Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
cooller

Zegarek casualowy z nuta elegancji 6000-10000

Recommended Posts

Jak tissot to myślałem nad czymś takim do koszuli na teraz.

https://www.tissotwatches.com/en-gb/shop/tissot-le-locle-automatic-gent-cosc-9.html

Ten Tissot też ładny, ale.

1. Cena spora biorąc pod uwagę, że ten sam mechanizm w tym co ja proponowałem. 

2. Kolorystyka ogranicza ten zegarek do noszenia jako casual (w mojej ocenie). Jest zbyt elegancki. 

Edited by odiz

Popieram, Max Bill Chronoscope, np biały na meshu byłoby doskonałym wyborem. Jesteś inżynierem więc niejako po linii zawodowej :)

Ten Tissot też ładny, ale.

1. Cena spora biorąc pod uwagę, że ten sam mechanizm w tym co ja proponowałem.

2. Kolorystyka ogranicza ten zegarek do noszenia jako casual (w mojej ocenie). Jest zbyt elegancki.

Za 3000 jest nowka na wyprzedaży. Czy w takiej cenie warto? Nie zaspokoi mnie to na dłuższa metę ale byłoby coś przystępnego cenowo do bardziej formalnego ubioru na już. Sam nie wiem, ładny jest ale nie widziałem go na żywo, to ze na fotach wyglada dobrze nic nie znaczy. Edited by cooller

Ja słyszałem, bo lubię zegarki. A do tego cenię, bo jest za co. Ale myślę sobie, że z jego rozpoznawalnością u kogoś, kto "nie siedzi" w zegarkach, może być tak sobie. Ale nie powiem, linia Meister jest warta uwagi :-)

Ja również uważam, że Junghans nie będzie rozpoznawalny dla osób spoza zegarkowych hobbystów. Skoro dla Autora wątku rozpoznawalność/prestiż są tak ważne, to ta propozycja raczej odpada. A szkoda, bo w tej kategorii cenowej Junghans to bardzo nietuzinkowy zegarek ( udane nawiązanie do stylu Bauhaus ). 

A może jednak dać sobie spokój z tą rozpoznawalnością ?  <_<

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Ja również uważam, że Junghans nie będzie rozpoznawalny dla osób spoza zegarkowych hobbystów. Skoro dla Autora wątku rozpoznawalność/prestiż są tak ważne, to ta propozycja raczej odpada. A szkoda, bo w tej kategorii cenowej Junghans to bardzo nietuzinkowy zegarek ( udane nawiązanie do stylu Bauhaus ). 

A może jednak dać sobie spokój z tą rozpoznawalnością ?  <_<

Obczaje go sobie na wideo/fotkach i moze pozniej gdzies na zywo.

Jak sprawa wyglada z kupowaniem uzywanych zegarkow? Znam chrono ale nie wiem czy to az tak pewnie zrodlo, cos tam sie znam na zegarkach ale jak widzialem jakie sa teraz w stanie zrobic podrobki to az strach. Sa u nas w kaju sklepy z uzywanymi zegarkami z "wyzszej" polki? Chyba pewniej bym sie czul kupujac w sklepie ktory jest stacjonarnie i istnieje juz jakis czas.

Jest sens pchac sie w cos takiego? Dopiero zaczalem o tym myslec pare miesiecy temu ale nie szukalem zbytnio czy sa tego typu sklepy u nas. Z racji, ze jestem wybredny to musialbym widziec taki zegarek na zywo/bardzo dobrej jakosci zdjecia, w jakim jest stanie(tylko bardzo dobry stan/ew dobry+ zalezy co to za zegar).

Edited by cooller

@cooller, jedna z Twoich własnych propozycji był TH Carrera Calibre 5.

Moim zdaniem to zegarek, który najlepiej spełnia wymagania.

Mieści się w budżecie, Tag Heuer jest w miarę rozpoznawalną marką w Polsce (choć na temat rozpoznawalności marek było już wiele dyskusji). Ma wersje na bransolecie i pasku. Na bransolecie to taki sport casual, na pasku smart casual ale i do garnituru się jeszcze nada. Wersja z białą tarczą ma we standardzie brązowy pasek. Jest wersja 39 i 41.

I  kupisz stacjonarnie w sklepie, mając możliwość przymiarki :)

Dobry typ.

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

Ja myślę, że skoro lubujesz się w diverach to celem zwiększenia budżetu trzeba sprzedać coś ze skromnych zapasów które posiadasz i albo zgarniać z bazarku Omegę SMPc, albo szukać Tudora 58 ;)

Casualowy, prosty, rozpoznawalny, dostępny i na bransolecie i na pasku i w Twoim budżecie? No to łap moje dwa typy:

- Oris Bigcrown Propilot Bigdate:

23626_0175176974065-0712072FC_horizontal

- Carrera Calibre 5:

wm_Carrera_Automatic_Calibre_5_41663342.

Odswiezam temat, zeby zapytac o jeden model. Frederique Constant nie jest rozpoznawany, prawie w ogole, a szkoda bo zegarki maja ladne. Mierzylem kiedys ponizszy model ale cena wtedy 6000-7500 troche zabijala jak za taki zegarek. Aktualnie jestem w stanie wyrwac nowy za 5000 i zaczalem sie mocno nad tym zastanawiac, co myslicie?

https://wkruk.pl/zegarki/frederique-constant/zegarek-frederique-constant-classics-1

To juz w ogole taniocha, skad taka roznica ceny? 800$ to ponad 3000zl, a u nas 7500-8000zl w sklepach, chore, ale przeciez Polska bogaty kraj.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By fidelio
      Po pierwsze to mam nadzieję, że temat umieszczam we właściwym miejscu. Jeśli moderacja uzna, że tak nie jest, to uprzejmie proszę o jego przeniesienie. W temacie poświęconym Orisowi obiecałem, że napiszę kilka słów o tym, co się stało mojemu zegarki (Oris Aquis Date) i czy udało się coś z tym zrobić? Nie będę wdawał się w rozważania, jak to się stało, bo nie to jest najistotniejsze. Zegarek, najpewniej w konsekwencji upadku, miał styczność podłogą, a skutek był taki, że oberwało jedno ucho, dolny rant koperty, a także, jak się ostatecznie okazało, żeby bezela. Z mojej perspektywy jakiś dramat, bo to jedyny diver, jaki mi pozostał. To ten zegarek ostatecznie sprawił, że jakiś czas temu pożegnałem się zarówno z Kapitanem Coockiem od Rado jak i ze Squale 50 Atmos. No więc ten Aquis ma dla mnie wartość powoli sentymentalna, bo jest ze mną relatywnie długo... Więc jak go trochę ponad miesiąc temu wyciągnąłem z pudełka, jak mu się przyjrzałem, to wiecie sami, ...smuteczek... 

Szybko też okazało się, że w przypadku takich uszkodzeń (dokumentacja zdjęciowa poniżej), w grę nie wchodzi zwykłe polerowanie, a konieczne będzie potraktowanie zegarka laserem (napawanie). I tu z pomocą przyszedł Kolega Damian Pietrzyk z Watches SPA. Po obejrzeniu zdjęć podjął się doprowadzenia Orisa do należytego stanu. Podany został wstępny czas naprawy (dotrzymany), dograliśmy inne szczegóły i bardzo szybko nadałem paczkę z pacjentem, tfu zegarkiem. Po jakimś czasie Kolega Damian odezwał się, informując mnie o tym, że przystępuje do prac nad Orisem. Na bieżąco otrzymywałem dokumentację zdjęciową obrazującą postęp prac, co bardzo mi odpowiadało, choć jednocześnie zaostrzało apetyt na to, żeby zegarek jak najszybciej trafił z powrotem do mnie. Efekty możecie sami ocenić (kolaże do zdjęcia Kolegi Damiana). Po uszkodzeniach tego zegarka nie ma po prostu śladu. Nie będę ukrywał, jestem trochę pedantyczny jeśli chodzi o swoje zegarki. Nie polega to oczywiście na tym, że ich nie noszę, trzymam tylko w pudle, bo przecież nie o to chodzi. Nie nosząc ich trudno prawdziwie się nimi cieszyć. Zwracam jednak uwagę na wszelkie detale i także z tego punktu widzenia bardzo byłem ciekaw efektów pracy Kolegi Damiana, choć oczywiście nie potrzeba wiele zachodu (wystarczy dostęp do Facebooka), aby przekonać się, jakie cuda Kolega Damian potrafi wyczarować ze zmęczonych zegarków. Sami więc oceńcie, bo zdjęcia mówią więcej niż to, co jestem w stanie napisać. Ale znowu jest tak, że krawędzie są ostre, wyraźnie poodcinane. Na uchu taki szlif, jaki tam była zęby bezela już nie straszą. W związku z pracą nad zębami bezela trzeba było wyjąć jego ceramiczną wkładkę, bez uszkadzania jej, a następnie na powrót równo ją zamontować. Wszystko to udało się doskonale. O skali mojego zadowolenia niech po prostu świadczy to, że ja już odpakowałem zwrotną przesyłkę z zegarkiem (zegarek był bardzo porządnie zabezpieczony) to cieszyłem się bardziej niż wtedy, gdy zegarek po raz pierwszy do mnie przyjechał.

No więc na koniec, w ramach pewnego podsumowania, mogę tylko polecić Kolegę Damiana Pietrzyka z Watches SPA. Mój zegarek to dowód na to, że przy odpowiedniej wiedzy, doświadczeniu oraz zapleczu technicznym, można sobie poradzić z naprawdę trudnym przypadkiem. I jeszcze jedno, w tym przypadku widać także coś jeszcze, co w mojej ocenie jest wartością samą w sobie, wielką pasję, która jest warunkiem koniecznym perfekcji ?

• By pepepatryk
      Witam

Panie i Panowie, proszę o doradztwo w sprawie zakupu kobiecego zegarka. Chciałem zrobić niespodziankę Żonie i kupić jej jakiś fajny zegarek.
      Kryteria:
      - nowy
      - full set
      - cena max 2500 Euro
      - do codziennego użytku
      - wygodniejszy będzie kwarc (mniej obsługowy)

Żonie podobają się Hubloty i Rolexy, ale budżet nie ten. Póki co najbardziej przemawia do mnie Cartier Tan Solo, Tudory, może TH Carrera. Macie coś jeszcze na myśli? 

Dzięki z góry, Pepe
    • By S..
      Witam,

proszę o rekomendacje zegarków do 2000 zł (budżet można trochę nagiąć, ale bez przesady).
      Zegarek nie musi być nowy, koniecznie mechanik. Automat będzie plusem, ale niekoniecznie.

Ostatnio prawie kupiłem omegę seamaster z 1960 r. z tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/omega-seamaster-black-mat-nareczny-klasyk-stal-box-9123655420
      btw. czy takie aukcje na allegro mają w ogóle sens, czy za duże ryzyko?

Wymagania:
      Mam nadgarstek 16,5 cm więc zegarek nie może być za duży
      Ciemna tarcza
      Elegancki
      Tarcza bez numerowania godzin na indeksach

Będę wdzięczny za każde propozycje.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.