Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuję wypunktować na czym nam zależy.

 

1. Gdy przymierzam się do ujęcia to mogę to zrobic na wyłączonym aparacie,co jest mozliwe w lustrzance,w naszej hybrydzie nie.

 

2. Chcąc ustawić manualnie parametry aparatu,nie musieć grzebać głęboko w menu.

 

3. Aby robił ładne zdjęcia przy słabym świetle.

 

4. Wyraźne zdjęcie małych przedmiotów przy dużym zbliżeniu.

 

5. Dobre zdjęcia w ruchu (rajdy samochodowe).

 

6.Może być wymienny obiektyw.

 

To ma być aparat dla laika,który robi zdjęcia na wyczucie. Żona wie o jakie zdjęcie jej chodzi,na analogowej lustrzance umie to ustawić,natomiast nie posługuje się fotograficznym żargonem.

 

Pomocy :-)

 

PS.

Jak najbardziej intuicyjna obsługa. Co polecacie? Żona twierdzi,że najlepsze zdjęcia robiła analogowa Practika.

Napisales cos co jest przeciwstawne.

Bez 20 tys zl nie podchodz

 

 

Imo szukaj np. Panasonica dmc fz 1000


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję wypunktować na czym nam zależy.

 

1. Gdy przymierzam się do ujęcia to mogę to zrobic na wyłączonym aparacie,co jest mozliwe w lustrzance,w naszej hybrydzie nie.

 

2. Chcąc ustawić manualnie parametry aparatu,nie musieć grzebać głęboko w menu.

 

3. Aby robił ładne zdjęcia przy słabym świetle.

 

4. Wyraźne zdjęcie małych przedmiotów przy dużym zbliżeniu.

 

5. Dobre zdjęcia w ruchu (rajdy samochodowe).

 

6.Może być wymienny obiektyw.

 

To ma być aparat dla laika,który robi zdjęcia na wyczucie. Żona wie o jakie zdjęcie jej chodzi,na analogowej lustrzance umie to ustawić,natomiast nie posługuje się fotograficznym żargonem.

 

Pomocy :-)

 

PS.

Jak najbardziej intuicyjna obsługa. Co polecacie? Żona twierdzi,że najlepsze zdjęcia robiła analogowa Practika.

Napisales cos co jest przeciwstawne.

Bez 20 tys zl nie podchodz

 

 

Imo szukaj np. Panasonica dmc fz 1000


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic DMC-FZ50,taki mamy aparat-tzw hybrydę. Zdjęcia przede wszystkim robi żona.

Obecnie dużo zdjęć wklejamy na naszą stronę w internecie. Powiem tak, po mimo przestawień,aparat "nie robi" ładnych zdjęć.

 

Prawdę mówiąc nie znam się na aparatach,nie umiem powiedzieć,jaki system mnie interesuje. Wydawało mi się,że przy lustrzance, można w dość szybki sposób przestawić aparat na zdjęcia (makro- tak to się chyba nazywa). Raczej nie planujemy "rozbudowy" sprzętu. Bardziej zależy nam na kupnie jednego zestawu.

Ladne zdjecia robi fotograf :) Ulatwia mu to dobry obiektyw, a dopiero na koncu jest aparat :) Tak mi sie wydaje, ze taka jest kolejnosc, przy pominieciu technik obrobki komputerowej.

Przy lustrzance przejscie do makro jest raczej czasochlonne, poniewaz wymaga wymiany obiektywu na obiektyw makro. To dodatkowy koszt, a Ty nie chcialbys rozbudowywac swojego zestawu.

Nie wiem czy istnieje taki aparat, ktory spelnilby wszystkie twoje warunki :) Najblizej bylby pewnie jednak  jakis uniwersalny kompakt.

Moze byloby dobrze jabys mial mozliwosc pobawienia sie kilka dni jakas lustrzanka. Wtedy moglbys zweryfikowaz to teze kto "robi ladne zdjecia" i czy warto bawic sie w lustrzanke :) Kolega wczesniej podal przyklad canona i to pewnie dobry wybor. Dla odmiany zaproonuje Ci uzywanego Nikona D90 z obiektywem 16-85 albo 18-105 powinien miescic sie w Twoim budzecie. Nie polecam Ci dosc popularnych obiektywow 18-55 zarowno nikona jak i canona. Robi to zdjecia ale raczej szkoda na to pieniedzy. 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales cos co jest przeciwstawne.

Bez 20 tys zl nie podchodz

Imo szukaj np. Panasonica dmc fz 1000

 

Starałem sie maksymalnie dokladnie opisać o co mi chodzi....

Nie dam 20.000

 

Sam szukałeś niedawno aparatu...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze z komorki wiec sory za bledy.

Fajna puszka w miare szybka aby robic cos sportowego to jest koszt od 4 tys w gore. Do tego jakikolwiek sensowny obbiektyw zeby byl jasny to jest kolo 3-6 tys. A zeby robic pelne spectrum ogniskowych to musisz takich obiektywow moiec ze 3.

 

Wiem bo przerobilem praktycznie wszysykoz pentaxa.

Potem muisz miec do tego plecak i musinci sie chciec to przekladac.

 

Imo zweryfikuj finanse i albo potrzeby


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok takiego tematu nie mogę przejść obojętnie.

 

10319403_P3046610.jpg

3 Kaziki: mój syn, ojciec i dziadek - z pierwszych imienin młodego

 

10319417_P9041981.jpg

Góry Fogaraskie z tegorocznej motowyprawy do Rumunii z kumplem

 

10319407_P8161396.jpg

Spływ Krutynią - z tegorocznych Mazur

 

10319418_PB133749.jpg

Pod molo w Międzyzdrojach

 

10319419_PC145024.jpg

Kac Praga - byłem w podobnym stanie

 

To tyle z ciekawszych fotek, które mam na komórce

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie

potrzebuje pomocy przy wyborze lustrzanki dla dziewczyny, sprzęt musi być przyjazny dla początkujących, ale na tyle dobry, żeby nie trzeba było go wymieniać przez kilka lat.

 

W jednym ze sklepów polecono nam poniższe modele:

 

1. Nikon D4300 z dwoma obiektywami: AF-P 18-55 oraz AF-P 70-300 VR

 

2. Canon EOS 200D z obiektywem EF-S18-55 III

 

Warto wziąć któryś z nich czy możecie polecić lepsze rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Budżet.

2. Czy ona ma jakieś doświadczenie?

3. Jaki typ fotografii ja interesuje - pod to można dobrać obiektyw.

 

Ja wyznaje zasadę że body ma małe znaczenie. Ważniejszy obiektyw. To obiektyw wpływa bezpośrednio na wygląd zdjęcia, nie wypasione body. Chyba że potrzeba szybkostrzelnej bestii do sportu, lub wysokiego użytecznego ISO do nocnych zdjęć.

 

Ps. Jeżeli powyższe terminy wam nie są znane to polecam jednak najpierw poczytać, a potem pytać bezpośrednio na forach fotograficznych. Nikon czy canon - jeden pies. Można też pomyśleć o bezlustrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaproponowane obiektywy to najniższa półka,  zastanów sie nad zakupem zestawu z lepszym szkłem


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Take cyknąłęm w weekend.

 

v0TDLd3.jpg

 

I pasmo do góry nogami w tafli :)

 

TOGtMY9.jpg

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie

potrzebuje pomocy przy wyborze lustrzanki dla dziewczyny, sprzęt musi być przyjazny dla początkujących, ale na tyle dobry, żeby nie trzeba było go wymieniać przez kilka lat.

 

W jednym ze sklepów polecono nam poniższe modele:

 

1. Nikon D4300 z dwoma obiektywami: AF-P 18-55 oraz AF-P 70-300 VR

 

2. Canon EOS 200D z obiektywem EF-S18-55 III

 

Warto wziąć któryś z nich czy możecie polecić lepsze rozwiązanie?

Samsung galaxy s8


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie
potrzebuje pomocy przy wyborze lustrzanki dla dziewczyny, sprzęt musi być przyjazny dla początkujących, ale na tyle dobry, żeby nie trzeba było go wymieniać przez kilka lat.
 

Ale do fotografowania czego dokładnie?

 

Ja bym proponował przy formacie APS-C jakieś stałoogniskowe rzędu 28, maks 35 mm (na APS-C da efektywne około 50) i 1.7 czy 1.8 światło, do wnętrz a na zewnątrz 70 mm (efektywnie da koło 100) i światło 2.8. Przyzwoite używki to odpowiednio 400 i 1000 złotych.

Fajnie jakby jeden z nich miał funkcję makro.

Za resztę body, mniejsza o miliardy pixeli, najlepsze jakie się da z jak najwyższy efektywnym ISO.

Zoom typu 55-200 czy 70-300  z kategorii "kitowych" czyli sprzedawanych w zestawach startowych z aparatem można kupić za 200 zł (bo więcej nie są warte), jak ktoś chce mieć koniecznie coś uniwersalnego proponuję jak najniższą dolną ogniskową  i bez napinania się na górną, 300 przy APS-C to efektywna koło 400, to już szpiegowski parametr :-)

 

Klik Klak

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogniskowa 300 to ogniskowa 300 i nic wiecej, jezeli ktos uwaza inaczej to albo ignorowal opytyke na fizyce, albo bezkrytycznie poddaje sie marketingowi :)

 

Jeden z kolegow pisal, ze dobre zdjecie to obiektyw, a nie puszka, a oba te obiektywy sa bardzo podstawowe, moznaby powiedziec, ze producenci dokladaja je do puszki, zeby ten aparat na starcie byl wstanie zrobic wogole jakies zdjecie. Na poczatek wystarcza i czesto sie na tym konczy, tylko w takim razie, czy jest sens kupowac lustrzanke ? Moim zdaniem, kupujac lustrzanke, warto przemyslec do czego w glownej mierze bedzie ona sluzyc i jakie obiektywy beda mialy zastosowanie, ktore trzeba bedzie nabyc w przyszlosci. Po porownaniu tych obiektywow roznych producentow, mozna myslec o wyborze konkretnego body, bo wyboru systemu dokonuje sie czesto tylko raz. Najpierw kupuje sie body z podstawowymi obiektywami, pozniej dokupuje sie lepsze obiektywy, jak sie to juz skompletuje, to body staje sie przestarzale i trzeba poszukac nastepcy w tym samym systemie, bo obiektywy juz sa i tak w kolko :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogniskowa jest ogniskowa. Pozostaje ta sama ale inny kąt widzenia/padania na matryce o różnym rozmiarze w efekcie daje inny obraz  - taki jak z ogniskowej o 50 czy 60% większej. W kompaktach to juz szczególnie. 

Co z tego, że mam np ogniskową 200, gdy daje obraz dokładnie taki jak 300 przy pełnym obrazku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie
potrzebuje pomocy przy wyborze lustrzanki dla dziewczyny, sprzęt musi być przyjazny dla początkujących, ale na tyle dobry, żeby nie trzeba było go wymieniać przez kilka lat.
 
W jednym ze sklepów polecono nam poniższe modele:
 
1. Nikon D4300 z dwoma obiektywami: AF-P 18-55 oraz AF-P 70-300 VR
 
2. Canon EOS 200D z obiektywem EF-S18-55 III
 
Warto wziąć któryś z nich czy możecie polecić lepsze rozwiązanie?

 

Takiego modelu Nikon jeszcze nie wyprodukował ;) Chodziło Ci chyba o D3400. Puszka jak puszka da się żyć. Zostawiłbym ten obiektyw Nikora AF-P 18-55 ale zamiast AF-P 70-300 VR kupiłbym -Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD bardzo dobre ostre szkło tutaj test do niego: https://www.optyczne.pl/index.html?test=obiektywu&test_ob=217

https://www.the-digital-picture.com/Reviews/Tamron-70-300mm-f-4-5.6-Di-VC-Lens-Review.aspx

Pomimo, że dysponuję AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR to często korzystam z tego Tamrona  w plenerze do pomieszczeń się nie nadaje, chyba że wykorzystujesz lampy studyjne /reporterskie/

Te obiektywy są dosyć ciemne ale na początek wystarczające.

Jeżeli chodzi o aparat:

- można dołożyć jeszcze 30% i kupić D5600 ale to niewiele wnosi

- inwestować w D7500 jest bezcelowe bo dokładając jeszcze 20% masz już pełną klatkę D610

 

Poczytaj sobie tutaj: www.nikonusa.com lub na jakieś innej stronie

 

Jeżeli koleżanka nigdy nie robiła zdjęć - i nie wiadomo czy to jej "bajka" to lepiej nie inwestować w drogi sprzęt który z pewnością odsprzedaż ale ze stratą

 

Edytowane przez Marcin Wins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna to wyrazic na dwa sposoby

Tak jak jest, tzn.

Ogniskowa 300, to ogniskowa 300 zarowno dla malej, jaki dla pelnej klatki tylko dla tej pierwszej pole obrazu bedzie pomniejszone, tak jak by zrobiono je lustrzanka pelnoklatkowa i obiektywem 450 mm. Przyblizenie fotografowanego obiektu pozostaje na tym samym poziomie. Niestety z marketingowego punktu widzenia nie brzmi to dobrze. Trudno nazwac atutem ten sam stopien powiekszenia, a jeszcze trudniej wytlumaczyc ze mniejszy obrazek to plus.

Dlatego spece od marketingu tlumacza to troche inaczej pomijajac najbardziej istotny szczegol, czyli rzeczywiste przyblizenie fotografowanego obiektu. Nie klamia, bo rzeczywiscie fotografia zrobiona obiektywem 300 mm i matryca Dx beda odpowiadaly temu co zrobimy obiektywem 450 mm i pelna klatka. To jest jasne i proste kiedy tlumaczy to sprzedawca, ale tylko do momentu gdy ktos zada sobie pytanie jak to mozliwe, przeciez ten obiektyw po przypieciu do matrycy DX nie zmienia swojej budowy, ani parametrow fizycznych. Gdyby tak bylo to producenci lornetek pisali by, ze lornetka przybliza normalnie 10x, ale jak dziecko ma male oko, to i z 15 da rade :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogniskowa 300 to ogniskowa 300 i nic wiecej, jezeli ktos uwaza inaczej to albo ignorowal opytyke na fizyce, albo bezkrytycznie poddaje sie marketingowi :)

 Ano prawda ;-)

 

Klik klak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu się produkujemy a autora pytania wcięło. Może niech odpowie na te podstawowe pytania. Budżet i do czego te szpeje mają być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.