Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Topaz

CASIO MRW-200 - zegarek idealny i dla każdego.

Recommended Posts

W wakacje kupiłem z ciekawości takie CASIO MRW-220HCM-5BVEF.

8b6d805adfe3be95.jpg

Fajny, prosty w obsłudze, z datą i dniem tygodnia, 100m, bezel obrotowy, luma. Wszystkomający superzegarek. Cieszyłem się i szybko mój zachwyt nad tym taniutkim zegarkiem skończył się... oddaniem go "w ludzi". Kolega, który go dostał, do dzisiaj nie może się nachwalić.

Przypomniałem sobie o tym modelu niedawno i zakupiłem jego klony: CASIO MRW-200H i CASIO MRW-200HC.

8eebfb234bcf18cf.jpg

Modeli tego CASIO jest kilkanaście, można wybierać i zacząć zbierać.

f7f61333efef9bff.jpg

7c7f5592a7f45cd1.jpg

2cb19a48eaf90f7b.jpg

02a76a38380bc403.jpg

Dekielek stalowy, jak w wiekszości CASIO, a pasek miękki i na każdy nadgarstek.

e4da775787177ac4.jpg

Wszytko funkcjonuje, trafia w indeksy, przestawia się punktualnie, wygląda dobrze i jest z dobrych materiałów i to za około 80-100 zł.

2f84a20816a45a4c.jpg

Luma na wskazówkach, nawet na sekundowej, a w zależności od wersji pokryte są też indeksy.

455ed139658c4ccb.jpg

Na ręku leży wygodnie. A że to plastik, jest lekki i praktycznie się o nim zapomina.

42b86786cd08f5f7.jpg

Zegarek idealny. Do większej popularności brakuje mu tylko kilku dodatkowych zer w cenie.

Całość w założeniu miała być budżetowa, plastik też daje radę. Kilka wad to on może mieć. W sumie zegarek za poł dnia pracy. Postaram się ponosić go bardziej intensywnie, napiszę za jakiś czas, jak się sprawuje i jak widać zużycie.

Miałem podobnego, nie przetrwał konkurencji z Mudmanem ale... służy kumplowi w treningach i 2 Runmagedony krzywdy mu nie zrobiły.

Casio MRW-200HC-4BV. Niedzielne oznaczenia dnia tygodnia na czerwono, przydatne wyróżnienie. 

166d4775eb5a8b66.jpg

Zachęcony internetowymi poradami (wątek w FORUM też oczywiście pomógł) postanowiłem zmodyfikować MRW-200H olejem.

Taki hydro mod (oil mod)  Casio MRW-200H-7BV mi wyszedł.

e055f0c466501e33.jpg

Pod kątem widzialność rewelacyjna.

26665480108c08e6.jpg

Nie rozbierałem go całkowicie, nie wyciągałem koronki.

cc3a3171af7b8da0.jpg

Przed zakręceniem dekla zalałem ponad krawędź.

bca33f24b0631459.jpg

Ps. Tak, ma uszkodzony datownik, taki kupiłem, do eksperymentów.

Edited by Topaz

To był dobry pomysł, ale wydaje mi się, że trzeba go jednak rozebrać.

Dużo masz bąbli powietrza?

Na pierwszym zdjęciu na dacie jest taki gigant ;)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Minęły 2 godziny i 0 (słownie: zero) pęcherzyków. Chciałem chociaż jeden mały, ale olej wlewałem bardzo powoli, ruszałem mechanizmem z tarczą pod kątem, potem zalałem "do pełna" i niestety zero bąbli. Zobaczymy jutro, dzisiaj będę go nosił cały dzień intensywnie. 

Ps. tarcza już była pęknięta, datownik nie działa całkowicie, ktoś "naprawiał".

Edited by Topaz

Czyli na zdjęciu to pęknięcie tarczy?

Jeżeli tak, to całkiem dobrze wyszło - zwracam honor :)

A takie jasne kropki na indeksach, np. 7, 8 to ubytki w farbie?

Te kropeczki to mikrośmieci, chyba oderwane od uszkodzeń kalendarza. Pływają już gdzieś po białej tarczy.

Wniosek już jeden mam, hydro mod tylko z nowym, prosto z pudełka zegarkiem trzeba robić. Ale uczyć się można na takim złomku.

Wniosek drugi, już wiem, że do pracy trzeba zakładać stój roboczy, bo koszula już do prania ;).

@MichalWPR, dziękuję, jestem w szoku. Sądziłem, że korzystają z jakiejś wypasionej wersji BULOVA. Nie do uwierzenia, że takie proste zegarki za kilkanaście dolarów sprawdzają się w takich warunkach. Skąd w ogóle taki pomysł ? To jednak chyba nie są "zdjęcia trikowe". No jestem w szoku.

53b1bd8c728cc81amed.jpg

źródło: https://www.aopa.org/news-and-media/all-news/2015/november/23/long-days-on-long-wings

Breitling i Fortis robią wszystko, by kojarzyć się z lotnictwem, a gdy przychodzi co do czego, wygrywa casio za 25$ :)

7:35

Początkowy pomyślałem, że to kolejny "Casio Royal", wesoły żart internautów, ale to co @MichalWPR odkryłeś i pokazałeś, to najlepsza reklama CASIO MRW-200H jaką może sobie producent wymarzyć. I rekomendacja dla zwykłych miłośników zegarków "za grosze". Ja mam już 3 sztuki i na tym nie skończę :). Lubię takie historie.

Edited by Topaz

Mnie to wcale nie dziwi z punktu widzenia użytkowego, bo takie "tanie" Casio na pewno sobie poradzi.

Dziwić może brak "lokowania produktu" w tym także innych firm, bo nie sądzę by Casio lokowało akurat ten model ;)

Jak widać NASA go dopuściła, więc zagrożenia nie stwarza, tani jest, łatwo wskazuje godzinę no i łatwo go na patch'a przymontować. Żeby tylko jakiejś collaboration nie otrzymali 😉

Godzinę temu, Sol napisał:

Mnie to wcale nie dziwi z punktu widzenia użytkowego, bo takie "tanie" Casio na pewno sobie poradzi.

Dziwić może brak "lokowania produktu" w tym także innych firm, bo nie sądzę by Casio lokowało akurat ten model ;)

Jak widać, dobry produkt broni się sam. Chyba też sobie kupię, zanim zdrożeją :)

To model Casio MRW-200H-1BV, jakby ktoś szukał tego konkretnie z NASA. Ale wszystkie wersje są super, a jest ich już 23 jeżeli dobrze policzyłem.

Na razie trudno stwierdzić jednoznacznie. Za mało na ręku, kilka dni w sumie (dużo innych na zmianę noszę ). Ale... koperta jest wykończona na błysk, zewnętrzna strona paska też na błysk, a wewnętrzna strona paska na... satynowy mat. Te błyszczące powierzchnie jakieś mikro ryski łapią i ślady od palców, ale materiał wygląda na naprawdę solidny. Na żwirze i błocie trzeba sprawdzić, ale to dopiero w weekend :).

3 godziny temu, MichalWPR napisał:

@Topaz Czy ta błyszcząca powierzchnia w czerwonym ma tendencję do zbierania rys?

Nie ma siły, by nie łapała rys.

Skoro w droższych zegarkach jak g-shock, wykończonych modelach na połysk, łapie rysy, ściera się wierzchnia warstwa, to trudno by nie działo się to w zegarku za ok. 100 zł.

Ale koszt tyle co za pizzę dla 4 osobowej rodziny, więc nie ma co narzekać.

Edited by johndeacon

Kolejny Casio MRW-200H w kolekcji, wersja Casio MRW-200H-2B3V. Inny wzór cyferblatu. Granat tarczy głęboki, indeksy piaskowe. Tarcza w mojej opinii bardziej czytelna.

0ced6613c7a72a5d.jpg

d0d0bcb50270ab72.jpg

ab18eda1276f7108.jpg

Byłem grzeczny i Mikołaj zostawił pod choinką taki prezent - CASIO MRW-200H-9BV. Fajne zastawienie koloru żółtego na czarnym tle.

de5ee0e81619a16emed.jpg

a3e72c87191bcb09med.jpg

fd8052c5885786d2med.jpg

Tym razem pokażę kolejnego, szóstego w mojej rodzinie - CASIO MRW-200H-2BV. Zestawienie kolorów pasuje do wielu ubrań.

b64ec377ca578bac.jpg

cec38ac33cf2fde1.jpg

114566f004b4c40c.jpg