Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

Tu trafiłeś w czuły punkt😀 (taka nieporuszana kwestia wśród forumowiczów). Ostatnio na forum pojawił się Sky-Dweller z niebieską tarczą za, bodajże, 91k zł (i chyba już zniknął). Ja miałem swojego takiego odbierać wiosną tego roku, ale wcześniej zrezygnowałem z kolejki. Jak popatrzyłem  na różnicę w cenie to aż się za głowę złapałem i oczywiście gdzieś przemknęła myśl, że trzeba było kupić i zaraz wystawić na sprzedaż. No ale ze mnie d*pa, nie inwestor🤪.

17 godzin temu, Szyszkops napisał:

A kaj tam! Jestem flipper, jak nie wierzysz, zapytaj AD emoji57.png

Pofatygowałeś się do salonu, czy sami zadzwonili?

Pozdrawiam,

Janek

Guest tbn
49 minut temu, beniowski napisał:

Tu trafiłeś w czuły punkt😀 (taka nieporuszana kwestia wśród forumowiczów). Ostatnio na forum pojawił się Sky-Dweller z niebieską tarczą za, bodajże, 91k zł (i chyba już zniknął). Ja miałem swojego takiego odbierać wiosną tego roku, ale wcześniej zrezygnowałem z kolejki. Jak popatrzyłem  na różnicę w cenie to aż się za głowę złapałem i oczywiście gdzieś przemknęła myśl, że trzeba było kupić i zaraz wystawić na sprzedaż. No ale ze mnie d*pa, nie inwestor🤪.

Cały ten wątek to przecież marudzenie, ze jakaś firma nie chce sprzedać zegarka za kilkadziesiąt tysięcy. To nie są problemy pierwszego świata nawet. ;) 

Guest hubex

Bardzo dobry wątek. Przynajmniej zainteresowani wiedzą co się dzieje. A nutka frustracji też nie zaszkodzi, jesteśmy przecież ludźmi i (czasami) targają nami emocje.

W dniu 24.09.2020 o 15:55, byniek napisał:

Aby utrzymać komfort tego wątku, wyłączam się, bez odbioru na parę miesięcy, aż sytuacja się unormuje. 

1

W dniu 23.09.2020 o 10:34, byniek napisał:

Kończę, bez odzewu. 

2

W dniu 26.09.2020 o 20:17, byniek napisał:

Miałem już nie komentować.

3

W dniu 27.09.2020 o 14:40, byniek napisał:

To nie ja zacząłem AD personam . Sam napisałem, że obiecałem już nie pisać.

4

4 godziny temu, byniek napisał:

I TY KOLEGO rechotałeś ze mnie, bo odważyłem się napisać, że zarobiłem m.in.  na złocie i walutach ????

I wszystko już wiem :)

Sorry, nie zniżę się do Twojego poziomu, bo z pewnością bym przegrał.

Guest hubex
2 godziny temu, DEMEL napisał:

Ale co by nie mówić to flipperowanie bardzo ożywia wątki Rolka , co odbieram pozytywnie.

Jak tylko zobaczyłem kiedyś to sformułowanie, wydało mi się że dotyczy osoby, która po prostu zmienia zegarki, bez względu na zyski, wręcz traci, bo napędza je zmiana, powiew nowości. Czy definicja flipperowania to naprawdę oznacza handel zegarkami w celach zarobkowych??? Jeśli tak jest dosłownie, to rzeczywiście jestem naiwny.

Dajcie już spokój z tymi przepychankami, Panowie. Jeden wraca, drugi się tłumaczy i ripostuje. Po prostu bądźcie i piszcie neutralnie.

Guest hubex
9 minut temu, byniek napisał:

To nie róbmy na forum kurtyzany z logiki.

Jak robię FLIPY, to nie płaczę w mankiet, że mi zaliczkę,  trzymają i JA TEŻ  nic nie mogę kupić. Bo na sprzedaży mam takie bicie, że mi starcza na kolejne 5 zaliczek. 
ZARABIASZ na flipach to OK, GRATULUJĘ.

Tylko po cholerę przyłazisz na forum kolejowe rolexa i jęczysz jak JANUSZ BIZNESU, że jesteś biedny i poszkodowany, bo NIC nie dostałeś.

Przecież ja tylko zawarłem w tym wątku takie informacje:

1. Za zaliczkę na Rolexa można mieć przyzwoity obrazek.

2. Sfrustrowałem się brakiem informacji n/t zaległej zaliczki na Hulka.

3. Poprzeklinałem.

4. Udzieliłem informacji jak u mnie na froncie w odniesieniu do kolejki na obecny model suba i co trzeba robić żeby dowiedzieć się czegoś w salonie w GM (zadzwonić).

5. Poprosiłem żebyś się uspokoił.

Nie zarabiam na flipach, bo NIE flipuję i nie zmieniam często swoich zegarków. Chyba zbyt daleko podążasz myślami😉

Edited by hubex

34 minuty temu, hubex napisał:

Jak tylko zobaczyłem kiedyś to sformułowanie, wydało mi się że dotyczy osoby, która po prostu zmienia zegarki, bez względu na zyski, wręcz traci, bo napędza je zmiana, powiew nowości. Czy definicja flipperowania to naprawdę oznacza handel zegarkami w celach zarobkowych??? Jeśli tak jest dosłownie, to rzeczywiście jestem naiwny.

Dajcie już spokój z tymi przepychankami, Panowie. Jeden wraca, drugi się tłumaczy i ripostuje. Po prostu bądźcie i piszcie neutralnie.

Usystematyzujmy segmentację:

1. Kasa vs zegarki:
a) Flipper ma jednoznaczne konotacje czyli zakup z myślą o sprzedaży i zarobku (zaczerpnięte ze Stanów i nie dotyczy tylko zegarków). Wśród nich jest skalpel który kupi na wtórnym za pół darmo.

b) Jeśli kupujesz sporo zegarków i one są ważniejsze dla Ciebie niż kasa a potem zwyczajnie się nimi nudzisz i sprzedajesz to są zwykle transakcje sprzedaży.ADHD.

2. Charakterystyka postaci :

Inne ujęcie segmentacji to miłośnicy, eksperci, klepacze, giermkowie , Ludwiki XIV oraz Królowie Słońca 😁 . Te grupy oprócz wspólnej pasji nierzadko dają sobie razy jak to bywa na każdym forum. 

Flipperem może być każdy z powyższych.

1. Legendary watch guru. Exciting and controversial.
  2. An undisputed expert. Epic recommendations. 
  3. Independent, one and only, Maserati. 

Guest hubex

Luz, Chłopaku. Jest OK👍

13 minut temu, byniek napisał:

Ale ja nie pisałem do CIEBIE :) :) :) 
jak tak to odebrałeś to PRZEPRASZAM :) 

Usunąłem wątek, aby już nie mieszać 

Panowie. Proszę o spokój. Uwagi ad persona proszę załatwiać na prywatnych wiadomościach. 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Witam Panowie, po złożeniu zamówienia na EXPa postanowilem sie dowiedziec pary rzeczy nt. Innych modeli.

w tej chwili wszelkie suby, gmt pepsi, daytona na stali nie sa zamawiane przez kruka...

Witam
w tej chwili wszelkie suby, gmt pepsi, daytona na stali nie sa zamawiane przez kruka...

A co teraz Kruk zamawia?

No i kompletnie ta piorunujaca informacja rozwaliles wielu z nas wieczor.

Czy zgodnie z prawem Kruk może sprzedawać zegarki tak jak mu się podoba? Nie obowiązują jakieś normy i przepisy?

Też uważam, powinna najpierw powstać sejmowa komisja śledcza, a następnie powinno się powołać specjalne państwie urzędy, które by nadzorowały sprzedaż Rolków a na serio to do czego się można przyczepić konkretnie...? Do braku transparentności i tyle.

Obraz Agaty Bogackiej "TAK" sprzedany wczoraj za 118kpln.

Jak ktoś nie załapał sie na rolka w celu ochrony kapitału przed inflacją to może warto zerknąć w stronę sztuki nowoczesnej.

20200930_195831.jpg

Zaczynam jutro produkcje takich obrazów. Już mam tytuły "Raczej tak", "Zdecydowanie tak", "Chyba tak" itd ktoś z niedoszłych kolejkowiczów chętny na zakup w ciemno? 

Edited by Majk2

Dobrze byłoby dla wartości twoich dzieł, byś zmarł (oczywiście to tylko taka figura retoryczna). Pamietam jak podobał mi się pewien obraz Dwurnika, jak się już zdecydowałem na zakup, akurat okazało się że twórca zmarł i ceny poszły bardzo ostro w górę.

A odnośnie tego co chcesz namalować, to już będzie tylko wtórne wobec twórczości pani Bogackiej, niestety 😀.

Sporo można zrobić z 40 na suba. Obrazy, złote monety itp...

Oczywiście Sub to król, zegarek wszechczasów. Ale gdybym miał mizdrzyć się w AD bez perspektywy albo przepłacać 10+ na greju to bez wachania i to po najmniejszej linii oporu(czytaj zbędnego rozkminiania) poszedłbym po Moonwatcha i niebieskiego seamastera diver 300 na gumie. Z takim mega kombo nigdy nie patrzyłbym wstecz bo to dwie ikony i potęgi. I na szybkensa licząc zostałoby na dobry wypad na narty. 

Uważam że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie , a wątpię aby uległa w krótkim terminie, to miłośnicy odwrócą się od marki bo sprawy idą za daleko na każdym etapie tej zabawy w kupno suba...

Teraz, byniek napisał:

Jest coś w ofercie omegi z seamastera z rezerwą chodu 60 godzin i wyżej i mechanizmem in hause ? 

jeśli mnie pamięć nie myli to nowy diver 300 z falami ma rezerwę ok 60h i coaxial 8800. Generalnie jeśli chodzi o spec to klasa lepiej niż stary Sub i pewnie porównywalnie do nowego suba.

3 minuty temu, mroova napisał:

@Maserati waHania

Od Demiurga oczekujemy znajomości ortografii.

100% racji. Buły trzeba poprawiać. Dziękuje 😊

15 minut temu, byniek napisał:

To nie są odrębne postacie :) 
Ludwik XIV inaczej nazywany był KRÓLEM  SŁOŃCE, tak gwoli ścisłości. 

No nie można być ekspertem od wszystkiego najwidoczniej 😉. Dziękuje za korki.

https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-submariner--kermit--id16656971.htm

105kpln ofertowo za Cermita w Krk, ale nie wiem czy on z Kruka czy nie?

Zastanawiam się nad profilem psychologicznym potencjalnego kupującego za tę kwotę 🤔

Zawsze myślałem, że bogaci ludzie sa mądrzy, bo jednak te pieniądze mają  ale ostatnia covidova sytuacja sporo mnie nauczyła, pokory. Okazuje się, że w Polsce jest masa osób, które potrafią zarobić kilkadziesiąt baniek, a nie mają pojęcia o inwestowaniu, nie wiedzą co z $ zrobić. Pewnie ktoś to kupuje.

Ja jako wielki zwolennik złota i krypto jednak zalecam wstrzemięźliwości i w 90% "inwestorów" naprawdę lepiej żeby realna inflaja zżarła 10, a nawet 20% niż stracic cały kapitał na szalonych inwestycjach. Jak 700-800mld z lokat wyleje się na rynek to możemy faktycznie zielonego Suba zoaczyc i za 200kpln. 

Niedoceniłem wielu rzeczy, chyba czas spalić stare książki do ekonomii