Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Policzmy MM200 i 62MAS'y...

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, furraan napisał(-a):

Trochę lepiej 😉 Ale ja chyba jestem purystą, bo wg. mnie do niego pasuje tylko czarny lub szary ;)

 

 

Nuuudyyy 😁

SPB143 jest tak niesamowicie paskolubny że wszystko wygląda ok. Czekam na ciemno zielony pasek od Nick’a Mankey’a ☺️

 

I żeby nie było. Mam dwie czarne gumy (Zuludiver i UncleSeiko) oraz szare nato i szary perlon. Pasują idealnie. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

SPB143 jest tak niesamowicie paskolubny że wszystko wygląda ok.

Dokładnie. 

Szara tarcza jest wszystko lubna.

Ja jeszcze na shark meshu bez tulejki nosiłem. Wyglądał rasowo. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2023 o 09:24, evilym napisał(-a):

 szary perlon

 

Taki? 😎

20221015_123635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2023 o 12:27, furraan napisał(-a):

Taki? 😎

 

A chyba 😛

Wrócę z urlopu to sprawdzę. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się skusiłem i przyjechał z Kraju Kwitnącej Wiśni. Na razie jestem zachwycony. Żadne zdjęcie nie oddaje jak dobrze ten zegarek wygląda "w realu". 

P.S. Bezel centruje idealnie :)

sss.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma tutaj ktoś któregoś z 62MAS w wersji SLA? Chodzi za mną dłuższy czas 043 lub 037, rozmiar świetny ale trochę obawiam się tych 14mm grubości. Może ktoś by się podzielił wrażeniami jak układa się ta koperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2023 o 12:27, furraan napisał(-a):

Taki? 😎

20221015_123635.jpg

 

Mój taki. 

DSC_3023.thumb.JPG.9bd83db109929f0b748bcf16415d6a12.JPG

Jakiś pseudo perslon od CNS. 

Twój to Eulit? Wygląda zacnie. 

 

Ale za to takie Nato (również od CNS) wygląda bardzo zacnie. 

DSC_3025.thumb.JPG.ac303e5a393e10ed2e7bf473ed351df1.JPG

 

 

W dniu 23.06.2023 o 11:11, szynok napisał(-a):

W końcu się skusiłem i przyjechał z Kraju Kwitnącej Wiśni. Na razie jestem zachwycony. Żadne zdjęcie nie oddaje jak dobrze ten zegarek wygląda "w realu". 

P.S. Bezel centruje idealnie :)

sss.jpg

Taniej wyszło niż w PL? 

Zegarek wiadomo świetny! Jak pasek? Wart tej ceny? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

Taniej wyszło niż w PL? 

Zegarek wiadomo świetny! Jak pasek? Wart tej ceny? 

Taniej, ze wszystkimi opłatami jakieś 4,4k za nówkę sztukę.

Te paski Seichu są świetne, bardzo wygodne i miękkie. Taki brązowy mam też z bieda mm200, a do spb239 są dwa w zestawie - ten brązowy i drugi jasny khaki/coyote. Generalnie to ubolewam, że nie da się praktycznie kupić samych takich pasków, a jak już gdzieś są, to cena 900zł albo lepiej, a to już troszkę by bolało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szynok napisał(-a):

Taniej, ze wszystkimi opłatami jakieś 4,4k za nówkę sztukę.

Te paski Seichu są świetne, bardzo wygodne i miękkie. Taki brązowy mam też z bieda mm200, a do spb239 są dwa w zestawie - ten brązowy i drugi jasny khaki/coyote. Generalnie to ubolewam, że nie da się praktycznie kupić samych takich pasków, a jak już gdzieś są, to cena 900zł albo lepiej, a to już troszkę by bolało.

Dobra cena. Chociaż myślę że do wyrwania i w Polsce (bo to jakieś - 20% wychodzi z tego co widzę). 

 

Kiedyś miałem okazję kupić ten pasek za 3 stówki i nie kupiłem 🤦‍♂️

Ale będę polował dalej bo opinie zazwyczaj pozytywne. 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, to Eulit - jest rewelacyjny. Nie dość, że świetnie wygląda, to ma jeszcze jedną bardzo, ale to bardzo praktyczną zaletę. W zależności od temperatury, kiedy napuchnie/otęchnie ręką - można wetknąć ,,szpilkę" klamerki w takim miejscu, który będzie najbardziej komfortowy 😎

Edytowane przez furraan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie jak ten SJE093 wypadnie na tle SLA017. I jestem ciekaw czy ten nowy mechanizm 6L37 będzie lepszy niż 8L35. Jeśli regulacja będzie na poziomie 8L35 to będzie płacz i zgrzytanie zębów. Komuś uda się trafić mechanizm z parametrami COSC lub lepiej, a inny klient będzie musiał się męczyć z wartościami maksymalnymi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadnie mechanizm to jest loteria. Ale rozmiar to jest porażka w dzisiejszych czasach. To jest zegarek dla komunistów lub dla dziewczyn z małym nadgarstkiem.  😡😭


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie będzie loterii za spasowaniem endlinków bransolety z kopertą. A nie czekaj... 🤣

 

Nowy gmt za 8k pln. Każdy jeden ma te szpary:

Screenshot_20230704_225304_YouTube.thumb.jpg.5ae041d7c996128c9ed61b46ada61772.jpg


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Przynajmniej nie będzie loterii za spasowaniem endlinków bransolety z kopertą. A nie czekaj... 🤣

 

Nowy gmt za 8k pln. Każdy jeden ma te szpary:

Screenshot_20230704_225304_YouTube.thumb.jpg.5ae041d7c996128c9ed61b46ada61772.jpg

No i teraz tego się już nie wymaże... Sprawdziłem kilka randomowych filmików na youtube i faktycznie w każdym to występuje 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miłośnik_Piękna napisał(-a):

No i teraz tego się już nie wymaże... Sprawdziłem kilka randomowych filmików na youtube i faktycznie w każdym to występuje 😕 

Niestety Seiko ma z tym od lat problem. Nawet Marinemastery na to cierpią 😕


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Jak wypadnie mechanizm to jest loteria. Ale rozmiar to jest porażka w dzisiejszych czasach. To jest zegarek dla komunistów lub dla dziewczyn z małym nadgarstkiem.  😡😭

 

Nie wiem do której kategorii wpadam, ale mnie się podoba koncepcja sje093. 😁

 

358159391_801538894832706_7109314263061695370_n.thumb.png.75af168bc9835ca3679241741331189d.png

 

Dziś przy okazji mierzyłem bb54 i to rzeczywiście damka jest - głównie przez mikroskopijną tarczę. SJE093 jednak ma kopertę z ~1 mm większą, a tarcza to około 2 mm większa. Według moich obliczeń na podstawie rendera koperta sje093 ma około 38,3 (mierzone między 13 a 20), a bezel 38,16 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten zegarek też się podoba, mam tylko minimalnie obawy co do rozmiaru. Ale może jestem trochę wobec 62MAS nieobiektywny, bo w ogóle uważam, że to jest piękna linia diverów, z którym wg mnie może tylko rywalizować Glashütte Original SeaQ 😎 Tak, tak - te wszystkie Tudory, Rolexy, etc. przy kopercie 62MAS nie mają w ogóle startu. Są jakieś takie klockowate, etc. 😋 Dlatego też jestem dość aktywny w tym temacie na forum 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten nowy 62MAS, cena ok, ale niestety rozmiar mały. Tutaj tarcza niby większa niż u Tudora, ale dalej to maluch jak na divera. Tak czy inaczej sprawdzę na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tbn napisał(-a):

Fajny ten nowy 62MAS, cena ok, ale niestety rozmiar mały. Tutaj tarcza niby większa niż u Tudora, ale dalej to maluch jak na divera. Tak czy inaczej sprawdzę na żywo.

 

No maluch maluch, jak i protoplasta.
Jak potrzebujesz nieco większego, to pozostaje SLA017 i podobne - ja już pogubiłem się dawno w mnogości wariantów, ale było ich kilka z różnymi kolorami tarczy i hi-beat opcjonalnie. Miałem trochę czasu SLA017 i to bardzo udany model. Trochę klockowaty, ale wybaczalne dla divera.
Tu natomiast spodziewam się wyraźnej różnicy w gabarytach, masie - pewnie grubość zrobi największą robotę: 14,1 mm vs 12,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będzie możliwość to będę musiał przymierzyć SJE093. Obawiam się jednak, że z racji że to LE to nie będzie takiej opcji 😕

SPB143 leży u mnie na nadgarstku dobrze, Myślę, że te 2,5 mm  w szerokości i prawie 1mm w wysokości mniej powinny fajnie wyglądać na nadgarstkach ~17cm.

 

Foty właśnie na takim nadgarstku poniżej.

 

SJE093J1-Prospex-The-1965-Divers-Re-crea

 

SJE093J1-Prospex-The-1965-Divers-Re-crea


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, machlo napisał(-a):

 

No maluch maluch, jak i protoplasta.
Jak potrzebujesz nieco większego, to pozostaje SLA017 i podobne - ja już pogubiłem się dawno w mnogości wariantów, ale było ich kilka z różnymi kolorami tarczy i hi-beat opcjonalnie. Miałem trochę czasu SLA017 i to bardzo udany model. Trochę klockowaty, ale wybaczalne dla divera.
Tu natomiast spodziewam się wyraźnej różnicy w gabarytach, masie - pewnie grubość zrobi największą robotę: 14,1 mm vs 12,5.

 

No SLA017, 37, 43 to grubaski wszystko, więc chcę gdzieś przymierzyć zanim kupię. Poza tym 017 sprzedaje się sporo powyżej ceny wyjściowej już. Ja raczej będę czekał dalej na mój ideał 62MAS, czyli koperta 39-41mm grubość <13mm i mechanizm 6L. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tbn napisał(-a):

 

No SLA017, 37, 43 to grubaski wszystko, więc chcę gdzieś przymierzyć zanim kupię. Poza tym 017 sprzedaje się sporo powyżej ceny wyjściowej już. Ja raczej będę czekał dalej na mój ideał 62MAS, czyli koperta 39-41mm grubość <13mm i mechanizm 6L. ;)

 

Za parę miesięcy będzie... z logiem prospex. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Za parę miesięcy będzie... z logiem prospex. 🤣

 

Ile człowiek jest skłonny zapłacić za brak loga? ;) Mnie w sumie tak mocno nie przeszkadza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.