Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ale nie piszę

Ale to czemu?

Bajorko wyschnie, żaby pozdychają i jeszcze ktoś zaorze...

I co wtedy będzie?


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajorko było, jest i będzie. Królowa Żaba ma się dobrze bez względu czy piszę czy nic nie piszę.

 

Nie będę pokazywać swoich zwykłych zegarów i o nich pisać. Niektórym pękają oczy od ich oglądania i czytania wypocin.

Nie będę swoimi "zegarzynami" zaniżać poziomu forum. Nie będę psuć wysublimowanej, wysmakowanej kultury posiadaczy i wielbicieli prawdziwie interesujących okazów.

Zostawiam pole tuzom, właścicielom tychże, które predysponują ich do lepszego samopoczucia własnego.

(-_-)

 

PS. Przepraszam, uprzedzam - nie generalizuję Wszystkich

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja z niecierpliwością czekam na Twoje wpisy o zegarze , który ostatnio naprawiasz :wacko:

Jestem bardzo ciekawy , bo zegar to zacny ... moim zdaniem :)  Gdyż on stary , piękny i godny renowacji !

W 100% jestem pewien , że sprawi on radość wielu osobom ! 

Ps.

    ja tu sam , to nie wiem już, co wrzucić i robić .... puściłem dziś wieczorem , roczniaka . No i chodzi . Zobaczymy , czy do rana .  A obniżyłem tylko widełki , bo w roczniakach ostatnio o tym było .

Więc , brak nam Twoich wpisów i obecności :)

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, ale chyba czegoś nie rozumiem...

Masz piękne zegary - miesięczny, Lenz, Resch...

Przez Twoje ręce przeszły wspaniałe okazy, zresztą każdy uratowany złomek to perełka.

Ludzie mają różne kryteria...

Wracaj, pracuj, naprawiaj i nie przejmuj się tym co komu się spodoba.

Ważna jest Twoja satysfakcja, no i przy okazji radość czytających.

Nie wiem jak innym, ale mi brakuje Twoich wpisów...

Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajorko było, jest i będzie. Królowa Żaba ma się dobrze bez względu czy piszę czy nic nie piszę.

 

Nie będę pokazywać swoich zwykłych zegarów i o nich pisać. Niektórym pękają oczy od ich oglądania i czytania wypocin.

Nie będę swoimi "zegarzynami" zaniżać poziomu forum. Nie będę psuć wysublimowanej, wysmakowanej kultury posiadaczy i wielbicieli prawdziwie interesujących okazów.

Zostawiam pole tuzom, właścicielom tychże, które predysponują ich do lepszego samopoczucia własnego.

( -_-)

 

PS. Przepraszam, uprzedzam - nie generalizuję Wszystkich

Z moimi zakurzonymi, nieruszanymi w sporej części rzęchami również czuję się zwolniony :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło Matko... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek sie zbuntował i nie pokazuje :D

Witaj w klubie ,ja tez nie pokazuje :D,no moze bardzo rzadko..

Kazdy chetnie oglada a pokazac tych nienudnych nie chce.

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie ma, bo go nie stać, nie ma gdzie zdobyć itd? :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to pytanie do mnie to odpowiem;

Ty nie musisz pokazywac Twoja wiedza jest bezcenna :) (ale wazelina :D )

 

Nikt nie musi pokazywac jesli nie chce ale jesli nie pokazuje to nie powinien krytykowac i madrowac sie.

Wystarczy ze Koledzy Leskos i PM112 nie beda pokazywali nowych zdobyczy i dzial wisielcow padnie jak padl temat roczniakow.

Dzieki Yodkowi cos dzialo sie na forum,jedem glupi post zniechecil Ja .

Tak jak napisales nie kazdego stac na drogie okazy ale to nie znaczy ze te pospolite sa do d*py i mozna je krytykowac.

Zalecam troche skromnosci i wyrozumialosci i dotyczy to zarowno zegarow jak i prac renowacyjnych wykonywanych przez poczatkujacych zbieraczy.

Juz to pisalem ale napisze ponownie

-zapomnial woł jak cielakiem byl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gośka, pszestań! Znaczy Szanowny Jodku!

Nosz proszę Cię. Od długiego czasu się zastanawiam gdzie zniknęłaś, a tu foch? Nie pytałem z wrodzonej delikatności i szlachetnej powściągliwości, ale jak już napisałaś...

Dosyć mam kłopotów z tym, co za oknem. Wracaj zara i się nie indycz. Tęsknię troszkę, co w czasach zarazy nie jest dobre dla ogólnej równowagi narządów wewnętrznych. 

Pomagają mi Twoje posty, sinusoidy na pazurach i unikalna metoda uzupełniania emalii w tarczach. Pomaga Twoje pisanie nie do podrobienia. 

Chcesz staremu zaszkodzić absencją? No nie chcesz, prawda? Prawda?

Gruba kreska i piszemy dalej bez zbędnego pier krygowania. Zara rano coś mi tu naskrob. 

(A chciałem Cię prosić o ten lakier biały, w łódzkim owadzie nie mają. Ale teraz nie mam śmiałości...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pn sprawdzę półkę w moim owadzie czy jeszcze lakier biały jest, choć niedawno była już tylko jedna sztuka.

Jak nie będzie, nie daj Boże to z chęcią wyślę swój bo jest go w opakowaniu jeszcze, jeszcze..

No chyba że Kolega Szanowny Fibo całą tarczą chce wymalować na nowo, to ciut przybraknąć może.

Czy emalia na tarczy odcień biały ma jak śnieg czy ciut kremowa - mam dwa lakiery - jeden bielusieńki, a drugi biały z subtelnym odcieniem kremowym.

 

Nie uciekłam z forum. Czytam. Coś tam się wtrącę na forum ogólnie.

Na razie, uleciała ze mnie chęć prezentacji swoich "cudów"... Może mi odparuje za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajorko było, jest i będzie. Królowa Żaba ma się dobrze bez względu czy piszę czy nic nie piszę.

 

Nie będę pokazywać swoich zwykłych zegarów i o nich pisać. Niektórym pękają oczy od ich oglądania i czytania wypocin.

Nie będę swoimi "zegarzynami" zaniżać poziomu forum. Nie będę psuć wysublimowanej, wysmakowanej kultury posiadaczy i wielbicieli prawdziwie interesujących okazów.

Zostawiam pole tuzom, właścicielom tychże, które predysponują ich do lepszego samopoczucia własnego.

( -_-)

 

PS. Przepraszam, uprzedzam - nie generalizuję Wszystkich

Niewiele  jest tematow  ktore  czytam od  A  do  Z  ,ten  akurat  tak  no  i  wiadomo  roczniaki  i  kieszonki .Nie  przejmuj  sie tym  co  inni  pisza ,pisz to  co  myslisz .Trzeba  miec  swoje  zdanie  i  dazyc  do  celu  lub  przynajmniej sie  ukierunkowac.Ja  kocham  okazje  ale  jeszcze  nie  mam miesiecznego  wiszacego.Udzielane  tu  porady  nieraz  z  usmieszkiem  trzymaja  przy  zyciu  ten temat.

 

Ty  sie  nie  przejmuj  innymi  zegarami,uwierz  mi  ze  tylko  tabletki  i  w miare zdrowe  serce  pozwala mi  przezyc  wizyte u pewnego  kolekcjonera

Pomysl  sobie  jak czul sie handlarz  kolekcjoner ktory  niedawno  pochwali  sie jak  szybko  czysci  mechanizmy,owszem byly  lsniace  ale  bez  rozbierania  -ze  sprezynami  do  Gronalu  .....

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Nie przejmuję się innymi zegarami, tzn. przejmuję (z podziwu) ale mało szlag mnie nie trafił po niektórych wpisach, ukoronowanych finalnie odezwami :unsure:

 

Kurła, Koledzy drodzy - niektórzy, ogarnijcie myśli swe i temperamenta. Stać Was? Macie zdolności finansowe? Możliwości i upór? Cudownie. Ale nie deprecjonujcie innych z "nudnymi" zegarami..

Że co, że macie Mercedesy to wolno Wam przewracać oczami (wpisami) jak pomiędzy Was podjeżdża pierdzący Maluch? Ryczeć wyżyłowanymi down-silnikami z setkami koni (+jeden), dmuchać zmrożoną siedmiostrefową klimą na peerelowski szczyt techniki, którym Kowalska usiłuje Was nieporadnie gonić, żeby pooglądać choć Wasze szlachetne, chromowane rury wydechowe?

Korpo-Prezesa z KLASĄ można wyczuć z daleka po tym jak się odnosi do personelu konserwującego powierzchnie płaskie oraz oczka pisuarów..

Są tacy?

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Nie przejmuję się innymi zegarami, tzn. przejmuję (z podziwu) ale mało szlag mnie nie trafił po niektórych wpisach, ukoronowanych finalnie odezwami :unsure:

 

Kurła, Koledzy drodzy - niektórzy, ogarnijcie myśli swe i temperamenta. Stać Was? Macie zdolności finansowe? Możliwości i upór? Cudownie. Ale nie deprecjonujcie innych z "nudnymi" zegarami..

Że co, że macie Mercedesy to wolno Wam przewracać oczami (wpisami) jak pomiędzy Was podjeżdża pierdzący Maluch? Ryczeć wyżyłowanymi down-silnikami z setkami koni (+jeden), dmuchać zmrożoną siedmiostrefową klimą na peerelowski szczyt techniki, którym Kowalska usiłuje Was nieporadnie gonić, żeby pooglądać choć Wasze szlachetne, chromowane rury wydechowe?

Korpo-Prezesa z KLASĄ można wyczuć z daleka po tym jak się odnosi do personelu konserwującego powierzchnie płaskie oraz oczka pisuarów..

Są tacy?

Aha  rozumiem Odezwa...


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwa to truskawka na całym torcie. Nie chodzi o samą chęć oglądania fajnych zegarów ale ubranie w słowa "odezwa, wreszcie,naprawdę, proszę!" po wcześniejszych "nudnych" po dwakroć niesionych

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwa to truskawka na całym torcie. Nie chodzi o samą chęć oglądania fajnych zegarów ale ubranie w słowa "odezwa, wreszcie,naprawdę, proszę!" po wcześniejszych "nudnych" po dwakroć niesionych

E  no  nie  jest  tak  zle chyba  ,kolega  byc  moze  chcial  wywolac  wilka  z  lasu no  i  cos  tam  sie pokazalo. ;):P:D

Jest  kilku  skromnych  kolegow  ktorzy  nie  pokaza  bo  za  wysoka  polka  i  moglibysmy  popasc  w  kompleksy.Jezeli  ilosc  wpisow  zakwalifikujemy jako  popularnosc  to  Twoj  temat  jest  na topie  czyli  jest  ciekawy czyli  masz  ciekawe  zegary ... ;)

Maluj  paznokcie  i  dzialaj .

Ps niedawno  pokazalem moim zdaniem  ciekawy zegar - byl  tylko  jeden wpis  pod  tym  ,czy  mam  sie zamknac  bo nikt  nie  docenil mojego zegara  ?Czyli  nie  byl  ciekawy ?

Nie  raczej  odwrotnie ,dalej kontynuuje zbieractwo bo  sprawia  mi  to  przyjemnosc.

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wołając wilka z lasu, trzeba mieć na względzie, że z lasu wyskoczy myśliwy z dwururką...

Ja raczej pod ciekawymi zegarami się nie udzielam bo zwyczajnie za słaba jestem w temacie, a napisać ino "fajny" to czasem lepiej nic nie pisać.

Na miesięcznego porwałam się metodą "na raty", jeszcze ponad rok spłacania - są tutaj jeszcze tacy jak ja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosia, ja wiem, że stres, ja wiem że trudno i nastroje kiepskie... ale jak się zaczniemy jeszcze tu podłamywać to raczej będzie bliżej końca , a nie lepiej ...

Ty tu masz tylu wielbicieli  :D  ;) twoich talentów  (nie tylko), nie tylko zegarmistrzowsko-stolarskich, że akurat ty nie powinnaś się przejmować czymkolwiek na tym forum (tak sądzę) :ph34r: .

I tak wiele osiągnęłaś w ciągu niecałych dwóch lat!!!

Jak w każdej grupie społecznej 15% zawsze będzie na NIE w jakiejkolwiek sprawie by to nie było ... taki mamy charakter - ludzie . I tym nie należy się przejmować. 

Więc KRÓLOWO ŻABKO, czy YODKU, czy po prostu Gosiu ... pokaż co tam dłubiesz i tyle  ;)  :D.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wołając wilka z lasu, trzeba mieć na względzie, że z lasu wyskoczy myśliwy z dwururką...

Ja raczej pod ciekawymi zegarami się nie udzielam bo zwyczajnie za słaba jestem w temacie, a napisać ino "fajny" to czasem lepiej nic nie pisać.

Na miesięcznego porwałam się metodą "na raty", jeszcze ponad rok spłacania - są tutaj jeszcze tacy jak ja?

Kasa  to  nie  wszystko - jedni  maja drudzy  nie.

Ja  na swojego  roczniaka  czekam 5  lat ,teraz  bedzie final -doszlo  do  zgody  ze  go  kupie  ,tanio  nie bedzie  Mowiac  szczerze  to  te  najdrozsze  zegary  kupuje  na raty  ,kredytu  udziela  mi zona ;):P:D


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , na miesięcznego, to też jeszcze się nie porywam :) ... bo faktycznie , liczę się z ceną . a kredytu nie biorę  ;) 

Więc , narazie to tylko te ,, popularne,,. Choć moim zdaniem są unikatowe , bo stare i inaczej robione ( nie masówka ) no i coraz ich mniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wołając wilka z lasu, trzeba mieć na względzie, że z lasu wyskoczy myśliwy z dwururką...

Ja raczej pod ciekawymi zegarami się nie udzielam bo zwyczajnie za słaba jestem w temacie, a napisać ino "fajny" to czasem lepiej nic nie pisać.

Na miesięcznego porwałam się metodą "na raty", jeszcze ponad rok spłacania - są tutaj jeszcze tacy jak ja?

No pewnie, że są, podejrzewam że dosyć sporo...

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, przepraszam za mój nieprzemyślany wpis, który uraził koleżankę Yodek... do widzenia się z Państwem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszecie to syndrom zbieracza/kolekcjonera.

Napisałem przez małe "k" bo sam taki jestem ( jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam... wyobraźcie sobie że to przez duże "K" )

 Od dawna( dzieciaka)zbiram złom- niektórzy to nazwali by "antykami"

Trochę zegarów też się wówczas przewinęło ale rozebrałem je i poprzerabiałem na przekładnie do modeli samochodów :(

 teraz jak patrzę na ceny i przywodzę w pamięci.. to miałbymniezłe cuda..

 Było minęło...

Potem przyszła kolej na broń biała i co?

 Ano kupowałem zbierałem na to na co mnie było stać.

 Nie mam w swojej kolekcji np, polskiej szabli wz 21 ani 32. Dlaczego ?

 bo na ORYGINAŁ mnie poprostu nie stać( nie chcę wydawać tyle kasy) a z drugiej strony jest masa falsów., których nawet dobrzy nie potrafią czasami rozpoznać..

 

Z zegarami zacząłem i narazie nie mam zamiaru przestać.ALE, nie za wszelką cenę..

Mnie się podobają mechanizmy, i ich "rozgryzanie".

 Mnie cieszy przywrócenie do pracy nawet zwykłego cylinderka, którego nikt nie chce naprawiac, bo szkoda kasy...

To samo z zegarami.. jak mam to zrobię, albo i polegnę...

Nic na siłę.

Gdzieś tam w domu rodzinnym są jeszcze dwie skrzynie, chyba Jungans i jeszcze jakiś..

 ale teraz to nawet ich nie zabiearam do siebie..

 Zreztą to podobno "nic ciekawego".

pospolite z lat 30-50...( mnie te skrzynie się poprosu nie podobają, takie zwykle...)

 To takie wtrącenie...

  z mojej strony..

 wracam do rozgrzebanej kieszonki .... :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na rower ... właśnie zrzucam 34 kg byłej nadwagi ... koledzy z Kliczkowa wiedzą o o chodzi. Pomaga na stresy i koronawirusa :);)

Ps mogę poradzić jak ...

I żeby nie było że ściemniam ...

Ps 2 . Piękny zegar nad głową ... ;)

post-92919-0-12745700-1584786915_thumb.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.