Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
zajeczy1

Favre-Leuba - pomocy

Recommended Posts

Posted (edited)

Dzień dobry Panowie i Panie 

dostałem w ramach rozliczenia kilka zegarków od swojego pracownika - chciałbym wiedzieć czy doszukam się tu równowartości 6tysięcy. Jak rozpoznać ich autentyczność, bo na tej firmie nie znam się zupełnie. 

proszę o pomoc IMG_20210312_095957.thumb.jpg.988220039ecf9af557bd254812b9f46c.jpgIMG_20210312_095849.thumb.jpg.998c7c9b358612d1578c70027b786d76.jpgIMG_20210312_095820.thumb.jpg.6f2749b4903b539ca9bdbfc4d293c831.jpgIMG_20210312_095803.thumb.jpg.352ff5b372be6736d5003d5b7221fb67.jpgIMG_20210312_095747.thumb.jpg.ea32ff9214548ba6b6ddc8b0605e0548.jpg

IMG_20210312_095742.jpg

IMG_20210312_095830.jpg

Edited by zajeczy1

Pracownika (...). Razem z tymi zegarkami.

Pozdrawiam

Piotr

oj uwierz najchętniej bym tak zrobił! nie popłaca w dzisiejszym świecie być pomocnym człowiekiem, a poźniej jeszcze słuchać bajek jak to każdy zegarek jest wart około 2 tys 

tarant, czyli rozumiem że tu nawet tysiąca się człowiek nie doszuka za cały komplet?

Niech koledzy potwierdzą to, że są to podróbki, ale nie. Ponadto można doszukać się problemów za obrót podróbkami...

Pozdrawiam

Piotr

Niech pracownik je spienięży, a Tobie przekaże gotówkę.  Jeśli są warte sporo więcej, on zarobi, jeśli nie - Ty jesteś kryty...

Taka sytuacja to win-win.

Ja podobnie jak @Iko "Nie znam się, więc się wypowiem."

jak na moje kosz. może(ewentualnie) możnaby się przyjrzeć temu automatycznemu z pierwszego zdjęcia, ale to niech już się wypowie ktoś kto lepiej zna tę markę.

Posted (edited)

Na podstawie tych zdjęć się nie wypowiem czy to ori czy nie.

Ale bliźniaczy do tego z przeszklonym deklem model wisi na Chrono 24 za ponad 8 tys.

"

Favre-Leuba 1737 – men's wristwatch
Mechanical – automatic Eta 2892-2 – gold-plated steel, 20 micron

Favre-Leuba Chronograph triple calendar"

edit : ten z fazami księżyca też wygląda jak oryginalny kwarc od F-L.. 

Może warto zrobić dobre zdjęcia ,albo po prostu wybrać się do zegarmistrza i po kłopocie.

Edited by y60

Zegarki to oryginalne Favre Leuba, zegarki mają ok 25 -30 lat. 

Posted (edited)

Zaraz się okaże, że pracownik jest bardziej uczciwy niż wszyscy zakładali 🍿

Edited by Łukasz_90

No to dałem... Ale dwa z pokazanych dekielków wyglądają cieniutko, jak wypalanka w zegarkach za kilkaset złotych góra.

Pozdrawiam

Piotr

W latach 90 tak wyglądało wiele zegarków, nie był to najszczęśliwszy okres dla szwajcarskiego przemysłu. 

Filip ma rację to 90 lata, więc uroda tych zegarków dyskusyjna ,ale wyglądają OK.

ja mogę zaryzykować jednego z nich..........za 200 zł .................  :) 

Nie wydaje mi się, żeby Favre-Leuba był jakoś podrabiany, zapewne z wyjątkiem Indii, ale tam nie tyle podrabiają, ile robią własne dziwaczne ulepce.

2 godziny temu, KobyS0 napisał(-a):

ja mogę zaryzykować jednego z nich..........za 200 zł .................  :) 

to,że zegarek nie jest specjalnie urodziwy,nie świadczy o jego nieoryginalności i wartości..ten w automacie, ma prawdopodobnie ,dodatkowo moduł Dubois Dépraz ,a tego się raczej za 200 pln nie ogarnie.. :)

czyli Panowie sugerujecie żeby to brać i zaryzykować i odpuścić pracownikowi i mieć jeszcze na tym zysk ?

19 godzin temu, zajeczy1 napisał(-a):

czyli Panowie sugerujecie żeby to brać i zaryzykować i odpuścić pracownikowi i mieć jeszcze na tym zysk ?

Jak pracownik dobry to wziąć te zegarki - odpuścić jeśli to była jednorazowa niedyspozycja i mieć zysk w postaci dobrego pracownika bo z zegarków zysku nie będzie, może odzyskasz większą połowę i to wszystko.

Pytanie? Czy pracownik tego wart?Czy Jednorazowy z nim problem? itd....

Tak dla porządku  - bo prawie wszystko zostało powiedziane.

To są oryginalne zegarki Favre-Leuba z początków lat 90'. Znakowane są jedynie nazwą (rodzina Favre sprzedała w 1985 samą nazwę bez logo firmy, taki błąd kontraktu). Trudno jest nawet określić kto miał wtedy prawa do nazwy Favre Leuba  - Benedom ???? (LVMH w 1996 już chyba miało prawa do logo). Mam gdzieś jeden Favre Leuba z tego samego okresu.

Stan NOS podbija wartość ale raczej nie do poziomu o którym pisał kolega @y60 

Może przy odrobinie szczęścia odzyskasz dług aczkolwiek to raczej Paweł ma lepsze rozeznanie :) 

Nina Ricci też jest oryginalna ale jej wartość jest naprawdę znikoma.

Swoją drogą bardzo ciekawym jest w jaki sposób ktoś wszedł w posiadanie takiej kolekcji.

jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

no,ja też bym nie liczył na taki wynik przy ew.sprzedaży :) ale faktycznie był taki FL (ten automat) ,tego dnia na Chrono..

Liczą się ceny sprzedaży. Wystawić można jaką się chce, nawet z kapelusza.