Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Oj Panowie Panowie.. Sprawa ma się tak pod szybką jest zamontowana kolejna szklana szybka tak zwany panel słoneczny, to między tymi dwoma szybkami zebrała się para i teraz musi wyschnąc jednak jakies smugi zapewne zostaną.

Druga sprawa to ładowanie baterii.. Na ostatnim zdjęciu które zamiescił wro3000 widac w kopercie w miejscu tej czerwonej wstawki dwie dziurki na dole a z kolei na module dwie wystające sprężynki u dołu, to właśnie przez nie energia z panela słonecznego jest przekazywana do modułu a następnie do akumulatorka ot cała filozofia.  ;)

 

wro3000 osusz dokładnie moduł, daj mu przynajmniej z dobe na kaloryferze a nastepnie złurz i wszystko będzie cacy o ile nic już nie poknocisz  ;)

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również zauważyłem te dwie sprężynki i dwie dziurki w kopercie - dlatego tak dopytuje o te panele.

 

Ogólnie ze złożeniem do kupy nie mam żadnego problemu, po prostu chciałbym żeby koperta była zamknięta szczelnie, a jeżeli zrobię to sam to przecież chyba nie do końca tak będzie... nie powinien tego zrobić zegarmajster? "oni tam mają warsztat pełen sprzetów wszelkich, przejrzą silnik, naprawią hamulce, wymienią uszczelki ..." :D

 

uszczelki nie uszkodziłem, moduł też nie tknięty, koperta się suszy na kaloryferze. Ale te paskudne zacieki wciąż są, czyszczenie wacikiem nic nie daje. A ze środka koperty nie mogę nic już więcej wyciągnąć bo blokują je guziki które nie wiem jak wyjąć (ale jakbym wiedział to chyba i tak bym się za to już nie zabierał hehe) :D

 

Myjka ultradźwiękowa? Przecież nie mam czegoś takiego.

 

Jutro wybiorę się do serwisu http://www.zlocinski.pl/ zobaczymy co powiedzą.

Edytowane przez wro3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Michał, już wygooglowałem sobie ten sprzęt wcześniej, ale przecież nie kupie sobie takiej myjki specjalnie po to, żeby wyczyścić sobie zegarek :P

Może zegarmistrz ma takie cudo

P.S. w co chyba wątpie :P

 

P.S.2 kupię niedrogo kopertę do Kinga hehehe :P

Edytowane przez wro3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy serwis gsm czy jakiej kolwiek elektroniki ma myjke.


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również zauważyłem te dwie sprężynki i dwie dziurki w kopercie - dlatego tak dopytuje o te panele.

 

Ogólnie ze złożeniem do kupy nie mam żadnego problemu, po prostu chciałbym żeby koperta była zamknięta szczelnie, a jeżeli zrobię to sam to przecież chyba nie do końca tak będzie... nie powinien tego zrobić zegarmajster? "oni tam mają warsztat pełen sprzetów wszelkich, przejrzą silnik, naprawią hamulce, wymienią uszczelki ..." :D

 

uszczelki nie uszkodziłem, moduł też nie tknięty, koperta się suszy na kaloryferze. Ale te paskudne zacieki wciąż są, czyszczenie wacikiem nic nie daje. A ze środka koperty nie mogę nic już więcej wyciągnąć bo blokują je guziki które nie wiem jak wyjąć (ale jakbym wiedział to chyba i tak bym się za to już nie zabierał hehe) :D

 

Myjka ultradźwiękowa? Przecież nie mam czegoś takiego.

 

Jutro wybiorę się do serwisu http://www.zlocinski.pl/ zobaczymy co powiedzą.

 

Zanim ta para zniknie to trochę potrwa, popełniłem kiedyś taki sam błąd w swoim starym G z solarem wrzucając koperte pod kran z wodą wiec nie jesteś odosobnionym przypadkiem kolego.  ;)

Ja poradziłem sobie z tą parą używając suszarki, potem koperte wrzuciłem do ryżu bo chłonie wilgoć dość dobrze. Para znikneła ale delikatne smugi niestety pozostały. Jak nie chce Ci sie bawić to zostaje kaloryfer i troche wiecej cierpliwości.

 

Kolejny wariant jest taki że można też wypchnąć od wewnętrznej strony koperty szkło z panelem na zewnątrz i je wtedy rozdzielić, dokladnie wyczyścić, umyć, powycierać. Taka operacja jest już o tyle ryzykowna że pod wpływem nie małego nacisku jakiego trzeba użyć do wypchnięcia obu szybek z koperty może peknąć szklany panel słoneczny cieńszy niż 1mm a wtedy już pozamiatane. Stanowczo więc odradzam tą opcje z własnego doświadczenia nie wspominając już o ponownym prostym spasowaniu panela z szybka bez paprochów i zamontowaniu ich z powrotem w kopercie przy użyciu równie sporej siły co przy wypchaniu.

 

Co do samego złożenia zegarka to jeśli założysz dobrze uszczelkę dokrecisz dekiel śrubami nie zostawiajac luzu to na 90% bedzie szczelny.  ;)

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, dobrze wiedzieć, popytam.

 

hmm, no cóż, z suszarką już próbowałem, teraz suszy się na kaloryferze, z tym ryżem też spoko opcja w sumie. Na pewno nie będę ryzykował wypychania tej szybki, tym bardziej, że tak jak pisałem nic z tej koperty nie wyciągnę dopóki te guziki blokują, a tych też za cholerę nie wiem jak wymontować i nie będę się za to zabierał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jej czas i nic więcej nie kombinuj z tą kopertą, wyschnie, odparuje i ocenisz czy widać jakieś smugi czy nie a jeśli nawet, to czy da rade z nimi żyć. Jeżeli szybki bedą w miarę akceptowalne przez Ciebie to złóż zegarek do kupy i nie zawracaj sobie głowy lataniem po serwisach no chyba że oni faktycznie wyczarują coś z tymi ultra dzwiękami albo, nóż widelec bedą dysponować akurat nową kopertą w co osobiście powątpiewam..  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakończyłem test 30  dni bez synchronizacji GW-9400 i przy okazji nie ruszałem GDF-100

 

5pSnDED.jpg

 

GW-9400 zrobił +4,5s / 30dni

GDF-100 zrobił +15,5s / 30dni

 

Jako ciekawostka udało mi się bez rotomatu cały miesiąc utrzymać Hamiltona X-winda bez zatrzymania, który noszony średnio 2 razy w tygodniu po 10 godzin i lekko dokręcany na nadgarstku zrobił + 12s/ 30 dni


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, że na module znajduję się chyba czujnik światła, gdyż funkcja power save działa a myślałem a myślałem, że może jest to zintegrowane z panelem słonecznym i że to on pełni rolę tego czujnika.

Znalazłem we Wrocławiu serwis https://dolinski.pl/ który ma w ofercie czyszczenie ultradźwiękiem. Tylko obawiam się, że skroją jak za zboże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czujnika jak w telefonie bo to właśnie panele słoneczne pełnią taką funkcję.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak jest odłączony panel to zegarek myśli, że nie ma światła i wchodzi w PowerSave.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można coś poradzić na mocno spieszący się moduł? Mam model g9300gy i własnie sprawdziłem odchyłke po miesiącu i zegarek spieszy sie o 68 sekund ;ooo Dodam, że gd100 mojego brata ma identyczną odchyłke może z róznicą 0.5 sek. Troche mnie to martwi tym bardziej, że gdy posiadałem g9300 w podstawowej wersji to tam róznica od zegra atomowego po miesiącu wynosiła ok 3-4 sek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to PS włącza się po odłączeniu panela, bo cały czas miałem to włączone wcześniej. Jeżeli nie ma czujnika światła, tylko panel słoneczny pełni tą funkcję oznaczałoby, że ten panel jest na module, a wcześniej ustaliliśmy w końcu że panel jest na kopercie, więc jeżeli moduł sam w sobie nie ma żadnego czujnika to skąd wie czy jest jasno czy ciemno? Może jednak jakiś czujnik jest? :P nie wiem...

 

Byłem w serwisie tam gdzie mają tą myjkę ultradźwiękową, to facet powiedział mi, ze z tym już nie da się nic zrobić i że ultradźwięki tutaj nie pomogą... <_<

 

Udałem się do kolejnego serwisu (autoryzowany Casio), tam facet kazał sobie zostawić tą kopertę i powiedział, że też marnie to widzi, ale jeszcze pokaże "szefowi" i w poniedziałek mają dać znać czy będą mogli to osuszyć. Tam chociaż zdemontowaliby te guziki i powyciągali te wstawki. Tylko żeby panela nie uszkodzili (jeżeli w końcu tam jest) :D Dadzą też znać jaki koszt byłby zamówienia nowej koperty. Jeżeli powiedzmy do 100zł to pomyślę, ale wydaje mi się, że więcej. W razie "w" mogę sprzedać starą kopertę za powiedzmy 40% ceny nowej, byłby ktoś zainteresowany? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS załącza się przy braku światła i ruchu, ale następuje to najwcześniej po godz. 23-ciej. Od godz. 22-ej. zegar wchodzi w ten tryb i jeśli nie ma światła przez godzinę wtedy PS zgasza wyświetlacz.

W innych godzinach nawet jak zegar leży w ciemnościach to mimo włączonego PS zegarek nie zaśnie  ;)

Dopiero jak zaśnie po 23-ej. przy braku światła to może spać w ciemnościach do końca swojego żywota. Tryb PS trwa chyba do 5 rano, później jak go obudzisz to już nie zaśnie do 23-ej.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można coś poradzić na mocno spieszący się moduł? Mam model g9300gy i własnie sprawdziłem odchyłke po miesiącu i zegarek spieszy sie o 68 sekund ;ooo Dodam, że gd100 mojego brata ma identyczną odchyłke może z róznicą 0.5 sek. Troche mnie to martwi tym bardziej, że gdy posiadałem g9300 w podstawowej wersji to tam róznica od zegra atomowego po miesiącu wynosiła ok 3-4 sek...

 

Można o ile w module jest taka mała śrubka która służy właśnie do regulacji dokładności zegarka.

Ja jestem na etapie ustawiania swojego DW-5600 gdyż spieszył mi sie 30s/m. Kilka dni temu przekręciłem tą śrubkę trochę za bardzo w prawo na pozycje B, po tym zabiegu moduł zwolnił i po 24H był jakąś sekundę na minusie więc wypośrodkowałem pozycje śruby cofając ją trochę w stronę pozycji początkowej A na pozycje C i jak na razie idzie w miarę równo z zegarem atomowym ale jeszcze za wcześnie aby wyciągać z tego jakieś konkretne wnioski.

Za kilka dni dam znać o i jak..

Poniżej na zdjęciu zaznaczyłem co i jak..

 

GQPPeTO.jpg

 

Pozycja A to oryginalne ustawienie śruby gdzie zegarek spieszył się 30s/m

Pozycja B zegarek po 24h byl sekunde na minusie

Po przekręceniu na pozycje C moduł idzie w miarę równo z zegarem atomowym jak narazie na ile dokładnie zobaczymy za miesiąc no chyba ze na dniach coś skoryguje..

 

Nie wiem jak w innych modułach ale w DW-5600E przekręcenie śruby w lewa stronę przyspiesza a w prawa stronę spowalnia.

Dobrze jest tez zaznaczyć sobie pozycje początkową aby w razie czego móc do niej wrócić.

Śrubę przekręcić należny mniej więcej o jedną lub dwie szerokości tego nacięcia na niej czyli o jakieś 10 stopni w lewo lub w prawo w zależności czy chcemy przyspieszyć zegar czy spowolnić. Po takim zabiegu trzeba zrobić test kilku dniowy aby zobaczyć czy coś to dało i ile to dało i w razie czego skorygować. Wszystko to kwestia indywidualna każdego modułu zapewne ale grunt że jest jakiś sposób na regulacje.

Trochę zabawy z tym jest ale można w ten sposób ustawić moduł w miarę dokładnie.   

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie będę bawił się w otwieranie zegarka... A możliwe ze jest taka odchylka, gdy w okresie wakacyjnym sprawdzałem i było ok 15 sekund na miesiąc a teraz pona 4ro krotnie większa liczba

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dokladność kwarcu ma wpływ temperatura więc jakaś minimalna różnica może być w okresie zimowym względem lata ale żeby aż taka to wątpie..

Jeśli nie chcesz otwierac zegarka i sie bawić to pozostaje tylko ręczna synchronizacja.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie konstrukcji G8900 wymieniałem bezel i po zdjęciu go ta niebieska część trzymająca szybkę zaznaczona na zdjęciu strzałką  zostaje razem z kopertą. Tyle że jak ją podważyłem to ona się podnosi a pod nią jest uszczelka jak by na coś wklejona. Nie ciągnąłem tego dalej żeby go nie rozszczelnić ale czy to oznacza że szybka i ten niebieski pierścień jest dociskany tylko bezelem i po jej podważeniu dostajemy się do wnętrza koperty?

 

 

post-76027-0-48775900-1422715512_thumb.jpg


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ten pierścien jest przyklejony na jakaś taśme dwustronną. Sama szybka jest zamocowana w module na scisk na tyle mocno i solidnie że sama z siebie nie wypadnie. Nie ma też możlowości aby dostać się od tej strony do środka zegarka. 

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam, czy przebywanie w saunie suchej moze jakos zle wplynac na nasze g-shocki? co myslicie? probowal juz ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem gdf-100 w saunie, bo mierzyłem temperaturę jaka tam jest i przy temperaturze ok 60 stopni nic mi się nie stało.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.