Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślałem, że to tylko taki angielski humor naśmiewać się z Polaków ... :P

A spójrz może na skład twojego magicznego płynu i AKRY i ... ? 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Polak zawsze znajdzie patent -a po myciu akra najlepiej stosowac do smarowania olej 5W30 :D,tanio bedzie :P

 

A juści - syntetykiem hondowym 5W30 oliwiłam babę :P

(zaraz polecą gromy.. )

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A juści - syntetykiem oliwiłam babę :P

(zaraz polecą gromy.. )

Syntetyk to pół biedy. Byle nie mineralny zwykły olej silnikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z olejem maszynowym tak łatwo nie poszło, syntetyk jakoś się przesmyknął :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kadzie po 50 litrów z Akrą i nie wyobrażam sobie mieć takich z Gronalem  :P


No Polak zawsze znajdzie patent -a po myciu akra najlepiej stosowac do smarowania olej 5W30 :D,tanio bedzie  :P

No dokładnie tak robimy, coś w tym złego? 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie jest wesolo i o to chodzilo kazdy czysci i smaruje tak jak lubi-liczy sie samozadowolenie z efektu koncowego.

 

Chyba wyczerpalem limit pisania -tyle postow w jeden dzien-o rany.

Pozdrawiam

 

P.S

Piszac o patentach Polakow siebie tez zaliczam do nich--lubie czasem kombinowac jak kon idacy pod gore.

Czasem jak cos w pracy wymysle to Angole i Irysy robia duze oczy ze tak mozna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja czyszczę w gronalu, ale zauważyłem że ten współczesny gronal to juz nie to samo co kiedyś,teraz jest czerwony i według moich spostrzeżeń dużo gorsz niż ten żółty który był kiedyś.

Może czas się przestawić na tą Akre, spróbuję na jakimś druciaku to będę miał porównanie.

Skoro Krzysztof poleca to warto spróbować bo jest perfekcjonistą,


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Trzeba, w środku też mają być czyste.

Tak, jak pisałem

 wybłyszczam kwaskiem, nie po to, że by świeciły, lecz, by było widać pęknięcia , czy inne dolegliwości.

 żeby "odkryć" pęknięcie, wystarczy szybko wypłukać woda i nie wycierać... wówczas  pojawi się ciemna ryska ( dyskwalifikacja)

 

To może być przydatne do sprawdzania kół zębatych. też będzie widać, czy nie są nadwyrężone zęby.

 

Zegarków, które teraz się uczę uruchamiać tak nie czyszczę, ale duże mechanizmy tak robiłem ( nie wiedziałem, że istnieje cos takiego , jak Gronal :( )

 

Jak ktoś szybko chce się pozbyć zaciemnień, to do w/w kompieli można dodać 3x psiknięcia "kamień i rdza" np.z lidla..

 

ALE trzeba natychmiast potem płukać ze dwa, trzy razy i wytrzeć do sucha, nie zostawiać do wyschnięciaa, tylko wytrzeć...

Ja tez  uzywam  AKRA  ,a  łuski  to  pewnie  od  lefoszki  ?Pozdrawiam.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam akry przede wszystkim dlatego że mam ją pod ręką. Gorzej gdy nagle się okaże że wszystkie osie stalowe wraz z zębnikami zrobią się czarne, po niecałej godzinie.

Taką sytuację miałem ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam akry przede wszystkim dlatego że mam ją pod ręką. Gorzej gdy nagle się okaże że wszystkie osie stalowe wraz z zębnikami zrobią się czarne, po niecałej godzinie.

Taką sytuację miałem ostatnio.

Zbyt duże stężenie, trzeba kontrolować działanie... Ja mam taką kuwetkę do mniejszych zegarów i miziam co jakiś czas pędzelkiem...

Witam, ja czyszczę w gronalu, ale zauważyłem że ten współczesny gronal to juz nie to samo co kiedyś,teraz jest czerwony i według moich spostrzeżeń dużo gorsz niż ten żółty który był kiedyś.

Może czas się przestawić na tą Akre, spróbuję na jakimś druciaku to będę miał porównanie.

Skoro Krzysztof poleca to warto spróbować bo jest perfekcjonistą,

Drogi Janie, chyba troszkę przesadziłeś z tą perfekcją... Pozdrowienia... :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że była rozcieńczona. Też czyszczenie robię w kuwecie tyle że u mnie ciecz krąży napędzana pompką elektryczną. Werk siedzi jakby w jacuzzi ;-)

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że była rozcieńczona. Też czyszczenie robię w kuwecie tyle że u mnie ciecz krąży napędzana pompką elektryczną. Werk siedzi jakby w jacuzzi ;-)

Ooo.. to dopiero patent - pompka elektryczna!

To jakaś akwarystyczna pompka czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo.. to dopiero patent - pompka elektryczna!

To jakaś akwarystyczna pompka czy coś innego?

Dokładnie od filtra z akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez  uzywam  AKRA  ,a  łuski  to  pewnie  od  lefoszki  ?Pozdrawiam.

Nie  Elaboruje.308 i 223.

To na Long Range (800m i więcej)

 

 

 

 

Dokładnie od filtra z akwarium

 Ta pompka akwariowa - zajefajny pomysł

 Opatentuj to :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajjj.. a miałam tego ustrojstwa(wyposażenia akwarystycznego) kiedyś, to się wyzbyłam, a teraz byłoby jak znalazł..

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinienem to opatentować. Zdumiewające ile taka pompką jest w stanie wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinienem to opatentować. Zdumiewające ile taka pompką jest w stanie wytrzymać.

Uściślając - to to jacuzzi działa na zasadzie bąbelkowania powietrzem? Czy może wirowaniem płynu?

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz użyłem do czyszczenia sonicznej szczoteczki (trochę była padnięta) i AKRY ale efekt była zajefajny. Przy takiej metodzie nie ma problemu z czernieniem stali .  Dla pewności wrzucam do K3 i ultra na 5-10 min. Kiedyś ktoś poradził na forum użycie nafty po myciu - i to też naprawdę działa - zabezpiecza .

Ps . wlałem też AKRĘ do ultrdźwiękówki , ale jakoś nie teges, może trzeba by inaczej , albo inne stężenie ...

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholewa, tyle fajnych rzeczy, a ja nie mam gdzie tych skarbów już upychać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka wywołuje silny ruch wirowy cieczy i tyle.

O ile dobrze rozumiem, to pompka pracuje w płynie. W akwarium jest tylko woda, a tu Akra. Czy Akra nie ma wpływu na jakieś uszczelki i samą pompkę?

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie, nie pomyślałbym, że w takich ostrych płynach tyle wytrzyma.

Dziękuję


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)  

Akra .. , przyznam , że czy duże , czy małe stężenie , to trzeba pilnować !

Chyba Leskos ma rację , by stężenie duże i na parę minut i szczoteczka elektryczna .  :)

Ja miałem duże stężenie , później małe i szczoteczka tradycyjna . Dała radę i świetnie to szło , ale czas też leciał . 

Więc myślę nad zakupem tego ,,automatu,,   ;)

Mechanizm już chodzi ... małe drobiazgi zostały , jak ustawienie młoteczka , by brzmienie gongu , było miłe dla ucha  :D   

 

post-93729-0-40845300-1575485574_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuua! PM - ale odstawiłeś mechanizm - ogromna przemiana, taki brudas był. Super wygląda.

A powiedz akrę to w kontrabandzie przemyciłeś z ojczyzny? A może tam na każdej stacji są? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.