Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Master Yoda

Nie do wiary...

Recommended Posts

"Ja na przykład nie zawsze mam telefon przy sobie i nie czuje takiej potrzeby, a zeģarek zawsze mam smile.png"

Myślałem ,że tylko ja jestem "nienormalny" :D

Eh, chyba własnie jestes jednym z niewielu normalnych :) ja sobie uświadomiłem jak bardzo jestem przywiązany do telefonu gdy ostatnio z pełną premedytacją zostawiłem telefon i poszedłem na półgodzionny spacer po parku. Pierwsze 5 minut było bardzo dziwne, a co jak zadzwonią, a co jak będe chciał coś sprawdzić, a co jak dziecko, a co jak żona, itd.... ale potem się ogarnałęm i to było wspaniałe pół godziny, spokojne, bez rozproszenia.

No i jak zegarek w takiej sytuacji zalicza awans - do rangi najwiekszej zdobyczy techniki.

Aktualnie noszę sobie: Hamilton Khaki Pilot Day Date "Interstellar", TAG Aquaracer WAY2012

A ja myślę, że będzie odwrotnie i właśnie ta zbytecznośc zegarków i ich pozornie niepraktyczny charakter będą siłą przetrwania branży.

Absolutnie się z Tobą zgadzam. Powtórka z historii (w jakimś uproszczeniu) po upowszechnieniu zegarków kwarcowych. 

Tak tylko dodam, że nauka czytania zegarka w szkole zazwyczaj odbywa się w klasie drugiej, ponieważ dzieci muszą już liczyć do sześćdziesięciu ;)

Jest fajna aplikacja wydana przez Timexa do nauki czytania godziny. Moja ośmioletnia córka chętnie się tą aplikacją bawiła, polecam:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Timex.TimeMachines&hl=pl

Zegarki mechaniczne przetrwają i będą coraz droższe bo nie są już przedmiotem użytkowym a luksusową biżuterią. Kryzys kwarcowy czy smartfon zabijający Nokię to przykłady zastąpienia przedmiotu użytkowego jego doskonalszą wersją - nie grozi to luksusowej biżuterii. Co więcej - jak słusznie zauważył JCB - potencjał dla rozwoju zegarków jest ogromny - co to jest 1 milion Rolexów jeśli tylko w 2 krajach świata osób które stać na nie jest kilkaset razy więcej... dlatego jedynym wyzwaniem będzie przekonanie kolejnych pokoleń że zegarek jest tak samo ważny albo ważniejszy w budowaniu poczucia sukcesu / zadowolenia/ spełnienia/ przynależności itd jak inne luksusowe przedmioty albo luksusowe doświadzcenia.

To nie jest rewolucja kwarcowa, gdzie ścierały się różnice technologiczne, lecz rewolucja ideologiczna.

Zegarki kieszonkowe nawet uznanych marek są drastycznie tanie. Wynika to z faktu, iż straciły swą funkcję użytkową. Kto będzie nosił wielki zegarek po kieszeniach, skoro może mieć to samo wygodniej na nadgarstku? Oczywiście, znajdą się zapaleńcy, ale jest ich tak mało, że nie utworzą rynku pozwalającego na utrzymanie cen. Myślę, że podobnie będzie z zegarkami, bo kto nosi przy sobie kalkulator, aparat fotograficzny, MP3, nawigację czy latarkę, skoro mamy to wszystko w smartfonie, z którym nigdy się nie rozstajemy?

Co-Axial

biżuteria nie pełni funkcji użytkowej więc postęp technologiczny jej nie zagraża

Musieliby przestać jej pożądać a na to się nie zanosi...

Tak mi się wydaje. Aby dobrze wykształcić dziecko z UK to trzeba dobrze zapłacić;) publiczne szkoły mają niski poziom w porównaniu do polskich

Tak mi się wydaje. Aby dobrze wykształcić dziecko z UK to trzeba dobrze zapłacić;) publiczne szkoły mają niski poziom w porównaniu do polskich

Ale tu nie trzeba byc w uk aby widzieć różnice w poziomie kształcenia. W PL to już widać na poziomie przedszkola państwowego vs. prywatnego a i później w kształceniu podstawowym.

Moj 5 - latek ma dwa zegarki oba na beterie. Chwilowo woli nosić elektronika bo sie swieci ale czasem wraca do wskazowkowca bo lubi się przeglądać jak sekundnik skacze i powoli zaczyna nawet ogarniać czas na nim.

A nieumiejętność odczytu godziny z zegarka analogowego to wg mnie jest jak choroba a brak tej umiejętności kiedyś się zemści bo takie zegarki mogą służyć nie tylko do odczytu godziny. :)

Udanej zabawy sylwestrowej życzę i szczęśliwego nowego roku :)

O i T