Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Policzmy MM200 i 62MAS'y...

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, machlo napisał(-a):

Kilka fot nowego nabytku.

40731a58a44a246fcf6df8388a31e107.png

 

 

Gratulacje jedynego (z dwóch) słusznych 62MASów i chyba pierwszego w Polsce!

 

Miałem SLA017 i był genialny! Jednak w konfrontacji z Tudorem BB58 czy Rolkiem Explorerem przegrał z racji nieco spapranej ergonomii - wystaje za bardzo i jest troche "cebulowaty" 

Ta odsłona wydaje się nie mieć tej największej przypadłości SLA017

Ciekawy jestem Twojej opinii jako byłego posiadacza SLA017


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę słów już napisałem na czwartym wymiarze - przeklejam. ;)

 

Fajowy sikor. Wyraźnie dobrze mu zrobiła zmiana mechanizmu na cieńszy, a dzięki temu koperta nie jest ociężała, jak w SLA017. Bezel wystarczająco dobrze centruje - nie widzę, żeby był z tym problem. Sama praca bezela solidna - spory opór, a jednocześnie miękki i wyraźny klik. Pasek fajny, ale za gruby do tej koperty i za długi dla mnie. Od razu zmieniłem na waffle strap, ale przypomniałem jak on uciska nadgarstek, zwłaszcza w takie, jak dziś upały - dlatego wskoczył na perlona. :)) Ostatnia istotna różnica, którą zauważyłem, to tym razem wykończyli poprawnie przestrzeń między uszami - w SLA017 zostawili dość surowy kawałek koperty.
 

Edytowane przez machlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, bardzo fajny. Super jest ten profil uch. Powinno być ergonomicznie, na pewno jest ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20230817_130617.thumb.jpg.15f70658832a4f95ba498dfe13428cd1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2023 o 17:43, machlo napisał(-a):

Kilka fot nowego nabytku.

40731a58a44a246fcf6df8388a31e107.png

be4d616e258828827be70bb29c0a28c6.png

b6c09e4f2a670449d079b9deafb10695.png

90cd1436a977af73023f361fe74cdf1d.png

969ff276b7a3bd018fd44a3f74cc918e.png

ca8bee8ca0d8b21784af37385d6569f7.png

af199b2d9bb08e4ecd4d67bcebb6735b.png

5aadc6022d681869e2a64b01a25d0e66.png

Gratuluję. 

Zajebissssty jest. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, machlo napisał(-a):

40ccebb02f0f197b0bf6c8dfd03eebd5.png

8355c4b8e5000f63e455c0eb752fdd79.png

Wygląda świetnie 😎 Jak oceniasz rozmiar zegarka? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Zajebissssty jest. 

 

Widziałem wczoraj, macałem, potwierdzam!

 

22 minuty temu, furraan napisał(-a):

Wygląda świetnie 😎 Jak oceniasz rozmiar zegarka? 🤔

 

Daniel dal mi wczoraj zobaczyć to pozwole sobie odpowiedzieć.

 

Wg mnie jest lepiej niż z SLA017, którego miałem dwa razy i finalnie sprzedałem przez jego lekką klockowatość - jest gruby i nie "klei" się do nadgarstka tak jak inne zegarki potrafią (ideały to Explorer i DJ od Rolexa)

W tym SJE093 zastosowano inny, cieńszy werk przez co zegarek jest niższy i dostał większej lekkośći. Lubię zegarki 40-42mm ale kompletnie mi nie przeszkadza jego rozmiar. Jako całość wg mnie zegarek ma w tym wydaniu proporcje idealne i jest to dla mnie najlepszy Seiko w całym katalogu :) 

W tej chwili nie wybrałbym SLA017 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pisar napisał(-a):

 

Widziałem wczoraj, macałem, potwierdzam!

 

 

Daniel dal mi wczoraj zobaczyć to pozwole sobie odpowiedzieć.

 

Wg mnie jest lepiej niż z SLA017, którego miałem dwa razy i finalnie sprzedałem przez jego lekką klockowatość - jest gruby i nie "klei" się do nadgarstka tak jak inne zegarki potrafią (ideały to Explorer i DJ od Rolexa)

W tym SJE093 zastosowano inny, cieńszy werk przez co zegarek jest niższy i dostał większej lekkośći. Lubię zegarki 40-42mm ale kompletnie mi nie przeszkadza jego rozmiar. Jako całość wg mnie zegarek ma w tym wydaniu proporcje idealne i jest to dla mnie najlepszy Seiko w całym katalogu :) 

W tej chwili nie wybrałbym SLA017 

Liczyłem na to, że opinia będzie zła... I co teraz mam zrobić? 🤪😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, furraan napisał(-a):

Liczyłem na to, że opinia będzie zła... I co teraz mam zrobić? 🤪😭

 

Jak się podoba i nie masz łapy jak pudzian, to polecam kupić. 😁

Od wczoraj od godziny 13:30 do teraz zrobił +1,5 s - jestpanzadowolony. 😎

Dawno tak się nie cieszyłem z zegarka.
Dla porównania odbierałem EXP40 - zero emocji. Pierwsze dni noszenia - zero emocji. Po paru tygodniach jestem zadowolony - wygodny, dokładny, uniwersalne EDC, ale nadal emocji nie wzbudza. ;) 

Mimo wszystko EXP40 zostaje, bo to jeden z lepszych zwyklaków. Natomiast to Seiko jest IMO najfajniejszym diverem, jakiego miałem i widziałem, przynajmniej na mój nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, furraan napisał(-a):

Liczyłem na to, że opinia będzie zła... I co teraz mam zrobić? 🤪😭

 

KUPIĆ!

Zaraz będziesz płakać, że mogłeś kupić a już nie ma a na wtórnym trzeba dać 4-5k extra, tak jak było z SLA017 

Słuchaj kolegów, dobrze radzą :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, machlo napisał(-a):

 

Jak się podoba i nie masz łapy jak pudzian, to polecam kupić. 😁

 

 

14 godzin temu, pisar napisał(-a):

 

KUPIĆ!

 

Kusicie Panowie, kusicie... 

Gdybym nie miał całej listy innych wydatków to mocno bym się zastanawiał nad zakupem.

Naprawdę fajny zegarek. 

 

Ale tak patrzę właśnie na swojego 143 i w sumie nie mam na co narzekać 🙂

Szczególnie za te pieniądze. 

DSC_3394.thumb.JPG.725bd84e213cd0dbbc5a6205507d0f04.JPG

 

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apdejt - +3,5 s od środy, czyli +1,75 s/dzień i oby tak pozostało. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+7 s po 5 dniach ~= +1,4 s/d

Na ten moment 6L37 daje radę na poziomie mechanizmów Rolexa. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2023 o 16:58, machlo napisał(-a):

Wskoczył na nick mankey strap.

Ja czekam na dwa nowe od początku maja... I już się doczekać nie mogę 😔

Screenshot_20230821-134636-01.thumb.jpeg.b20b673a4b026371d7a72467e163e7da.jpeg

 

A wczoraj wrzuciłem swojego pierwszy raz w tym sezonie na zulu... I chyba ostatni raz. Zapomniałem jak jest gruby i sztywny. Ogólnie niewygodny. Jednak zwykłe nato lepsze. 

DSC_3419.thumb.JPG.db61a9c083f3839244faa8a9cca54164.JPG

 

DSC_3421.thumb.JPG.ed9c5ef8354ad930a28bbadb12addbf9.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

Ja czekam na dwa nowe od początku maja... I już się doczekać nie mogę 😔

Screenshot_20230821-134636-01.thumb.jpeg.b20b673a4b026371d7a72467e163e7da.jpeg

 

A wczoraj wrzuciłem swojego pierwszy raz w tym sezonie na zulu... I chyba ostatni raz. Zapomniałem jak jest gruby i sztywny. Ogólnie niewygodny. Jednak zwykłe nato lepsze. 

DSC_3419.thumb.JPG.db61a9c083f3839244faa8a9cca54164.JPG

 

DSC_3421.thumb.JPG.ed9c5ef8354ad930a28bbadb12addbf9.JPG

Na paski od Nicka trzeba parę miesięcy czekać nie? A co do zulu to podbijam. Te 5 ringowe są grube i dodają za dużo obwodu w nadgarze. Pewnym rozwiązaniem są 3 ringowe single passy ale nie każdy lubi. Ogólnie nato szmata jest uniwersalna :)

 

 

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Funky_Koval

Tak, aktualnie minimum 14 tygodni czekania plus do tego ok. 2 tygodni dostawa. 

Gościu otworzył nowy warsztat i zatrudnił pracownika, ale robi również zamówienia chyba dla Fortisa. Więc miało być szybciej, a wychodzi na to, że będzie nie dłużej niż jest 🙄

 

Do tego stopnia ma dużo pracy, że zabrakło mu dla mojego zamówienia szczotkowanych zapięć. Miałem do wyboru czekać kilka kolejnych tygodni lub wybrać inne zapięcie. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, evilym napisał(-a):

@Funky_Koval

Tak, aktualnie minimum 14 tygodni czekania plus do tego ok. 2 tygodni dostawa. 

Gościu otworzył nowy warsztat i zatrudnił pracownika, ale robi również zamówienia chyba dla Fortisa. Więc miało być szybciej, a wychodzi na to, że będzie nie dłużej niż jest 🙄

 

Do tego stopnia ma dużo pracy, że zabrakło mu dla mojego zamówienia szczotkowanych zapięć. Miałem do wyboru czekać kilka kolejnych tygodni lub wybrać inne zapięcie. 

Te pasiory naprawdę są tego warte? Bo np Ericas Originals, obecnie kosztują 75 euro co jest przegięciem. Oczywiście rozumiem, że dla pewnych klientów cena nie ma znaczenia, no cóż dla mnie jednak ma 😅


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Te pasiory naprawdę są tego warte? Bo np Ericas Originals, obecnie kosztują 75 euro co jest przegięciem. Oczywiście rozumiem, że dla pewnych klientów cena nie ma znaczenia, no cóż dla mnie jednak ma 😅

 

Ja jestem zadowolony z nick mankey. Wygodny, bo dobrze trzyma kopertę, a jednocześnie nie dusi nadgarstka. Jedynie eulit perlon kristall oferuje wyższy komfort, ale nad wodę wolałbym jednak nick mankey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Te pasiory naprawdę są tego warte? Bo np Ericas Originals, obecnie kosztują 75 euro co jest przegięciem. Oczywiście rozumiem, że dla pewnych klientów cena nie ma znaczenia, no cóż dla mnie jednak ma 😅

Czy warte? Mam jeden dwa lata i jestem z niego bardzo zadowolony. 

Elastyczny, ale jednocześnie trzyma mocno na nadgarstku zegarek. Największym plusem jest stylistka nato, ale bez dodatkowego materiału pod kopertą. Zapięcie też praktycznie nie pogrubia paska. 

Reasumując: bardzo wygodny!

 

Teraz była ostatnio podwyżka. Ja trochę właśnie na info o planowanym wzroście cen zamówiłem dwa 🙃

Ericas Original też chciałem kupić - ale pod dłuższej analizie, doszedłem do wniosku że paski od Nicka Mankey'a są fajniejsze. 

Co nie zmienia faktu, że chętnie bym jakiś pasek EO kupił. 

 

2 minuty temu, machlo napisał(-a):

 

Ja jestem zadowolony z nick mankey. Wygodny, bo dobrze trzyma kopertę, a jednocześnie nie dusi nadgarstka. Jedynie eulit perlon kristall oferuje wyższy komfort, ale nad wodę wolałbym jednak nick mankey.

Hm. Właśnie taki Eulit jest na mojej liście zakupowej! Sporo osób poleca. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, evilym napisał(-a):

Czy warte? Mam jeden dwa lata i jestem z niego bardzo zadowolony. 

Elastyczny, ale jednocześnie trzyma mocno na nadgarstku zegarek. Największym plusem jest stylistka nato, ale bez dodatkowego materiału pod kopertą. Zapięcie też praktycznie nie pogrubia paska. 

Reasumując: bardzo wygodny!

 

Teraz była ostatnio podwyżka. Ja trochę właśnie na info o planowanym wzroście cen zamówiłem dwa 🙃

Ericas Original też chciałem kupić - ale pod dłuższej analizie, doszedłem do wniosku że paski od Nicka Mankey'a są fajniejsze. 

Co nie zmienia faktu, że chętnie bym jakiś pasek EO kupił. 

 

Hm. Właśnie taki Eulit jest na mojej liście zakupowej! Sporo osób poleca. 

 

Jak dobrze pamiętam to nicka mankey i EO mają nieco inny materiał - EO chyba ma mocniejsze gumki.

Eulit jest spoko, zwłaszcza model kristall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.