Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lincoln Six Echo

Premiery zegarkowe, nowości, ciekawe wydarzenia

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Gio napisał(-a):

 

To tak nie działa moim zdaniem. Do takich produktów nie da się robić prezentacji i PR "jakoś tam". Nie trzeba być erudytą. Wystarczy się odrobinę podszkolić z wystąpień. A o wystrój i oprawę zapytać kogokolwiek z jako takim poczuciem estetyki.

 

Może prowadzący to nostrdamus mody, marynary po kolana wracają do mody, obuwie po dziadku też jest trendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Ja nie mam żadnych związków z Polporą - poza bardzo luźną "relacją" z pracownikiem pana Cerbińskiego, niejakim Jakubem, który to bezczel - po zakupieniu przeze mnie 3, czy 4 nowych i nienajtańszych Longinesów w sklepie w Zielonej Górze, publicznie obrażał mnie na grupie zegarkowej na FB, bo się gnojkowi nie podoba, że ja też sprzedaję zegarki  ;).

 

Nie mam więc absolutnie żadnego interesu w obronie Polpory i tej prezentacji. Zatem... będę jej bronić.  :D 

 

Mówiąc pół żartem, pół serio - nie każdy jest elokwentnym humanistą, erudytą zaczytanym w literaturze Kazuo Ishiguro i Chimamandy Ngozi Adichie.  ;) Pewnie mogli sobie wziąć bardziej rozgarniętego prowadzącego, może spuścić trochę powietrza z balonika, ale też nie każdy czuje się przed kamerą, jak Robert Biedroń w Słupsku.  ;)

 

Generalnie, najważniejsze dla mnie jest to, żeby... się działo. Jest firma, która próbuje coś w PL robić - git. Nawet, jeżeli nie jestem jej targetem, design mnie nie przekonuje, a do wizerunku można by się "lekko czepnąć". Ważne, żeby się działo jak najwięcej rzeczy konstruktywnych, bo im więcej krajowych pomysłów na sprzedaż, produkcję, dystrybucję, itd., tym ta nasza "scena zegarkowa" będzie bardziej urozmaicona, czyli w ostatecznym rozrachunku ciekawsza.

 

A przy okazji...  :)

 

Brellum-Wyvern-GMT-LE.1-Ghost-Chronometer-2-2048x1365.thumb.jpg.f46cf1923fdc72284e25e7057c02037c.jpg

 

https://monochrome-watches.com/brellum-wyvern-gmt-le-1-ghost-chronometer-hands-on-price/?fbclid=IwAR2EKqEFfzZWHN5vwXTGsPfRxHSgAQi1rZcTB_wd1jVFGaPA2Nixy2wGkg4

Spoko, każdy może mieć swoje zdanie.

Ja do zegarków nic nie mam, nie mój gust, ale dobrze, że coś się dzieje w Polsce.

Natomiast jeżeli na rynek wrzuca się produkt o cenie w okolicach OP Rolexa, to wypadałoby zrobić coś więcej niż zrobić nagranie typu telezakupy, przy lampce wina.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Are you big in japan?

Chyba JDMy...

image.thumb.png.9a3b9754da411933911254d787d19f93.png

image.png.b0248a8e59630fec1cd3822c0c355202.png

King Samurai, limitka w czerwieni, ale na Europę

image.png.dbef64e5a6a06d302d44cfb3df361269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, atrakcyjny jest.

 

A teraz coś z zupełnie innej beczki.

Mechanizmy.

La Joux-Perret, czyli w sumie Citizen :)

Jeden to zamiennik 2824, ale... to nie jest kolejny klon.  G100 jest tylko odpowiednikiem wymiarowym, ale charakteryzującym się lepszymi parametrami roboczymi.

Najważniejsza cecha to rezerwa chodu o wielkości 68h, co umożliwia "przeżycie" weekendu :)  W sumie jest też ładniejszy od 2824.

Więcej o nim tu: https://www.thenakedwatchmaker.com/la-joux-perret-g100

LaJouxPerret.jpg?format=1500w

 

Drugim mechanizmem jest chronograf automatyczny L100.  Mieści się w wymiarach 7750, ale ma o wiele większe możliwości wprowadzania na jego bazie rozmaitych wariantów i komplikacji (aż 50?).

Rezerwa wynosi tu 60h.

image.png.1806cc5a3654b87ada48b5e73a709935.png

image.png.77c3f815957c7529b269cd2811436a0e.png

 

http://www.lajouxperret.com/news

 

#citizen

#lajouxperret

#mljp

 

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
W dniu 7.12.2021 o 12:50, Iko napisał(-a):

To fakt, atrakcyjny jest.

 

A teraz coś z zupełnie innej beczki.

Mechanizmy.

La Joux-Perret, czyli w sumie Citizen :)

Jeden to zamiennik 2824, ale... to nie jest kolejny klon.  G100 jest tylko odpowiednikiem wymiarowym, ale charakteryzującym się lepszymi parametrami roboczymi.

Najważniejsza cecha to rezerwa chodu o wielkości 68h, co umożliwia "przeżycie" weekendu :)  W sumie jest też ładniejszy od 2824.

Więcej o nim tu: https://www.thenakedwatchmaker.com/la-joux-perret-g100

Ciekawy ten mechanizm, może będzie się dało zrobić przeszczepa zamiast Selitty,  o ile cena mechanizmu będzie w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać się będzie dało przeszczepić, bo to właśnie jest wymiarowanie 1:1, by bez potrzeby wymiany "budy", a tym samym szkła i wskazówek (w sensie rozmiaru) móc robić taką podmiankę - w tym wypadku to upgrade vs 2824.

Niestety jest to też przekleństwo, bo nie zmniejsza się np. grubość mechanizmu, więc zegarki nie chudną niestety.

 

23 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Całkiem ciekawy.  Chciałbym tylko zobaczyć, jak te wskazówki będą wyglądać na żywo - jak łatwy będzie odczyt czasu, bo trochę się stapiają z tym ażurowym tłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Gio napisał(-a):

 

Siakiś taki góralski 😛

 

A która tam godzina? Może na żywo da rade odczytać😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrobią limitke z parzenicą na tarczy😁 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.