Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacekns

Niebanalny czasomierz z dużą kopertą

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem stwierdzenia, że ten zegarek jest wygodny tylko jak się ma nadgarstek 19 cm?

Mieliście go na ręce? Pomimo rozmiaru ma bardzo komfortowy sposób noszenia, zdjęcie poniżej na mojej ręce, a wcale nie mam jakieś olbrzymiej bo 17.5.

 

Mam 3 zegarki, 37mm, 42mm i 45mm - przesiadka z pierwszego na ostatni i na odwrót to szok, ale dyskomfortem bym tego nie nazwał.

 

Bulova1_zpsrijzyauy.jpg

 

Co do wodoszczelności, 50m jest wystarczające w codzinnym użytkowaniu.

Musiałby mieć zakręcane koronki żeby mieć wiekszą... Omega Speedmaster ma dokładnie taką samą, więc nie rozumiem kwalifikowania tego jako wadę zegarka, przecież to nie nurek.

Zauważyłem pod szkielkiem (bo chyba to.nie rysa takiego maleńkiego paprocha chyba) i mnie to drażni... hmm dzwoniłem do sklepu i albo zwrot pieniędzy albo wymiana jeżeli są w stanie ściągnąć taką samą nową sztukę (nie wiem bo w Internecie nie widzę żadnej oferty w żadnym sklepie na happy time tylko go znalazłem)

 

Waheto czy Twoja sztuka jest idealna jeżeli chodzi o szkiełko i ewentualnie coś pod nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko jest ok, a też się lubię czepiać szczegółów. Jak Cię to drażni, spróbuj zareklamować zatem.

Właśnie dzwoniłem i rozmawiałem tam z właścicielem. Jeżeli jest zegarek dostępny to oni go sprowadzą ale w poniedziałek da odpowiedź czy i w jakim czasie a jak nie to mam zwrot w przeciągu 14 dni w razie czego i oddadzą pieniądze. Cholera wkurzyłem się i to mocno... podejrzewam że nie będzie dostępny już nawet u producenta bo go nigdzie nie widzę w sprzedaży w innych sklepach a mnie interesuje tylko na bransolecie.

post-108689-0-32799600-1551433273.jpg

post-108689-0-07397200-1551433288.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to masz dylemat... Zawsze można zostawić i przy okazji jakiegoś serwisu czy czyszczenia ten temat załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz dylemat... Zawsze można zostawić i przy okazji jakiegoś serwisu czy czyszczenia ten temat załatwić.

Ale jak załatwić niby? Co masz na myśli??? Już im maila napisałem bo nie po to zapłaciłem 2100zł żeby mieć coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem i rozmawiałem tam z właścicielem. Jeżeli jest zegarek dostępny to oni go sprowadzą ale w poniedziałek da odpowiedź czy i w jakim czasie a jak nie to mam zwrot w przeciągu 14 dni w razie czego i oddadzą pieniądze. Cholera wkurzyłem się i to mocno... podejrzewam że nie będzie dostępny już nawet u producenta bo go nigdzie nie widzę w sprzedaży w innych sklepach a mnie interesuje tylko na bransolecie.

 

Gdzie to kupowane? Time Trend czy Happy Time? I tak frontem do klienta, bo ZTCP odbierałeś osobiście?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ale jak załatwić niby? Co masz na myśli??? Już im maila napisałem bo nie po to zapłaciłem 2100zł żeby mieć coś takiego

 

Mam na myśli, żeby spróbować żyć z tym, przyzwyczaić się do tego (jeśli to oczywiście wchodzi w grę). Za jakiś czas i tak będzie trzeba wymienić w nim bateryjkę, więc może wówczas uda się to przedmuchać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie czy to nie jest rysa... nie czuje tego pod paznokciem ale nie mam pewności czy to nie jest ryska.a nie ukrywam że wkurza mnie coś takiego bo nie kupiłem Perfecta za 55zł.

Napisałem im takiego maila tak jak powiedział właściciel bym to opisał i wstępnie w poniedziałek mam mieć odpowiedź. Jeżeli mam mieć taki z wadą a kupuje zegarek jako nowy to zwracam go i biorę pieniędze spowrotem.

post-108689-0-02608300-1551435726_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Spoko, rozumiem. Jeśli to paproch, to bym się zastanawiał. Jeśli natomiast jest rysa na szkle szafirowym, to sprawa jest dla mnie jasna. Też bym zwracał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, rozumiem. Jeśli to paproch, to bym się zastanawiał. Jeśli natomiast jest rysa na szkle szafirowym, to sprawa jest dla mnie jasna. Też bym zwracał...

Jeżeli nie dojdzie do wymiany to go zwracam i wezmę ten model który porównywalem z nim. Aczkolwiek nie ukrywam że Moon Watch mi się bardzo podoba ehhh :( nigdzie gdzie wpiszę w google Moon Watcha nie widzę już go na bransolecie. Czyżby już wyprzedali a produkcji nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego co piszesz. Festina na zdjęciach wygląda na mniejszą, delikatniejszą, przede wszystkim duuużo niższą, z profilowaną kopertą, która lepiej się układa na nadgarstku. 

 

Takie wymiary znalazłem dla Festiny: Wysokość koperty: 41mm; Szerokość koperty z koronką: 38mm; Grubość koperty: 9mm;

https://sprzedajemy.pl/zegarek-meski-festina-f16190-komplet-super-stan-warszawa-2-fdedcd-nr53638475

 

A takie dla Bulovy moon: Szerokość:  45 mm, Grubość:  13 mm

 

 

Możesz to potwierdzić?

Dokładnie.

 

Nie rozumiem stwierdzenia, że ten zegarek jest wygodny tylko jak się ma nadgarstek 19 cm?

Mieliście go na ręce? Pomimo rozmiaru ma bardzo komfortowy sposób noszenia, zdjęcie poniżej na mojej ręce, a wcale nie mam jakieś olbrzymiej bo 17.5.

 

Mam 3 zegarki, 37mm, 42mm i 45mm - przesiadka z pierwszego na ostatni i na odwrót to szok, ale dyskomfortem bym tego nie nazwał.

 

 

 

Co do wodoszczelności, 50m jest wystarczające w codzinnym użytkowaniu.

Musiałby mieć zakręcane koronki żeby mieć wiekszą... Omega Speedmaster ma dokładnie taką samą, więc nie rozumiem kwalifikowania tego jako wadę zegarka, przecież to nie nurek.

Chodzi dokładnie o kształt koperty, istotny jest nie tylko obwód, ale kształt nadgarstka.

 

No i czytaj uważnie, napisałem "gdyby miał większą szczelność był by kompletny", nie użyłem słowa "wada", to subiektywna odczucia i indywidualna potrzeba.

 

Ale pytanie czy to nie jest rysa... nie czuje tego pod paznokciem ale nie mam pewności czy to nie jest ryska.a nie ukrywam że wkurza mnie coś takiego bo nie kupiłem Perfecta za 55zł.

Napisałem im takiego maila tak jak powiedział właściciel bym to opisał i wstępnie w poniedziałek mam mieć odpowiedź. Jeżeli mam mieć taki z wadą a kupuje zegarek jako nowy to zwracam go i biorę pieniędze spowrotem.

No szkoda, jeśli to paproch to powinien się przemieścić.. popatrz jeszcze,jeśli rysa, opcje są dwie, zwrot, albo niech zwracają część kwoty.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

 

Chodzi dokładnie o kształt koperty, istotny jest nie tylko obwód, ale kształt nadgarstka.

 

No i czytaj uważnie, napisałem "gdyby miał większą szczelność był by kompletny", nie użyłem słowa "wada", to subiektywna odczucia i indywidualna potrzeba.

 

 

No szkoda, jeśli to paproch to powinien się przemieścić.. popatrz jeszcze,jeśli rysa, opcje są dwie, zwrot, albo niech zwracają część kwoty.

Nie chcę zwrotu części pieniędzy bo rysę będę mieć nadal a to mnie nie interesuje. Kupuję nowy zegarek za ponad dwa tysiące i oczekuję że będzie on w stanie idealnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zwrotu części pieniędzy bo rysę będę mieć nadal a to mnie nie interesuje. Kupuję nowy zegarek za ponad dwa tysiące i oczekuję że będzie on w stanie idealnym.

Ok, rozumiem, masz do tego prawo.

Mnie też by to irytowało, ale......jeśli model jest trudny do zdobycia, bym się jeszcze zastanowił.

 

Podpowiem tylko że większe wady miewają zegarki za 5, 10 czy nawet 25 tysięcy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, masz do tego prawo.

Mnie też by to irytowało, ale......jeśli model jest trudny do zdobycia, bym się jeszcze zastanowił.

 

Podpowiem tylko że większe wady miewają zegarki za 5, 10 czy nawet 25 tysięcy.

Wiesz rozumiem ale ja jestem taki że staram się dbać o takie rzeczy i biorąc pod uwagę że to ma być zegarek taki bardziej na wyjście na obiad czy kolację a nie do noszenia na codzień (tak jak Festina) to oczekuje ze będzie on w stanie idealnym a tak drażni mnie to.

A w chwili obecnej to szlak mnie trafia bo czas stracony i paliwo na jazdę specjalnie do Krakowa i mam w zamian zegarek z wadą wwrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy ktoś na forum posiada ten model 96g175 jeżeli się okaże że nie będzie Moon Watcha i może coś na temat tego modelu więcej powiedzieć?

 

Jakie plusy a jakie minusy względem Moon Watcha

post-108689-0-61964600-1551449977_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz rozumiem ale ja jestem taki że staram się dbać o takie rzeczy i biorąc pod uwagę że to ma być zegarek taki bardziej na wyjście na obiad czy kolację a nie do noszenia na codzień (tak jak Festina) to oczekuje ze będzie on w stanie idealnym a tak drażni mnie to.

A w chwili obecnej to szlak mnie trafia bo czas stracony i paliwo na jazdę specjalnie do Krakowa i mam w zamian zegarek z wadą wwrrrr

 

Zadzwoń do nich, wyślij im zegarek na ich koszt i poinformuj - a nawet daj link - że sprawa jest dyskutowana na największym forum zegarkowym w Polsce.

Nawet jeśli to jedyny zegarek w Polsce to niech Ci sprowadzą odpowiedni egzemplarz od producenta ze Stanów.

 

Wszystko będzie dobrze.

:D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do nich, wyślij im zegarek na ich koszt i poinformuj - a nawet daj link - że sprawa jest dyskutowana na największym forum zegarkowym w Polsce.

Nawet jeśli to jedyny zegarek w Polsce to niech Ci sprowadzą odpowiedni egzemplarz od producenta ze Stanów.

 

Wszystko będzie dobrze.

:D

Zadzwoń do nich, wyślij im zegarek na ich koszt i poinformuj - a nawet daj link - że sprawa jest dyskutowana na największym forum zegarkowym w Polsce.

Nawet jeśli to jedyny zegarek w Polsce to niech Ci sprowadzą odpowiedni egzemplarz od producenta ze Stanów.

 

Wszystko będzie dobrze.

:D

Tylko pytanie czy on jest jeszcze dostępny skoro nie widzę go w ofertach. Jest tylko na stronie czaszegarków.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do nich, wyślij im zegarek na ich koszt i poinformuj - a nawet daj link - że sprawa jest dyskutowana na największym forum zegarkowym w Polsce.

Nawet jeśli to jedyny zegarek w Polsce to niech Ci sprowadzą odpowiedni egzemplarz od producenta ze Stanów.

 

Wszystko będzie dobrze.

:D

 

To taki trochę szantażyk, co nie? Kup zegarek z ekspozycji, odbierz go osobiście bez uwag, ponoś chwilę i dopatrz się bliżej nieokreślonej wady. Hmmm...

 

@Jackens:

Zrobiłeś sporo zdjęć tego zegara, część zamieściłeś na forum, czy "wada" jest obecna od początku, czy objawia się po czasie?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki trochę szantażyk, co nie? Kup zegarek z ekspozycji, odbierz go osobiście bez uwag, ponoś chwilę i dopatrz się bliżej nieokreślonej wady. Hmmm...

 

@Jackens:

Zrobiłeś sporo zdjęć tego zegara, część zamieściłeś na forum, czy "wada" jest obecna od początku, czy objawia się po czasie?

Kolego ja nawet zegarka na ręce nie miałem!

Kupiłem go w czwartek na miejscu w salonie. Będąc w sklepie przy oświetleniu sklepowym nie widziałem tego a w piątek rano obudziłem się, biorę zegarek zachwycony nowym zakupem oglądam go sobie dokładnie w świetle dziennym pod słońce i nagle widzę to... i leży do teraz w pudełku bo nawet mi się patrzeć nie chce na niego. Wada jest od dnia zakupu tylko w dzień w który go kupiłem ja już go w domu nie oglądalem bo wróciłem wieczorem do domu i schowalem go w opakowaniu (które w dodatku dali mi od innej bulovy) do szafki.

 

Więc nie pisz o noszeniu zegarka bo ja oprócz mierzenia go na ręce w sklepie nie miałem go już na ręce a sprawę zgłosiłem do sklepu rano w dniu wczorajszym czyli od razu po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki trochę szantażyk, co nie? Kup zegarek z ekspozycji, odbierz go osobiście bez uwag, ponoś chwilę i dopatrz się bliżej nieokreślonej wady. Hmmm...

 

A to przepraszam.

Myślałem, że zegarek kupiony jako nówka sztuka przez Internet - z ukrytą wadą.

Ignorancja szkodzi.

:mellow:

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie panowie idioty z chłopaka, kupił w sklepie stacjonarnym ( tak, są jeszcze tacy którzy lubią widzieć co kupują, min ja...) i miał prawo niedostrzec wady w świetle salonowych jupiterów...

 

Zegarek do wymiany.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Też tak uważam, szedłbym w kierunku wymiany/zwrotu kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie panowie idioty z chłopaka, kupił w sklepie stacjonarnym ( tak, są jeszcze tacy którzy lubią widzieć co kupują, min ja...) i miał prawo niedostrzec wady w świetle salonowych jupiterów...

 

Zegarek do wymiany.

 

Nikt tu z nikogo nie robi idioty, niepotrzebnie więc wchodzisz w ton agresji.

O ile wiem, przy zakupie osobistym sprzedawca nie ma obowiązku przyjąć zwrotu towaru pozbawionego wad. 

Nie wiem na czym opierasz założenie, że "kolega miał prawo nie dostrzec". Jak dorosła osoba dokonuje transakcji zakupu, to powinna sprawdzić stan kupowanego przedmiotu, a ewentualne zastrzeżenia podnieść przed jej sfinalizowaniem. Zwłaszcza w przypadku towaru pochodzącego z ekspozycji, gdzie można spodziewać się drobnych uszkodzeń, gdyż zegar taki jest poniekąd używany. Salon to nie jest wypożyczalnia, domagajmy się swoich praw, ale miejmy też świadomość ciążących na nas obowiązków i respektujmy prawa innych.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Także w takim przypadku Koledze służy prawo odstąpienia od umowy czy też zażądania wymiany zegarka na nowy, wolny od wad, bo o tym stanowią przepisy Kodeksu cywilnego dotyczące rękojmi. Niewątpliwie zegarek ma bowiem wadę fizyczną. A kwestia oględzin/sprawdzenia, ma raczej znaczenie przy sprzedaży między przedsiębiorcami, a Kolega kupował pewnie jako konsument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu z nikogo nie robi idioty, niepotrzebnie więc wchodzisz w ton agresji.

O ile wiem, przy zakupie osobistym sprzedawca nie ma obowiązku przyjąć zwrotu towaru pozbawionego wad.

Nie wiem na czym opierasz założenie, że "kolega miał prawo nie dostrzec". Jak dorosła osoba dokonuje transakcji zakupu, to powinna sprawdzić stan kupowanego przedmiotu, a ewentualne zastrzeżenia podnieść przed jej sfinalizowaniem. Zwłaszcza w przypadku towaru pochodzącego z ekspozycji, gdzie można spodziewać się drobnych uszkodzeń, gdyż zegar taki jest poniekąd używany. Salon to nie jest wypożyczalnia, domagajmy się swoich praw, ale miejmy też świadomość ciążących na nas obowiązków i respektujmy prawa innych.

Żadna agresja, tylko stwierdzenie faktu.

Sugerowaleś ze sam uszkodził zegarek ( dopatrzył się wady), a teraz udaje ze taki był...

No i użyłes stwierdzenia "szantażyk"


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.