Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
radziuijuz

Stary zegar wiszący

Recommended Posts

Ćwierć Opla.

Pozdrawiam

Piotr

Zegar z tak pięknym kołpakiem zamiast tarczy spokojnie starczy na całego, tylko z dużym przebiegiem. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Marillo112
      Witam ktoś może mi powiedzieć co to dokładnie jest, wiem tylko że niemieckie, dostałem od dziadka i ile takie coś może być warte? 

• By Nikifor55
      Witam
      Kupiłam stary zegar i chciałabym czegoś się o nim dowiedzieć Czy ktoś pomoże w identyfikacji jak może być stary ? 
      Co oznaczają cyferki napisane ołówkiem ? Pochodzi z Danii.
      Planuję go oddać do renowacji - jak wygadał oryginał ? w których miejscach powinny być złocenia ? Może ma ktoś podobny ...

• By romtate
      Witam,
      zegar ma tylko wybity nr.fabryczny na mechanizmie.
      Mam problem z identyfikacją.
      Może ktoś uprzejmie pomoże?

• By Xylos
      Witam, z góry zaznaczam że kompletnie nie orientuje się w zegarach więc proszę o wyrozumiałość Trafił do mnie taki dziwny zegar, ze wstępnego sprawdzenia mogę powiedzieć jedynie że jest sprzed 1945r i nie posiada żadnych plastikowych części. Jeżeli będzie potrzeba więcej zdjęć to proszę napisać czego i jak ewentualnie to rozłożyć na części pierwsze

Link do folderu ze zdjęciami ponieważ są zbyt duże by dodać je na forum  https://drive.google.com/drive/folders/1UIlkq6SGe5GGiWrVYh9Inx6804Pn0Qs3?usp=sharing
    • By Tomasz Krakus
      Po Moim Ojcu mam kolekcję kilkunastu starych zegarów wiszących. Jeden z nich na cyferblacie między  godzinami V a VI ma coś, czego funkcja jest dla mnie tajemnicą. Nie znam się na tym, dopiero mam zamiar zabrać się do nauki (teraz nareszcie mam na to czas), więc bardzo Was proszę o pomoc. Co to takiego? Załączam zdjęcia pd strony frontowej i od tyłu cyferblatu. Tarcza jest z grubego, nielakierowanego kartonu z nadrukiem. Nie wiem czy oryginalna, czy ktoś dorobił i przykleił. Na pewno stara i nie na drukarce drukowana, może ręcznie malowana z użyciem grafionów na tusz. Tego nie umiem stwierdzić. Chcę wydrukować nową tarczę i nie wiem, czy ten wskazany element dalej umieścić, nie wiem jaka jest jego funkcja, czy usunięcie nie "zuboży" całego zegara. Będę wdzięczny za pomoc.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.