Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

To naprawdę aż taka różnica jest w jakości tych aparatów? czytałem testy na fotopolis i faktycznie tam nikon ma lepszą ocenę, zresztą jak w większości testów. Miałem w rękach oba i to w zasadzie nie rozwiało moich wątpliwości. Nikon wydaje się solidniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi to być lustrzanka? Rozważałeś jakieś bezlusterkowce? Jak nie fotografujesz sportu to nie widzę sensu dla kupowania lustrzanki w obecnych czasach (no chyba że nie masz co dźwigać)... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawiłem się na lustrzankę i od dawna chciałem kupić. Teraz mam powód i postanowiłem plany zakupowe zrealizować. Bezlusterkowca nie rozważałem nawet. A zdjęcia będą robione głównie małemu człowieczkowi, który jest w drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz... Ja pisałem już powyżej że miałem lustrzanki z segmentu Pro i tak samo dobre szkła i wszystko sprzedałem dla cyfrowego dalmierza i bezlustkowca. Za lustrzanką nie tęsknię bo nic na jakości nie straciłem a noszę mniej i mniejszego. Do lustrzanki bym już osobiście nie wrócił. Ale zrobisz jak chcesz chociaż moim zdaniem przy tym segmencie który rozważasz to tym bardziej nie ma sensu moim zdaniem.

 

Lustrzanka uchodzi za synonim jakości bo jest duża więc wygląda profesjonalnie i.... tyle. Taka jest niestety brutalna prawda :)

Edytowane przez Mariusz888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymam tematykę bezlusterkowców: przymierzam się do kupna aparatu z wymienną optyką. Do tej pory tachałem ze sobą Nikona D40 z obiektywem 18-105 ale mam ochotę zejść z gabarytów. Szukam sprzętu do 1000 zł, zależy mi na niewielkich rozmiarach. Waham się pomiędzy Nikonem 1 J2 oraz Samsungiem NX2000. Czy któryś z kolegów miał kontakt z tymi aparatami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w temacie.

Jakoś ostatnio rzadko używam EOSa, a jak już używam to tylko z dłuższym szkłem (70-200, czasami extender 1.4, ekstremalnie podpinam Pentacona 300 plus ext x2). Tak się zastanawiam, czy jest sens trzymać nadal cały system. Zastanawiam się nad przejściem na bezlusterkowca ale tu się zaczynają schody ... Po dyskusji z jednym z Kolegów stwierdziłem, że do swoich celów (fotografia lotnicza) potrzebowałbym Olka OM-D E-M5, ewentualnie Fuji X-E2, do tego jakiś zoomik rzędu 50-200. No i tu się zaczynają schody - z uwagi na cenę (głównie body) koszt takiego zestawu przewyższy wartość systemu, który mam (zakładając, że uda się go w miarę szybko sprzedać i nie zejść za bardzo z cen). Tańsze bezlusterkowe body (czy to Olympusa, czy Panasonica) nie posiadają wizjera, do tego przydałby się w miarę sprawny AF-C (samolot niestety nie zawiśnie w powietrzu i nie zaczeka). 
Macie jeszcze jakieś pomysły ?

Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki z podróży:

1/ właśnie wróciłem z Półwyspu Dingle. Naprawdę ładnie tam.

http://www.digart.pl/zoom/7709838/Trzy_siostry.html

 

2/a tu La Gomera, gdzie byłem miesiąc temu. Też ładnie choć zupełnie inaczej.

http://www.digart.pl/zoom/7698435/La_Gomera_2.html

 

http://www.digart.pl/zoom/7699341/La_Gomera_3.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Bardzo ładne zdjęcia :) .

 

A co do aparatów - poniżej ciekawy pomysł moim zdaniem. Matryca 1", obiektyw  o przyzwoitej jasności, szeroki zakres ogniskowych.

Czego więcej potrzeba przeciętnemu pstrykaczowi.

 

http://www.optyczne.pl/376.1-artyku%C5%82-Panasonic_Lumix_FZ1000_-_aparat_dla_ka%C5%BCdego_Panasonic_Lumix_FZ1000_-_aparat_dla_ka%C5%BCdego.html

 

Tylko cena ma być (a może już jest) dosyć zaporowa, bo u nas coś ponad 3 tys. zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zdjęcia :) .

 

A co do aparatów - poniżej ciekawy pomysł moim zdaniem. Matryca 1", obiektyw  o przyzwoitej jasności, szeroki zakres ogniskowych.

Czego więcej potrzeba przeciętnemu pstrykaczowi.

 

http://www.optyczne.pl/376.1-artyku%C5%82-Panasonic_Lumix_FZ1000_-_aparat_dla_ka%C5%BCdego_Panasonic_Lumix_FZ1000_-_aparat_dla_ka%C5%BCdego.html

 

Tylko cena ma być (a może już jest) dosyć zaporowa, bo u nas coś ponad 3 tys. zł.

w tej cenie dla mnie nieporozumienie , mała matrryca , słaba optyka , juz lepiej iść w nexa i jakiś zoom od sonego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej następca D610 niż D700, brak AF-ON, a z tym pokrętłem trybów, to całkiem ich poniosło...   :blink: .

Ciekawe jaki jest target dla tego aparatu? Amator raczej nie wyłoży 9tys. na 750, a fotograf na pewno będzie wolał dopłacić do 810. 

Więc poszukiwania mitycznego następcy D700, trwają nadal...  :P

Edytowane przez jaszczur11

"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z całkiem innej beczki. Mam piękne stare zdjęcie przedwojenne starego młyna, Wielkości 4x A3, jest trochę zniszczone. Pytanie brzmi jakim środkiem można do "odnowić" przywrócić mu choć trochę dawnego blasku. Nie chodzi mi o obróbkę cyfrową tylko odrestaurowanie mechaniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby odnawianie miało sens, powinno być wykonane w tej samej technice - a tutaj jak mniemam, raczej sprawa nie do ogarnięcia :(


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie wyduma, żaden magiczny płyn, którym przemyłbym fotografię i odzyskałaby by trochę wyrazistości? Pytam tutaj bo znalazłem jakieś forum fotograficzne i nikt nie udzielił mi odpowiedzi. Natomiast wyczytałem gdzieś na stronie że można poprawić takie zdjęcie jakimś płynem kupowanym u fotografa :) i jaki to płyn??

Edytowane przez yahhoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Lugola? Piliśmy go po wybuchu w Czarnobylu, a niezły był wtedy "młyn "...


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem w sklepie dwa aparaty, polećcie proszę, który lepszy?! Sony DSC-HX60 vs Panasonic TZ60

Aparat uniwersalny, do wszelakiego zastosowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzę wątek :)

 

Szukam kompaktu, który da jakość amatorskiej lustrzanki... Potrzebuję sprzętu który nie urwie szyi, będzie stosunkowo mały (może być stały obiektyw).

Budżet do 2000 zł - używane też wchodzą w grę (do 1000 zł), mam na oku Nikona 1 V1 - co o nim sądzicie? Rozważam także Fuji X100, ale to już większa kasa - na początek skłaniałbym się jednak ku Nikonowi.

 

Jakie zdjęcia chcę robić? Głównie portretowe w plenerze - bez makro i innych cudów. Ważne, by były RAWy

 

 

 


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olympus E-PM2, kupiłem go jako drugi tańszy i mniejszy. Teraz tylko z nim chodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na bezlusterkowca Nikona... Pytanie tylko - stałka 10mm czy 10-30? 


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.