Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Policzmy MM200 i 62MAS'y...

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tbn napisał(-a):

 

Ile człowiek jest skłonny zapłacić za brak loga? ;) Mnie w sumie tak mocno nie przeszkadza. 

 

To się okaże, jak długo będą sprzedawać te 1965 sztuk.
W przypadku GSów pozbyli loga Seiko, choć ja może dziwny jestem, ale dopłaciłbym, żeby było po staremu - Seiko u góry a GS na dole tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, machlo napisał(-a):

Seiko u góry a GS na dole tarczy.

Obecnie na dole tarczy jest pusto. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja to się nad tym SJE093 zastanawiam nie jak nad diverem, tylko całkiem ciekawą opcją casualową. Na divera za mały, za to pod mankiet koszuli się zmieści 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, zorka-5 napisał(-a):

Hmm, ja to się nad tym SJE093 zastanawiam nie jak nad diverem, tylko całkiem ciekawą opcją casualową. Na divera za mały, za to pod mankiet koszuli się zmieści 🙂

Przecież te nasze divery wszystkie są casualowe 😋 Wodę widzą w zasadzie przy myciu rąk 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2023 o 22:05, Miłośnik_Piękna napisał(-a):

Zasadnicze pytanie jak ten SJE093 wypadnie na tle SLA017. I jestem ciekaw czy ten nowy mechanizm 6L37 będzie lepszy niż 8L35. Jeśli regulacja będzie na poziomie 8L35 to będzie płacz i zgrzytanie zębów. Komuś uda się trafić mechanizm z parametrami COSC lub lepiej, a inny klient będzie musiał się męczyć z wartościami maksymalnymi... 

Wg Seiko parametry dokładnościowe takie same jak w 8L35, różnica w rezerwie chodu - zamiast 50 mamy 45 h. I to jest trochę słabe, w epoce tendencji do 3-, 5-dniowych werków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zorka-5 napisał(-a):

Wg Seiko parametry dokładnościowe takie same jak w 8L35, różnica w rezerwie chodu - zamiast 50 mamy 45 h. I to jest trochę słabe, w epoce tendencji do 3-, 5-dniowych werków.

Dlatego ciężko będzie przekonać ludzi, że warto wyłożyć takie pieniądze jak się ma w takich kwotach u szwajcarskiej konkurencji chronometry o dłuższej rezerwie chodu. Jak Seiko kiedyś zdecyduje się na regulowanie swoich mechanizmów w Prospexach i gwarantowanie lepszych parametrów chodu, to wtedy będzie ciekawie. Ale na razie SJE093 stanowić może ciekawą alternatywę dla ludzi jacy nie załapali się na SLA017 lub muszą mieć koniecznie nowe zegarki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich ładnych diverów jak SLA017, SLA037 czy SLA043 nie oferują Szwajcarzy. Oczywiście czy się komuś podoba czy nie, to rzecz gustu, ale dla mnie Seiko zamiata divery "Swiss made" właśnie tymi modelami. Odnośnie gwarantowanych parametrów chodu, to ja od dwóch miesięcy użytkuję SLA065 z cal. 8L35B i przez te 2 miesiące pośpieszył się o 18 s w stosunku do czasu w kompie. Nie wgłębiam się czy to dużo czy mało, dla mnie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2023 o 02:16, furraan napisał(-a):

Mnie ten zegarek też się podoba, mam tylko minimalnie obawy co do rozmiaru. Ale może jestem trochę wobec 62MAS nieobiektywny, bo w ogóle uważam, że to jest piękna linia diverów, z którym wg mnie może tylko rywalizować Glashütte Original SeaQ 😎 Tak, tak - te wszystkie Tudory, Rolexy, etc. przy kopercie 62MAS nie mają w ogóle startu. Są jakieś takie klockowate, etc. 😋 Dlatego też jestem dość aktywny w tym temacie na forum 😎

 

Miałem SLA017 i przy Rolku SUBie to był dosyć klockowaty zegarek, więc wybacz ale chyba ślepa miłość trochę przez Ciebie przemawia...też ją przechodziłem :)  

Co do SeaQ to pełna zgoda...chociaz nie widziałem na żywo to mega mnie co jakiś czas nachodzi na ten zegarek

 

W dniu 5.07.2023 o 14:58, evilym napisał(-a):

Myślę, że te 2,5 mm  w szerokości i prawie 1mm w wysokości mniej powinny fajnie wyglądać na nadgarstkach ~17cm

 

Jako były posiadacz SLA017 zgadzam się z Tobą w 100% i nawet na próbę zamówiłem SJE093 jednak finalnie okazało się, że model nie jest przewidziany na PL rynek :(  

 

W dniu 5.07.2023 o 15:41, tbn napisał(-a):

No SLA017, 37, 43 to grubaski wszystko, więc chcę gdzieś przymierzyć zanim kupię.

 

Fajne zegarki ale jak już zaznasz komfortu noszenia dobrze zaprojektowanej koperty jak np. w Rolexie Explorerze czy DJu to nie dasz rady tego Seiko nosić, straszny kloc, którego dlatego się pozbyłem

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pisar napisał(-a):

Fajne zegarki ale jak już zaznasz komfortu noszenia dobrze zaprojektowanej koperty jak np. w Rolexie Explorerze czy DJu to nie dasz rady tego Seiko nosić, straszny kloc, którego dlatego się pozbyłem

 

Potwierdzam, że Rolex świetnie leży na ręce, nawet Submariner. Ale z tą "klockowatością" SLA017 nie przesadzałbym, nie jest tak źle 🙂 Chociaż SJE093 swoimi rozmiarami i wagą daje nadzieję na poprawę komfortu noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pisar napisał(-a):

 

Fajne zegarki ale jak już zaznasz komfortu noszenia dobrze zaprojektowanej koperty jak np. w Rolexie Explorerze czy DJu to nie dasz rady tego Seiko nosić, straszny kloc, którego dlatego się pozbyłem

 

 

Tego się spodziewam niestety. SPB143J już troche grubo leży, a jest 1mm cieńszy niż te SLA. Niby diver to można trochę wybaczyć, ale komfort nie tylko Rolka ale starszych SMP300 , czy Tudora BB58 to jest jednak coś co bardzo cenię. Zobaczymy, może przymiarka się trafi kiedyś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Tego się spodziewam niestety. SPB143J już troche grubo leży, a jest 1mm cieńszy niż te SLA. Niby diver to można trochę wybaczyć, ale komfort nie tylko Rolka ale starszych SMP300 , czy Tudora BB58 to jest jednak coś co bardzo cenię. Zobaczymy, może przymiarka się trafi kiedyś. 

 

Miałem jednocześnie BB58 i SLA017. Seiko przy nim to jest inny świat

SLA017 to świetny zegarek jest ale z góry ;) jak ktoś przywiązuje uwagę do komfortu i ergonomii to jest to niestety trochę grubasek już. Liczę, że ten nowy teraz może być w tym względzie dużo lepszy


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pisar napisał(-a):

Jako były posiadacz SLA017 zgadzam się z Tobą w 100% i nawet na próbę zamówiłem SJE093 jednak finalnie okazało się, że model nie jest przewidziany na PL rynek :(  

 

Piotrze, co Ty piszesz, że SJE093 nie będzie na rynku PL? Jeden ze znanych sprzedawców Seiko już ma go w ofercie z datą premiery na koniec sierpnia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zorka-5 napisał(-a):

Piotrze, co Ty piszesz, że SJE093 nie będzie na rynku PL? Jeden ze znanych sprzedawców Seiko już ma go w ofercie z datą premiery na koniec sierpnia 🙂

 

Poproszę w takim razie info który dokładnie sprzedawca?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2023 o 10:07, pisar napisał(-a):

 

Miałem jednocześnie BB58 i SLA017. Seiko przy nim to jest inny świat

SLA017 to świetny zegarek jest ale z góry ;) jak ktoś przywiązuje uwagę do komfortu i ergonomii to jest to niestety trochę grubasek już. Liczę, że ten nowy teraz może być w tym względzie dużo lepszy

Nie mierzyłem SLA017, ale BB58 widziany z boku to jest straszny klocek. Dla mnie masakryczny wręcz 🤦‍♂️

Bok koperty SPB143/etc. to jest estetyczna finezja przy BB58...

20210312_194040.jpg

20210312_194057.jpg

Screenshot_20230713-231051_Gallery.jpg

20230713_231026.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 143 chyba wszystko pasuje. Świetny uniwersalny zegarek. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, furraan napisał(-a):

I co Wy na takie połączenie? 😉

Mnie się podoba 😎

20230718_000111.jpg

20230717_235956.jpg

Super!!!

 

DSC_1283.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, furraan napisał(-a):

I co Wy na takie połączenie? 😉

Mnie się podoba 😎

20230718_000111.jpg

20230717_235956.jpg

Jak mówią: ładnemu we wszystkim ładnie. A dzisiaj pojawił się u mnie ten gagatek ;-)

20230718_185616.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Miłośnik_Piękna napisał(-a):

Jak mówią: ładnemu we wszystkim ładnie. A dzisiaj pojawił się u mnie ten gagatek 😉

20230718_185616.jpg

Gratuluję zakupu, bo jest czego 😎

Dużo utargowałeś? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, furraan napisał(-a):

Gratuluję zakupu, bo jest czego 😎

Dużo utargowałeś? 😉

W sumie nie dużo (więcej szczegółów masz na priv), ale ponieważ to limitka to stwierdziłem, że tym razem to przeboleję. Ale wykonanie tarczy i bezela są warte tej ceny. Znajdujące się na wystawie obok Orisy kosztujące parę tysięcy więcej nawet się do SLA065 nie zbliżały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miłośnik_Piękna napisał(-a):

Jak mówią: ładnemu we wszystkim ładnie. A dzisiaj pojawił się u mnie ten gagatek 😉

20230718_185616.jpg

Piękny jest, niech się nosi. 62 masy to piękne zegarki :) i bardzo wygodne na pasku


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2023 o 00:07, furraan napisał(-a):

I co Wy na takie połączenie? 😉

Mnie się podoba 😎

20230718_000111.jpg

 

Tak, fajny zegarek z ładną tarczą. Lepiej mu na pasku niż na sprzedawanej wraz z nim bransolecie. Szkoda, że mechanizm 6R35 słabiutki. SPB149 już po dobie trzeba było z pół minuty cofać, dlatego się go pozbyłem. No i ten marker z lumy na "trzeciej" wystaje poza okrąg tworzony przez układ pozostałych markerów. W starszych SPB143 nie było go i dla mnie lepiej to wyglądało. Ale to kwestia gustu. Generalnie bardzo udany model.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 18.07.2023 o 19:14, Miłośnik_Piękna napisał(-a):

A dzisiaj pojawił się u mnie ten gagatek ;-)

20230718_185616.jpg

Gratuluję. 

Bardzo fajny. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.