Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Carrot

Konkurs fotograficzny Listopad "Zegarek albo psikus" GŁOSOWANIE

Zegarek albo psikus  

76 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, myślałem o banerze i chciałbym ten temat poruszyć z "władzami" właśnie od edycji grudniowej. Zobaczymy co da się zrobić. Mam jeszcze jeden pomysł pośredni jeżeli stały baner na forum byłby czymś zbyt wymagającym. 

Przy okazji, cieszę się, że zbłądziłeś do nas i tak jakoś tutaj błądzisz coraz częściej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) bo jest fajnie :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak jest fajnie, to zróbmy jeszcze fajniej :) Jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasze towarzystwo sponsorów zasili jeszcze jedna, wyjątkowa osoba.

 

Przypomnę jedynie, że dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej klasyfikacji po 12 edycjach (w lipcu 2020 będzie ostatnia edycja) zostanie przekazana osobiście główna nagroda ufundowana przez firmę Balticus. Pan Bartosz Knop zapewne chętnie wręczy nagrodę osobiście, jako organizatorzy również planujemy się zjawić, a z tego co mi wiadomo, również prezes naszego Stowarzyszenia KMZiZ, pan Eugeniusz Szwed zadeklarował swoją obecność w wydarzeniu. Słowem, będzie uroczyście i bardzo przyjemnie :)

 

Od ostatniej edycji, pozyskaliśmy również sponsora w osobie pana Jakuba Filipa Szymaniaka (użytkownik @eye_lip), a więc nasza forumowa legenda kaletnictwa. Wiemy, że osoby z podium otrzyma świetnej jakości brelok skórzany ze swoimi inicjałami, zrobionymi specjalnie na zamówienie. Do tego eye_lip zobowiązał się przekazać skarpetki w zegarkowe wzory - element garderoby, który u każdego z nas powinien się prędzej czy później pojawić - sam na takie ostrzę zęby :)

 

Przechodząc do meritum. Dzięki naszym niestrudzonym  staraniom, udało nam się pozyskać trzeciego (ale bynajmniej nie gorszego od reszty :)) sponsora. Dzięki swojej uprzejmości, pan Mateusz Piechnik postanowił przekazać w ramach konkursu, swoje najnowsze opracowanie, a mianowicie niedostępną jeszcze w sprzedaży, drugą edycję książki "Czas na głębokości"!

 

NGVIopQ.jpg

 

ZJzNcbl.jpg

 

GtNhpDe.jpg

 

LZ5ptlW.jpg

 

O wartości tej pozycji niech świadczy fakt, że pierwsza edycja jest już niedostępna i stanowi pionierskie podejście do tematu na polskich rynku wydawniczym. Dodając do tego popularno-naukową formę książki, mamy tytuł, którego posiadanie (i przeczytanie!) jest obowiązkiem każdego fana czasomierzy, zwłaszcza tych które wody się nie boją. Książka trafi do osoby, która w generalce znajdzie się na podium, na drugim lub 3 miejscu.

Tak więc mamy już 3 nagrody. Warto jest starać się regularnie brać udział w edycjach, bo jak widać po klasyfikacji generalnej >klik tutaj< jeszcze każdy może każdego przegonić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do "frekwencji"  - uważam, że konkurs bardzo dobrze się rozwija i wcale nie potrzebuje jakiejś sztucznej reklamy czy tysięcy głosujących. Na tą chwilę ponad 100 osób oddało głos a to już jest znaczna liczba. 

Liczba odwiedzin również jest imponująca i to świadczy o popularności tego tematu. 

Pozwólcie niech to się dzieje naturalnie, zbyt duży nacisk na reklamę może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.

 

Ukłony dla organizatorów i wszystkich tu bywających :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do "frekwencji"  - uważam, że konkurs bardzo dobrze się rozwija i wcale nie potrzebuje jakiejś sztucznej reklamy czy tysięcy głosujących. Na tą chwilę ponad 100 osób oddało głos a to już jest znaczna liczba. 

Liczba odwiedzin również jest imponująca i to świadczy o popularności tego tematu. 

Pozwólcie niech to się dzieje naturalnie, zbyt duży nacisk na reklamę może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.

 

Ukłony dla organizatorów i wszystkich tu bywających :)

 

Ciekawy głos rozsądku. Stąd też mam pewien pomysł na promocję, ale na pewno daleko mu do nachalnego. Zobaczymy co z tego wyjdzie - szczegóły wkrótce :)

My również się kłaniamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że z każdą kolejną edycją będzie nam przybywać zarówno uczestników jak i głosujących Zabawa przednia, nagrody fantastyczne, czegóż chcieć więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to 5 zawodników zdystansowało resztę, co ciekawe tym razem nie ma wyraźnego lidera. Kilka głosów i nawet pierwsze miejsce może zmienić właściciela. Nie chcę nikogo podpuszczać, ale taka dramaturgia na końcu byłaby fajna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak widać nie chcą dać się podpuścić. Może na sam finisz szykują jakąś niespodziankę

Ostatnie 2 dni głosowania, nie zwlekajcie z wyborem najlepszego zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nieco ponad doba na oddanie głosu. A tymczasem, pracujemy nad nowym, grudniowym tematem Nie chowajcie aparatów zbyt głęboko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy nowym temacie można poprosić Szanownych Organizatorów o tym aby do zdjęcia można było dołączyć tytuł?

W końcu to prace artystyczne więc temat może naprowadzać na wlasciwy trop lub czasami zbić z tropu :)

 

 

 

post-47356-0-07450900-1574973182.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto to wprowadzić. Oczywiście nie będzie to obowiązkowe (Beksiński na przykład nie znosił tytulowania swoich prac), ale jeśli ktoś poprosi o to w mailu to nie widzę problemu żeby zamiast "zdjęcie 3" napisać "wędrowiec nad morzem mgły" :) Ale to moje zdanie, a że jestem 1/2 ekipy organizującej to jeszcze chciałbym wiedzieć co myśli o tym Carrot :)

A przykład z obrazka bardzo wymowny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam temat konkursu narzuca pewny schemat myślowy, którym podążają zarówno autorzy jak i głosujący. Pewnie w niektórych przypadkach chcielibyśmy dodatkowo podpowiedzieć, co autor ma na myśli, ale większość z nas umie odczytać intencje autora w kontekście tematu. Tak przynajmniej mi się wydaje

Ale jeśli są takie potrzeby, to nie widzę przeszkód, aby każdy kto zechce, dodatkowo zatytułował swoją pracę

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurs rozstrzygnięty, zapraszamy do dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zacznę od zamieszczenia zdjęcia bez obróbki :) Kociołek zrobiłam z pudełka po czekoladkach z dolepioną warstwą plasteliny, a na wierzch wylałam zieloną farbkę akrylową. Poza oczywistym dodanym dymem obróbka polegała na przesunięciu zegarka na środek i lekkim podkręceniu kolorów.

 

post-91423-0-72004500-1575073906_thumb.jpg

 

W moim zamyśle tytułowym "psikusem" był przetop zegarka na złotą biżuterię. Mam nadzieję, że dało się tego domyślić :D

Żadna Rakieta nie doznała uszczerbku podczas zabawy ;)

 

Baaaaaardzo dziękuje za wszystkie głosy oddane na moje zdjęcie!!! :) :) :)

 

Gratuluję wszystkim uczestnikom, rywalizacja była spora, poziom wysoki i super zabawa :D jestem ciekawa sposobów użytych przez pozostałych, szczególnie przez zwycięzcę @PistolPete. Czy to jest sztuczna ręka? Co robiło za krew? I skąd masz takie rzeczy w domu xD

Edytowane przez Olciakk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze tutaj zamieszczę wyniki żeby się nie trzeba było cofać :)

 

 

 

Miejsce 1. PistolPete (29 głosów - 23,97%) - 10 punktów

 

 

 

Miejsce 2. Olciakk (23 głosy - 19,01%) - 6 punktów

 

 

 

Miejsce 3. lysolek007 (19 głosów - 15,70%) - 4 punkty

 

 

No to po kolei, @PistolPete jak zawsze gra w swojej lidze. Tym razem wydaje mi się, że jakość zdjęcia potwierdziła to jeszcze wyraźniej. Żeby potwierdzić autentyczność tej fotki wystarczyło, że zrobiłem test żołądka - jeżeli czuję ścisk na widok obcej krwi, to znaczy, że uważam ją za prawdziwą. Przy Twoim zdjęciu poczułem ten ścisk zdecydowanie :D

 

Zdjęcie @Olciakk to z kolei świetnie wykreowany klimat, teraz jak już wiem ile włożyłaś w to pracy manualnej to się nie dziwię, że wyszło tak fajnie. Muszę się też uderzyć w pierś przy Twojej pracy bo byłem przekonany, że więcej elementów jest tutaj ze świata cyfrowych zapożyczeń, a okazało się, że to ciężka praca z plasteliną na przykład. Tym bardziej się cieszę, że zostałaś doceniona drugim miejscem :) Swoją drogą ja wizję tej fotki odebrałem trochę inaczej (a pomyśleć, że uważam się czasami za bystrego :D) i myślałem, że chodzi o jakiś wywar czarownicy, która potrzebuje do niego zmarnowania zegarka. Że też nie pomyślałem o reszcie kruszcu na fotce... :D

 

Z kolei zdjęcie @lysolek007 to już stały element naszego krajobrazu. Mam wrażenie, że bez względu na to jaki będzie temat, Twoja fotka będzie przodować w obszarze psychodeli kolorów, ogólnej saturacji zdjęcia i jeśli da się coś przedstawić w sposób pozytywny, to właśnie u Ciebie to zobaczymy. No i nie zawiodłem się, a głosujący jak widać to lubią bo po raz kolejny zdobywasz punkty.

 

 

Na wyróżnienie jak dla mnie zasługuje fotka @strix. Zdjęcie jest mocno nieszablonowe, do tego ultra niepokojące i autentycznie straszne. Wiedząc jakie foty potrafisz strzelić kiedy po prostu chcesz pokazać zegarek z dobrej strony, wiem że nie poszedłeś na łatwiznę z tym kadrem. Mogło być dużo prościej, łatwiej w odbiorze, a co za tym idzie może i miejsce punktowane. Tym bardziej szanuje za wizję i realizację. Mam nadzieję, że w grudniowej edycji Ciebie nie zabraknie :)

 

Jako, że mam teraz na chwilę mikrofon w ręce to chciałbym już tutaj zakomunikować, że W EDYCJI GRUDNIOWEJ POJAWI SIĘ NAGRODA DLA ZWYCIĘZCY KOLEJNEGO KONKURSU.

Tak, wystarczy mieć najlepszą fotkę na grudzień, a nagroda (która powinna się spodobać i przydać każdemu z nas) powedruje w wasze ręce. Jutro startując z tematem ogłoszę co to będzie :)

 

Gratuluję wszystkim którzy wzięli udział w ten edycji i dziękuję, że znajdujecie czas na to wszystko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich uczestników świetne pomysły , zwyciężca jak najbardziej zasłużony, wykonanie perfekcyjne , a co do krwi obstawiam ketchup i ręka sąsiada haha;) dziękuje również za głosy na moją pracę :) fajno że ktoś docenia nasze arcydzieła :) dzięki również organizatorom za możliwość zajefajnej zabawy :)

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, odkąd zobaczyłam zdjęcie @lysolek007, wiedziałam, że na nie zagłosuję, niezależnie od tego, co jeszcze dojdzie. Temat potraktowany mega optymistycznie i jak zwykle piękne kolory

Pozostałe głosy na bardziej mroczne i krwawe projekty Masu i PistolPete, żywcem wyjęte z horroru gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że zgapiłem to moja fotka była wysłana zanim PistolPete wysłał swoją :) Inna sprawa, że jak wysłał swoją to mi ręce opadły z wrażenia i bezsilności :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wygranemu.

W tej edycji wszystkim miałem dać punkt. Lecz nie miałoby to sensu. Dlatego dałem tylko jeden. A wybór był naprawdę ciężki.

Cieszę się bardzo, że Wam się chce. I mam wielką nadzieję, że nadal będzie.

Jakbym umiał choć w połowie robić takie foty, to też wysłałbym swoje.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Inna sprawa, że jak wysłał swoją to mi ręce opadły z wrażenia i bezsilności :D

Dobrze, że nie odpadły, w końcu już podcięte były

Jestem też bardzo ciekawa pomysłu kolegi @strix, pierwsze skojarzenie to atak demonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze, że nie odpadły, w końcu już podcięte były

 

Wiedziałem, że ktoś do tego nawiąże :D

Ja w ogóle czekam na opisanie prac przez każdego z uczestników - to często rzuca nowe światło na pracę, a zdarza się że nawet żałuję wtedy, że nie oddałem głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie warzywa zmieniają się w zegarkożercze zombie (por się jeszcze nie przeistoczył i jest przerażony tą wizją) A tak na serio, to miała być dynia i miał być zegarek, ten por początkowo niezamierzony i z przymrużeniem oka Pomyślałam, że dość to infantylne i może głupie, ale uznałam, że ten temat na to pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tym razem coś nie wyszło. Oddałem, tak jak w dwóch poprzednich edycjach - dwa głosy. Zwycięzcę jak zawsze wytypowałem bezbłędnie, ale mój drugi faworyt tylko otarł się o podium  :(

 

Gratuluję punktującym, a tym z dalszych miejsc życzę, by się nie poddawali!

 

 

 

Ale król jest tylko jeden... PistolPete, jesteś wielki!!!  :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario, Twój zegarek najwyraźniej traci moc, trzeba kupić nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płacz Ewka, bo tu miejsca brak, na twe babskie łzy,

Przedostatnie miejsce nie jest złe, to ja mówię Ci,

I na Ciebie także przyjdzie czas, zrobisz fotę sztos,

Będą gratki wielkie, och i ach, łykniesz każdy głos!  :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.