Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jaroslaw Jerry Esowy

Pralko- suszarka

Rekomendowane odpowiedzi

Ma zegar wiec moza :)

Czy mozecie polecuc jakies urzadzenie? Mam swietna pralke LG ale jednak z braku miejsca na suszenie prania wpadl pomysl wtmiany jej na takie 2 w 1. Cetnie przeczytam opinie uzytkownikow. Wprawdzie zona marudzi o suszarke ale miejsca brak na dwa urzadzenia piorace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Kup suszarkę z tej samej serii LG i postaw piętrowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tylko jeszcze kwestia sensownego , kompatybilnego , stabilnego łącznika.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup suszarkę, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Niedawno nabyłem suszarkę i jesteśmy bardzo zadowoleni. Znajomi którzy mają pralko-suszarki mówią, że zakup tego był błędem. Poczytaj jak działa pralka i suszarka to nie może działać dobrze. Wywal szafkę...

Edytowane przez Zolw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam co już zostało powiedziane - wywal szafkę, kup suszarkę
jeden z argumentów - ładowność w trybach suszenie/pranie. W przypadku urządzeń 2w1 jest to z reguły 1:2, co sprawia że jedno pranie suszysz na dwa razy

PS: jeszcze jedno - spokojnie można się obejść bez łącznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Przkonujecie mnie do suszarki, najwyżej trafi do garderoby. A teraz pytanie co do 2 tys? Sharp? Elektorolux? Bosch? Siemens? Jako fanboy japońskiego zegarmistrzostwa powinienem postawić na to pierwsze. Czy LG i Samsung robia suszarki tak jak Tisell zegarki ? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra. Przkonujecie mnie do suszarki, najwyżej trafi do garderoby.
 

nie wiem o jak dużej garderobie mówimy, ale weź pod uwagę, że podczas suszenia, maszyna produkuje dużo ciepła więc dobrze byłoby dać jej trochę przestrzeni;-)

a co do producenta - Bosch/Siemens w środku to w zasadzie to samo; ja mam akurat Siemensa ( tańszy był;-) ) działa bez problemów już chyba 6 rok, więc z jednej strony wcale nie tak długo, z drugiej - to już 4 lata po gwarancji i ciągle działa;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się , więc się wypowiem.

Też odpuściłbym kombajny pralko-suszarki.

Co zrobisz z połową wsadu, gdy ta druga połowa się suszy? Będzie leżeć w misce? Parę godzin?

Suszarka pracuje ok. 3 h o tym też trzeba pamiętać.

Ważny jest system filtracji - w którychś markach jest on podobno lepszy, niż w innych.  Chyba Candy + x?

Znawcy mówią, żeby z PC.

Klasa min. A++ też by się przydała.

I generalna rada - nie czytaj tekstów typu: marka x to szajs, szwagier miał i zadowolony, albo mam markę y, działa już z lat i kupuj tę.

Każda marka ma swoją awaryjność.  Jeśli chodzi o AGD kupowałbym coś, co fabrycznie wychodzi z 5 lat gwarancji - jest tylko 1 producent pralek i pralko-suszarek teraz, który to daje.  Co do suszarek - rozważałbym dokupienie 5-letniej ochrony sklepu, czasem jest promo druga "rzecz" x% taniej i być może te ochrony też się na to łapią.

Edytowane przez Iko
Uzupełnienie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem. Przekonaliście mnie. Będzie suszarka.

Budżet 2-2,5 tys i inaczej niz w zegarkach, nie bedzie naciagany :)

Wymagania:

Klasa A++ lub A+++ (warto doplacic 300 do jednego plusa?)

7-8 kg ladownosc

pompa cieplna i silnik inwerterowy?

Póki co na topie jest Electrolux (dwa modele, tańszy z A++ i droższy A+++) i jeden Bosch ale tu w cenie lepszego E dostajemy to co w tanszym  E (cos jak Certina i Orient )

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od 6 lat pralko-suszarki Candy ( 1400 obr/min, 8 kg wkładu pranie/5 kg wkładu suszenie, czas suszenia od 60 do 240 minut ) Pralka pierze świetnie i równie świetnie suszy, jedyny problem z suszeniem pościeli ( wysuszenie w 100% powoduje zagnioty trudne do wyprasowania, dlatego pościele suszę na 60/70% i dosuszam na suszarce. Ręczniki, bielizna itp. suszenie super sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepco, a sprawdzałeś ile wody zużywa do suszenia? Starsze pralko-suszarki do chłodzenia przy suszeniu potrafiły zużywać pod 200 l wody na cykl. to ze 4 razy więcej niż na pranie..

Teraz czytam o nowszych modelach to dalej nawet 40 litów wody na suszenie zużywa. 

JA da się to lepiej osobno pralka i osobno suszarka z pompą ciepłą i silnikiem inwerterowym. Jest cicha i zużywa mało prądu.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączę się pod temat - czy ktoś może "ocenić" ten model?: https://m.ceneo.pl/83616934#tab=click

Wyglada prawie jak mój Siemens ;)
Jak wcześniej pisałem - zero problemów od ca. 6; ładowność pozwala na włożenie całego prania, suszenie nie trwa wieczność - po prostu działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, plszcto napisał:


Wyglada prawie jak mój Siemens ;)
Jak wcześniej pisałem - zero problemów od ca. 6; ładowność pozwala na włożenie całego prania, suszenie nie trwa wieczność - po prostu działa.

Dziękuję za info. A co do wyglądu, produkty tych dwóch firm są co najmniej podobne 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jedna firma  BSH i zasadniczo odpowiednio te same produkty... z innym logo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ten sam producent, wygląd, ale inne logo i to jednak nie są do końca te same produkty. Tak samo jak Elektrolux z logiem Elektrolux i z logiem AEG.

 

A w temacie...od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem nowej pralki oraz suszarki i jestem zachwycony tym drugim ;) niestety z racji miejsca wybór miałem bardzo ograniczony, ale udało się

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetny wynalazek. A nowoczesne nie żrą dużo prądu i są ciche. 
 

Jacek rôżnice między odpowiednikami Bosch i Siemens to nie znaczące nic detale. Ten sam układ zwykle,  części, inaczej nazwane technologie i drobne różnice w funkcjach. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pepco, a sprawdzałeś ile wody zużywa do suszenia? Starsze pralko-suszarki do chłodzenia przy suszeniu potrafiły zużywać pod 200 l wody na cykl. to ze 4 razy więcej niż na pranie..
Teraz czytam o nowszych modelach to dalej nawet 40 litów wody na suszenie zużywa. 
JA da się to lepiej osobno pralka i osobno suszarka z pompą ciepłą i silnikiem inwerterowym. Jest cicha i zużywa mało prądu.
A jak się nie da? To że lepiej oddzielnie to wiem, ale u mnie bez szans. Więc próbować z pralkosuszarka czy zostac przy samej pralce? I jeśli próbować to jaką?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
To świetny wynalazek. A nowoczesne nie żrą dużo prądu i są ciche. 
 
Jacek rôżnice między odpowiednikami Bosch i Siemens to nie znaczące nic detale. Ten sam układ zwykle,  części, inaczej nazwane technologie i drobne różnice w funkcjach. 


Adrian, jak moja mama miała jeszcze hurtownie AGD to rozmawiałem kiedyś z przedstawicielem BSH. Tak, główne różnice to detale, ale wspominał ze elektronika i programowanie jest inne, materiały i jakość wykonania tez i koniec końców miejsce pochodzenia wpływające ostatecznie na cenę. Ostatecznie żywotność i tak będzie zależała od tego jak używamy sprzętu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Adrian, jak moja mama miała jeszcze hurtownie AGD to rozmawiałem kiedyś z przedstawicielem BSH. Tak, główne różnice to detale, ale wspominał ze elektronika i programowanie jest inne, materiały i jakość wykonania tez i koniec końców miejsce pochodzenia wpływające ostatecznie na cenę. Ostatecznie żywotność i tak będzie zależała od tego jak używamy sprzętu


trochę off-top - kilka lat temu, jak pracowałem w branży elektronarzędzi zrobiliśmy mały eksperyment na narzędziach z koncernu Bosch - na tapetę poszła wiertarka Skil ( taki sub-brand Boscha) oraz odpowiedniki z zielonej (amatorska) i niebieskiej(profesjonalna) linii Boscha - nie wchodząc w nieistotne detale obudów, wniosek był taki, że skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.
Miałem też okazję być w jednej z fabryk akcesoriów do elektronarzędzi - w niektórych przypadkach, różnice między brandami sprowadzały się do innego lakieru (a robili dla tuzów branży:-) )
Po tych doświadczeniach trudno mi uwierzyć, że w ramach różnicowania produktów w obrębie jednego koncernu, robi się więcej niż zmiana logotypu (oczywiście są wyjątki).

ps: tak w ogóle, to fajny wątek się zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie wiem jak jest w elektronarzędziach, chociaż mam kolegę który w tym siedzi, pracuje itp i generalnie uznaje tylko jedna markę której nazwy nawet nie znam i chyba w Polsce nie jest oficjalnie dostępne, ale wiem ze jak moja matka z 40 letnim stażem w branży i ludzie z branży mówią mi ze „Skoda” bracie to nie „Audi” to chyba tak jest.

Wracając do zróżnicowania. Nie wiem jak teraz ale jak kilka lat temu kupowałem zmywarkę Boscha to był podział i wyglądało to tak ze wszystkie zmywarki Siemensa były robione w Niemczech i wszystkie miały metalowy środek „bębna”, a w Boschu tylko małe były metalowe i Niemieckie a reszta miała już plastik i niemieckie miały tylko logo na panelu sterującym ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jash napisał:

Nie wiem jak jest w elektronarzędziach, chociaż mam kolegę który w tym siedzi, pracuje itp i generalnie uznaje tylko jedna markę której nazwy nawet nie znam i chyba w Polsce nie jest oficjalnie dostępne, ale wiem ze jak moja matka z 40 letnim stażem w branży i ludzie z branży mówią mi ze „Skoda” bracie to nie „Audi” to chyba tak jest.

Wracając do zróżnicowania. Nie wiem jak teraz ale jak kilka lat temu kupowałem zmywarkę Boscha to był podział i wyglądało to tak ze wszystkie zmywarki Siemensa były robione w Niemczech i wszystkie miały metalowy środek „bębna”, a w Boschu tylko małe były metalowe i Niemieckie a reszta miała już plastik i niemieckie miały tylko logo na panelu sterującym ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Masz rację, i dlatego kupiłem Siemensa - dla metalowego dna.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2020 o 18:26, szuwi napisał:

Podłączę się pod temat - czy ktoś może "ocenić" ten model?: https://m.ceneo.pl/83616934#tab=click


 Kupiłem kilka miesięcy temu tą suszarkę i jestem z niej bardzo zadowolony. Polecam ją. Jest cicha, nie musisz podłączać jej do kanalizy (nie wiem czy wszystkie to mają), wygląda super i ma podświetlany bęben co wygląda fajne i jest użyteczne przy wyciąganiu prania.

 

Edytowane przez Zolw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pralko-suszarka whirlpool zepsuła sie dokładnie 2 dni po skończonej gwarancji.Więc polecam wykupic dodatkowe ubezpieczenie na rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.