Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Policzmy MM200 i 62MAS'y...

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.09.2022 o 17:04, Sierżant Julian napisał(-a):

Nie chcę nawet myśleć o cenie. A przecież jedyny prawdziwy jest tutaj, wystarczy poczytać, co stoi na tarczy:

 

https://www.chrono24.pl/all/manchester-watch-works-mww-hommage-62mas---diver---ltd-150-pc--id24910451.htm

 

 

Z tego co pamiętam to Ty zawsze bardzo ciepło wypowiadałeś się o tym modelu. Nie ukrywam, że miałeś mały wkład w zakup mojej sztuki.

Jako wielki fan powinieneś uratować sztukę aby została w kraju ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu kilkudziesięciu SPB143/239/297 w dniu dzisiejszym nabyłem centrującego SPB143 ( całkiem sporo poniżej ceny wyjściowej) 😎

Swoją drogą duża zasługa w odnalezieniu takiego egzemplarza pracownika jednego z sklepów - przez którego ręce ponoć wcześniej przeszło kilkanaście sztuk takich, w których nie centrował bezel, wskazówki lub oba elementy na raz...

Prawdopodobnie ,,wyląduje" na perlonie - jak jego ,,brat" SPB147 🙂

20221017_194021.jpg

20221017_194405.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję.  

 

Na tej fotce 143 wyszedł na dużo większego od 147. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2022 o 20:43, Dorian06 napisał(-a):

Gratuluję.  

 

Na tej fotce 143 wyszedł na dużo większego od 147. 

Dziękuję 🙂 

Mniejszy rozmiar jest oczywiście tylko złudzeniem, spowodowanym brakiem bransolety w 147. Ale przecież o tym wiesz 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2022 o 20:03, furraan napisał(-a):

Po obejrzeniu kilkudziesięciu SPB143/239/297 w dniu dzisiejszym nabyłem centrującego SPB143 ( całkiem sporo poniżej ceny wyjściowej) 😎

Swoją drogą duża zasługa w odnalezieniu takiego egzemplarza pracownika jednego z sklepów - przez którego ręce ponoć wcześniej przeszło kilkanaście sztuk takich, w których nie centrował bezel, wskazówki lub oba elementy na raz...

Prawdopodobnie ,,wyląduje" na perlonie - jak jego ,,brat" SPB147 🙂

20221017_194021.jpg

20221017_194405.jpg

 

Gratuluję, piękna para!

 

Czy poszukiwania centrujących SPB145 i 9 już rozpoczęte? 😉 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, progresywny napisał(-a):

 

Gratuluję, piękna para!

 

Czy poszukiwania centrujących SPB145 i 9 już rozpoczęte? 😉 

 

Dziękuję za gratulacje. Te 2 sztuki mi wystarczą 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2022 o 23:11, furraan napisał(-a):

Dziękuję 🙂 

Mniejszy rozmiar jest oczywiście tylko złudzeniem, spowodowanym brakiem bransolety w 147. Ale przecież o tym wiesz 😉

Dokładnie jak piezesz. Doskonale wiem. Niestety zaden się u mnie nie ostał :( a 147 to jeden z ładniejszych zegarków. Gdyby miał 42mm zostałby u mnie na zawsze. :)

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Dokładnie jak piezesz. Doskonale wiem. Niestety zaden się u mnie nie ostał :( a 147 to jeden z ładniejszych zegarków. Gdyby miał 42mm zostałby u mnie na zawsze. :)

 

Gdyby miał 40 mm, kupiłbym go 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2022 o 20:03, furraan napisał(-a):

Po obejrzeniu kilkudziesięciu SPB143/239/297 w dniu dzisiejszym nabyłem centrującego SPB143 ( całkiem sporo poniżej ceny wyjściowej) 😎

Swoją drogą duża zasługa w odnalezieniu takiego egzemplarza pracownika jednego z sklepów - przez którego ręce ponoć wcześniej przeszło kilkanaście sztuk takich, w których nie centrował bezel, wskazówki lub oba elementy na raz...

Prawdopodobnie ,,wyląduje" na perlonie - jak jego ,,brat" SPB147 🙂

20221017_194021.jpg

20221017_194405.jpg


Cześć. Może masz możliwość zdobycia jeszcze jednej sztuki?😊 Mam na myśli SPB143. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, memo88 napisał(-a):


Cześć. Może masz możliwość zdobycia jeszcze jednej sztuki?😊 Mam na myśli SPB143. Pozdrawiam 

Musisz pójść do jakiegoś sklepu (ja kupiłem w TimeTrend w Złotych Tarasach) i się dogadać ze sprzedawcą, który ma możliwość sprowadzenia i obejrzenia zegarków - zanim da Ci znać, że znalazł się taki, który spełnia normy 😉

Myślę jednak, że niełatwe będzie znalezienia takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, księgowy napisał(-a):

20221105_122141.jpg

Co by tradycji stało się zadość - ale diver na skórze?


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

Co by tradycji stało się zadość - ale diver na skórze?

Ojtam, diverovi we wszystkim dobrze...

Kupiłem kilka pasków i eksperymentuje, ale już żonka jak zobaczyła to stwierdziła, że średnio taki zestaw pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

Co by tradycji stało się zadość - ale diver na skórze?

Tak, ładnemu we wszystkim ładnie 😎

Screenshot_20221105-233829_Gallery.jpg

20221105_233936.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, furraan napisał(-a):

Tak, ładnemu we wszystkim ładnie 😎

 

 

W tym kolorze paska lepiej mu do twarzy 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego między innymi tak nosiłem. 

20220430_094947.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w hurtowni kawałek skóry (leżała w ścinkach), który idealnie pasował do koloru tarczy SPB143. No i zrobiłem pierwszy pasek... 🙆‍♂️ Niby cieszy, bo zrobiony samodzielnie, jednak jak pomyślę, że tej skóry już nie ma - to myślę jednak, że mogłem wysłać do Gripen-a (zrobiłby mi perfekto pasek) 🙄

Skóra nie dość, że podobna kolorem, to jeszcze jest rewelacyjne miękka - czyli świetnie leży na ręku.

IMG-20221109-WA0009.jpg

IMG-20221109-WA0010.jpg

20221109_210723.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek. Zastanawiałem się między spb207 a tym i padło na czarnego, bo znalazłem dużo, dużo taniej, a poza tym nie miałem jeszcze czarnego zegarka w kolekcji.

2222.jpg

1111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, szynok napisał(-a):

Mój nowy nabytek. Zastanawiałem się między spb207 a tym i padło na czarnego, bo znalazłem dużo, dużo taniej, a poza tym nie miałem jeszcze czarnego zegarka w kolekcji.

2222.jpg

1111.jpg

Jest kozak :) jak Ci się podoba? Jak się go nosi?


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Czarna koperta robi różnicę, całkiem inaczej się ten zegarek odbiera wizualnie w morzu staluchów.

Może na zdjęciach tego nie widać, ale mam dość spory nadgarstek, także 42mm komponują się idealnie. Bardzo podoba mi się też ten nylonowy pasek, chociaż dość mocno pogrubia (ze 4-5mm), ale generalnie lubię nato więc jakoś bardzo mi to nie przeszkadza. Jak mi się znudzi to wrzucę go na fabryczny silikon i się zobaczy. Szkoda, że nie ma takiego jasnego nato jak jest przy spb239, jestem ciekaw jakby się to komponowało. Kupiłem chyba ostatniego w Polsce, jeśli kierować się tym co jest w internecie i to jeszcze w dobrej cenie, także ogólnie jestem bardzo zadowolony. No i luma jest fenomenalna.

Bezel oczywiście delikatnie, bardzo delikatnie, ale jednak przekoszony :D

 

A i jeszcze jedno.

Jest to moje czwarte SEIKO, ale pierwsze powiedzmy ze średniej półki i widać tę różnicę od razu, choćby po indeksach. Uwiera mnie jedynie brak sygnowanej koronki, bo w fuyugeshiki za 2k mam, a tutaj prawie 3 razy wyższa cena i nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, od 2 dni jestem posiadaczem  SPB143 mam następujące pytanie. Podczas zakręcania koronki też słyszycie taki charakterystyczny dźwięk jakbym nakręcał ręcznie sprężynę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że wtedy ręcznie nakręcasz sprężynę 🙃

 

P. S. Chyba, że pytasz (bo dosłownie tak można to zrozumieć) czy my słyszymy dźwięki jak zakręcasz koronkę, to ja nie słyszę

Edytowane przez Janucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, marsx napisał(-a):

Cześć wszystkim, od 2 dni jestem posiadaczem  SPB143 mam następujące pytanie. Podczas zakręcania koronki też słyszycie taki charakterystyczny dźwięk jakbym nakręcał ręcznie sprężynę ? 

Zakręcając koronkę nakręcasz werk. Normalne, nie przejmuj się. Z Twoim zegarkiem jest wszystko ok.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.