Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

59 minut temu, byniek napisał:

Masz już 1806 postów z tego 1800 bezsensownych i 508 lajków, wygrałeś konto na instagramie. Gratuluję. Możesz już z samozachwytu oblizać się po jajkach i poczekać na giermków z plusami.

No i założyłeś koledze lajkową blokadę :lol: Dużo kwasu się w tym wątku wylewa. Niepotrzebnie ad personam... 

Guest Chronomaster
W dniu 24.09.2020 o 09:41, gniewko napisał:

Dla mnie najlepszym krzewicielem świadomości zegarkowej na forum jest kolega @McIntosh jednak on nad czym bardzo ubolewam udziela się gównie w działach AP, PP, L&S czy VC.

Dziękuję za dobre słowo, ale to już należy do przeszłości. Moje konto "McIntosh" zostało zablokowane około 2 miesiące temu, a ponieważ moderator, który wyrzucił mnie z forum, bierze udział w tej dyskusji i nie sprostował Twojego wpisu, dlatego postanowiłem zrobić to osobiście. Obecnie moja aktywność zegarkowa ogranicza się tylko do bloga Horologium i przy okazji nadmienię, że we wrześniu napisałem dwie obszerne recenzje zegarków Vacheron Constantin, więc zapraszam zainteresowanych.

https://www.horologium.pl

Jeszcze raz dziekuję za wszystkie pozytywne wpisy kierowane pod moim adresem, ale również dziękuję za te krytyczne. I jeszcze jedno - jeżeli kiedykolwiek kogokolwiek uraziłem swoim zachowaniem na forum to bardzo przepraszam.

Żeby pozostać w temacie dodam, że mnie nowe Submarinery także bardzo przypadły do gustu i w dzień po premierze wpłaciłem zaliczkę, bo jeszcze wtedy była taka możliwość. Później było już tylko ciekawie. Dowiedziałem się, że moje nazwisko znalazło się na liście przygotowanej przez Centralę Kruka, a później zostało z niej wykreślone. Później ktoś z Centrali ponownie wpisał mnie na listę i pani z salonu czeka na ostateczne potwierdzenie czy mogą mi sprzedać zegarek czy nie mogą. Taka zabawna sytuacja.

4 minuty temu, Chronomaster napisał:

Żeby pozostać w temacie dodam, że mnie nowe Submarinery także bardzo przypadły do gustu i w dzień po premierze wpłaciłem zaliczkę, bo jeszcze wtedy była taka możliwość. Później było już tylko ciekawie. Dowiedziałem się, że moje nazwisko znalazło się na liście przygotowanej przez Centralę Kruka, a później zostało z niej wykreślone. Później ktoś z Centrali ponownie wpisał mnie na listę i pani z salonu czeka na ostateczne potwierdzenie czy mogą mi sprzedać zegarek czy nie mogą. Taka zabawna sytuacja.

Mariusz, jeżeli to faktycznie Ty, to witamy ponownie! :)

Co Cię tak urzekło w nowym Subie, że postanowiłeś wejść raz jeszcze do tej mętnej wody? 

Guest Chronomaster
35 minut temu, mario1971 napisał:

Mariusz, jeżeli to faktycznie Ty, to witamy ponownie! :)

Co Cię tak urzekło w nowym Subie, że postanowiłeś wejść raz jeszcze do tej mętnej wody? 

Tak, to faktycznie ja. Chociaż nie wiem jak długo tu zabawię, bo moderator zagroził, że każde konto które założę, zostanie wycięte z forum. Co do Submarinera i w sumie każdego zegarka - mnie pasjonuje mikromechanika, a że doceniam konstrukcję nowej generacji mechanizmów Roleksa i dokładność ich działania przy której wysiadają firmy uznane za zegarmistrzowskich tuzów, to wpłaciłem zaliczkę. Biorąc pod uwagę konstrukcyjną ułomność zegarków mechanicznych, trudno nie docenić dzieła Roleksa. Ponadto uważam, że Submariner jest wreszcie takim zegarkiem, jakim powinien być od dawna no i ma rozwiązania na których brak narzekałem wiele lat temu na forum, a za co byłem krytykowany. Mam na myśli kulkowe ułożyskowanie wahnika i wewnętrzą powłokę antyrefleksyjną na szafirowym szkle. No i zapadkowy nawrotnik Roleksa - pierwsza klasa! Choć to nie pierwszyzna w ich wykonaniu.

Edited by Chronomaster

20 minut temu, Chronomaster napisał:

Tak, to faktycznie ja. Chociaż nie wiem jak długo tu zabawię, bo moderator zagroził, że każde konto które założę, zostanie wycięte z forum. Co do Submarinera i w sumie każdego zegarka - mnie pasjonuje mikromechanika, a że doceniam konstrukcję nowej generacji mechanizmów Roleksa i dokładność ich działania przy której wysiadają firmy uznane za zegarmistrzowskich tuzów, to wpłaciłem zaliczkę. Biorąc pod uwagę konstrukcyjną ułomność zegarków mechanicznych, trudno nie docenić dzieła Roleksa. Ponadto uważam, że Submariner jest wreszcie takim zegarkiem, jakim powinien być od dawna no i ma rozwiązania na których brak narzekałem wiele lat temu na forum, a za co byłem krytykowany. Mam na myśli kulkowe ułożyskowanie wahnika i wewnętrzą powłokę antyrefleksyjną na szafirowym szkle. No i zapadkowy nawrotnik Roleksa - pierwsza klasa! Choć to nie pierwszyzna w ich wykonaniu.

Nie bój żaby! Skoro nasz forumowy augur może dalej publikować, to Ty tym bardziej :lol:  

Czy w poprzednich referencjach Rolex nie używał nawrotnika zapadkowego?

Guest Chronomaster
9 minut temu, mario1971 napisał:

Nie bój żaby! Skoro nasz forumowy augur może dalej publikować, to Ty tym bardziej :lol:  

Czy w poprzednich referencjach Rolex nie używał nawrotnika zapadkowego?

Oczywiście, że używał i to od wielu lat, dlatego napisałem, że to dla nich nie pierwszyzna. Jednakże niemalże każdy element konstrukcji nowej generacji mechanzmów Roleksa został poprawiony, choć najbardziej spektakularne zmiany (nie bez powodu) dotyczą wychwytu i oscylatora.

13 minut temu, Chronomaster napisał:

Oczywiście, że używał i to od wielu lat, dlatego napisałem, że to dla nich nie pierwszyzna. Jednakże niemalże każdy element konstrukcji nowej generacji mechanzmów Roleksa został poprawiony, choć najbardziej spektakularne zmiany (nie bez powodu) dotyczą wychwytu i oscylatora.

O jakich konkretnie zmianach dotyczących wychwytu i oscylatora mówisz?    

Precyzji chodu przecież nie poprawili, bo lepiej się już chyba nie da. :) 

Mariuszowi chodziło pewnie o zmniejszenie zapotrzebowania na energię, dzięki czemu w zegarku z naciągiem automatycznym osiągnęli jednocześnie: 70-godzinną rezerwę chodu, jeden bęben oraz dokładność -2/+2. Uzyskać to osobno, nie jest wyczynem (chociaż takiej dokładności nie oferuje chyba nikt), ale razem już tak. 

Edited by memento mori

13 minut temu, memento mori napisał:

Pewnie Mariuszowi chodzi, o zmniejszenie zapotrzebowania na energię, dzięki czemu osiągnęli jednocześnie: 70 godzin rezerwy chodu, przy jednym bębnie oraz identyczną dokładność -2/+2. Uzyskać to osobno, nie jest wyczynem, ale razem już tak. 

Raczej nie, bo ruch 3235 osiągnął te parametry już w 2015 roku - żadna to nowość. Poza tym miał już zegarek z tym mechanizmem...

Edited by mario1971

Raczej tak, ponieważ pisząc o nowej generacji miał na myśli właśnie rodzinę 32xx, którą chwalił już nie raz wcześniej, a nie zmiany w mechanizmach nowych Submarinerów. 

Tym sposobem nowe Suby dostały w końcu Paraflex, bo wcześniej miały go Explorer I i II, a co ciekawe nawet OP39, a flagowy "toolwatch" go nie miał. 😉

Edited by memento mori

Wynika z tego, że wystarczyło włożyć "stary" werk 3235 do Suba, by zachęcić Mariusza do złożenia zamówienia.

Edited by mario1971

Guest Chronomaster
18 minut temu, memento mori napisał:

Mariuszowi chodziło pewnie o zmniejszenie zapotrzebowania na energię, dzięki czemu w zegarku z naciągiem automatycznym osiągnęli jednocześnie: 70-godzinną rezerwę chodu, jeden bęben oraz dokładność -2/+2. Uzyskać to osobno, nie jest wyczynem (chociaż takiej dokładności nie oferuje chyba nikt), ale razem już tak. 

Dokładnie tak, przy czym mnie interesuje nie tylko rezultat, ale przede wszystkim metoda jaką określony rezultat osiągnięto. Ograniczenie strat energii w wychwycie oraz w oscylatorze dało około 10 godzin więcej do autonomii chodu. I oczywiście pisałem o generacji nowych mechanizmów Roleksa, a nie stricte 3230 / 3235. 

1 minutę temu, mario1971 napisał:

Wynika z tego, że wystarczyło włożyć "stary" werk 3235 do Suba, by zachęcić Mariusza do złożenia zamówienia.

Zgadza się. Jestem fanem tego mechanizmu, jakkoklwiek to brzmi. 😀

1 minutę temu, Chronomaster napisał:

Zgadza się. Jestem fanem tego mechanizmu, jakkoklwiek to brzmi. 😀

Jak mechanizmu, to i marki Rolex. Lubię takie powroty. Brawo Ty :) 

Guest Chronomaster
11 minut temu, mario1971 napisał:

Jak mechanizmu, to i marki Rolex. Lubię takie powroty. Brawo Ty :) 

Dzięki. 😀 Dałem temu nawet pewien nieśmiały na razie wyraz.

https://www.horologium.pl/the-man-behind-the-crown/

Na recenzję też przyjdzie czas, ale muszę się do tego dobrze przygotować, bo chcę, żeby opracowanie było wartościowe dla czytelników. Na pisanie tego, co wszyscy, szkoda mi czasu.

3 godziny temu, Chronomaster napisał:

Dziękuję za dobre słowo, ale to już należy do przeszłości. Moje konto "McIntosh" zostało zablokowane około 2 miesiące temu, a ponieważ moderator, który wyrzucił mnie z forum, bierze udział w tej dyskusji i nie sprostował Twojego wpisu, dlatego postanowiłem zrobić to osobiście. Obecnie moja aktywność zegarkowa ogranicza się tylko do bloga Horologium i przy okazji nadmienię, że we wrześniu napisałem dwie obszerne recenzje zegarków Vacheron Constantin, więc zapraszam zainteresowanych.

https://www.horologium.pl

Jeszcze raz dziekuję za wszystkie pozytywne wpisy kierowane pod moim adresem, ale również dziękuję za te krytyczne. I jeszcze jedno - jeżeli kiedykolwiek kogokolwiek uraziłem swoim zachowaniem na forum to bardzo przepraszam.

Nie udzielam się za wiele bo ze mnie laik ale muszę przyznać, że zawsze z największa przyjemnością czytałem Twoje fachowe opisy, nawet jeżeli sporej części nie rozumiałem :)

Fajnie, że wróciłeś!

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

@Chronomaster fajnie że wróciłeś. Mam nadzieje, że administracja forum trochę wyluzuje w temacie "kasowania" użytkowników.

Guest Chronomaster

Dzięki serdeczne za dobre słowo. 🙂

12 godzin temu, pisar napisał:

Nie udzielam się za wiele bo ze mnie laik ale muszę przyznać, że zawsze z największa przyjemnością czytałem Twoje fachowe opisy, nawet jeżeli sporej części nie rozumiałem :)

Ten brak zrozumienia części moich opisów jest jednak niepokojący. Chyba będę musiał opracować słownik pojęć, którymi posługuję się w recenzjach. Kolejny artykuł planowałem napisać o wynalazkach Breguet, ale może najpierw zajmę się słownikiem.

Dzięki serdeczne za dobre słowo. 

Ten brak zrozumienia części moich opisów jest jednak niepokojący. Chyba będę musiał opracować słownik pojęć, którymi posługuję się w recenzjach. Kolejny artykuł planowałem napisać o wynalazkach Breguet, ale może najpierw zajmę się słownikiem.

Popieram - może wtedy uda mi się cokolwiek zajarzyć

38 minut temu, Chronomaster napisał:

Dzięki serdeczne za dobre słowo. 🙂

A do filmiku z Hansem poproszę polski podkład :) 

Guest Chronomaster
7 minut temu, mario1971 napisał:

A do filmiku z Hansem poproszę polski podkład :) 

Teraz dzieciaki już w przedszkolu uczą się języka angielskiego i w ogóle wielu ludzi w Polsce jest dwujęzycznych, a niektórzy posługują się sprawnie kilkoma językami obcymi. 🙂 Wracając do tematu, dowiedziałem się, że do końca bieżącego tygodnia do salonów Kruka mają spłynąć listy z Centrali, więc w przyszłym tygodniu poinformują kto został zakwalifikowany do zakupu Submarinerów, a kto nie. Numeracji w kolejce nie będzie, więc albo Centrala albo salon będą decydować komu z listy zegarek zostanie sprzedany wcześniej, a kto będzie musiał poczekać dłużej.

3 minuty temu, Chronomaster napisał:

Teraz dzieciaki już w przedszkolu uczą się języka angielskiego i w ogóle wielu ludzi w Polsce jest dwujęzycznych, a niektórzy posługują się sprawnie kilkoma językami obcymi. 🙂

No, w sumie to masz rację. Ten filmik nie miałby racji bytu, gdyby miał polski podkład ;)

A Ci, co niszfersztejen po englisz, mogą sobie przecież pooglądać :lol:

Teraz dzieciaki już w przedszkolu uczą się języka angielskiego i w ogóle wielu ludzi w Polsce jest dwujęzycznych, a niektórzy posługują się sprawnie kilkoma językami obcymi.  Wracając do tematu, dowiedziałem się, że do końca bieżącego tygodnia do salonów Kruka mają spłynąć listy z Centrali, więc w przyszłym tygodniu poinformują kto został zakwalifikowany do zakupu Submarinerów, a kto nie. Numeracji w kolejce nie będzie, więc albo Centrala albo salon będą decydować komu z listy zegarek zostanie sprzedany wcześniej, a kto będzie musiał poczekać dłużej.

Czyli te osoby które już wyleciały z kolejki to przez przypadek?

Uoooo w ogóle będzie fajnie, jak się okaże, że wylecieli ci, którzy już odebrali

Uoooo w ogóle będzie fajnie, jak się okaże, że wylecieli ci, którzy już odebrali

Albo gdy sie okaze, ze odebrali niezapisani

Guest Chronomaster
28 minut temu, mario1971 napisał:

No, w sumie to masz rację. Ten filmik nie miałby racji bytu, gdyby miał polski podkład ;)

A Ci, co niszfersztejen po englisz, mogą sobie przecież pooglądać :lol:

Nie bądź aż tak surowy. 😀 Nie jest mi łatwo wygospodarować czas na napisanie recenzji, a co dopiero jeszcze angażować się w tłumaczenie materiałów filmowych na język polski. Mój blog jest niekomercyjny i typowo hobbystyczny, a i tak daję z siebie bardzo dużo. Przykład z brzegu - źródło wiedzy o zegarkach Rolex już do mnie jedzie.

spacer.png

Przyda się do opisu rysu historycznego.

22 minuty temu, Szyszkops napisał:

Czyli te osoby które już wyleciały z kolejki to przez przypadek?

Uoooo w ogóle będzie fajnie, jak się okaże, że wylecieli ci, którzy już odebrali emoji846.png

Z informacji, które otrzymałem wynika, że pierwsze Suby zostały sprzedane w Polsce konkretnym, wytypowanym osobom. Zegarki do salonów trafiły już z nazwiskami szczęśliwców, którzy mogli je kupić. Przy czym nie wiem jaki jest klucz doboru skoro na przykład taki gość jak Szczepan Twardoch musiał czekać na swojego Roleksa "nie mówiąc" już o gwieździe zegarmistrzostwa jaką niewątpliwie jest Philippe Dufour (to akurat w Szwajcarii). Czas pokaże jak będzie, trzeba spokojnie poczekać.