Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Architekt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bazant

Na kremową to bym się pisał. Pełny dekiel bez udziwnień. Luma jak da radę to taka jak w Seiko SBDY005. Ten projekt mógłby być w stałej ofercie bez limitacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała bądź bardzo delikatnie ecru, luma na indeksach i wskazówkach przy kopercie EDC może być BARDZO fajnym EDC. Tarcza ładna i czytelna ale interesująca, pokombinować ze szlifem i jeśli ruszy można myśleć o bransolecie jako akcesorium bo pasowałaby bo całej linii zegarków na tej kopercie. Dekiel pełny. Dla mnie to projekt, na który się piszę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za powodzenie sprzedaży Klingerta. Jak się szybko divery spieniężą to nie tylko moce twórcze, ale i finansowe pozwolą odwiesić zawieszonego Architekta 2.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie petarda każda z wersji. A z datą na "6" mogłoby być?

 

 

Będzie lepiej pod względem zbalansowania tarczy niż z datą na 3 ale... nie da się wtedy wstawić chyba 6 na dole i będzie tylko 12 na gorze, dla mnie trochę dziwnie :)

 

Sam się biję z myślami bo data bywa przydatna ale tu chyba lepiej będzie wyglądać czysta tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepiej pod względem zbalansowania tarczy niż z datą na 3 ale... nie da się wtedy wstawić chyba 6 na dole i będzie tylko 12 na gorze, dla mnie trochę dziwnie :)

 

Sam się biję z myślami bo data bywa przydatna ale tu chyba lepiej będzie wyglądać czysta tarcza.

To może render?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już do QV albo Subarista trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Generalnie wygląda obłędnie , podobają mi się też wskazówki. Długie indeksy mogłyby być nakładane stalowe. A może dałoby się zrobić tarczę lekko wypukłą jak w starych Atlantikach Wordlmasterach? I dobrze byloby jakby tarcza się jakoś mieniła w zaleznosci od swiatla lub szlif sloneczny?

Jak takie coś powstanie to będzie moja pierwsza Vratka. Choć uwazam , ze wszystki do tej pory są super a Vratislawie uważam za jedyny sensowny polski projekt. Przy okazji jestem coraz blizej decyzji na zielonego Klingerta..

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vergangenheit - zajrzyj jeszcze do wątku jednowskazówkowca

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/177888-jednowskazówkowiec-nowy-projekt-forumowy/

Patrzał patrzał piękny projekt ale ja nie ogarniam zegarka z 1 wskazówką i tego nie przeskoczę. Napaliłem się na zielonego Klingerta szczególnie że z bransą jubilee czyli moją ulubioną. No i teraz dochodzi coś w kopercie Architekta albo jak bedzie takie jak omawiamy tu albo jesli pojawi sie z tarczą wrzosową lub inną szaloną. Tak więc nastawiam sie na 2 Vratki i kombinuję jak to przemycić przed koleżanką małżonką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Generalnie wygląda obłędnie , podobają mi się też wskazówki. Długie indeksy mogłyby być nakładane stalowe. A może dałoby się zrobić tarczę lekko wypukłą jak w starych Atlantikach Wordlmasterach? I dobrze byloby jakby tarcza się jakoś mieniła w zaleznosci od swiatla lub szlif sloneczny?

Jak takie coś powstanie to będzie moja pierwsza Vratka. Choć uwazam , ze wszystki do tej pory są super a Vratislawie uważam za jedyny sensowny polski projekt. Przy okazji jestem coraz blizej decyzji na zielonego Klingerta..

 

Wszystkie zegarki teraz maja szlif promienisty, szedłbym albo w lekko perłowy efekt na tarczy albo w szlif pionowy, pasmowy, jak pokazana wcześniej tarcza Architekta 2 tylko w ustalonych wcześniej kolorach.

 

post-107466-0-82178500-1583091130_thumb.jpeg

 

Znam ból zwiazany z przekonywaniem lepszej połowy, ze to już ostatni zegarek  :D

 

PS.

 

post-107466-0-85456600-1583091389_thumb.jpeg

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazówki lepiej by wyglądały jakby kończyły się wydłużeniem jak w tej stowie co kolega wrzucił ew. jak w hamiltonie khaki field. Obecne mi się bardzo kojarzą z "pilotem"V-302050606_0_800.jpg?pristine=true

kolor tarczy jak w seiko? SBGV245__30960.1557466824.jpg?c=2SojackP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

GS to taki lekki szampan jeśli dobrze model kojarzę :)

 

Wskazowki z renderow dla mnie ok ale to rzecz gustu.

 

QV decyduj  :P

 

Kolejna runda inspiracji (cyfry, wskazówki, indeksy, nie kolor tarczy):

 

post-107466-0-66592100-1583101962_thumb.jpeg

 

post-107466-0-27372100-1583101955.jpeg
 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ten na dole to szampan a ten wyżej to ciężko określić niemniej po zdjęciu sugerowałem taki jasny kawowy?:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latte macchiato  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

trochę rysunków/wariantów/poszukiwań

94f24bd1a22a0a5c.jpg

 

 

105fa16e304a594a.jpg

 

6fd9cb26aa1384cc.jpg

 

1122f734ea0dcc2e.jpg

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Subarist jesteś wielki  ^_^

 

Siedzę i nadal wpatruję się w propozycje i tak na szybko:

- wersje z mniejszymi cyframi wg według mnie lepiej, duże „12” i „6” przytłaczają tarczę i robi się Longines’owato

- dla mnie zdecydowanie wersje z kropkami Limy na indeksach

- po zobaczeniu na żywo nakładane cyfry wg chyba gorzej niż malowane (o dziwo) plus brak lumy nie spina się z reszta tarczy (aczkolwiek w pierwszym secie górny rząd czwarty od lewej jest super)

- biały, srebrny i łosoś ok, miedź mi nie gra z tym designem i kolorem wskazowek, osobiście top to biel i srebrny szczotkowany

- trochę bym skrócił indeksy bo wydają się zbyt ciężkie i wybijają się na pierwszy plan

- wersje z celownikiem / krzyżem świetne!

 

Moje wybory: ostatni set skrajnie prawy i środkowy (ale po zmniejszeniu cyfr), w obydwu cyfry do wpisania w ring indeksów a nie ponad nim bo środek tarczy robi się zapchany i brak tam powietrza, ewentualnie zostawić jak jest ale ciut skrócić indeksy.

 

Ogolnie - dla mnie mega, jest potencjał w tym projekcie.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

niezależnie od uwag - wrzucam projektowe przemyślenia przy porannej kawie /jeszcze przed fakturowaniem tarcz/

 

9c72dfeef4f132fd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ostatni :-) dalej będę się upierał że wskazówki są trochę za ciężkie. Odchudziłbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Krotsze indeksy lepiej wg mnie, mi sie tez bardzo podoba wesja z krzyzem.

 

 

Wszystko zalezy od tego, w ktora strone QV bedzie chcial pojsc z tym modelem.

Jesli elegant to wersja z ostatniego setu na samym dole po prawej jest swietna.

Tym niemniej ja tak sobie mysle, ze VC ma juz sporo elegantow w ofercie.

Jesli mialoby isc w strone EDC to brak lumy na indeksach.

 

Dasz rade przygotowac render oparty na skrajnie prawej dolnej wersji z krzyzem, z 12 i 6?

Indeksy zamiast nakladanych malowane (z lumy), kreski minutowe srebrne jak sa tylko w wariancie krotszym.

Jesli to nie problem to moze wersja z krzyzem i bez krzyza? Bedziemy miec w czym wybierac.

W przypadku nadmiaru czasu moze i wersje srebrna ze szczotkowaniem pionowym?

 

Dzieki kolego Subarist :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tez zrobic fakture tarczy pan-africa tyle że białą ale wtedy na pewno bez krzyża i z krótszą skalą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Pan-African'a ale tak sobie mysle, ze to bylby trzeci zegarek z ta faktura po Afryce i Royal Europe.

Nie wiem czy chcesz probowac czegos nowego czy nie ale poeksperymentowalbym z wykonczniem tarczy.

Nie upieram sie na krzyz choc mi to fajnie gra, jasna tarcza jest bardzo delikatna i troche bezbarwna, zalezy co zrobisz z faktura.

 

Chcesz zostac w klimatach eleganckich czy probojemy isc w strone EDC / GADA?

 

Ja odkladam kase na ten projekt bo widzi mi sie to BARDZO, od jakiegos czasu choruje na Railmastera a to wyglada jeszcze lepiej.

Na luzie ale jednak przeszloby do bardziej eleganckiego stroju, co mi bardzo odpowiada, swietny projekt - naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.