Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Przeszukiwałem FORUM i nie znalazłem jednolitego tematu, dlatego zakładam taki wspólny wątek (proszę o Administratorów ewentualne o skorygowanie/zamknięcie wątku).

Spotykam się coraz częściej z zegarkami, głównie z mińskiej fabryki Łucza, oznaczonymi "сделано в Беларуси".

Sądzę, że umieszczanie ich w wątkach o zegarkach radzickich czy rosyjskich jest błędem. Oddajmy sprawiedliwość naszemu sąsiadowi i pokazujmy jak się rozwija białoruski przemysł zegarkowy.

Dla zachęty i rozpoczęcia dyskusji pokazuję takiego kwarcowego Łucza:

97175f69a34021cd.jpg

Przeszukiwałem FORUM i nie znalazłem jednolitego tematu, dlatego zakładam taki wspólny wątek (proszę o Administratorów ewentualne o skorygowanie/zamknięcie wątku).

Spotykam się coraz częściej z zegarkami, głównie z mińskiej fabryki Łucza, oznaczonymi "сделано в Беларуси".

Sądzę, że umieszczanie ich w wątkach o zegarkach radzickich czy rosyjskich jest błędem. Oddajmy sprawiedliwość naszemu sąsiadowi i pokazujmy jak się rozwija białoruski przemysł zegarkowy.

Dla zachęty i rozpoczęcia dyskusji pokazuję takiego kwarcowego Łucza:

97175f69a34021cd.jpg

Bardzo ładny, bardzo prosty. Jaka grubość koperty, jaki mechanizm w środku?

Edited by LeM51

Czy to współczesny model Łucza? Byłam na krótkim wypadzie na Białorusi i zastanawiałam się czy znajdę tam coś ciekawego. Jedyny sklep na jaki natrafiłam w jakimś domu handlowym w Grodnie, miał w ofercie zachodnie zegarki, plus jedną markę której nijak nie mogę sobie przypomnieć. Łuczy sobie nie przypominam

@Carrot, też miałem problemy ze znalezieniem Łucza w Grodnie, dopiero podczas drugiego pobytu okazało się, że są dwa oficjalne miejsca, jedno na ulicy Sowietskiej (sklep firmowy, wszystkie kolekcje ) drugie jako wyspa handlowa producenta (duży wybór) w galerii handlowej OLD CITY na ulicy Dubko. Polecam, w Old City zrobiłem poniższy zakup :

3ffab724babc9ffd.jpg

Dla dalszej zachęty do pokazywania białoruskiej produkcji, załączę taki damski mały zegarek Łucz, na 15 kamieniach z mechanizmem 1801.

a33cfdf99055f515.jpg

211775dcfba16440.jpg

@Carrot, też miałem problemy ze znalezieniem Łucza w Grodnie, dopiero podczas drugiego pobytu okazało się, że są dwa oficjalne miejsca, jedno na ulicy Sowietskiej (sklep firmowy, wszystkie kolekcje ) drugie jako wyspa handlowa producenta (duży wybór) w galerii handlowej OLD CITY na ulicy Dubko. Polecam, w Old City zrobiłem poniższy zakup :

Wychodzi na to, że na Łucze się trafia dopiero podczas drugiego pobytu Nie szukałam specjalnie, tylko zwracałam uwagę na to, co po drodze się napatoczyło Edited by Carrot

Zadziwiające jest to, że więcej tam rosyjskich zegarków marki SOKOLOV, uchodzącej w Białorusi za prestiżową, niż rodzimej im produkcji Łucza.

To i ja się zamelduję :) Kupiony w sklepie firmowym w Mińsku, praktycznie cała oferta marki była dostępna.f34b859e15021b8524f1440d82514916.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Czy Łucz ma stronę internetową? Będę wdzięczna za podzielenie się linkiem.

@Astarloa12, gratuluję, satysfakcja ze spoglądania na jedną wskazówkę - bezcenna.

Strona jest tu https://luch.by/

Przez pewien czas jeden z allegrowych handlarzy sprowadzałem nowe jednowskazówkowce i wystawiał je u nas... I tak wychodziło tanio, jak za takie fajne zegarki.

@Topaz Dziękuję, w przypływie emocji kupiłem jeszcze budzik :)post-59829-1578247122,8646_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ja płaciłem (co prawda prawie dwa lata temu) 230 zeta za prywatny import. Teraz widzę identyko na alle za już za 300. To też bym wolał w sklepie za ciut więcej. (widzę, że Łucz ma już sklep internetowy, z wysyłką z Białorusi circa 220 zł).

Edited by oszolom

Od kilku miesięcy zegarki Łucz są w ofercie time and more:

https://timeandmore.pl/zegarki-lucz

Link do recenzji jednowskazówkowca Łucza autorstwa kolegi @pmws:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/162232-jednowskaz%C3%B3wkowy-%C5%82ucz-z-nowej-kolekcji/

Recenzja z maja 2018. Wówczas kolega za zegarek zapłacił w przeliczeniu ok 350,00 zł. Dziś ten model w polskiej dystrybucji bez rabatu kosztuje 395,00 zł w time and more.

Małżeństwo i zegarki.

Artykuł pt. IKEA zaczęła sprzedaż białoruskich zegarków Łucz:

https://belsat.eu/pl/news/ikea-zaczela-sprzedaz-bialoruskich-zegarkow-lucz/?fbclid=IwAR2AgWbIDuHESjE9w3_9Ct2TyiQ4N52vi-lW7uAJFGjwAm6oqdsTDv1dgWo

A w nim napisano: "W marketach IKEA można od teraz znaleźć budziki kultowej białoruskiej marki Łucz."

W polskich sklepach też? 

Ale Tudora to Ty szanuj!

Dzisiaj wolniej płynie czas.

97cf7822d2ecefc3.jpg