Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

Oby cię ta książka nie zawiodła - treści w niej o wiele mniej niż się wydaje, bo jest w wersji trójjęzycznej. Trochę tam historii, trochę zdjęć - o samych mechanizmach niewiele.

Edited by beniowski

Godzinę temu, Chronomaster napisał:

🙂Wracając do tematu, dowiedziałem się, że do końca bieżącego tygodnia do salonów Kruka mają spłynąć listy z Centrali, więc w przyszłym tygodniu poinformują kto został zakwalifikowany do zakupu Submarinerów, a kto nie. Numeracji w kolejce nie będzie, więc albo Centrala albo salon będą decydować komu z listy zegarek zostanie sprzedany wcześniej, a kto będzie musiał poczekać dłużej.

Ciekawe, że niektóre osoby na tym forum już pisały, że kontaktował się z nimi ktoś z Kruka telefonicznie lub mailem w sprawie odmowy... 

Guest Chronomaster
29 minut temu, beniowski napisał:

Oby cię ta książka nie zawiodła - treści w niej o wiele mniej niż się wydaje, bo jest w wersji trójjęzycznej. Trochę tam historii, trochę zdjęć - o samych mechanizmach niewiele.

Nie oczekuję, że z tej książki dowiem się czegoś na temat konstrukcji mechanizmów Roleksa. Zresztą znam je bardzo dobrze, a potrzebuję tylko informacji odnoszących się do działalności samego producenta. Zerknij proszę na recenzje, które napisałem na swoim blogu, a będziesz wiedział o co mi chodzi z tym rysem historycznym.

https://www.horologium.pl

Guest hubex

Mój mały wtręt. Udało się dodzwonić do GM. W sprawie zaliczek na nieprodukowane już modele, ciągle nic nie wiadomo. Albo wycofanie zaliczki, albo przepisanie na wybrany model (choć gdyby to miała być żaba, to wątpię czy przyjmą taką propozycję od klienta, to akurat moje subiektywne odczucie). Mówią , że to może kwestia tygodnia, może trochę więcej, zanim coś się wyjaśni. Co do zwykłego, nowego suba z datą, to akurat ja jestem w grze. Info na tę chwilę - nie ma list kolejkowych z numerkami, ostatnio dostawali zegarki z przydziałem imiennym, czyli na konkretne nazwiska. I tyle. 

Guest Chronomaster
1 godzinę temu, Mateo napisał:

Ciekawe, że niektóre osoby na tym forum już pisały, że kontaktował się z nimi ktoś z Kruka telefonicznie lub mailem w sprawie odmowy... 

Pewnie Centrala przeprowadziła weryfikację i stąd telefony. Do mnie nikt z Kruka nie dzwonił ani nie pisał, a mimo to salon nie potrafi jeszcze odpowiedzieć czy kwalifikuję się do zakupu Suba. Czas pokaże jak będzie, ale niezależnie od decyzji Kruka, płakał nie będę. W życiu mogą się wydarzyć znacznie gorsze rzeczy niż brak możliwości zakupu zegarka - to oczywiście truizm. Do wszystkiego zawsze warto przykładać właściwe proporcje.

1 minutę temu, Chronomaster napisał:

Pewnie Centrala przeprowadziła weryfikację i stąd telefony. Do mnie nikt z Kruka nie dzwonił ani nie pisał, a mimo to salon nie potrafi jeszcze odpowiedzieć czy kwalifikuję się do zakupu Suba. Czas pokaże jak będzie, ale niezależnie od decyzji Kruka, płakał nie będę. W życiu mogą się wydarzyć znacznie gorsze rzeczy niż brak możliwości zakupu zegarka - to oczywiście truizm. Do wszystkiego zawsze warto przykładać właściwe proporcje.

Do mnie też nikt nie dzwonił. Pewnie, że nie będę rozpaczał, jeżeli nie uda się kupić Suba. I tak jestem od 3.5 roku w kolejce na Daytone (tam przynajmniej jest określone miejsce w kolejce). A jakby co, to mam kilka innych pomysłów zegarkowych. 

byłem dziś u AD Dostałem informację że mimo że byłem w pierwszej trójce w zapisie na zegarek to nie gwarantuje mi to że odbiorę ten zegarek w tym roku oczywiście z drugiego modelu zostałem wypisany nic na to nie zrobię to akurat mnie nie dziwi po wcześniejszych wypowiedziach i wpisach oswoiłem się z tą sprawiedliwością ale jak usłyszałem że centrala Ma swoje zasady i nowe wytyczne że będą sobie chyba grali w butelkę i będą losować kto ma w jakiej kolejności odebrać to dostałem informację że ma to zwalczyć handlarzy którzy przychodzili jako pierwsi bo jeżeli ktoś stał pod salonem i się wpisywał to z natury mógł być to handlarz to już brak mi słów 

5 minut temu, gasp50 napisał:

1 dzień zapisów wręcz 1wsza godzina zapisów 

No faktycznie. Zamiast rzetelnie skrzyżować historię zakupów z wiedzą o kliencie,  którą ma lokalny AD jakiś mądrala wymyślił teorię - „dajmy ostatnim bo pierwsi byli handlarze” ...mam nadzieję, że nie weźmie za to premii...

Mi Pani w salonie kazała cierpliwie czekać po przepisaniu zaliczki na nowy model.Dodała także,że jest w stałym kontakcie z centralą.

Tak przeglądam czasem i ciężko się oprzeć wrażeniu, że całe forum kręci się wokół Rolexa. Naszła mnie refleksja - kiedyś stałem w kolejce... towar schodził momentalnie... moja kolej... podaję kartkę i biorę salceson, bo już dobre kiełbasy poszły. Czasy niby się zmieniły a Rolków brak na półkach. Tak trochę dla pożartowania.

Ja zapisałem się w kilku sklepach, dobrze, że chociaż przyjęli zapisy. No i ceny normalne (bo w DE). Nie mam ciśnienia, głowa mnie nie boli, bo to nie dla mnie;) 

Godzinę temu, gasp50 napisał:

...

oczywiście z drugiego modelu zostałem wypisany 

...

Poinformowali Cię dlaczego czarnego możesz kupić a zielonego nie Czemu nie odwrotnie

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Godzinę temu, gasp50 napisał:

byłem dziś u AD Dostałem informację że mimo że byłem w pierwszej trójce w zapisie na zegarek to nie gwarantuje mi to że odbiorę ten zegarek w tym roku oczywiście z drugiego modelu zostałem wypisany nic na to nie zrobię to akurat mnie nie dziwi po wcześniejszych wypowiedziach i wpisach oswoiłem się z tą sprawiedliwością ale jak usłyszałem że centrala Ma swoje zasady i nowe wytyczne że będą sobie chyba grali w butelkę i będą losować kto ma w jakiej kolejności odebrać to dostałem informację że ma to zwalczyć handlarzy którzy przychodzili jako pierwsi bo jeżeli ktoś stał pod salonem i się wpisywał to z natury mógł być to handlarz to już brak mi słów 

Sytuacja zaczyna wyglądać zgoła odmiennie. Znajomki i handlarze dostaną jako pierwsi. "Zwykły" klient może się pocałować wiadomo gdzie.

Miłośnik marki przecież nie pójdzie zapisać się pierwszego dnia, by mieć pewność, że zdąży się wpisać na listę.

Miłośnik przyjdzie w późniejszym terminie, bo mu zależy na kupnie z salonu albo kupi od handlarzy.

Oni naprawdę myślą, że my w ten tok myślenia uwierzymy ?

15 minut temu, Dorian06 napisał:

Poinformowali Cię dlaczego czarnego możesz kupić a zielonego nie Czemu nie odwrotnie

Wydaje mi się że to oczywiste, zielonego można flipnąć z większym zyskiem.

Plus tej całej aktualnej strategii Kruka jest taki, że przynajmniej nie decydują kierownicy poszczególnych sklepów, którzy chcą dogadzać swoim lokalnym znajomym. Tylko jakiś mniej lub bardziej sprawiedliwy wielki brat.

1dFQTya.png

Mam nadzieję, jak się zobaczymy to będziesz już szczęśliwym posiadaczem. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

1 godzinę temu, Dorian06 napisał:

Mam nadzieję, jak się zobaczymy to będziesz już szczęśliwym posiadaczem. 

Mogłeś tak nie owijać w bawełnę i powiedzieć prosto koledze, że nie zamierzasz się z nim spotykać przez najbliższe lata... 😉😀

Godzinę temu, Tommaso napisał:

Mogłeś tak nie owijać w bawełnę i powiedzieć prosto koledze, że nie zamierzasz się z nim spotykać przez najbliższe lata... 😉😀

😄😂👏💪

Mogłeś tak nie owijać w bawełnę i powiedzieć prosto koledze, że nie zamierzasz się z nim spotykać przez najbliższe lata... 

Odnośnie pytań, że ciekawe, że do niektórych już dawno dzwonili. Obecnie chodzi o stare zaliczki na nieprodukowaną wersję. Wtedy dzwonili kto ma przydzielony zegarek, a kto nie z deklaracji po premierach. Ja osobiście jestem wkurzony takim syfem, bo specjalnie brałem dzień wolny w pracy i zasuwałem do Poznania (poprzednio zapisałem się na Pepsi po 17 i odbierałem je po 2 latach). Tym razem byłem pierwszy w salonie razem z dwoma innymi wieloletnimi forumowiczami. Wcześniej nie miałem możliwości zapisania na Hulka bo listy były zamknięte, więc jak zobaczyłem Cermita (zaraz po północy, bo takie hobby więc człowiek śledzi i cieszy się takimi wydarzeniami - Ci co uważają, że kawałek stali nie zrozumieją), to od razu się ucieszyłem, że może jednak uda się kupić ten zegarek na 40 urodziny w przyszłym roku (plan był, żeby poprosić o odbiór w dniu urodzin). W dodatku na plus Hulka tylko tarcza do mnie przemawiała, ale przez to też stawał się zegarkiem typowo wakacyjnym (przynajmniej dla mnie). Cermit moim zdaniem wszystko inne ma poprawione względem Hulka. Niestety telefon, który otrzymałem jakiś czas temu nie był z tych wesołych i zostałem odrzucony przy LV. Gorąco pozdrawiam „geniuszy” z zarządu KRUKa.
Ps. Czekam na tradycyjną wersję.

Może gdybyś zamówił tylko Cermita którego faktycznie chcesz dla siebie, to by cię nie wypisali. 

1dFQTya.png

Zadzwonią i zaproszą po odbiór gdy spełnisz przynajmniej 2 kryteria:

1. Wydałeś w AD na zegarki pół melona albo więcej i nie pamiętasz ile ich masz.

2. Systematycznie kupujesz od nich jednorazowo kilka kilkanaście sztuk i nie tylko gorące (handel).

lub 

3. Masz farta i padło akurat na Ciebie, pewnie czasami coś na żer rzucą.

1. Legendary watch guru. Exciting and controversial.
  2. An undisputed expert. Epic recommendations. 
  3. Independent, one and only, Maserati. 

Miałem identyczna sytuacje, wycieczka do Katowic, oczywiście z samego rana żeby mieć pewność, ze znajdę miejsce na liście. Zapisałem się tylko na Kermita, no bo co miało stać na przeszkodzie żeby go nie otrzymać??? Ale niestety centrala zdecydowała inaczej. Gdybym wiedział, ze tak się sprawy potoczą to zaliczkował bym tez No Date, bo tez mi się podoba. A tak zostałem z ręka w nocniku bo przypuszczam ze w cenie z metki to już do końca produkcji nie będzie dostępny. 

Pozdrawiam :)