Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Policzmy MM200 i 62MAS'y...

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, że SLA065 jest efektowny, a koperta całkiem wygodna. U mnie od dwóch miesięcy nie chce zejść z ręki nawet na koszykówce 🙂

my-sla065-01.jpg

my-sla065-02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może podzielę się obserwacjami odnośnie różnic pomiędzy tańszymi i droższymi reinterpretacjami 62MAS na przykładzie SPB149 i SLA065. Pierwszy z nich miałem, drugi mam obecnie, więc zwięźle napiszę co mi się podoba i nie podoba w każdym z nich.

1. Średnica obydwu jest podobna, jednak węższy bezel w SLA powoduje, że szkiełko jest większe i zegarek sprawia wrażenie nieco „klockowatego”. Ale to raczej tylko wrażenie, choć średnica szkiełka mogła pozostać taka jak w SPB. Zatem, w SPB podoba mi się mniejsza średnica szkiełka, a w SLA węższy bezel. Remis.

2. W SLA jest ładniejsza, bardziej dopracowana wskazówka sekundowa. W SPB wskazówka sekundowa jest strasznie siermiężna, zupełnie jak by ktoś wziął kawałek blachy i jakimś szablonem wyciął tę wskazówkę już jej nawet nie szlifując. SLA górą.

3. Kolor farby luminescencyjnej w SPB jest zbliżony do białego, a w SLA żółtawy, może zielonkawy. Ten w SPB chyba bardziej mi się podoba.

4. Tarcze obydwu zegarków mają swój urok. W SPB promienista tarcza w morskim kolorze jest bardzo ładna. Astrolabe na tarczy SLA tez robi robotę. Remis.

5. Cyfry datownika w SLA mają serify – to mi się podoba, choć w SPB datownik jest trochę większy, czytelniejszy. Znów remis.

6. Szkiełko w SLA jest dużo lepszej jakości. Nawet patrząc pod dużym kątem można odczytać godzinę. SLA zdecydowanie wygrywa.

7. Koperta SLA jest chyba trochę smuklejsza – widać to na zdjęciach z boku koperty. Choć nie wpływa to na grubość zegarka i wygodę noszenia, to chyba ciut lepiej wygląda. Remis ze wskazaniem (wg mnie) na SLA.

8. Logo tsunami na deklu SPB jest wypukłe, w SLA jest bardziej płaskie i wyostrzone. W SLA jest ładniejsze.

9. Pasek w SLA bardziej „silikonowy” w porównaniu z „gumowatym” w SPB. Przyjemniejszy w dotyku i na ręku w SLA. Ciekawe czy równie trwały, bo w SPB po dwóch latach w ogóle nie było widać śladów zużycia.

10. Sprzączka ładniejsza w SLA. W SPB jest po prostu brzydka.

Wreszcie to czego nie widać na załączonych zdjęciach to luma i mechanizmy…

11. Luma zdecydowanie bardziej intensywna w SLA, pewnie dzięki temu dłużej „świeci”.

12. A mechanizmy… to zupełnie inne światy. 6R35 w SPB musiałem przynajmniej raz na 2 dni korygować, bo czas rozjeżdżał się niemiłosiernie. 8L35 w SLA ustawiony 2 miesiące temu i obecnie raptem ok. 20 sekund różnicy w stosunku do referencji.

Seiko-SPB-vs-SLA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad dwóch miesiącach z paskami nato przyszła pora na gumę od US 🙂

DSC_3133.thumb.JPG.c81c797c22ea3f2e272e0802337bfb2f.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Po ponad dwóch miesiącach z paskami nato przyszła pora na gumę od US 🙂

DSC_3133.thumb.JPG.c81c797c22ea3f2e272e0802337bfb2f.JPG

I jak wrażenia co do paska? Ja mam model GL831 w kolorze oliwkowym i jestem bardzo zadowolony. Wafla chce dokupić do Arniego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rob3rt napisał(-a):

I jak wrażenia co do paska? Ja mam model GL831 w kolorze oliwkowym i jestem bardzo zadowolony. Wafla chce dokupić do Arniego. 

Kupiłem go dość przypadkowo. 

Okazało się że do bransolety Z199 od US nie dostałem specjalnych teleskopów (zamiast nich dostałem seiko fat). Larry odpisał że to raczej mało prawdopodobne, ale że mi je wyślę na jego koszt. Nie chciałem wyjść na kogoś kto go naciąga, to zaproponowałem że kupię od niego właśnie tego "łofla". 

 

A co do samego paska? Miękki, przyjemny w dotyku i naprawdę dobrze wykonany. 

Mając porównanie do np. Tropical od Zuludiver to jest to ten sam, wysoki poziom. 

 

Do 143 pasuje bardzo dobrze!

DSC_3140.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całe czepianie się o dokładność i porównywanie do BB58 jest odrobinę bez sensu. BB58 to w pełni współczesny design, który nie ma nic wspólnego ze starymi Tudorami. Można byłoby brać go za przykład, gdyby był wierną reedycją któregoś Tudora Prince Submariner, ale absolutnie nie jest, głównie przez nowoczesną klockowatą kopertę. ;)
Fakt, mogliby wyregulować do standardu GS, ale to nie jest GS i nie powinien nim być. W imię zachowania wierności do pierwowzoru, to powinien być regularny model Seiko w miarę rozsądnych pieniądzach. W takim wypadku -10/+15 jest absolutnie wystarczające.

Poza tym ten 6L37 raczej nie będzie taki ostatni, jeśli to krewny 6L35, którego montowali też w Credorach. Co z tego, że w SLA017 był 8L35, czyli prawie mechanizm z GSa, kiedy jego regulacja to była loteria. ;) Nie widzę tu żadnych argumentów za 8L35, a do tego jest grubaskiem.

Im dłużej przyglądam się temu modelowi, tym bardziej chcę go mieć i mam gdzieś, że dokładność może nie być na poziomie COSC - i tak nigdy nie noszę tego samego zegarka dłużej niż 2-3 dni po rząd za wyjątkiem wakacji, na których noszę jeden zegarek.

Jedyne, co bym zmienił to nakładane logo SEIKO zamiast nadruku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam linię 62MAS (dlatego mam 2 szt. - SPB143 i 147 😎), jednak uważam, że jest dużo racji w tym co ten gość mówi. Mechanizm 6L37 w zegarku za taką cenę postrzegam jednak jako lekki żart 🙄

Lubię Seiko (najbardziej za ich estetykę), jednak dokładność ich mechanizmów - jest jaka jest 🤪

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje obawy zostały rozwiane. Mierzyłem przez chwilę bb54 i to była damka. Na szczęście optycznie sje093 jest ok.

img_5626-jpg.17669099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, machlo napisał(-a):

Moje obawy zostały rozwiane. Mierzyłem przez chwilę bb54 i to była damka. Na szczęście optycznie sje093 jest ok.

img_5626-jpg.17669099

Gdzie można zobaczyć na żywo to Seiko? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie można zobaczyć na żywo to Seiko?

Na WUS ktoś mierzył. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę swoje 3 grosze. Ten nowy SLA jest piękny. Bez dwóch zdań. Może mnie nie stać aby patrzeć w ten sposób, nie jestem bogaty. 

 

Jednak w tej cenie chciałbym bransoletę to raz. I mimo, że werku nie widać to życzyłbym sobie żeby tam było coś lepiej niż 6r. 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze bardzo fajny zegarek. Tez chętnie kupiłbym go, oczywiście po zadowalających negocjacjach cenowych, jak zawsze z Seiko. Niestety w PL nie będzie sprzedawany przez dystrybutora marki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To ja dorzucę swoje 3 grosze. Ten nowy SLA jest piękny. Bez dwóch zdań. Może mnie nie stać aby patrzeć w ten sposób, nie jestem bogaty. 
 
Jednak w tej cenie chciałbym bransoletę to raz. I mimo, że werku nie widać to życzyłbym sobie żeby tam było coś lepiej niż 6r. 

O jakim zegarku Kolega pisze, bo nie kumam? SLA, 6R…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Uwielbiam linię 62MAS (dlatego mam 2 szt. - SPB143 i 147 ), jednak uważam, że jest dużo racji w tym co ten gość mówi. Mechanizm 6L37 w zegarku za taką cenę postrzegam jednak jako lekki żart
Lubię Seiko (najbardziej za ich estetykę), jednak dokładność ich mechanizmów - jest jaka jest
 

A Kolega miał coś z 8L?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten nowy 62mas nie ma 8l tylko cos nizej? Czy sie myle? Mam sam mm300 i trafilem dokladna sztuke. Nie do zajechania +1 sekunda na dwa dni


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6L37. Nie niżej tylko cieniej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ten nowy 62mas nie ma 8l tylko cos nizej? Czy sie myle? Mam sam mm300 i trafilem dokladna sztuke. Nie do zajechania +1 sekunda na dwa dni

Z 8l35 różnie bywa. Kiedyś miałem 2 albo 3 sztuki, nie pamietam. Z tego co pamietam chodziły w okolicach + 5-10 s/d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, zorka-5 napisał(-a):

Pewnie, ze bardzo fajny zegarek. Tez chętnie kupiłbym go, oczywiście po zadowalających negocjacjach cenowych, jak zawsze z Seiko. Niestety w PL nie będzie sprzedawany przez dystrybutora marki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


O jakim zegarku Kolega pisze, bo nie kumam? SLA, 6R…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A Kolega miał coś z 8L?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie miałem niestety.

Mam natomiast doświadczenia z mechanizmami obecnymi w moich SPB143/147 - tyłka nie urywa niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, 6R35 jest beznadziejny. Miałem go w SPB149. Radzę Koledze spieniężyć dwa SPB i znaleźć sobie coś z 8L. Ja tak zrobiłem i trafił mi się bardzo dokładny 8L35B.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2023 o 00:21, machlo napisał(-a):

Fajny jest.

 

 

Jest, jest. Gdyby nie było teraz innych życiowych (i zegarkowych) priorytetów to bym mocno o nim myślał 🙂

 

W dniu 29.07.2023 o 19:52, furraan napisał(-a):

Uwielbiam linię 62MAS (dlatego mam 2 szt. - SPB143 i 147 😎), jednak uważam, że jest dużo racji w tym co ten gość mówi. Mechanizm 6L37 w zegarku za taką cenę postrzegam jednak jako lekki żart 🙄

Lubię Seiko (najbardziej za ich estetykę), jednak dokładność ich mechanizmów - jest jaka jest 🤪

 

W tym mechanizmie brakuje mi tylko 3 godzin rezerwy chodu. Reszta jest jak najbardziej ok!

 

W dniu 29.07.2023 o 22:14, Funky_Koval napisał(-a):

To ja dorzucę swoje 3 grosze. Ten nowy SLA jest piękny. Bez dwóch zdań. Może mnie nie stać aby patrzeć w ten sposób, nie jestem bogaty. 

 

Jednak w tej cenie chciałbym bransoletę to raz. I mimo, że werku nie widać to życzyłbym sobie żeby tam było coś lepiej niż 6r. 

+1 dla bransolety! Mogłaby być nawet dodawana extra, żeby puryści się nie czepiali 😉

 

W dniu 30.07.2023 o 20:06, zorka-5 napisał(-a):

No tak, 6R35 jest beznadziejny. Miałem go w SPB149. Radzę Koledze spieniężyć dwa SPB i znaleźć sobie coś z 8L. Ja tak zrobiłem i trafił mi się bardzo dokładny 8L35B.
 

A co będzie jak kolega spienięży dwa zegarki i dołoży $$ żeby kupić coś z 8Lxx i się okaże, że jednak nie "trafił" i będzie chodził +15 s/dzień ? To by dopiero było 😉

 

6R35 jest jak najbardziej w porządku (nikt, nigdy nie wspomina o 70h rezerwy chodu!). Mój egzemplarz ostatnio robi +8 sekund na dzień. Ale nie będę obrażony jak zacznie robić +20. Tak już ma i tyle..


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co będzie jak kolega spienięży dwa zegarki i dołoży $$ żeby kupić coś z 8Lxx i się okaże, że jednak nie "trafił" i będzie chodził +15 s/dzień ? To by dopiero było 
 
6R35 jest jak najbardziej w porządku (nikt, nigdy nie wspomina o 70h rezerwy chodu!). Mój egzemplarz ostatnio robi +8 sekund na dzień. Ale nie będę obrażony jak zacznie robić +20. Tak już ma i tyle..

No mój niestety znowu wali 35-40s do tyłuMam jeszcze chyba chwilę gwarancji i pewnie skorzystam. Ogólnie bardzo lubię SPB143. Uważam, że to super zegar: fajny rozmiar, zajebiaszczy dizajn, powłoka dlc, 70h rezerwy chodu… ale jak zakładam go na dłużej niż 1-2 dni, to jego niedokładność zaczyna mi niestety przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.