Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pau’l

Pudełko na zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Zegarkomaniacy. Aktualnie moja kolekcja zegarków to 5 zegarków (jeden póki co w serwisie) ale nie powiedziałem ostatniego słowa😉 chciałbym zakupić jakieś fajne pudełko na zegarki w którym moje zegarki mogłyby sobie komfortowo mieszkać a ja mógłbym je podziwiać. Budżet: najlepiej do 500 zł i chyba preferuje ładne drewno . Mile widziana produkcja polska ale inna tez wchodzi w grę. Nie biorę pod uwagę jedynie produkcji chińskiej. Czy moglibyście polecić mi jakieś fajne propozycje i od razu najlepiej z linkami do sklepów ? Z góry bardzo dziękuje i jak już będę miał to pudło to napewno pochwale się Wam moją kolekcją😉

Dodam jeszcze, że pudełko powinno być na 6 do 8 zegarków 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Pau’l napisał(-a):

Drodzy Zegarkomaniacy. Aktualnie moja kolekcja zegarków to 5 zegarków (jeden póki co w serwisie) ale nie powiedziałem ostatniego słowa😉 chciałbym zakupić jakieś fajne pudełko na zegarki w którym moje zegarki mogłyby sobie komfortowo mieszkać a ja mógłbym je podziwiać. Budżet: najlepiej do 500 zł i chyba preferuje ładne drewno . Mile widziana produkcja polska ale inna tez wchodzi w grę. Nie biorę pod uwagę jedynie produkcji chińskiej. Czy moglibyście polecić mi jakieś fajne propozycje i od razu najlepiej z linkami do sklepów ? Z góry bardzo dziękuje i jak już będę miał to pudło to napewno pochwale się Wam moją kolekcją😉

Dodam jeszcze, że pudełko powinno być na 6 do 8 zegarków 😊

 

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

 

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.


pewnie, bardzo dziękuje 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Pau’l Nie znam. Z ETSY zamawiałem z SwoodStudio (powtórzę się z podobnego tematu wyżej: https://www.etsy.com/pl/shop/SWoodStudio ) Manufaktura Białoruska 😄

Kontakt z właścicielem ok, opinie spoko, pudełko fajne :)

 

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat, bo też jakiś czas temu szukałem pudła dla siebie. Polskie i chińskie portale na A przejrzane, nic ciekawego nie rzuciło się w oczy. Za to na jednej z grup zegarkowych na FB natknąłem się na człowieka, który robi takie oto rzeczy. 

Dziś dotarło i kolekcja cieszy oko. Żona tylko podejrzliwie pyta po co mi te 4 wolne miejsca...

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 83czarny napisał(-a):

Trochę odkopię temat, bo też jakiś czas temu szukałem pudła dla siebie. Polskie i chińskie portale na A przejrzane, nic ciekawego nie rzuciło się w oczy. Za to na jednej z grup zegarkowych na FB natknąłem się na człowieka, który robi takie oto rzeczy. 

Dziś dotarło i kolekcja cieszy oko. Żona tylko podejrzliwie pyta po co mi te 4 wolne miejsca...

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Wygląda ciekawie, jakie wrażenia i jak drogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 83czarny napisał(-a):

Dziś dotarło i kolekcja cieszy oko. Żona tylko podejrzliwie pyta po co mi te 4 wolne miejsca...

No właśnie, po co Ci te miejsca ⁉️  🤔
A wiela sobie liczy człowiek za te pudełka ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wrażenia z użytkowania trochę za wcześnie. Sam kontakt z człowiekiem  bezproblemowy, przyszło bardzo porządnie zapakowane w twarde kartony, folia bąbelkowa, strecz. No nie ma się do czego przyczepić. 

Ja co prawda szukałem pudełka z dodatkową szufladką na paski i inne duperele. Chińszczyzna mi się nie podobała, a to co wpadało w oko, zdecydowanie przekraczało możliwości.

Ostatecznie padło na to pudełko, koszt 400zł i 15zł przesyłka.

1 godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

No właśnie, po co Ci te miejsca ⁉️  🤔
A wiela sobie liczy człowiek za te pudełka ?

 

Dobre pytanie... jest chęć na nowy zegarek... tylko jaki...?!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował skrzynkę na 12 zegarków i nie chciał wydawać fortuny, to mogę z czystym sumieniem polecić takie pudełeczko z Amazona:

https://www.amazon.pl/SONGMICS-przegródkami-aksamitną-wyściólką-JWB302H/dp/B07F11W8G1/ref=sr_1_19?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&keywords=pudełko+na+zegarki&qid=1639521308&sr=8-19

 

W obecnej chwili kosztuje około 170 PLN, ale kupiłem je w Amazon Prime za 102 PLN, więc jak komuś się nie spieszy, to warto poczekać, aż znowu się pojawi w niższej cenie. Jest świetnie wykonane, na zewnętrz materiał z fakturą a la karbon, poduszki na zegarki z gładkiej skóry (oczywiście raczej sztucznej w tej cenie), a nie obszyte "włochatym" materiałem, do którego każdy pyłek się przyczepia, tak jak w tanich pudełkach z Lidla. W tej cenie (102 PLN) zdecydowanie polecam :)

 

EDYTA:

Dodam jeszczem, że to wersja z szerokimi slotami, więc jak najbardziej nada się na duże zegarki.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak się komuś spieszy, to w tym momencie towar już niedostępny :/ 

Ja się zastanawiam nad wykonaniem jakiegoś własnego pudełka handmade, jeśli znajdę na to czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj było 5, czy 6 sztuk. Pewnie się po świętach znowu pojawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, będąc w Lidlu pudełko Auriola. Po konkretnym obejrzeniu go w domu stwierdzam, że nie jest warte nawet tych 49 zł. Jakość wykonania jest tragiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może te pudełka z Lidla różnią się jakością wykonania w zależności od partii, albo różni użytkownicy mają zgoła odmienne oczekiwania, ale mam takie pudełka, zarówno kwadratowe, jak i prostokątne i moim zdaniem ich jakość jest na dość dobrym poziomie, biorąc pod uwagę cenę. Akurat dziś na FB czytałem dyskusję nt. pudełek z Lidla i zakupionych na Allegro - zdania również były podzielone, więc być może partia produkcyjna partii nie równa. No ale czego można oczekiwać za 40 PLN, tym bardziej, że wykonawca może być za każdym razem inny, a zleceniodawca zamawia tam, gdzie taniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację. Ja kupiłem to kwadratowe i nierówne szczeliny pomiędzy pokrywą a spodem rzucają się w oczy i dyskwalifikują pudełko. Postawisz je gdzieś  na półce powyżej swojego wzrostu i patrząc na nie, widzisz "światło" w szczelinie przebijające się przez przezroczysty otwór w pokrywie. Czekam na "po świętach" i wtedy zamówię pudełko z Amazona, które linkowałeś wcześniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ww. pudełka z Amazon muszę pokusić się o mały update. Dotarła do mnie druga sztuka (zamawiałem na raty, bo nie wiedziałem, czego mogę się po tych pudłach spodziewać) i o ile pierwsze jest wykonane nienagannie, o tyle w drugim widać już pewne niedociągnięcia. Materiał i wykonanie jest nadal na dość wysokim poziomie, niestety zamek jest przymocowany nieco asymetrycznie i podczas zamykania lekko "naciąga" pokrywę, przez co góra i dół się nie do końca licują. Nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, ale nieco popsuło znakomite pierwsze wrażenie. Nadal uważam, że są warte stówkę, ale przy pełnej cenie, około 170 PLN, bym się już nieco zastanowił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2021 o 23:45, clusca napisał(-a):

Jakby ktoś potrzebował skrzynkę na 12 zegarków i nie chciał wydawać fortuny, to mogę z czystym sumieniem polecić takie pudełeczko z Amazona:

https://www.amazon.pl/SONGMICS-przegródkami-aksamitną-wyściólką-JWB302H/dp/B07F11W8G1/ref=sr_1_19?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&keywords=pudełko+na+zegarki&qid=1639521308&sr=8-19

 

W obecnej chwili kosztuje około 170 PLN, ale kupiłem je w Amazon Prime za 102 PLN, więc jak komuś się nie spieszy, to warto poczekać, aż znowu się pojawi w niższej cenie. Jest świetnie wykonane, na zewnętrz materiał z fakturą a la karbon, poduszki na zegarki z gładkiej skóry (oczywiście raczej sztucznej w tej cenie), a nie obszyte "włochatym" materiałem, do którego każdy pyłek się przyczepia, tak jak w tanich pudełkach z Lidla. W tej cenie (102 PLN) zdecydowanie polecam :)

 

EDYTA:

Dodam jeszczem, że to wersja z szerokimi slotami, więc jak najbardziej nada się na duże zegarki.

 

 

Pojawiły się znowu na Amazonie, jeśli ktoś byłby zainteresowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. 

Szukam dla siebie pudła. W temacie kolekcji mnóstwo różnych projektów i pudeł wszelakich. Jednak chcę zapytać o konkretne firmy i modele co polecicie i co używacie. 

 

Słowem wstępu.

Wiadomo jak jest. Cykadełek przybywa, kolejne są w planie na kiedyś tam ale są.

Obecne pudło mam takie wiecie "masówka z allegro" byle mieć w czym trzymać. Jest fajne i wogóle nawet wygląda fajnie ale chciałbym coś praktyczniejszego i jakościowego. 

To czego szukam.

Przede wszystkim żeby w pudełku precjoza miały dużo miejsca - nie stykały się ze sobą. Pudełko na zegarki trzymam w szufladzie więc i zegarki leżą spokojnie, jednak podczas przesuwania szuflady jak i podnoszenia pudełka, jest tam troszkę ruchu, 

Przeszkolona góra - no fajnie było. Jakość wykonania możliwie wysoka. 

 

I teraz moja propozycja, mam nadzieję ze coś mi tutaj jako alternatywę zaproponujecie, może ktoś słyszał o czymś ciekawym wartym uwagi. 

 

To co zwróciło moją uwagę to Firma WOLF,  Model Roadster na 15 zegarków w sklepie Dolińskiego (znany sprzedawca) choć w innych sklepach jak Zegarownia też są :) 

Pudełko, skóra, zegarki są "zawieszone" jest drewno heban lakier, i przeszklenie.  Ręczne wykończenie (podobno). jest nawet port usb (fajny ficzer). 

 

https://dolinski.pl/pudelko-wolf-roadster-477756-na-10-zegarkow/   (cena w linku) 

 

pytanie zasadnicze czy warto za to zapłacić? Lub inaczej czy można mieć w tych pieniądzach coś lepszego? :) 

Nigdy nie miałem do czynienia z pudełkami od nich. Jedynie sejfami. 

 

 

1.png

zawieszenie zegarka na poduszce jak rozumiem jest możliwie poprzez insert na boku poduszek i wyrzeźbionej szynie 

2.png.4869e421d11ccd1d9773290c99182ced.png

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić markę Modalo.

https://rotomaty.pl/modalo/3275-szkatulka-modalo-imperia-na-16-zegarkow-4260203496222.html

To akurat duże pudło ale sam mam identyczne na 8 zegarków. Lepszego wykonania nie widziałem w innych pudłach. Piękna fortepianowa czerń, przeszklone wieko, sporo miejsca na każdy zegarek. Każdy element wykonania jest naprawdę na wysokim i precyzyjnym poziomie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, aby krótko opisać swoje dylematy pudełkowe 😄

 

Dotąd korzystałem z pudła na 6 zegarków (2x3) i nie miałem żadnych problemów – kompaktowe, nadal dość lekkie do przenoszenia i nie wyglądało z daleka jak karton po butach. W górnym rzędzie 3 bezdatowce do zadań specjalnych, w dolnym 3 zegarki do codziennego użytku. 

 

Teraz jednak kolekcja powiększyła się o dwa modele Heritage (czyli 5+3) i trzeba upchnąć 8 sztuk. Oczywiście są fajne pudła na 8 szt. (2x4), ale z jakiegoś powodu zafiksowałem się na klarowny podział: góra od święta, dół na co dzień. Wobec tego w grę wchodziło w zasadzie tylko pudło na 10 sztuk (2x5), czyli 3-kilogramowa skrzynia... W filmach o piratach jest za***iście, gdy skrzynia ze skarbami jest wielka i ciężka, ale jakoś w realu nie jestem do tego przekonany 😁

 

Przeglądałem, wybierałem, grymasiłem... I zdaje się, że w końcu znalazłem rozwiązanie. Do zegarków codziennych wybrałem Beco Cool Carbon, a na te "niecodzienne" Beco Macassar. Pudła w drodze, wrzucę foty jak dojadą  (póki co niech wybaczą chamski render, ale to tak tylko poglądowo 😉 ).

 

!BOX-BECO.thumb.jpg.d37b8d81fd6e355ca4b62f6756efd0e9.jpg

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2023 o 14:46, rads napisał(-a):

Odświeżę temat, aby krótko opisać swoje dylematy pudełkowe 😄

 

Dotąd korzystałem z pudła na 6 zegarków (2x3) i nie miałem żadnych problemów – kompaktowe, nadal dość lekkie do przenoszenia i nie wyglądało z daleka jak karton po butach. W górnym rzędzie 3 bezdatowce do zadań specjalnych, w dolnym 3 zegarki do codziennego użytku. 

 

Teraz jednak kolekcja powiększyła się o dwa modele Heritage (czyli 5+3) i trzeba upchnąć 8 sztuk. Oczywiście są fajne pudła na 8 szt. (2x4), ale z jakiegoś powodu zafiksowałem się na klarowny podział: góra od święta, dół na co dzień. Wobec tego w grę wchodziło w zasadzie tylko pudło na 10 sztuk (2x5), czyli 3-kilogramowa skrzynia... W filmach o piratach jest za***iście, gdy skrzynia ze skarbami jest wielka i ciężka, ale jakoś w realu nie jestem do tego przekonany 😁

 

Przeglądałem, wybierałem, grymasiłem... I zdaje się, że w końcu znalazłem rozwiązanie. Do zegarków codziennych wybrałem Beco Cool Carbon, a na te "niecodzienne" Beco Macassar. Pudła w drodze, wrzucę foty jak dojadą  (póki co niech wybaczą chamski render, ale to tak tylko poglądowo 😉 ).

 

!BOX-BECO.thumb.jpg.d37b8d81fd6e355ca4b62f6756efd0e9.jpg

Grubo :)

 

Trzeba było wziąć jedno na 10 szt trochę by zostało w portfelu :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

Trzeba było wziąć jedno na 10 szt trochę by zostało w portfelu :) 


Nie przypominaj mi o tym 😂

 

Tu jednak przeważyła mobilność i "charakter" każdego pudła do rodzaju zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.