Myjka ultradzwiekowa i skladaj do kupy.


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widze to one są w kopercie. To te połyskujące pod światłem fioletowe płytki.

A jak przenoszą energię na baterię? przez bluetooth  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze panel jest w kopercie ale mysle ze nie powinno mu sie nic stac od wody. Myjka ultradzwiekowa i skladaj do kupy.

facepalm.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie w ktorymmiejscu modulu jest panel skoro wszystko oprucz wyswietlacza jest zakryte koperta? Co doprzenoszenia energi to chociazby tak jak dzwiek na glosnik w dekielku.


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz problem ze skręceniem poza tym że pozostały zacieki na szybce?

Skręć sam i zrób test szczelności, tylko uprzedź zegarmajstra co wcześniej robiłeś z zegarkiem.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie w ktorymmiejscu modulu jest panel skoro wszystko oprucz wyswietlacza jest zakryte koperta? Co doprzenoszenia energi to chociazby tak jak dzwiek na glosnik w dekielku.

Panele są pod szybką razem z modułem w kopercie na którą zakłada się bezel.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja. Posłuchaj tomaliusza :) Światło dostaję się do modułu przez wyświetlacz nie żadne szybki. Dokładnie wytrzyj środek koperty tak jak koledzy piszą wacikiem dobrze kurz wydmuchaj i składaj. Jaki test szczelności. Jak nie uszkodziłeś uszczelki to skręcasz w odwrotnej kolejności i będzie wszystko cykać. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Przez te dwie sprężynki, które wystają z modułu  <_<  Woda nie powinna zaszkodzić, tylko trzeba zobaczyć, czy nie zaśniedziały styki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno panele nie są pod wyświetlaczem bo wyświetlacz ma od spodu warstwe która nie przepuszcza światla. Wytlumaczcie mi jak przez czrny negatyw przechodzi swiatlo?

Edytowane przez Michał Lipiński

GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.