Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Pokaż swojego Casio Duro!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zapytać czy zdarza się Wam w waszych casio duro że koronka podczas codziennego noszenia zegarka sama się poluzuje pomimo dosyć mocnego jej zakręcenia? Zegarek ten mam od niedawna a taka sytuacja przydarzyła mi się już ze dwa razy w odstępach 2-3 tygodniowych. Niepokoi mnie to bo mogę tego nie zauważyć i uszkodzę zegarek zanurzając go w wodzie. 

16207987913503125298522862603004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Co prawda nie mam Duro ale jeszcze mi się nie zdarzyło aby zakręcana koronka sama się odkręciła, a przerobiłem już troszkę zegarków🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta koronka nie powinna się sama odkręcać. Jak ją wciskasz to powinieneś czuć delikatny opór, taki sprężysty. To wprowadza napreżenie na zwojach gwintu i zapobiega odkręcaniu. Podobnie działa podkładka sprężysta w połączeniu śrubowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten opór czuję gdy dociskam koronkę żeby ją dokręcić, koronka sama w sobie również fajnie się zakręca, gwint jest w porządku moim zdaniem bo trzeba kilka obrotów żeby ją zakręcić do końca. Już sam nie wiem co mam o tym myśleć to mój pierwszy zegarek z zakręcaną koronką. Ponoszę i poobserwuje czy się to powtórzy.

Edytowane przez Mos85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
Napisano (edytowane)
W dniu 12.05.2021 o 20:17, Mos85 napisał(-a):

Ten opór czuję gdy dociskam koronkę żeby ją dokręcić, koronka sama w sobie również fajnie się zakręca, gwint jest w porządku moim zdaniem bo trzeba kilka obrotów żeby ją zakręcić do końca. Już sam nie wiem co mam o tym myśleć to mój pierwszy zegarek z zakręcaną koronką. Ponoszę i poobserwuje czy się to powtórzy.

 

A nie zerwałeś przypadkiem gwintu w koronce? Dobrą praktyką przy zakrecaniu koronki jest najpierw ją docisnąć, potem obracać przeciwnie niż jakbyś chciał zakręcić. Usłyszysz ciche kliknięcie (gwint zaskoczył) i potem wkręcasz do końca. Koronek nie zakręca się także zbyt mocno. 

 

Poprawnie zakręcona koronka nie ma prawa sama się odkręcać - jeżeli to robi to jest problem z gwintem. Masz zegarek na gwarancji? 

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Noodles napisał(-a):

 

A nie zerwałeś przypadkiem gwintu w koronce? Dobrą praktyką przy zakrecaniu koronki jest najpierw ją docisnąć, potem obracać przeciwnie niż jakbyś chciał zakręcić. Usłyszysz ciche kliknięcie (gwint zaskoczył) i potem wkręcasz do końca. Koronek nie zakręca się także zbyt mocno. 

 

Poprawnie zakręcona koronka nie ma prawa sama się odkręcać - jeżeli to robi to jest problem z gwintem. Masz zegarek na gwarancji? 

Tak zegarek jest na gwarancji. Raczej nie zerwałem gwintu, uważałem podczas zakręcania koronki bo czytałem że łatwo to uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu.



91f7645ed6a5829817ea4b15ea3244fe.jpg&key=8c8309527dde06127ebb8d7048b2ebfd7c73540817402d2b4c6a608659b70267

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równanie na wakacje :

Nurek + mesh = piaszczysta plaża 😉

 

Moim zdaniem nic tak nie gra z plażowym, słonecznym lookiem jak połączenie powyżej. Gdzieś ktoś miał świetne zdjęcia podobnego tandemu: orient ray i mesh na jakimś piaskowym tle. Gdy to zobaczyłem zaczęły mi się podobać i nurki i mesh'e. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bransolecie z SKXa.

Stylistycznie pasuje IMHO bardzo ładnie. Ale trochę się namęczyłem, żeby wcisnąć endlinki. 

 

3HJiX8i.jpg


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Panowie gdzie teraz można dostać Duroska w rozsądnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2021 o 11:14, Noodles napisał(-a):

Panowie gdzie teraz można dostać Duroska w rozsądnej cenie?

W Timegroup kupowałem, ale widzę że zostaly już tylko czarno-złote i niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzyzzy

Mam i ja :-)

00CFF45B-E872-4B32-A90E-E14A3FE0BA0F.jpeg

W dniu 13.08.2021 o 11:14, Noodles napisał(-a):

Panowie gdzie teraz można dostać Duroska w rozsądnej cenie?

Na amerykańskim Amazon, 92 dolary z przesyłką i cłem, wczoraj przyjechał, tydzień przed zapowiedzianym terminem, wszystko w jak najlepszym porządku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ceny poszły w górę , za swojego na wiosne dałem 249 zł. Ale w sumie to i tak niewiele jak za taki fajny zegarek.

 

20210818_185004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, kiedy nowa wersja mdv 107 będzie u nas dostępna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Noodles napisał(-a):

kraj wysyłki china - pewnie ma jeszcze z kilka ukrytych komplikacji :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie też zwróciłem uwagę na kraj wysyłki i China. Mam nadzieje, że będzie dostępny u nas jeszcze w tym roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szerokość paska do duro 22 czy 20 mm ? Pogubiłem się , a chciałbym coś zmienić w zamian za orginał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
36 minut temu, wz71 napisał(-a):

Jaka jest szerokość paska do duro 22 czy 20 mm ? Pogubiłem się , a chciałbym coś zmienić w zamian za orginał. 

22mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2021 o 11:14, Noodles napisał(-a):

Panowie gdzie teraz można dostać Duroska w rozsądnej cenie?


No, właśnie. Gdzie?

 

i jeszcze jedno - widziałem kilka porysowanych na szkiełku durexów.

Czy one faktycznie tak szybko łapią ryski?

 

Czy ktoś może wymieniał szkło w durexie na szafirowe? Ma to sens? Ile to kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.