Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko jako laik jak komórka zrobić dobre zdjęcie zegarkowi na ręce 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hogg napisał(-a):

Koledzy, polecicie najlepiej wraz z miejscem zakupu jakieś dwa obiekty zewnętrzne do iPhone 14 pro? Szerokokątny i do makro, pozdrawiam 
 

https://www.sandmarc.com/pages/iphone-lenses-shop

https://www.shopmoment.com/mobile/phone-lenses/mobile-lenses


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pav: bardzo dziękuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, TomcioMiki napisał(-a):

Mam pytanko jako laik jak komórka zrobić dobre zdjęcie zegarkowi na ręce 🤔🤔🤔

 

Tak na szybko:

Przetrzeć obiektyw szmatką, bo w telefonie często jest zatłuszczony i "wypalcowany".

Nie robić zdjęć pod światło ani bezpośrednio w mocnym świetle (mocne cienie i odblaski).

Nie zbliżać zbytnio obiektywu do zegarka. Zbyt duże przybliżenie do obiektu w połączeniu z szerokokątnym obiektywem (takie są w telefonach) skutkuje zaburzeniem perspektywy. Lepiej oddalić nieco obiektyw od zegarka a w zamian użyć przybliżenia w telefonie. Byle nie za bardzo, tak powiedzmy między x1,3 a x1,5.

No i potem przynajmniej lekko wykadrować zdjęcie w oprogramowaniu które zwykle jest w telefonie.

Poza tym to co zawsze, czyli warto zadbać o dobre światło, żeby aparat nie podbijał czułości i nie wydłużał czasu ekspozycji oraz ustawić ostrość na zegarek.

 

W telefonie niestety sporo zależy też od tego co producent włożył do środka i jak to zaprogramował. Często właśnie przy zdjęciach i filmikach wychodzą różnice między modelami droższymi i budżetowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Tak na szybko:

Przetrzeć obiektyw szmatką, bo w telefonie często jest zatłuszczony i "wypalcowany".

Nie robić zdjęć pod światło ani bezpośrednio w mocnym świetle (mocne cienie i odblaski).

Nie zbliżać zbytnio obiektywu do zegarka. Zbyt duże przybliżenie do obiektu w połączeniu z szerokokątnym obiektywem (takie są w telefonach) skutkuje zaburzeniem perspektywy. Lepiej oddalić nieco obiektyw od zegarka a w zamian użyć przybliżenia w telefonie. Byle nie za bardzo, tak powiedzmy między x1,3 a x1,5.

No i potem przynajmniej lekko wykadrować zdjęcie w oprogramowaniu które zwykle jest w telefonie.

Poza tym to co zawsze, czyli warto zadbać o dobre światło, żeby aparat nie podbijał czułości i nie wydłużał czasu ekspozycji oraz ustawić ostrość na zegarek.

 

W telefonie niestety sporo zależy też od tego co producent włożył do środka i jak to zaprogramował. Często właśnie przy zdjęciach i filmikach wychodzą różnice między modelami droższymi i budżetowymi.

Dziękuję pięknie za porady 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre światło (o tym @Perpetuum Mobile już wspomniał) i kadrowanie. Usuwasz „zbędne” obiekty z kadru, do tego umieszczasz najważniejsze (tarcza, koperta itd.) w centrum, lub - z zasadą złotego podziału - w „jednej trzeciej”.

Do tego ja osobiście korzystam z programu wyciągającego cienie, kolory, dodającego drobne efekty - w moim przypadku Snapseed.

Nie jest to koronny przykład, jestem średnio zadowolony ze zdjęcia, ale zobacz różnicę przed i po „retuszu”:

 

IMG_0757.jpeg
 

IMG_0757.jpeg

Edytowane przez Christo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź 2 różnice:

 

952bfc7c-42e9-41f5-bc78-876ced90f271.jpg

 

788de5c9-231d-42b6-ab4a-023ef41901b3.jpg

 


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, maciek123a napisał(-a):

 

Jaki aparat?

canon 5d mark iii


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2023 o 08:55, plszcto napisał(-a):

popołudnie w Sarajewie
1726aef2a6008dfa7383320df417d9bc.jpg

 

fotografia mówi, że byłeś w Pizie 🙃😉


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
fotografia mówi, że byłeś w Pizie 🙃

oj tam, oj tam
jak próbowałem to skadrować tak, by prawa cześć była tej samej szerokości na całej wysokości zdjęcia, to dopiero obiekty wychodziły jak te w Pizie;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie 

55 minut temu, plszcto napisał(-a):


oj tam, oj tam emoji13.png
jak próbowałem to skadrować tak, by prawa cześć była tej samej szerokości na całej wysokości zdjęcia, to dopiero obiekty wychodziły jak te w Pizie;-)

Pozwoliłem sobie 🤔🤔🤔

IMG_20230720_095347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam, oj tam
jak próbowałem to skadrować tak, by prawa cześć była tej samej szerokości na całej wysokości zdjęcia, to dopiero obiekty wychodziły jak te w Pizie;-)
Jasne, taki żarcik.
Ale w telefonie można trochę wyprostować i nie będzie razić. Tak jak kolega pokazał


Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TomcioMiki napisał(-a):

 

Pozwoliłem sobie 🤔🤔🤔

 

 

Ale teraz lewa wieża jest krzywa :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jacek K. napisał(-a):

 

Ale teraz lewa wieża jest krzywa :)

Na to już nie mam pomysłu , ale ogólnie jest lepiej 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ale teraz lewa wieża jest krzywa

no właśnie
w każdym razie, to zegar na wieży i jego indeksy miały przyciągać wzrok;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie pod górkę wysokich przedmiotów przysparza problemów
Przy takiej technice krawędzie ścian budynku będą się np zawalać do środka. Fizyki i optyki nie oszukasz. I tak dalej. Można użyć innych obiektywów lub bawić się w kompie w prostowanie perspektywy

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.