Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wilczasty

Zegarek do 1000 zł - czy są między nimi wielkie różnice?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Otrzymałem od żony, na 30 urodziny zegarek: https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Citizen-AT2141-52L-AT214152L/16187

Niestety kompletnie nie trafiła w moje gusta (zna mnie tylko 14 lat ;)) i zegarek poleciał na zwrot.

 

Mam sobie wybrać coś w podobnej półce cenowej co będzie mi bardziej odpowiadało. 

Szukam zegarka klasycznego, na skórzanym pasku, który będzie pasował i do garnitury i do bluzy z kapturem (oczywiście upraszczając).

 

Jest tego tylko, że trochę już zgłupiałem. Czy w tej cenie są duże rozbieżności jakościowe? Czy po prostu mogę brać taki jaki mi się podoba i powinno być ok? 

Zastanawiałem się nad poniższymi (bardziej chodzi mi o nakreślenie preferencji niż konkretnych modeli):

 

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Citizen-CA0740-14H-CA074014H/17327

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Adriatica-A8256.2221QF-A82562221QF/17832

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Atlantic-68351.41.95-SPEEDWAY-ROYAL-683514195/15867

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Citizen-BV1116-12A-BV111612A/17326

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Seiko-Classic-Chronograph-SSB342P1/15983

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Tissot-Tradition-T063.610.16.038.00-T0636101603800/8829

https://kaktus24.pl/product-pol-2520-Zegarek-Meski-Orient-RA-AP0003S10B-Bambino-Small-Seconds.html

 

Wiedząc już mniej więcej jakiego rodzaju szukam - czy możecie mi podpowiedzieć którą firmę warto wybrać? Czy może w tej półce nie ma większego znaczenia? Może jest coś co powinienem wziąc pod uwagę przy wyborze albo coś, co powinienem na starcie odrzucić? 

 

Będę wdzięczny za wskazówki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eco Drive z szafirem, dobry był..  ale jak się nie spodobał to z podanych propozycji dobra opcja będzie nieśmiertelny Bambino. Jest ich trochę jeśli chodzi o wersje kolorystyczne to coś na pewno wybierzesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się tylko wygląd?

Podałeś linki do zegarków eco drive, kwarcowych i jednego automatycznego.

Dla mnie pierwszym kryterium wyboru jest rodzaj mechanizmu, potem reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona pracuje nad moim gustem od wielu lat. Może Twoja też spróbowała Cię trochę "naprostować". 😉

A już bardziej poważnie, to z tej listy wybierz ten, który ci się podoba najbardziej. Dobrze, żeby w tej cenie miał szafirowe szkło (ten pierwszy - Citizen ma mineralne i ostatni - Orient też nie ma szafiru). No i ostatni Orient Bambino, to on tam jest jakby z innej bajki, bo to jedyny zegarek mechaniczny wśród tych kwarców. Przy Citizenie Eco-drive nie będziesz się musiał martwić wymianą baterii, bo on ładuje się światłem słonecznym, przez tarczę.

Jeżeli lubisz takie wzornictwo, to zerknij może na ofertę firmy Roamer. To dobra, solida, szwajcarska firma, która ma w ofercie wiele modeli takich kwarcowych zegarków podobnych w stylu do wybranych przez Ciebie.

Dwa przykłady poniżej:

 

obraz.thumb.png.25ebe2d71dfcd0e5e0bbb233f31d8c10.png

 

obraz.png.1882aa7066dcdea80696bf6c5e6deff1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile nie wiem czy założyłbym takiego Roamera do bluzy z kapturem 😕


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, evilym napisał:

@Perpetuum Mobile nie wiem czy założyłbym takiego Roamera do bluzy z kapturem 😕

 

Oczywiście, że nie 😂, tak samo jak i wszystkich pozostałych zegarków zalinkowanych wcześniej przez naszego kolegę. 😁

Bardziej się opierałem na designie tych zegarków z linków (choć różnorodność jest tam spora) niż na opisie "i do garnituru i do bluzy z kapturem" 😉

 

"Do bluzy z kapturem" kojarzy mi się raczej tak:

obraz.png.cd8564fca455be61fa462ae63c3e3ea8.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile Szczerze - to nawet nie odpaliłem tych linków :P

 

Ale moje pytanie do @wilczasty jest takie. Częściej ubiór jest elegancki czy sportowy?

Szukałbym zegarka który fajnie wygląda na skórzanym pasku ale też na bransolecie czy pasku nato. Gorzej jak do pracy ma być elegancko a po pracy ma być sportowo. Czyli jak u mnie nie obejdzie się bez 2-3 zegarków :P

 

spacer.png

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wilczasty napisał:

Otrzymałem od żony, na 30 urodziny zegarek: https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Citizen-AT2141-52L-AT214152L/16187

Niestety kompletnie nie trafiła w moje gusta (zna mnie tylko 14 lat ;)) i zegarek poleciał na zwrot.....

...

Będę wdzięczny za wskazówki. :)

 

Gratuluje żony, Tobie nie wiem co powiedzieć ;)

Mam podobnego citka, tytanowego. Najczęściej siedzi na pasku, bardzo fajny zegarek.

 

Tak poważnie, skoro tamten niepotrzebnie oddałeś, sam nie wiesz czego szukasz, pytasz po forach... zapytaj żonę co kupić :D

W sumie nie pomogłem, ale to malutka zemsta za ten zwrot ;)

 

spacer.png

 


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://orotime.pl/orient/3167-orient-automatik-contemporary-fac05002d0.html
 

https://orotime.pl/orient/3166-orient-automatik-contemporary-fac05001b0.html
 

https://orotime.pl/orient/5681-orient-automatik-ra-ac0e04l10b.html
 

https://orotime.pl/orient/5651-orient-automatic-ra-aa0c02l19b.html
 

https://orotime.pl/orient/5650-orient-automatic-ra-aa0c01b19b.html
 

Szukaj zdjęć w necie bo te na stronie są fatalne. Kup na bransolecie i przerzuć na pasek jeśli chcesz - lepsza opcja.


PS. Zegarek do garnituru nie będzie pasował do bluzy ale jak ma być mega uniwersalny to może diver?

Orient Ray II lub Kamasu będą w budżecie i od bluzy aż do sportowej marynarki będą ok.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, BlackT napisał:

 

Gratuluje żony, Tobie nie wiem co powiedzieć ;)

Mam podobnego citka, tytanowego. Najczęściej siedzi na pasku, bardzo fajny zegarek.

 

Tak poważnie, skoro tamten niepotrzebnie oddałeś, sam nie wiesz czego szukasz, pytasz po forach... zapytaj żonę co kupić :D

W sumie nie pomogłem, ale to malutka zemsta za ten zwrot ;)

 

spacer.png

 

 

 

Czyli mówisz, że dobrze wybrała a ja głupi odesłałem? Eh, lepiej jej tego nie mówić. :D

 

Cordi7 - dzięki! 

 

evilym - bardziej casualowy niż elegancki. 

 

Perpetuum Mobile - fajne, dzięki!

 

 

Ogólnie tarcza w tym Citizenie od żony bardzo mi się podobała. Tylko ta bransoleta... W życiu bym jej nie założył. 

 

 

Edytowane przez wilczasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wilczasty napisał:

Czyli mówisz, że dobrze wybrała a ja głupi odesłałem? Eh, lepiej jej tego nie mówić.

 

Ja to widzę tak, że w sprawie doboru zegarka to prawie każdy (mniej lub bardziej delikatnie) radził, żebyś jednak zdał się trochę na żonę. 😉

 

A jako zegarek dość uniwersalny, w założonym budżecie, który nie będzie irytował Twojej żony jak go założysz, proponuję coś z poniższych Tissotów lub Certin.

Gdybyś zaś miał chęć na zegarek mechaniczny, to w tym budżecie zdecydowanie podpisuję się pod propozycjami Orientów od @evilym i @cordi7

 

obraz.png.9f73fcfec65eabc30d42200a3a2a9fa2.png

 

albo Certina:

 

obraz.png.ae238008052977ded29e54459f1184ba.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Roamery, które podesłałeś wcześniej bardzo mi się podobają. Chyba zdecyduję się na coś z tej stajni o ile faktycznie jakościowo są w porządku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo, myślę, że są w porządku. Roamer korzysta chyba z mechanizmów kwarcowych Ronda. W tym wypadku to bodajże Ronda 705. To też szwajcarska firma i bardzo duży gracz na tym rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wilczasty napisał:

Szukam zegarka klasycznego, na skórzanym pasku, który będzie pasował i do garnitury i do bluzy z kapturem (oczywiście upraszczając).

...

Jest tego tylko, że trochę już zgłupiałem. Czy w tej cenie są duże rozbieżności jakościowe?

 

Nie znajdziesz zegarka pasującego i do dresu, i do fraka.

 

W tym budżecie są ogromne różnice jakościowe. Za 1000 zł możesz mieć: nie wart swojej ceny produkt bieliźniany, bezbarwny kwarc, interesujący automat na dalekowschodnim werku, fajny chiński mechaniczny chronograf, jeszcze fajniejszy kwarc z komplikacjami albo nawet automatycznego szwajcara.

To kwestia znajomości tematu i szczęścia w poszukiwaniach.

 

Jeśli będziesz słuchać się dziewczyny, to pewnie wybierzesz jakiegoś bezbarwnego kwarca, który nie sprawi Ci może przyjemności, ale nie zirytuje Twojej żony.

 

Jest druga opcja: nie zwracając uwagi na cenę poszukaj zegarka, który naprawdę Ci się podoba, pokaż go tutaj na Forum, gdzie zostanie znaleziony jego tańszy odpowiednik. Ewentualnie dasz się przekonać, że warto budżet przekroczyć o kilkaset procent ;) 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj Zeno!
Kiedyś był taki wątek na forum latarkowym, doszli do jednego wniosku - poniżej 500 zł żadna latarka nie świeci :)

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BlackT napisał:

Nie słuchaj Zeno!
Kiedyś był taki wątek na forum latarkowym, doszli do jednego wniosku - poniżej 500 zł żadna latarka nie świeci :)

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
 

Zrobiłeś mi dzień jednym zdaniem😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 
Ewentualnie dasz się przekonać, że warto budżet przekroczyć o kilkaset procent  


Kwintesencja forum zegarkowego :D

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, a wisiał parę dni na bazarku mój Roamer na automatycznym stp 1-11 za 660zl i nikt nie chciał. 

Szkoda, bo była to naprawdę fajna propozycja w dobrej cenie jako codzienny zegarek. A tak to się sprzedał gdzie indziej. 

Forum zrobiło się bardzo wybredne, z moich obserwacji na przestrzeni lat. 

Teraz to poniżej Krzyśka (Ch. Ward) nikt nie schodzi 😂

 

A tak poważnie zdecyduj czy akceptujesz odchylki dobowe w automacie i konieczność serwisu co parę lat, czy chcesz mieć bezobslugowy. 

 

Jeśli to drugie, szukaj Citizen Ecodrive z szafirem, mnogość modeli różnych stylistycznie. Lub ze sportowych bardziej Edifice z solarem i szafirem. 

Szukaj na Amazonie fr, de, sporo taniej niż u nas. 

 

Jak automat, brałbym Orient Kamasu. Dość uniwersalny w wyglądzie o dobrej relacji cena/jakość. Najtaniej w czesko słowackich sklepach orotime, timea, timestore itp

 

 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, BlackT napisał:

Kiedyś był taki wątek na forum latarkowym, doszli do jednego wniosku - poniżej 500 zł żadna latarka nie świeci :)

 

Chybaśmy się nie zrozumieli.

Ja nie namawiam do kupowania zegarka drogiego, ja namawiam do niekupowania zegarka wedle gustu żony.

 

Zresztą nie tylko żony, ale również sąsiada, kumpla, anonimowego speca z forum zegarkowego, a tym bardziej latarkowego ;)

Trzeba kupić zegarek, który się podoba. Jego koszt to kwestia wtórna: normalny człowiek kupuje zegarek raz na parę lat, więc powiększenie budżetu jest całkiem racjonalne.

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Zeno napisał:

 

Chybaśmy się nie zrozumieli.

 

 

Wręcz przeciwnie, bardzo dobrze się zrozumieliśmy :)


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Zeno napisał:

 

Chybaśmy się nie zrozumieli.

Ja nie namawiam do kupowania zegarka drogiego, ja namawiam do niekupowania zegarka wedle gustu żony.

 

Zresztą nie tylko żony, ale również sąsiada, kumpla, anonimowego speca z forum zegarkowego, a tym bardziej latarkowego ;)

Trzeba kupić zegarek, który się podoba. Jego koszt to kwestia wtórna: normalny człowiek kupuje zegarek raz na parę lat, więc powiększenie budżetu jest całkiem racjonalne.

 

 

 

100% zgody. Dlatego dziwią mnie trochę te komentarze "było słuchać żony". Przecież to nie ona w tym chodzi, poza tym nigdy nie ma pretensji do tego jak się ubieram czy co na siebie zakładam. Bez przesady. :)

 

Trochę się jednak pogubiłem. Polecasz szukać automat czy kwarc? Bo johndeacon stwierdził, że lepiej kwarcowy, bo bezobsługowy a z Twojego postu wynika chyba odwrotnie. :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie rozumiem kwestii dot. Bezobslugowosci kwarcowych zegarkow i ogromnych nakladow czasu i pieniedzy poswieconych na serwisowanie automatow.

 

Uzywam niedrogich zegarkow jedego i drugiego typu i doswiadczenia mam wrecz stojace w sprzecznosci z tym pogladem, bo kazdy zegarek na baterie wymaga regularnej zmiany baterii co 2-3 lata, a do tej pory tylko raz zdarzylo mi sie zeby automat wymagal serwisu po 3 latach uzywania. PoOstale zegarki automatyczne dzialaja bez problemu przez wiele lat i dla mnie sa Upelnie bezobslugowe.

pomijam jednak kwestie ustawiania godziny jesli nie uzywam ich regularnie lub korekt czasu jesli mechanizm lekko spieszy lub pozni.

 

zalety kwarcy to tylko fakt ze nie wymagaja korekty bo sa bardzoej dokladne oraz to ze zawsze sa na chodzie.
 

wiec jesli komus te kwestie nie przeszkadzaja, to polecam automaty.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wilczasty napisał:

Polecasz szukać automat czy kwarc?

 

Polecam znaleźć to, co Ci się podoba.

 

W tym budżecie masz bardzo dużą różnorodność: od prostych kwarców, aż po mechaniczne cudeńka.

 

Ja na przykład proponowałbym Bulova Curv, nowoczesny, kwarcowy, superprecyzyjny zegarek sportowy na tyle płaski, że wejdzie pod mankiet koszuli. Do znalezienia tuż powyżej budżetu.

Albo prosty szwajcarski automat, np Certina DS-1 (w grę wchodzą  inne: Tissot Le Locle czy Glycine Combat). To już bardzo poważne zegarki, jak się uprzesz - posłużą do emerytury. Są powyżej budżetu, ale - jak Ci się poszczęści - nie tak wiele powyżej: niemal taki sam jak wspomniane Calvin Klein Infinite Automatic jeszcze latem był za 800 złotych, teraz jego cena poszybowała w górę.

Albo popularny chiński chronograf Zhuan 1963. Ewentualnie jego bardziej elegancka wersja z fazami Księżyca: Sugess Moonphase. Poniżej budżetu, ale wymaga "skomplikowanej umiejętności obsługi sprężyny" i tolerancji na chińszczyznę. Jeśli je masz - to kupuj.

Albo - jeśli nie masz żadnego zegarka - zestaw dwóch (ale w budżecie): kwarcowe Casio Duro do rąbania drewna oraz Festina Sapphire Automatic pod mankiet.

 

Albo przejdź się do jakiegoś zegarkowego sklepu w "galerii", pooglądaj Internet, a potem zapytaj się na Forum, gdzie taki znaleźć w odpowiedniej cenie.

 

Wszystkie nazwy podawałem w mianowniku. To niegramatyczne, ale ułatwiające googlanie :)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, wilczasty napisał:

automat czy kwarc?

 

Traktujesz zegarek całkowicie użytkowo. Chcesz mieć święty spokój i zegarek (prawie) zawsze punktualny i gotowy do założenia na rękę - kup kwarc.

Chcesz płynąć trochę pod prąd i czujesz, że będziesz czerpał przyjemność z nakręcania i ustawiania zegarka oraz z delikatnego cykania mechanizmu a także godzisz się na koszty serwisu raz na kilka lat - kup zegarek mechaniczny.

 

Zegarek mechaniczny ma dużo większą szansę stać się kiedyś pamiątką po Tobie. Dlatego zegarek mechaniczny warto kupić porządny. Może posłuży nie tylko Tobie. U wielu Forumowiczów pasja zegarkowa zaczynała się od starego zegarka po ojcu lub po dziadku. Kwarce z pokolenia na pokolenie przechodzą jakoś słabiej.

 

27 minut temu, wilczasty napisał:

Dlatego dziwią mnie trochę te komentarze "było słuchać żony". Przecież to nie ona w tym chodzi,

 

14 godzin temu, Zeno napisał:

ja namawiam do niekupowania zegarka wedle gustu żony.

 

Na ten temat można by otworzyć nowy, ciągnący się w nieskończoność wątek na Forum. Zasadniczo zgoda, kupujmy i nośmy to, co nam się podoba, ale... pamiętajmy też, że:

 

1) Lubimy pokazać się w towarzystwie naszych pięknych i eleganckich żon. Zakładam, że one również lubią się pokazać w towarzystwie swoich przystojnych i eleganckich mężów. A zegarek jest elementem tej elegancji. Kobiety często wykazuję się większym wyczuciem smaku i elegancji niż mężczyźni. Dlatego czasem warto polegać trochę na ich opinii w sprawach mody i elegancji. Niech czują się dobrze w naszym towarzystwie (choć to oczywiście nie tylko od naszego zegarka zależy 😉).

2) Happy wife = happy life 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.