Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość feleksc

Structural

piekne kolorki

jaki to aparat?

pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

mało znosnie ale kontrastowo:

post-0-0-52389700-1331073078.jpg

dalej było lepiej :rolleyes:;)

post-0-0-50335500-1331073080.jpg

post-0-0-47925900-1331073082.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Structural

piekne kolorki

jaki to aparat?

pozdrówka

Mam Lumixa (z tego co sprawdzam w pliku, to model DMC-FZ20), którego kupiłem jak mi sie urodziła starsza córka.

Cztery lata mu już więc stuknęły. Dość go lubię, ale jak porównuję z nowszymi aparatami, to da się zauważyć, jak

bardzo technologia idzie do przodu... Poza tym aparat służy głównie celowi jakiemu został kupiony, czyli dokumentowaniu

faz rozwoju Dzieciaków, a jako że te ostatnio nie są ze mną, to i do aparatu mam dostęp ograniczony.

A zaczęło mnie znów powoli wciągać robienie zdjęć - pewnie trzeba będzie coś zakupić. Tylko nie wiem, czy kupić coś

raczej małego i zostawić Żonie, a samemu wziąć sobie tego Lumixa, czy też zostawić go jej, mimo że jest dość nieporęczny

jak na kobiece standardy, a samemu zainwestować w nowoczesny sprzęt? Tylko jaki?

 

Tak czy inaczej i ja byłem ostatnio w parku i nie mogłem się oprzeć urokowi, tym razem polskiej, jesieni:

post-6305-0-90523300-1331073432.jpg

post-6305-0-92867600-1331073434.jpg

 

a druga córka w tym czasie karmiła wiewiórki:

mb2008101905ym5.jpg

post-6305-0-91182600-1331073437.jpg

post-6305-0-59365700-1331073439.jpg


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na wycieczce i trafilem do Pasierbca, w którym jest kompleks Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, oraz bardzo interesująca droga krzyżowa umiejscowiona na zboczu góry, a każda ze stacji jest przedstawiona za pomocą rzeźb naturalnej wielkości, muszę przyznać, że robi wrażenie:

 

1:

8da57c5161a4a335.jpg

 

2: (tutaj użyłem trochę gumki ;) ale tylko odrobinę )

f3c28985aa5788d2.jpg


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Structual to zależy co chcesz robić tym aparatem , czy to ma być mały kompakt , hybryda czy może lustrzanka ? Jeżeli zdjęcia od święta to chyba nie warto inwestować więcej bo sam widzisz jak szybko technika idzie do przodu . Ja ostatnio kupiłem nikona D40 za 1080 zł , w sumie za tyle i niektóre kompakty chodzą a jakością miażdży je , ale jest to już spory aparat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeśli chodzi o zakup aparatu, to zależy, co jest dla Ciebie OK - mam na myśli jakość zdjęć.

Zdjęcia dobrze oświetlonych, kontrastowych obiektów najczęściej wychodzą dobrze.

Jednak - ja mam wrażenie, że aparat kompaktowy na obecnym poziomie techniki to spory kompromis. Przy większym powiększeniu pojawiają się przebarwienia, plamy w ciemnych miejscach, obraz jest rozmyty, jakby namalowany, kontury się zacierają. Czasem nie wiem, gdzie kończy się jeden obiekt a zaczyna drugi, one jakby wyłaniają się z jakiejś pikselowej mazi. Wynika to niestety z ograniczeń matrycy Bayera, stosowanej powszechnie. Do tego dochodzi kompresja jpeg, Alternatywą jest Foveon Sigmy, ale - to tylko 4,7 MPix i do tego drogo i powolnie, choć zdjęcia to wynagradzają. Lustrzanki są dużo lepsze od kompaktów, choć nie idealne. Ich oddanie krawędzi, detalu, nasycenie i wierność barw, bije na głowę kompakty.

Dla mnie dobrym testem jest trawnik. Często, zwłaszcza trochę poza ostrością, wygląda jak obraz impresjonistów.

Oczywiście, jeśli chcesz mieć sprzęt do kieszeni i robisz zdjęcia rodziny - kompakt jest niezastąpiony. Ale- są też lepsze i gorsze kompakty. Z wyższej półki - pojawiły się Panasonic LX3, Ricoh GX200, Canon G10 i Sigma SP1. Sigma jednak to wybór dość kontrowersyjny - fantastyczna jakość zdjęć, (duża matryca), stały obiektyw 28mm -nie ma zooma, powolne działanie. Nikon P6000 - widziałem trochę zdjęć dobrych i trochę słabych. Wydaje mi się, że podobną jakość oferuje np. Fuji F60, a jest dużo tańsze. Fuji F60 i wiele modeli canona Ixus - reprezentują kategorię superkompakt i to moi faworyci w tej kategorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janku. Jeżeli cenisz Panasonica - to pojawiła sie dla Ciebie idealna propozycja. Lustrzanka bez lustra ;) . Tak to można żartobliwie nazwać. Nowa seria o oznaczeniach G.

Jest to aparat wielkości serii FZ, ale ma potężną zaletę - wymienne obiektywy - a cała reszta jak w kompakcie. Podgląd na ekraniku lub w wizjerze LCD, ale matryca i mozliwości lustrzanki systemu 4/3. Nazywa się to micro 4/3. Wielkość fizyczna matrycy identyczna jak w lustrach Olympus, Panasonic i Leica. Dedykowane szkła Leica, będa Olympus, a przez adapter bedą pasować wszystkie szkła 4/3 Leica, Zuiko i Sigma. Szczególnie te pierwsze i drugie są boskie. A Ty masz oko! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mozna edytować.

 

Tak to wygląda. Szkło spore, ale myślę, że przy ogniskowych np 14 - 45 to szkło będzi ssporo mniejsze, a body jest o ok 10-15% mniejsze niz najmniejsza lustrzanka (olympus serii e-400). Niedługo pojawi sie też body Olympus - prawdopodobnie będzie zbliżony wyglądem do najszlachetniejszych starych dal;mierzy (mam nadzieję).

Warto o tym pomysleć przed zakupem

587cfc98a8d274c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to koniec czasu hybryd. Takie super maszyny ka Sony R1, Konolta A200, czy Fuji serii S (7000 i 9000) przestały byc sprzedawane. Nie maja w ofertach producentów nastęców, a to co obecnie nazywane jest hybrydami, czyli cudaki w kształcie lustrzanki z poteżnymi zoomami niestety marnej jakości i matrycami o wielkości kilku łebków od szpilki z dawnymi hybrydami porównywane być nie powinny. Teraz albo mała lustrzanka, albo to cos spod znaku micro 4/3, albo zwykły kompakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janku. Jeżeli cenisz Panasonica - to pojawiła sie dla Ciebie idealna propozycja(...)

Jest to aparat wielkości serii FZ, ale ma potężną zaletę - wymienne obiektywy - a cała reszta jak w kompakcie. Podgląd na ekraniku lub w wizjerze LCD, ale matryca i mozliwości lustrzanki systemu 4/3.

Faktycznie - bywam lojalnym klientem - gdy jestem z jakiegoś produktu zadowolony, to zwykle zostaję przy marce - dlatego rzeczywiście najchętniej kupiłbym kolejnego Lumixa. Zdołałeś mnie zainteresować G1, ale już w pierwszym artykule, który otworzyłem, czytam:

Dzięki monitorowi LCD możliwe jest dostosowanie wielu nastawów jak szybkość migawki i zobaczenia efektu przed wykonaniem zdjęcia. Są jednak pewne wady. Jedną jest utrata podglądu na niemal 4 sekundy po zrobieniu zdjęcia.

4 sekundy??? ;)

Przecież to go praktycznie dyskwalifikuje jako aparat, który miałby służyć fotografowaniu dzieci!!!

 

A Ty masz oko!
:P

Dzięki! Mam nawet dwoje!


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to koniec czasu hybryd. Takie super maszyny ka Sony R1, Konolta A200, czy Fuji serii S (7000 i 9000) przestały byc sprzedawane. Nie maja w ofertach producentów nastęców, a to co obecnie nazywane jest hybrydami, czyli cudaki w kształcie lustrzanki z poteżnymi zoomami niestety marnej jakości i matrycami o wielkości kilku łebków od szpilki z dawnymi hybrydami porównywane być nie powinny. Teraz albo mała lustrzanka, albo to cos spod znaku micro 4/3, albo zwykły kompakt.

 

Z zaawansowanych hybryd jeszcze jest Fuji S100fs. Stosunkowo świeży, tylko drogi jak mokre zboże i ciężko dostępny w polskich sklepach. Fuji s9600 tez można jeszcze kupić.

 

Co do lustrzanek, to kupno takowej z miernym kitowym słoiczkiem oznacza konieczność zainwestowania w szklarnię, aby wykorzystać przynajmniej w części jej możliwości i uzyskać dobrą jakość. A to już przekroczy grubo koszt pierwszego wydatku.Więc mówienie o lustrzance za tysiąc - tysiąc pięćset złotych to troszkę przesada.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z zaawansowanych hybryd jeszcze jest Fuji S100fs. Stosunkowo świeży, tylko drogi jak mokre zboże i ciężko dostępny w polskich sklepach. Fuji s9600 tez można jeszcze kupić.

 

Co do lustrzanek, to kupno takowej z miernym kitowym słoiczkiem oznacza konieczność zainwestowania w szklarnię, aby wykorzystać przynajmniej w części jej możliwości i uzyskać dobrą jakość. A to już przekroczy grubo koszt pierwszego wydatku.Więc mówienie o lustrzance za tysiąc - tysiąc pięćset złotych to troszkę przesada.

 

Nie pisałem o lustrach za tysiąc pięćset, ale:

1. Kit Olympusa - przewyższa (to potwierdzaja i użytkownicy i testy laboratoryjne) kity innych marek w tej cenie. (więc mieścimy sie spokojnie w tym 1500 z niezłym szkłem na początek)

2. Fuji nadal eksperymentuje z hybrydą, ale za tą kwotę mamy np body Olka za okolice 1000 i Zuiko 14-54 - który jest szkłem wręcz obrośniętym legendą - więc póki cena S100 jest jaka jest (Casio również) to sensownośc zakupu jak dla mnie - taka sobie.

Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę zoom. Można kupić lustro ze szkłem np 18-180 za niewiele ponad 1000 (szkło) i mamy za cene zbliżoną do Fuji lustro z podobnym zakresem obiektywu i większych możliwościach.

3. Owszem można kupić S9600 - ale to zapasy - nie jest produkowany - teoretycznie był ostatnio najlepsza hybryda na rynku - a zastąpiono go czyms niesprzedawalnym - nie tylko w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dysponuje ktoś krótkim, czytelnym poradnikiem do robienia zdjęć w trybie MANUAL? Chodzi o podstawowe ustawienia. Mam aparat cyfrowy FUJI S602Z, statyw, dodatkową lampę (nie jest dedykowana, działa tylko w trybie MANUAL). Nie jest to sprzęt najwyższych lotów ale myślę, że jest wystarczający do amatorskich zdjęć. Jakby ktoś miał taki poradnik, proszę wysłać na maila - [email protected].

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy dysponuje ktoś krótkim, czytelnym poradnikiem do robienia zdjęć w trybie MANUAL? Chodzi o podstawowe ustawienia. Mam aparat cyfrowy FUJI S602Z, statyw, dodatkową lampę (nie jest dedykowana, działa tylko w trybie MANUAL). Nie jest to sprzęt najwyższych lotów ale myślę, że jest wystarczający do amatorskich zdjęć. Jakby ktoś miał taki poradnik, proszę wysłać na maila - [email protected].

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Tomek

 

Może tutaj coś znajdziesz dla siebie:

http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotografowa...siazka-on-line/

 

A tutaj klub Fuji - jest tez dział o oświetleniu czyli m.in lampach błyskowych:

 

http://fujiklub.pl/


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam aparat cyfrowy FUJI S602Z,

 

Do tej pory Fuji nie wymyśliło nic choćby dorównującego 602.

A na sarkania, że tylko 3Mpix, jest stare amerykańskie powiedzonko: "jeśli nie wystarcza ci 6 nabojów w bębenku, wziąłeś się za problem który cię przerasta" ;)

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory Fuji nie wymyśliło nic choćby dorównującego 602.

A na sarkania, że tylko 3Mpix, jest stare amerykańskie powiedzonko: "jeśli nie wystarcza ci 6 nabojów w bębenku, wziąłeś się za problem który cię przerasta" ;)

 

J.

 

Dlatego go trzymam i nie oddam:) Podobno ma ciekawą matrycę, której Fuji już nie stosuje. I chciałbym sie dowiedzieć jak ustawiać parametry, żeby zrobić zdjęcie w M. Dyskusje na wszytskich forach niestety mnie przerastają. Tam piszą sami specjaliści, niezrozumiałym dla mnie językiem;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I chciałbym sie dowiedzieć jak ustawiać parametry, żeby zrobić zdjęcie w M.

 

 

Chociaż nie od rzeczy jest potrenować na "półautomacie" - A - to pomaga oswoić się z efektami regulacji przesłony, a nie powoduje nadmiernego stresu że nic nie wychodzi.

Ale po kolei: wielkość fotki wybierz 3M FINE, WB - auto, czułość, czyli ISO np 200.

Nie mam 602, ale o ile pamiętam po przełączeniu na manual (M) pokrętło pod kciukiem reguluje przesłonę, a wraz z przyciskiem +/- (prawy pod włącznikiem) reguluje czas ekspozycji.

W celowniku u dołu zobaczysz M (masz włączony tryb ręczny) czas ekspozycji, wartość przesłony i skalę światłomierza.

Czas ekspozycji jest podany jako miamownik: np 60 to 1/60 sekundy, 1000 to 1/1000s. powyżej 1s pokazuje np 1''. Im krótszy czas, tym szybszy ruch możesz uchwycić i tym łatwiej utrzymać aparat nieruchomo i nic nie zamazać.

Wartość przesłony jest w tej samej konwencji: 2,8 to duży otwór w obiektywie, dużo światła, można dać krótki czas, ale głębia ostrości płytka. Drugi koniec skali przesłony to 16 - mały otwór, mało światła, duża "krajobrazowa" głębia ostrości.

Obydwoma regulacjami masz tak działać, żeby światłomierz wskazywał zero czyli środek.

 

Tyle na teraz - aparat w łapę, kapota na kark i do roboty ;)

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ja ale koleżanka naparła się na kupno i na polu walki zostały 2 aparaty: Canon G10 i Nikon P6000. Pierwszy ma wiekszy zakres zooma, drugi więcej bajerów (GPS, LAN). Co byscie radzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(GPS, LAN)

 

Bez "jaj" ;)

 

A na poważnie, niech poogląda jakie robią zdjęcia np tutaj: http://www.dpreview.com/

 

i ten, który Jej zdaniem robi lepsze, tego niech kupi.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.