Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
M.Mike

The Signature Collection

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

0x02Xah.jpg

Od dłuższego czasu chodziła mi po głowie myśl, że brakuje tematu dedykowanego zegarkom z linii Signature.

 

Zakładam więc osobny wątek do wrzucania zdjęć, informacji czy wymiany zdań i spostrzeżeń na temat zegarków z kolekcji Signature. Mamy co prawda wątki o GT/GTS czy ogólne Eco-drive, Citizen, o nurkach, itp, ale przez porozrzucanie po forum ciężko znaleźć co było omawiane wcześniej i gdzie, a linia jest na tyle duża, że zasługuje na osobny wątek. Są też takie zegarki, które nie pasują do żadnego z istniejących poza ogólnym Citizena (np. Grand Classic).

 

Nie ukrywam, że jestem fanem serii Signature - aktualnie połowa moich zegarków to Citizeny z tytułowej linii więc pewnie często będę tu coś wrzucać.

 

Zapraszam do dyskusji i dzielenia się zdjęciami.

 

 

Zacznę od moich dwóch GT

 

NB0070-57E

NiYHVIF.jpg

 

NB0075-11F

d07Svio.jpg

 

 

Jeżeli ktoś obserwuje temat GT od dawna to będzie pamiętać, że była limitowana wersja bicolor sprzedawana na rejsie po Karaibach. Nie mam pewności co do jego numeru ref. rtzg0ka.jpg

lc6iu3H.jpg 2FxIknG.jpg

Zdjęcia z sieci. 

 

Z innych ciekawostek - na rosyjskim forum zegarkowym jeden z forumowiczów wyeksploatował powłokę w czarnym GT jTg0Q7F.jpg

więc go wypolerował

tTdTIAw.jpg

Moim zdaniem wyszło ciekawie, chociaż ja bym pewnie oddał komuś do polerki żeby zachować oryginalne krawędzie i płaszczyzny. 

 

 

 

Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi się tutaj pojawić GTS.

Dla mnie wciąż numer 1.

Przemyślany i świetnie skomponowany projekt, z dbałością o szczegóły.

Tarcza kanapkowa, rewelacyjne indeksy i datownik, który może uchodzić za wzór dla innych producentów.

Lubię także prostotę koperty połączoną z osłoną koronki i niebanalną bransoletę.

AR nie do pokonania. Przy nim inne AR to często żart.

 

Citizen stara się bardziej. I to widać.

 

spacer.png

 

spacer.png


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne ... 

mimo ze lubię z tarczami i indeksami w dużej ilości te są takie solidne, monolityczne po prostu  piękne :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musi się tutaj pojawić GTS.

Zgadzam się, miałem kilka razy, pewnie jeszcze kiedyś będę miał.
Co do AR - większość zegarków z linii ma to "niewidzialne" szkło.

To przy okazji dorzucę ciekawostkę czyli GTS ze wspomnianego wcześniej rejsu po Karaibach - czarny nie bicolor.
M8iTsfv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... 

Szkoda, że seria signature to już historia. Świetne zegarki - moim zdaniem o rewelacyjnym stosunku jakości do ceny. 

 

Kiedyś o ile się nie mylę w Citizen było stopniowanie takie: 

Campanola

https://www.citizenwatch-global.com/campanola/index.html

The Citizen

 

Signature

...i reszta

 

Obecnie przy sporej mnogości technologii podział jest już inny.

 

Patrząc na mechaniczne dzieła Citizen jestem wielce ciekaw dalszego rozwoju

 

https://www.citizenwatch-global.com/the-citizen/index.html

 

https://www.citizenwatch-global.com/event2021/newproduct/index.html

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, pomimo, że również lubię serię, dodam od siebie tylko łyżkę dziegciu do tej beczki miodu.

Szkoda, ze w tak wysokiej linii zdarzają się wpadki, typu: paprochy pod szkłem, złe spasowanie indeksów oraz brak odpowiedniego wykończenia (np. niedopolerowane indeksy, napisy, itp.)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Campanola jest dla mnie gdzieś obok The Citizen. Signature dałbym obok Atessy.
Myślę, że ostatnie słowo w kwestii Signature jeszcze nie padło. Niedawno pojawiła się reaktywowana Series 8, kiedyś JDM, aktualnie poszła na świat. W międzyczasie były też zegarki które nawiązywały stylistyką i numerem ref do Grand Classic tj. NB1041. W tym miesiącu pojawiły się też ciekawe NB1050 w 3 kolorach (9011, stal z duratec, 38mm).
fc762064705cd89ee35880d5df789ce9.jpg&key=4d418f9d99375afd9c6de5d9ea9ec926066541d989fff8059d4829e071032aec
Oba są pozycjonowane nieco niżej, cena z metki też zresztą niższa niż Signature.

[mention=33253]tommly[/mention] takie wpadki się zdarzały. Z ciekawszych rzeczy poza rozjechanymi indeksami, przesuniętym chapter ringiem, niedopolerowanym napisem miałem też wadę fabryczną koperty (zaszczotkowany wżer z zewnętrznej - widocznej strony ucha). Ale nie wiem czy to nie wynika np. z tego że dostawaliśmy "odrzuty" kupowane w sieci z któregoś tam obiegu, które były pokątnie sprowadzane z UK albo USA - oficjalnie u nas tej linii nie było. A może to była "cena" za niską cenę i padli ofiarą swojego projektu, tj. za mały budżet nie pozwalał osiągnąć właściwego wykończenia jak należy. Oczywiście to ich nie usprawiedliwia, takie sztuki nie powinny przejść kontroli jakości, ale jestem w stanie to wybaczyć patrząc na konkurencję która sadzi jeszcze gorsze babole masowo (nie wyjątkowo) w podobnym i wyższym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Signature Octavia piekne są. A autor tego wątku ma najpiekniejszą choć jeszcze tu nie pokazał.

20210511_190257.jpg

I w wersji chrono.

20210320_120206.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 Moon Phase  z Japonii ;] 

 

IMG_20210515_121442.jpg

IMG_20210515_121707.jpg

IMG_20210515_121650.jpg

IMG_20210515_121501.jpg

 

 

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lysolek007 napisał(-a):

 Moon Phase  z Japonii ;] 

IMG_20210515_121452.jpg

IMG_20210515_121442.jpg

IMG_20210515_121707.jpg

IMG_20210515_121650.jpg

IMG_20210515_121501.jpg

niezmiennie suuuuupeeer !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lysolek007 napisał(-a):

 Moon Phase  z Japonii ;] 

Fotki klasa :)
miałem go kiedyś w łapach, ale wybrałem coś innego. Mimo wszystko ten model jest wyróżniający się i tak inny, że czasami zastanawiam się czy nie popełniłem błędu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, hezio napisał(-a):

Fotki klasa :)
miałem go kiedyś w łapach, ale wybrałem coś innego. Mimo wszystko ten model jest wyróżniający się i tak inny, że czasami zastanawiam się czy nie popełniłem błędu ;)

dlatego jak się ma możliwość to się kupuje takie zegareczki - inne bardziej masowe zawsze można znaleźć i kupić je  łatwiej !!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, unadarek napisał(-a):

dlatego jak się ma możliwość to się kupuje takie zegareczki

Kupiłem innego signature 🤣, ale szczerze mając do wyboru całą tą kolekcję wówczas przed sobą  to jak w wierszyku "osiołkowi w żłoby dano" 🤣 jest ciężko z wyborem... Pomyśl co czujesz widząc prawie całą serię 🤯

Pewnie gdyby był ten to wróciłbym z nim na ręku, a tak wybrałem BL5446-01E choć nie lubię bikolorów 😁

 

citizen-AV3000-56H.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, hezio napisał(-a):

Kupiłem innego signature 🤣, ale szczerze mając do wyboru całą tą kolekcję wówczas przed sobą  to jak w wierszyku "osiołkowi w żłoby dano" 🤣 jest ciężko z wyborem... Pomyśl co czujesz widząc prawie całą serię 🤯

Pewnie gdyby był ten to wróciłbym z nim na ręku, a tak wybrałem BL5446-01E choć nie lubię bikolorów 😁

 

citizen-AV3000-56H.jpg

a to inna sprawa jak dużo dobra i jedno trzeba wybrać :) ten BL tez fajny jest - ja ma mm starszego i ze zwykłej lini   BL5374-51A kawał zegarka :) ale ten na zdjęciu jest świetny  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Signature Octavia piekne są. A autor tego wątku ma najpiekniejszą choć jeszcze tu nie pokazał.

No tak, oprócz tych dwóch default_wink.png.
Nie tylko ja ją mam, ale wiadomo o którą chodzi default_wink.png
rqG8dNL.jpg&key=21ed695485dfd188548c4a715630734e6fbb4c97e120aa1689e55ab2ae94e915
A moze coś mechanicznego z Signature...

Po nocach mi się śni. Do dzisiaj nie wiem jak ty mnie namówiłeś żebym Ci ją sprzedał...
ApcUntC.jpg&key=b4f616a15f3f6338ee8a86c50707ab8ae06038fa22779da6ab9f735bbd5a6910
 Moon Phase  z Japonii ;] 

Ten pasek w grochy zawsze mnie rozwala
To przy okazji pochwalę się ostatnio ustrzeloną Sygnaturą.
QNKa4q0.jpg
Co ciekawe, większość modeli w tej kopercie jest tytanowa. Mój jest stalowy.
Po jego zakupie 3 moje inne sygnatury trochę straciły rację bytu bo są zbliżone kolorystycznie , ale na razie zostają wszystkie Myślałem że będzie robić za EDC, ale chyba jednak nie do końca. Jest filigranowy, lekki i dyskretny jak GTS, z którym co prawda nie miałem nigdy żadnego problemu, ale jednak są na świecie wygodniejsze zegarki default_wink.png
Co do tego modelu, to taki trochę popis Citizena, niemal obiekt muzealny default_smile.png w gablotę i podziwiać. Może nie na EDC, ale fan serii powinien go choć trochę ponosić.

Ostrze sobie zęby na model z mechanizmem Campanoli (z repeaterem).

Classic

W kwestii Classików nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa, idzie do mnie prawdziwy biały kruk z serii, ale to się pochwalę jak już dojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, M.Mike napisał(-a):

Ostrze sobie zęby na model z mechanizmem Campanoli (z repeaterem).

👍😁

 

AH4081-09W                                                                                                        AH7060-53F

 

789362816_Zrzutekranu2021-05-16155247.jpg.a78a73822aaa2b902ed249a7789ecaa2.jpg1779730313_Zrzutekranu2021-05-16155438.jpg.35707d76b9f8e8329a910a044edef3db.jpg

 

AO4014-09E                                                                                                         AG6230-57P

1518915866_Zrzutekranu2021-05-16155745.jpg.d7b2d98c6c1db864e0f785ef80f5528b.jpg482359680_Zrzutekranu2021-05-16160039.jpg.2325890eae6e9799e259869a784197fa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, M.Mike napisał(-a):


No tak, oprócz tych dwóch default_wink.png.
Nie tylko ja ją mam, ale wiadomo o którą chodzi default_wink.png
]

Po nocach mi się śni. Do dzisiaj nie wiem jak ty mnie namówiłeś żebym Ci ją sprzedał...


Ten pasek w grochy zawsze mnie rozwala emoji7.png
To przy okazji pochwalę się ostatnio ustrzeloną Sygnaturą.
QNKa4q0.jpg
Co ciekawe, większość modeli w tej kopercie jest tytanowa. Mój jest stalowy.
Po jego zakupie 3 moje inne sygnatury trochę straciły rację bytu bo są zbliżone kolorystycznie , ale na razie zostają wszystkie emoji41.png Myślałem że będzie robić za EDC, ale chyba jednak nie do końca. Jest filigranowy, lekki i dyskretny jak GTS, z którym co prawda nie miałem nigdy żadnego problemu, ale jednak są na świecie wygodniejsze zegarki default_wink.png
Co do tego modelu, to taki trochę popis Citizena, niemal obiekt muzealny default_smile.png w gablotę i podziwiać. Może nie na EDC, ale fan serii powinien go choć trochę ponosić.

Ostrze sobie zęby na model z mechanizmem Campanoli (z repeaterem).


W kwestii Classików nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa, idzie do mnie prawdziwy biały kruk z serii, ale to się pochwalę jak już dojdzie emoji14.png
 

Widzę że Ci się trafił na kajdanie Moon  :)  to jest kawał dobrego zegarka , a unikatowe fazy księżyca robią robotę   :) 


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lysolek007 napisał(-a):

Widzę że Ci się trafił na kajdanie Moon  :)  to jest kawał dobrego zegarka , a unikatowe fazy księżyca robią robotę   :) 

Jak się zakłada takie dzieła sztuki zegarmistrzowskiej  to i dzień staje się jaśniejszy - bo to są zegarki z duszą !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Campanole bardzo chętnie. Ale na razie miałem na myśli Signature w tamtej kopercie z tym mechanizmem. Interesują mnie te wersje:
7537ae6ed3179bd51902c66c3f1c2eaf.jpg
48a0a7b63fe66f031f3ef41868140791.jpg

Widzę że Ci się trafił na kajdanie Moon    to jest kawał dobrego zegarka , a unikatowe fazy księżyca robią robotę    

Jest po prostu magiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, M.Mike napisał(-a):


Campanole bardzo chętnie. Ale na razie miałem na myśli Signature w tamtej kopercie z tym mechanizmem. Interesują mnie te wersje:
7537ae6ed3179bd51902c66c3f1c2eaf.jpg
48a0a7b63fe66f031f3ef41868140791.jpg


Jest po prostu magiczny emoji7.png

 Też super ... też na nie patrzałem :) ale poza zasięgiem :) i też super !!! Chyba ze pojadę na zawody w .... i wygram - czego to się nie robi dla Citizena !!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=6WvMpZ8cc14

 

 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, M.Mike napisał(-a):


Campanole bardzo chętnie. Ale na razie miałem na myśli Signature w tamtej kopercie z tym mechanizmem. Interesują mnie te wersje:
7537ae6ed3179bd51902c66c3f1c2eaf.jpg
48a0a7b63fe66f031f3ef41868140791.jpg


Jest po prostu magiczny emoji7.png

Miałem wersję ale całą srebrną ;)  jak dla mnie za duży i za ciężki się okazał ,chociaż łapkę mam sporą ;) 

IMG_20200121_091452.jpg

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lysolek007 napisał(-a):

Miałem wersję ale całą srebrną ;)  jak dla mnie za duży i za ciężki się okazał 

taki zegarek powinien być :) a nie odpustowe plastyki ze straganu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, unadarek napisał(-a):

taki zegarek powinien być :) a nie odpustowe plastyki ze straganu :) 

ja lubię dosyć ciężkie zegarki ale ten chyba był po prostu niewygodny ... 


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.