Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pawelb29

OLLECH & WAJS WATCH

Rekomendowane odpowiedzi

Szwajcarska firma założona w 1956 roku przez Josepha Ollecha i Alberta Wajsa.

W latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku zasłynęła jako producent zegarków wojskowych i nurkowych.

Znana jest również z wprowadzenia na rynek pierwszego zegarka z WR na poziomie 1000 m, był to model Caribbean 1000.  Lata wojny w Wietnamie były najlepszym okresem sprzedaży produktów O&W. Model M-65 był bardzo popularny wśród amerykańskich żołnierzy. Lata 80-te , to schyłek działalności .W latach 90 -tych firma wznowiła działalność pod nazwą A.I. Wajs później jako OW. Do oferty weszły nowe  modele , takie jak diver M4 czy chronograf Mirage z mechanizmem Valjoux 7750. w 2006 roku  kolekcjoner marki został jej dystrybutorem na rynek francuski. W 2017 Albert J. Wajs przekazał mu firmę.

 

 

https://ow-watch.ch/

 

 

Recenzja najnowszego modelu P 101 na wornandwound.com

https://wornandwound.com/review/review-the-ollech-wajs-p-101/

 

Więcej o historii firmy na thewatchforum.co.uk

https://thewatchforum.co.uk/index.php?/topic/17722-definitive-ow-information-and-history/


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne mają zegarki; niestety wszystkie małe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja choruję na C-1000  :wub:

 

Ollech-Wajs-C1000-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja najnowszego modelu P 101 na wornandwound.com

https://wornandwound.com/review/review-the-ollech-wajs-p-101/

 

Dzięki za tego linka. Jest czym oczy nacieszyć i zastanowić się nad niektórymi pozycjami.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tego linka. Jest czym oczy nacieszyć i zastanowić się nad niektórymi pozycjami.

To fakt , jest sporo ciekawych firm spoza głównego nurtu.

Warto zobaczyć co mają w swojej ofercie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja choruję na C-1000  :wub:

 

 

 

Bardzo fajny nietuzinkowy zegarek w bardzo dobrym rozmiarze. Nie ma wiele w sieci o tej manufakturze a ciekawi mnie jak jakościowo ich zegarki stoją np. w konkurencji do: Seiko biedaMAS, MM200, Squale 1521, Yema Super Man czy Longines HydroConquest? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie wiem jak teraz, ale niestety kiedyś jakość wykonania tych zegarkow była bardzo kiepska. Wiem to od kolegów którzy mieli zegarki tej firmy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2020 o 19:15, pawelb29 napisał:

O tak! Jest piękny widać, że firma się rozkręca ponownie po latach zastoju.

Ciekawi mnie czemu ten temat nie wylądował w dziele Zegarki Szwajcarskie? Co by nie mówić, ale szwjacarskości nie można im odmówić, nawet się chwalą, że 90% komponentów jest swiss made.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.