Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Na część północną nie miałem już siły. W jeden dzień Werona + Lago di Garda to i tak było jak na pierwsze dni sierpnia spore osiągnięcie. Bazę wypadową miałem w Chioggi koło Wenecji, bardzo spokojnej okolicy.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno.

Inspirowane słynnym zdjęciem Ansela Adamsa:

post-37089-0-19801900-1548789519_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Szkoda, wlasnie wrocilem z wakacji i mam plecak zdjec z wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poznaje? ;)

 

Podpowiedź:

 

YnSAC2p.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Kluczbork to chyba nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być zamek Hohenwerfen koło Salzburga, kręcono tam film "Tylko dla orłów" z Clintem Eastwoodem.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Radomiu nie byłem to nie potwierdzę :)

A okrety podwodne mieli tam budować, wiec to chyba miasto portowe :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być zamek Hohenwerfen koło Salzburga, kręcono tam film "Tylko dla orłów" z Clintem Eastwoodem.

 

Tak jest, to Hohenwerfen :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was doczynienia z Sigmą 50mm f/1,4 DG HSM Art ? Trochę mnie korci kupić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Miał ktoś z was doczynienia z Sigmą 50mm f/1,4 DG HSM Art ? Trochę mnie korci kupić....

Na optyczne.pl masz pelny test, ja nie mialem ale pamietam starsze szkla, jedyna wada to autofocus oraz losowy bf oraz ff, zreszta moja nikonowska 50 siatka tez nie trafia z D4 :) tak juz bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

50-ką nie, ale 35 i 85 są genialne.

Potwierdzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wywar czytałem. Ale zawsze jeszcze fajnie usłyszeć od kolegów jakieś dodatkowe informacje ;)

 

Tomek no to mnie zaciekawiłeś 35-tką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie nie lubię ogniskowej 50, dla mnie nie to pies ni wydra. A pomyśleć, że kiedyś miałem Zenitha 12XP tylko z tym obiektywem i też dawałem radę...

Za to 35 mi idealnie pasuje do prawie każdej sytuacji. W tej chwili mam tylko ogniskowe 35 i 85, a właściwie ich odpowiedniki, bo używam systemu Fuji i nie czuję żadnego braku.

Natomiast wspomnianą 35-ką robiłem trochę zdjęć pożyczonym zestawem z Canonem 5d i muszę przyznać, że nie zaobserwowałem żadnych wad - ostry nawet na brzegach przy 1,4, szybki i celny AF, no i piękny bokeh, poniżej próbka z 6d (o ile hosting jej nie zniszczy):

2vloff6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35ka Art jest bardzo dobra optycznie. Żyleta. Bez porównania do poprzedniej wersji. Przynajmniej w przypadku Canona. No i jest stacja dokująca. O starej 50tce nawet nie chcę się wypowidać bo szkoda czasu ale nowa podobno świetna jest.

Tylko teraz te 35mm. Zależy do jakiej matrycy, zdjęć i ile/jakie obiektywy docelowo chcesz mieć. Moim zdanie na pełna klatke to taki sobie wybór. Chyba że celujesz w stałki 35/ 85/ 135.  :D  

 

@Tomasso No własnie zależy do jakich zdjęć i jaki kto ma styl. Ja nawet na zoomie 24-70 zauważam. że najczęściej korzystam z okolic 50mm.

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 mm, 2,8

post-107633-0-88399100-1549005935_thumb.jpg


 Moim zdanie na pełna klatke to taki sobie wybór. Chyba że celujesz w stałki 35/ 85/ 135.  :D  

Wtedy trzeba kupić plecak na obiektywy, i kadrować "nogami" :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj żeby zaraz nie było. Uważam 35mm Art za świetny obiektyw. Miałem go przez dłuższy czas. Pewnie podobny kadr zrobi się 35 i 50 (ale dystorsja na 50 jednak ciut mniejsza  ;) ) .Zależy kto jak lubi pozoomowac nogami. 35mm polecam zwłaszcza w połączeniu z 85mm. Fajny zestaw.


Wtedy trzeba kupić plecak na obiektywy, i kadrować "nogami" :P

Ale przy okazji ma się szansę zostać jedno zegarkowcem. Może niekoniecznie z wyboru.

 

Plecak i zoomowanie nogami to jedno. Potrzebna wtedy asystenka do pomocy przy szybkiej zmianie obiektywów. No chyba, że druga puszka ale wtedy jesteśmy jeszcze bliżej jednozegarkowca. Przynajmniej ja.

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem w Warszawie tele do Canona za....50 000 :P


Oczywiście tylko oglądałem.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zimą to rzeczywiście przydała by się druga puszka, bo zmiana obiektywu w ujemnych temperaturach nie jest zbyt wygodna.

A co do wagi, to mój zestaw aparat + odpowiedniki 35 i 85 waży razem niecałe 1,2 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

85 art miałem okazję się pobawić. No powiem mega szkło gabarytowo i wagowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.